Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Buty


kubiq

Rekomendowane odpowiedzi

...a nawet czerysta :s czysta to za podróbki z alli... No właśnie z wykonaniem powinno być ok, bo jest to połączenie skarpety typu free 4.0 flyknit z czymś konkretniejszym. Jest to już 3 edycja tego modelu (lunar), ponoć mocno poprawiona względem poprzedników. Wszyscy je w recenzjach zachwalają, więc jest nadzieja, że to nie tylko marketingowy bełkot. Jutro się przekonam... Najwyżej zwrócę.

Cena co prawda dość zaporowa (jak za porządne zimówki), ale tak szukałem czegoś na te kilka dni upałów w roku no i nic ciekawszego nie znalazłem. Wszędzie te białe podeszwy upychają, a ja raz się skusiłem na buty w tym kolorze i dziękuję, więcej nie chcę (utrzymanie tego w należytym stanie, czystości to jakaś masakra). Te w sumie też mają dość jasne podeszwy, ale są już fabrycznie 'pobrudzone', więc może będzie ok ;)

 

Dodam, że zakupione wcześniej Air Force 1 488298 067 okazały się strzałem w dziesiątkę. Idealne na wiosnę/jesień. Super wykonane, bardzo wygodne i w ogóle się nie brudzą (a nawet jeśli, to wystarczy przetrzeć ręką i wyglądają jak nowe ;) ). Są dość ciężki i sztywne, a mimo to bardzo lekko się w nich chodzi (a nawet biegnie...). Tylko jak słońce mocniej przygrzeje to robi się w nich za ciepło, stąd decyzja o zakupie lunarów.

 

 

rd_11-7-14BlackGumAF1Low6.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie miały być te Air Max Flyknit, ale mieli tylko model 2015, który już tak mi się nie podoba, więc kupiłem sobie na pocieszenie Air Maxy :P

Ale na moje 2014 Nike Air Max Flyknit Turbo Green nadal poluję, nie ma bata - muszę je mieć! ;)

 

BTW, Tak wygląda różnica modelowa Air Max Flyknit. Zdecydowanie wolę te starsze

ut8derlxwnaxxagofbxo.jpg

A oto nowy zakup "na przeczekanie" ;)

big.jpg

 

 

EDIT:

 

@JimmiDragon Ja też właśnie muszę mieć "backup" na upały, bo czasem nie idzie wytrzymać nawet w niskich Air Force 1. Stąd "siateczkowane" Air Maxy.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyglądam Ci na naiwniaka? Na Allegro to sobie może kupować ktoś, kto nie wie, że na Aliexpressie stoją po 200 zł :P

Z tego portalu nigdy butów nie kupię, bo niektórzy zamawiają od Chinoli wraz z pudłami i potem właśnie sprzedają po 700 "w promocji", także dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz, że "ADZIKSPORT" nie jest firmą godną zaufania? ;)

 

A lunary właśnie do mnie dotarły i... polecą do zwrotu. Materiały nie budzą mojego zaufania, podeszwa jest za sztywna i ogólnie są mało wygodne (jakieś takieś niedopasowane). Szukamy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem lunary i kupiłem takie kapcie :D

 

101495.jpg

Nike Free 3.0 Flyknit

 

Patrząc na zdjęcia miałem mieszane odczucia, ale megapozytywne opinie oraz super promocja (można je teraz dostać za 330zł) sprawiły, że postanowiłem zaryzykować. No i ryzyko opłaciło się. I ty bardzo. To są najwygodniejsze buty z jakimi kiedykolwiek miałem do czynienia! Mało tego śmiało można by je zakwalifikować do grupy obuwia ortopedycznego, gdyż bardzo poprawiają sposób chodzenia, a także umożliwia pracę nawet tym mięśniom, które w zwykłych butach z twardą podeszwą pozostawały w spoczynku.

 

Pierwsze kroki w nich były dziwne, chybotliwe, ale już po chwili się przyzwyczaiłem. Tak mi się spodobały, że jeszcze tego samego dnia, w którym je otrzymałem, postanowiłem się w nich przebiec. I tutaj znowu totalnie inne wrażenia niż przy zwykłych butach. Początek był bardzo ciężki. Słaba amortyzacja sprawiła, że po chwili łydki dały znać o swojej obecności. Każdy krok był ciężki. Błyskawicznie zacząłem dyszeć jak po kilku kilometrach. Ale szybko się przyzwyczaiłem, poprawiłem nieco styl biegu i choć cały czas czuć było zmęczenie mięśni, to ze zdziwieniem stwierdziłem, że mimo wszystko jest lepiej niż w dotychczasowych butach biegowych. Nie przypomniała się kontuzja w prawej nodze, nie było kolki... innymi słowy biegało się trudniej, ciężej, ale jednocześnie lepiej, poprawniej, zdrowiej.

 

Sam wygląd butów, użyte materiały również są bez zastrzeżeń. Nie są aż tak oddychające, jak mogłoby się wydawać. Prześwity w materiale są tylko w miejscu, gdzie powinien być język... ale go nie ma :) No i będąc już w tych rejonach, wspomnę o sznurówkach... otóż, nie wiem za bardzo, po co one są. Nie ma różnicy, czy but jest zawiązany, czy nie. Zakłada się go jak skarpetę i tak też się trzyma. Podeszwa sama w sobie jest genialna. Niesamowicie elastyczna z każdej strony, można wykręcać ją we wszystkich kierunkach. Problem jest z nią tylko taki, że zbiera drobne kamyczki, także po każdym wypadzie w teren trzeba poświęcić chwilę na czyszczenie. Mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza. Przy wszystkich zaletach to jest naprawdę drobiazg. Te buty są rewolucyjne i gorąco je wszystkim polecam :)

 

PS Tak, wiem TL;DR ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to mnie w nich bolało, że nie ma wersji full black i dlatego na początku zupełnie olałem ten model... Teraz sam nie wiem, biegałem po asfalcie, żwirze, piachu, trawie i po pierwszym dniu jest ok. Jakoś też sytuację ratuje fakt, że góra podeszwy jest szara... Będę musiał z tym żyć ;) Te buty są tak genialne, że znacznie więcej byłbym im w stanie wybaczyć. Teraz trochę żałuję, że na wiosnę/jesień kupiłem air force 1, bo wolałbym też coś z taką "łamaną" podeszwą. Z drugiej strony AF1 są mega stabilne. W tramwaju można jeździć bez trzymanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4ndr3

 

Miałeś może tą materiałową wersję Scoutów?

Mam takie (siatka taka meshowata)

pol_pl_Etnies-Scout-Dark-Navy-24791_1.jp

 

i takie (calkiem inny materiał, gładki bez porowatości jak dark navy)

Etnies_Scout_Green_2.jpg

 

Dark navy ponad rok, camo volty kilka miesięcy. Niszczyć nie chcą się ani jedne ani drugie. Czyści oba się bardzo łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@4ndr3

 

Miałeś może tą materiałową wersję Scoutów?

Mam takie (siatka taka meshowata)

pol_pl_Etnies-Scout-Dark-Navy-24791_1.jp

 

i takie (calkiem inny materiał, gładki bez porowatości jak dark navy)

Etnies_Scout_Green_2.jpg

 

Dark navy ponad rok, camo volty kilka miesięcy. Niszczyć nie chcą się ani jedne ani drugie. Czyści oba się bardzo łatwo.

 

A camo są tak samo sztywne jak navy? Pytam, bo Dark Navy miałem, używane na tyle intensywnie, że mam bonusowy otwór wentylacyjny i są dla mnie za miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał Scoutów to są w dobrej cenie tutaj - http://supersklep.pl/etnies/scout

Ja kupiłem takie, o http://supersklep.pl/i188345-buty-etnies-scout-brn-wht-gum , bardzo fajny but na lato.

 

Lunarglide'y 6 po dość lajtowym traktowaniu lecą na gwarancję z odklejającym się kawałkiem podeszwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla was to nic specjalnego, ale dla mnie są to pierwsze sportowe buty od kilku lat :)

Jak na tą chwilę dopiero drugi tydzień w nich sie bujam to jestem bardzo zadowolony.

 

new-balance-buty-meskie-ml574knr-rozmiar

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem chiński szajs ze skóry syntetycznej na lato, mianowicie Confront University na przecenie w Sizeerze (130zł, przecenione z 200) i po 4 tygodniach poszły na reklamację. Podeszwa po prostu pękła na obu butach w ten sam sposób + przez wyściółkę w środku przebijała krata z cholewki i chodzenie w tym po prostu stało się bolesne. Rozumiecie? Kratka się zrobiła po 2,5 tygodnia, ale jak pękły podeszwy to nie wytrzymałem. Ciekawe czy uznają reklamację, czy np. nie przyjdzie, że sam sobie przebiłem podeszwy...

 

Wkurzyłem się i stwierdziłem, że mój kolejny but będzie polski. Kupiłem wczoraj te: http://wojas.pl/produkt/18115.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności