Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie ładnie, tylko trochę bez sensu. Składając wersję "do domu" można wykorzystać dobrodziejstwo jakim jest zasilanie sieciowe i zrobić zewnętrzne, stabilizowane zasilanie symetryczne na poziomie np. 2x12V.

 

można, ale to troszku podniesie koszt budowy, można równie dobrze iść o krok dalej i zrobić jakiś typowo stacjonarny wzmak, np na TPA6120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie . Piszecie mi na pw o czesciach . Niejednokrotnie pisalem o nich . Rezystory 1W to tylko te 30ohm , reszta moga byc jak najmniejsze bo sie nie zmieszcza . Podovnie diody Led . Te nie maja byc na 12V ani takie z poborem 15mA pradu ( pozniej narzekacie na to ze mxm zre baterie zbyt szybko ) . To maja byc superLED - o podwyzszonej swiatlosci czy jak tam je zwal , o bardzo zmniejszonym poborze pradu . W kazdym sklepie elektronicznym jest pelno i tych diod .Kondensator elektrolityczny moze byc na napiecie wyzsze niz 16V byle nie na nizsze i byle jego srednica nie przekroczyla 16mm . Kondensator 2pF MOZNA zastapic 2,2pF .O ladowarkach tez mase razy pisalem . Wystarczy 12V 500mA jakakolwiek byle z wtykiem pasujacym do Waszych gniazd w mxm . Sa 2 rodzaje tych gniazd i wtykow (2,1/5,5) oraz ( 2,5/5,5) , dobierajcie ladowarke z wtyczka dostosowana do gniazda w MxM w zaleznosci od tego jakie zastosowaliscie . Czesci nie mam na sprzedaz wiec tez prosze o to nie pytac . Akumulator to PROFITEXX 260mA 8,4V . Do wersji stacjonarnych lepiej dokupic lepszy zasilacz lub zrobic samemu , ze stabilizacja . Nie polecam przerabiac ukladu mxm i dawac do niego symetryczny zasilacz ( virtual gnd doskonale sobie radzi ) Wystarczy zrobic zasilacz stabilizowany na 12V 0,5A lub wiecej i wyjac akumulator z MxMa . Nie mam galek do alpsa , mozna je kupic za zlotowke w kazdym sklepie elektrobicznym ( estetyczne plastikowe ) , galka metalowa kosztuje 10x tyle .Przy wersji stacjonarnej najlepiej dac oba ad8397 bo tu pobor mocy nie bedzie mial znaczenia . W tym przypadku mozna te rezystory 30ohm zastapic zworka . Dioda prostownicza to nie koniecznie musi byc 4004 , wystarczy jakakolwiek prostownicza . To wszystko NIEJEDNOKROTNIE w watku bylo opisane , linki do akumulatorow , gniazd , ladowarek NIE RAZ podawalem . Poprostu bez sensu jest mi odpisywac na kazdy kolejny priv w tej sprawie , stad moj obecny wpis . Howgh !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie, tylko trochę bez sensu. Składając wersję "do domu" można wykorzystać dobrodziejstwo jakim jest zasilanie sieciowe i zrobić zewnętrzne, stabilizowane zasilanie symetryczne na poziomie np. 2x12V.

 

No może i bez sensu, ale od czegoś trzeba zacząć, to jest pierwszy raz gdy stykam sie z lutowaniem i elektroniką, więc po za tym co jest w tutorialu nic od siebie do tego nie dodam, bo nie znam sie na tym. Może następnym razem będę składał coś bardziej złożonego i bardziej stacjonarnego :)

 

bisiek gratulacje. Twoj mxm wyglada prawie jak grado RA1 :P

btw. nie zostały ci jakies opampy albo black gate'y?

 

Dzięki :) a z kondensatorów i opamp'ów nic mi nie zostało bo kupowałem tyle ile było mi potrzeba, ale na allegro powinieneś wszystko znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grethort

krisio06 - Wykasuj cookies, usuń pamięć podręczną - w zależności od przeglądarki z której korzystasz.

 

 

Ja spytam już tak na doczepkę(możliwe, że już pojawiło się takie pytanie - ale wertowanie 100 stron to nie lada wyzwanie) - istnieje możliwość zakupu GOTOWEGO wzmaka? Z obudową i całymi tymi podpierdółkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spytam już tak na doczepkę(możliwe, że już pojawiło się takie pytanie - ale wertowanie 100 stron to nie lada wyzwanie) - istnieje możliwość zakupu GOTOWEGO wzmaka? Z obudową i całymi tymi podpierdółkami :)

Nie, jeden MxM złożony, ale bez budy poszedł ostatnio w komisie. Nikt na razie nie podjął się składania wzmaków w ilościach quasihurtowych :-) ale może w końcu ktoś podejmie ten "odważny" krok. Krisio06 jakiś czas temu w temacie zamówienia części pisał, że może złożyć za kasę jak mu się dostarczy wszystkie graty, ale nie wiem czy dalej podtrzymuje swoje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności