Skocz do zawartości

Buty


kubiq

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie może być wykonanie w półbutach za 129zł :)

Skórzane zimowe NIKE, z jakościowo dobrej skóry wytrzymały 9 miesięcy !!!! rzeczoznawca orzekł normalne zużycie skóry.

Znajoma sprzedająca na ryneczku poleciała mi buty wiosenno jesienne mało znanej marki, bez wad wytrzymały 3 LATA !!! 4 rok dojechane w pracy gdzie nie miały lekko ... i pralki się nie bały :D

 

Mówię to z własnego używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jak się używa i jak dba. Ja jestem z tych co dbają o buty. Mam teraz dwie pary butów w których chodzę najczęściej. Do pracy boat shoes od Timberlanda, a na co dzień NB670. Za pierwsze dałem 549zł, za drugie 459zł. Obie mają ponad rok i wyglądają jak z półki sklepowej. Raz kupiłem tanie nie firmowe i rozleciały się od patrzenia na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo tylko cena jest odzwierciedleniem jakości .... ogółem 3 lata wytrzymują obuwie. Ale opisana sytuacja ciekawie pokazuje za co płacimy najwięcej. Bo na pewno nie za jakość ...

A dbam myślę że nie najgorzej od pasty z pszczelim woskiem po 2 pary na przemian nosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty w większości rozpadają się w szwach. Nieważne czy są faktycznie szyte, klejone, czy oba. Do tego często odbarwiająca się skóra i odpadająca podeszwa, nawet te wtryskiwane.

Na zimę owszem, mam Timberlandy i wyglądają jak nówki, tylko wygodniejsze od nówek ;) Ale te słabsze buty, na wiosnę-lato-jesień łatwo się rozwalają. Do tego jakość spada z roku na rok, patrzcie Nike sprzed kilku lat a teraz, NB, Reeboki. Tutaj bez różnicy czy się kupi markowe za 300zł czy tanie za 100zł.

 

Muszę jeszcze obadać polskie skórzane marki, Domeno na pierwszy ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba jeszcze nigdy buty roku nie przetrwały - moze poza glanami, niestety mam jakiś destrukcyjny sposób chodu, czy buty za 50 zł czy za 300 to moje stopy to straszne psuje :( staram się dbać o nie, nie chodzę bo jakichś trudnych terenach, a i tak ten sam efekt.

Głównie mi się rozklejają podeszwy - musiałbym chyba cenemtować je, żeby nie puszczało...

Dlatego w moim wypadku więcej niż 150 zł za buty wydawać absolutnie nie ma sensu.
Domeno własnie intryguje, ale nieco za wysoki budżet :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję teraz przed bardzo trudnym dla mnie wyborem - wybór obuwia.

Od kilku lat chodziłem głównie w różnych Conversach - bardzo dobra jakość wykonania, porządna skóra, klasyczny krój i bardzo przystępna cena. Ostatnia moja para wyglądała tak - KLIK.

Szukam teraz czegoś nowego, najchętniej kupił bym kolejną parę tych samych ale niestety Converse zdecydował się na zaprzestanie produkcji obuwia innego niż trampki. Nawet nie mogę znaleźć żadnych zapasów czy coś :/

Trochę przeglądałem ofertę sklepów ale trudno mi wybrać coś co by mi pasowało. Niektóre modele New Balance mi odpowiadają jednak te fajne modele kosztują już trochę dużo :P

Nawet podobają mi się Etniesy Marana ale zamszowych chciałbym raczej uniknąć bo trudno to utrzymać w czystości - raczej coś skórzanego albo materiałowego.

Ma ktoś może jakieś fajne propozycje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie butów nie do zajechania to mogę polecić merella. Może nie te najprostsze tenisówki, ale cała reszta, to pierwsza klasa jeśli chodzi o wykonanie. Nawet wkładki są wypasione... Mam takie zimówki, model "MERRELL CODA MID W/P 75339". 4 sezon już chyba... nadal wyglądają jak nowe. Są normalnie nie do zajechania. I w sumie trochę nad tym ubolewam, bo z wyglądu są paskudne xd I chciałbym je wymienić na coś fajniejszego... tylko głupio mi sprzedawać za pół darmo buty w idealnym stanie, za które dałem o ile dobrze pamiętam 450zł... Mam jeszcze 2 pary merella na dni cieplejsze. Też nieźle się trzymają skurczybyki... A w ogóle ich nie oszczędzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wszystko jest robione na sztukę, szybko się zniszczy - trzeba kupić nowe. Od kilku lat nie kupuje Conversów, kupuję Lee Coopery, cena na jesieni 5 razy niższa niż All Stary a wytrzymują tyle samo.

Bamboszek poszukaj w Lee Cooperach, też kiedyś widziałem podobne z tej firmy, ale nie wiem czy teraz takie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty w większości rozpadają się w szwach. Nieważne czy są faktycznie szyte, klejone, czy oba. Do tego często odbarwiająca się skóra i odpadająca podeszwa, nawet te wtryskiwane.

Na zimę owszem, mam Timberlandy i wyglądają jak nówki, tylko wygodniejsze od nówek ;) Ale te słabsze buty, na wiosnę-lato-jesień łatwo się rozwalają. Do tego jakość spada z roku na rok, patrzcie Nike sprzed kilku lat a teraz, NB, Reeboki. Tutaj bez różnicy czy się kupi markowe za 300zł czy tanie za 100zł.

 

Muszę jeszcze obadać polskie skórzane marki, Domeno na pierwszy ogień.

Co do Reeboków zgadzam się. Dla mnie g*wno największe. Nike noszę od zawsze, jeszcze nigdy nic mnie złego nie spotkało. NB kupuję tylko "made in england". Najwygodniejsze buty na świecie i nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Consy - myślałem, że są wygodne i porządne do czasu kupna trampek z Lacoste. Cena niższa niż consów (250zł), a buty mega wygodne i nie do zajechania (mam 2 pary).
Miałem kupić coś "na lato", przeszedłem się przymierzyć rosherun'y i... Mieliście rację. Za takie dziadostwo nie dam 350zł. Nie ma mowy. Wyszło na to, że kupiłem kolejne wysokie buty, a dokładnie http://www.footlocker.eu/en-gb/Shoes/adidas-Hardcourt.aspx/4102313104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś "na lato", przeszedłem się przymierzyć rosherun'y i... Mieliście rację. Za takie dziadostwo nie dam 350zł. Nie ma mowy. Wyszło na to, że kupiłem kolejne wysokie buty

 

zobaczymy, co powiesz, jak przygrzeje w czerwcu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

coś "na lato", przeszedłem się przymierzyć rosherun'y i... Mieliście rację. Za takie dziadostwo nie dam 350zł. Nie ma mowy. Wyszło na to, że kupiłem kolejne wysokie buty

 

zobaczymy, co powiesz, jak przygrzeje w czerwcu :P

 

To miały być (prócz butów do biegania) moje pierwsze niskie buty od... 5lat. A na co dzień i tak łażę w "Józefach" (czy. buty wojskowe), więc dla mnie nawet wysokie, normalne buty w lato to zbawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za bardzo obtłuczone paznokcie (a to cegła spadnie, a to się przygrzmoci w coś, i zostaje wszystko), żeby w sandałach chodzić i ludzi straszyć :)

Lekkie i odpowiednio wentylowane buty dadzą radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie butów nie do zajechania to mogę polecić merella.

Mi się Merelle (nie najtańsze) rozpadły w niecałe 2 miesiące - zerwało się szycie. Zmieniłem je na niemal bliźniacze Keena i po dwóch latach wyglądają świetnie. Zabiegi pielęgnacyjne jak to u mnie: wrzuciłem je ze dwa razy do pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baj de łej - jakby ktoś nie wiedział: do soboty w CCC -35% dla posiadających kartę klubowicza.

Jakości dobrej tam niby niegdy nie zaznałem, ale 2 pary butów aż kupię sobie na codzień, moze na 2 sezony starczy :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja polecę z czymś ekstremalnie kolorowym (nawet jak na mnie), co kupię w tym roku na lato (ale to dopiero po wypłacie) :)

Nike Air Max Flyknit "Turbo Green"
nike-flyknit-air-max-black-turbo-green-v

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności