Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem zasilacz 12V 600mA do MxMa żeby naładować baterię i strzeliła tylna dioda :( Sam wzmacniacz na szczęście działa co nie zmienia faktu, że jestem wkurzony niemiłosiernie :angry: Rozkręciłem go i nie widać żadnych uszkodzeń, czy mogło się coś spalić czego nie widać? Dopiero 3 dzień mam wzmacniacz i taka lipa :( Co mogło być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelutowałem jeszcze raz wszystko od początku i już jest chyba dobrze.

Generalnie nie miałem zimnych lutów, wszystko było winą kalafonii, która miała takie czarne w sobie pyłki, które zabrudziły całą cynę (stąd ten czarny kolor).

Teraz już jest si, będę powoli się interesował zakupem obudowy, no i akumulatora.

Jak będzie zrzuta na obudowy to bym był chętny.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

X500 - troszkę więcej po prostu wyrozumiałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem zasilacz 12V 600mA do MxMa żeby naładować baterię i strzeliła tylna dioda :( Sam wzmacniacz na szczęście działa co nie zmienia faktu, że jestem wkurzony niemiłosiernie :angry: Rozkręciłem go i nie widać żadnych uszkodzeń, czy mogło się coś spalić czego nie widać? Dopiero 3 dzień mam wzmacniacz i taka lipa :( Co mogło być przyczyną?

 

zła polaryzacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, pierwsze co sprawdziłem to polaryzacja. "+" był na bolcu. Sprawa raczej wyjaśniona prawdopodobnie winne były zbyt blisko siebie umieszczone styki od diody, podczas zamykania obudowy musiały się "styknąć" i stąd te zwarcie. Dobrze, że nic więcej nie poszło, ale szczerze mówiąc serce mi przez dłuższy moment stanęło :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że są 2 oficjalne standardy to dzięki 'uchybieniom' w procesie produkcji mamy ich 6 :) więc może zdarzyć się tak, że wtyczka zasilacza nie będzie pasować do gniazda - miałem już takie przypadki w pracy;

 

jeśli chodzi o amperaż zasilacza to ma to dość spore znaczenie dla czasu ładowania akumulatorka, a układ na płytce wcale nie ogranicza tej wartości do sztywnej granicy, dlatego nie ładujemy zawsze 2,5h bo w ten sposób tyko skracamy żywotność aku;

 

jest jeszcze jeden problem - w słuchawkach słychać trzaski i szumy, które występują tylko i wyłącznie z soniakiem z aluminiową obudową, w momencie gdy ją dotknę, do tego potencjometr musi być odkręcony na >80% skali - problem znika wraz z podłączeniem plastikowych plejerków, w tym komórki; podłączenie ścieżki masy do obudowy trochę pomogło, łączenie obudowy hammonda z tylną klapką soniaka już niewiele, bo wciąż chodzi tu o kontakt z jego frontem (widocznie oba te elementy nie są ze sobą połączone, bo domyślam się, że to by pomogło)

 

może ktoś napisać czy któryś z wymienionych wcześniej zasilaczy nada się do ładowania wzmacniacza

wybrałbym coś ponizej 500mA

 

jeśli odpowiednia polaryzacja kondensatorów budzi wątpliwości wystarczy spojrzeć na długość nóżek (to samo tyczy się diód)

[+ dłuższa nóżka, na płytce oznaczony jako kwadrat]

[- krótsza nóżka, na płytce oznaczony jako kółko]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , nie wiem skad tak krotki czas trzymania baterii u Was . Moze to zalezy od uzytych sluchawek ... 

 

jutro bede na wolumenie wiec jak beda te hammondy to zamierzam kupic 2szt sobie . gdyby ktos chcial to prosze o kontakt na gg 2668936 .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem tylko na 32Ohmowych (CAL, Phonak Audeo) i 16-to (EX85)

 

EDIT: Nocne wygrzewanie szeregowe ;)

 

Klikam w to Nocne wygrzewanie i ... okazuje sie ze nie mam uprawnien . Mam zrobic jakies prawo jazdy do galerii czy co ? Kur..a , popieprzyc dzialy forum potrafia a strona kuleje na innych niedopracowaniach . Jakbym naszych karlow w TV ogladal ... ech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zastosowaniu takiego kondensatora? (rozmiar może być, będzie umieszczony w drewnianej obudowie :P)

 

Klik

 

Czy maksymalne dopuszczalne napięcie pracy ma jakieś znaczenie?

 

Do tego chciałbym zrezygnować z baterii na rzecz zasilania z sieci. Czy muszę złożyć jakiś dodatkowy układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam w to Nocne wygrzewanie i ... okazuje sie ze nie mam uprawnien . Mam zrobic jakies prawo jazdy do galerii czy co ? Kur..a , popieprzyc dzialy forum potrafia a strona kuleje na innych niedopracowaniach . Jakbym naszych karlow w TV ogladal ... ech 

galeria ma status Public, więc nie wiem czemu nie działa,

zdj z galerii, może będzie widać:

gallery_21111_292_246449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mogę powiedzieć, że poprawiła się przestrzeń no i co za tym idzie - scena szersza, znika też suchość niektórych konfirguacji (2xJVC i 8066 na masie, 8397 na dzwięku), pozostałe:

- m. 66 dz. 66, BlackGate STD 2200/16V + BG N 33/16V

- m. 66 dz. 97, JVC 3300/16V + BG N 10/50V

- m. 22 dz. 97, JVC 3300/16V + BG N 33/16V

(m. - masa, dz. dzwięk, do nazw opampów dopisać 80 lub 83)

 

chwilowo wrazenia zatrzymam dla siebie, a podziele się niebawem w ciut dłuższej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purpurowym i moderatorom galeria juz od bardzo dawna nie działa wiec nic nie poradzisz... :/

 

Wstawiajcie zdjęcia w załącznikach, bo będę kasował posty.

 

 

A kasuj , pokaz jaka masz wladze ;-) Mali ludzie musza przeciez miec swoje male sukcesy ... ;-)

 

 

Tyle razy wstawialem tak fotki ... az tu nagle ... ups .

 

Na screenie widac u gory po lewej ze jestem zalogowany , nizej zas info ze nie moge sie dostac do galerii bo nie jestem zalogowany - nonsens . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kasuj , pokaz jaka masz wladze ;-) Mali ludzie musza przeciez miec swoje male sukcesy ... ;-)

A żebyś wiedział ze będę kasował.

 

Tyle razy wstawialem tak fotki ... az tu nagle ... ups .

To że nie znasz regulaminu nie zwalnia cie z jego przestrzegania.

 

PS

Radze sie z nim zapoznać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna przegladarka / galerię po wylogowaniu można przeglądać, choć nie jest to długoterminowe rozwiazanie => wykasuj kukisy i pamięc podręczną+uruchom jeszcze raz przeglądare

 

Niestety nadal nie moge podejzec galerii , naturalnie czyscilem cashe , restartowalem kompa , wyllogowalem sie . Uzylem IE zamiast Opery itp itd - wciaz ten sam komunikat . Prosze o pomoc moderatorow ;-) W koncy nie pokaza swoja wladze i mozliwosci bo skasowac czy przeedytowac post to ja sam potrafie . 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal nie moge podejzec galerii , naturalnie czyscilem cashe , restartowalem kompa , wyllogowalem sie . Uzylem IE zamiast Opery itp itd - wciaz ten sam komunikat . Prosze o pomoc moderatorow ;-) W koncy nie pokaza swoja wladze i mozliwosci bo skasowac czy przeedytowac post to ja sam potrafie . 

Purpurowym i moderatorom galeria juz od bardzo dawna nie działa wiec nic nie poradzisz... :/

 

Było to już zgłaszane administracji, ale na razie nic nie można poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności