Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Buty


kubiq

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, micbud napisał:

Używał ktoś z Was nike z tym sławnym systemem air? Wszędzie od lat o tym piszo, że to taka niuteknolodży, a chciałem zapytać kogoś, kto tego używał, czy to faktycznie jakoś się przekłada na wygodę w codziennym użytkowaniu...?

No wiesz początki technologii Air to rok 1979, czyli ta technologia ma już swoje lata, nie jest taka znowu nowa 😉. W modelach retro w codziennym nie jet jakoś specjalnie wyczuwalna, może bardziej w bieganiu. Tyle, że już nikt raczej nie biega modelach retro. Inna sprawa, że modele retro, nie są identyczne materiałowo jak OG. 

Ale te nowe modele jak Air Max 360 czy 270, albo Vapormax to już pracują pod nogą. Ale masz teraz buty na piance Boost od Adidasa czy piance React od Nike, które są uważane za wygodniejsze.

Zresztą przejdź się do sklepu ze sneakersami i sam sprawdź.

Edytowane przez BarteqW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, murderotic napisał:

Skąd ten przeskok?

Wyprzedali u mnie 997, które mnie interesowały, a które były po 250 zł. Trzeba było wybrać coś innego. Te za dwie stówki były wygodne, to wziąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adidas Continental 80, czyli nawiązanie do lat osiemdziesiątych. Posiadam jakiś miesiąc. Jakość wykonania zadowalająca, przyjemna skóra naturalna, która z czasem się gniecie i wyglądają jeszcze bardziej retro. Niestety ich rozmiarówka jest dziwna. Tam gdzie wszystkie buty czy to Nike czy New Balance pasują na mnie 44,5, a nawet inne Adidas 44 2/3 to w nich 44 2/3 okazały się być za luźne. Zarówno na szerokość jak i na długość, a nawet na wysokość luzu w palcach trochę za dużo jest. Na szczęście nie jest to but sportowy, a do luźnego bujania się na mieście, więc ten luz jakoś bardzo nie przeszkadza. Do jeansów pasują najbardziej, ale dobrze też się czują z dresem, choć mam wrażenie, że ten pasek odbiera trochę uniwersalności. Mimo to wolałem z paskiem :)  

https---hypebeast.com-image-2018-06-adidas-originals-continental-80-yung-series-closer-look-1.jpg

Edytowane przez adriano2510
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@murderotic a co powiesz o tym modelu?

https://retrokicks.pl/product-pol-2295-New-Balance-997-Made-in-USA-M997CA.html

 

Ja mam słabe doświadczenia z NB ale w sumie nigdy nie miałem ani US ani UK, tylko standardowe modele 574.

 

Ze sportowych to najbliżej memu sercu do Nike'ów tylko nie "turboerection" - blink-blink pomarańczowe czy zielono-oczojebna podeszwa ala cała poduszka z VaporMax'ów do dresu z "kreszu" ;) tylko raczej klasyka AirMaxy 90 lub 1'ki i to też bliżej 1'ek. Wygodnie mi się w nich chodzi i dobrze się w nich czuje.

 

Mam jeszcze Adidasy Ultraboosty 4.0 ale na nogach jeszcze nie były (w zeszłym roku kupiłem w dobrej cenie na stronie adidasa i w sumie zastanawiam się czy je założyć czy sprzedać). Najarany byłem na UB i w końcu jak trafiłem to teraz nie wiem czy używać :P

 

A teraz zastanawiam się nad powyższymi NB USA i nie wiem czy warto tyle za nie płacić.

Poza tym jak przyjdę do domu z kolejnym pudełkiem butów sportowych to może być słabo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 12:50, disaster3 napisał:

Mam jeszcze Adidasy Ultraboosty 4.0 ale na nogach jeszcze nie były (w zeszłym roku kupiłem w dobrej cenie na stronie adidasa i w sumie zastanawiam się czy je założyć czy sprzedać). Najarany byłem na UB i w końcu jak trafiłem to teraz nie wiem czy używać :P

 Jak nie masz jakiejś limitowanej kolorystki, którą ewentualnie jeszcze można dobrze sprzedać to nosić. Bo ogólnie to hype na UB się skończył, i można kupić w miarę normalnych cenach, nawet Adidas cenę początkową obniżył. Tylko wiadomo jak z tą pianką, jak brud wejdzie to ciężko to doczyścić, a właściwie jest to nie wykonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 20:34, micbud napisał:

Używał ktoś z Was nike z tym sławnym systemem air? Wszędzie od lat o tym piszo, że to taka niuteknolodży, a chciałem zapytać kogoś, kto tego używał, czy to faktycznie jakoś się przekłada na wygodę w codziennym użytkowaniu...?

 

 

Miałem Air Maxy AT5, klasyczne 90 i teraz te Advantage. Najwygodniejsze są te ostatnie, ale tak po prawdzie to ta poduszka powietrzna to taki wzrokowy bajer i nic więcej. Bo generalnie to najwygodniejszymi butami jakie miałem były Revolution 2 Nike'a i Galaxy Trail Adidasa - w tych ostatnich to dosłownie jakby się po mięciutkiej poduszce chodziło. I tylko Advantage 2 zbliżają się do nich jeśli chodzi o wygodę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 15:06, BarteqW napisał:

 Jak nie masz jakiejś limitowanej kolorystki, którą ewentualnie jeszcze można dobrze sprzedać to nosić. Bo ogólnie to hype na UB się skończył, i można kupić w miarę normalnych cenach, nawet Adidas cenę początkową obniżył. Tylko wiadomo jak z tą pianką, jak brud wejdzie to ciężko to doczyścić, a właściwie jest to nie wykonalne. 

Tak zacząłem chodzić. Jeszcze nie miałem okazji użytkować w praktyce Ultraboost'a. Dziwne uczucie ale takiej wygody jeszcze moje nogi nie zaznały... :D 

Natomiast te 997 nie dają mi spokoju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze będę jednak wierny Nike Air Max... zwłaszcza gdy cena jest dobra. A w zeszlym roku na selectshop.pl trafiłem na te Stefan Janoski2 i jest ogień. Na poczatku kolor troche raził, bo jest element różu, ale później jednak sie przyzwyczaiłem zwłaszcza ze tak jak tam wyżej piszecie wygoda chodzenia przeważa nad wszystkim

Edytowane przez alergic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Panowie, polecicie jakieś buty, które nadadzą się do biegania? Tak do 200 zł.
Używałbym NB410 ale mają zajechane podeszwy, a nie chcę dowalić stawów.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mihu83 napisał:

Panowie, polecicie jakieś buty, które nadadzą się do biegania? Tak do 200 zł.
Używałbym NB410 ale mają zajechane podeszwy, a nie chcę dowalić stawów.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Dołóż stówkę i wyrwiesz Mizuno wave. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mihu83 napisał:

Panowie, polecicie jakieś buty, które nadadzą się do biegania? Tak do 200 zł.
Używałbym NB410 ale mają zajechane podeszwy, a nie chcę dowalić stawów.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Adidas Cloud Foam 2, bardzo wygodne i dobrze dopasowane do stopy, tylko musiałbyś zamówić przez neta, bo w stacjonarnych koło 280zł chodzą. Jak masz w swoim mieście Sport Direct, to polecam zajść, bo mają bardzo duży wybór butów, takich poniżej 200zł też jest sporo. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 21:51, Mihu83 napisał:

Używałbym NB410 ale mają zajechane podeszwy, a nie chcę dowalić stawów.

A w typie NB410 to polecam Puma Vista, mega wygodny but, najwygodniejszy z fasonu vintage, jaki mierzyłem. Tyle, że do biegania najlepsze są współczesne biegówki, z grubą, mocno amortyzujacą podeszwą, która o wiele skuteczniej odciąża stawy. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności