Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zpersonalizować sobie MxM'a..

Będę zamawiał Alpsa, OPA2690 i kondensatory..

Na oku mam Black Gate STD 2200uF/16V, N 33uF/16V, Elna Silmic 47uF/16V ( lepszy będzie 25V czy nie ? )..

Chciałem tez kupić BC Components 4700uF/16V ale osoba która je sprzedaje obcina nóżki i nie mógłbym zamontować ich w pozycji poziomej..

Szukałem też Nipponów z serii LXY.. Ale w hfo.pl mają tylko 470uF/16V a 4700uF/16V mają serię KME, a sprzedawca powiedział, że nie są one jakieś specjalnie dobre..

Co jeszcze mogę kupić z kondensatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obciętych nóżek - przecież to nie problem - dolutujesz kawałek drutu miedzianego i z głowy :)

Co do kondensatorków to osobiście lubię Rubycon ZL - tanie a nie dużo słabsze od BG STD - wg mnie różnica nie warta dopłacania.

Z ciekawszych kondów są jeszcze Elna Cerafine, Silmic (aczkolwiek nie wiem jak tu zagra) i Nichicony FG (muszę sobie sprawdzić je)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić Elna Silmic 47/16V czy 47/25V?

 

Elny ponoć mają swój klimat - testowałem cerafine - silmic podobno ucinają nieco przestrzeń, ale musze dokładniej je posłuchać.

Nochicony grają niby poprawnie ale nie mają w sobie nic, co mogło by skłonić do ich pozostawienia (takie bezbarwne są)

 

Poza tym napięcie nie ma znaczenia - grunt żeby było 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerafine odchudzają. Ogólnie ich nie lubię i nie używam. Kupcie sobie te JVC 3300uF/16V z ebay'a. Nic lepszego nie znajdziecie, choćby to były Black Gate.

 

Gdyby ktos zdecydowal sie nabyc te JVC z ebay to chetnie wzialbym 3 szt . Nie mam konta na ebay a i koszt przesylki rozlozylby sie na dwoch ...

Napiszcie jesli ktos by je zamawial .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem proponuje BC Comp http://allegro.pl/item470368732_4700uf_16v...io_bc_comp.html

Nieraz ich uzylem i moim zdaniem sa naprawde godne uwagi , cieple i przestrzenne bez akcentowania sybilantow , z barwnym srodkiem i mocnym punktowym basem .

 

A tu ciekawostka , nakladka na wtyk mini jack by zrobic z niego wtyk katowy http://allegro.pl/item473562252_pro_adapte...jack_f_a08.html

 

adapter.jpeg

 

Fotka zapozyczona z aukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerafine odchudzają. Ogólnie ich nie lubię i nie używam. Kupcie sobie te JVC 3300uF/16V z ebay'a. Nic lepszego nie znajdziecie, choćby to były Black Gate.

 

Mógłbyś to troszeczkę rozwinąć ?

 

Cena 5$ za 4 sztuki... to i ja się skuszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ja tylko proponuje kupic tez zwykly 10000uF i porownac go z wypasami typu BC Comp , Black Gate , JVC i sprawdzie czy slychac roznice w Waszych sluchawkach . Bo moze sie okazac ze jej nie odczujecie z niektorymi sluchawkami lub nie bedzie warta zachodu . Z mojego doswiadczenia wynika ze Black Gate sa najlepsze niezaleznie co kto o tym sadzi . Sam sluchalem , sam porownywalem i nie kierowalem sie opiniami innych gdy o tym pisze . JVC i pewnie wielu innych marek nie uzywalem wiec mysle ze warto sprobowac ( czemu nie ?) ale nie warto sie tez przesadnie upierac przy jakims konkrecie . To samo tyczy bocznikowania mniejszym elektrolitem . Tam nie musi byc 47uF , moze byc 10uF albo nawet tylko 4,7uF byle nie jakas lipa . Osobiscie uwazam ze jesli juz bocznikowac to niczym innym niz Black Gate typu N , jesli ma byc inny to lepiej wcale nie bocznikowac . Rozne inne marki jakich uzylem do zbocznikowania glownego kondensatora tylko pogarszaly dzwiek lub kompletnie nie wywarly wrazenia . BG N natomiast dodal tzw szlachetnosci do obrazu dzwiekowego . Fajnie sie spisuje jako bocznik przy Black Gate STD , Nichiconach MUSE i ...slabszych Panasonicach FC oraz BC Comp . Inne zestawienia ostatecznie mniej mi sie podobaly w MxMie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności