Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem nowe produkty ktore mozna by wykozystac w nowym projekcie pcb do MxM (info do @modrzew)

 

Wezsze gniazda jack 4 PIN, przypuszczam ze jest to gniazdo na wtyk 4-ro wyjsciowy ale mozna go wykozystac jako stereo, niemam dokladnego opisu gniazda, cena 1 szt. 5.2zl za szt. a przy zamowieniu od 5szt , 4.6zl za szt.:

jc-208.jpg

 

Miniaturowy wlacznik hebelkowy do druku, mozna by zaprojektowac dwa takie wlaczniki jako Power i przelacznik do rezystora 75ohm na wyjsciu, mozna by zaprojektowac dodatkowa pcb ktora moznaby umiescic w dodatkowych szynach w gornej czesci obudowy nad gniazdami. PDF cena 9.4zl za st.:

ic1101t2b4m6qe.jpg

 

...lub tanszy PDF cena 3.4zl za szt.:

tssm1022c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem nowe produkty ktore mozna by wykozystac w nowym projekcie pcb do MxM (info do @modrzew)

Hmmm, a ja jak zwykle będę z Tobą polemizował. :)

Wezsze gniazda jack 4 PIN, (...)

Wygląda to nieźle, tylko jakie wg Ciebie korzyści może przynieść zamiana obecnie stosowanych gniazd akurat na te? Do tego dość wysoka cena.

Miniaturowy wlacznik hebelkowy do druku, mozna by zaprojektowac dwa takie wlaczniki jako Power i przelacznik do rezystora 75ohm na wyjsciu, mozna by zaprojektowac dodatkowa pcb ktora moznaby umiescic w dodatkowych szynach w gornej czesci obudowy nad gniazdami.

Jak dla mnie to przełącznik hebelkowy wygląda tak:

120%20hss1270r.JPG

a do tego co jest na zdjęciach wolę nazwę przełącznik dźwigienkowy, niemniej wiem, że często to właśnie jego nazywa się hebelkowym a to co przedstawiłem na zdjęciu bodajże suwakiem :lol: Ale nie kłóćmy się o nomenklaturę. ;)

Dodatkowa płytka wg mnie jest zbędna (dodatkowe koszty, poza tym i tak trzeba ją połączyć z główną płytką przewodami więc na jedno wychodzi czy zrobi się to tak czy połączy przewody bezpośrednio do przełączników) i chyba nie ma po co kombinować z przełącznikami do druku w dodatku nieco przydrogimi. Za 1-1,5zł można mieć przełącznik np. tego typu:

1_12ad30e7e592.jpg

Jest on przykręcany do panelu obudowy, IMHO wygląda estetycznie (można go zobaczyć w moim MxMie). Jest to wersja miniaturowa (na zdjęciu porównanie z typoej wielkości przełącznikiem):

wy__01.jpg

można zakupić odmianę pojedynczą jak i podwójną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to zeby matujac wezsze gniazda mozna zdobyc troche wolnego miejsca i wlozyc tam na plytke przelacznik ktory pokazalem do druku, a jest naprawde bardzo maly, a przelacznik ktory Ty zaprezentowales mi osobiscie nie pasuje bo trzeba go zamatowac w panelu, a produkty ktore ja pokazalem sa alternatywne i moze ktos chciec je wykozystac w swoim projekcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to zeby matujac wezsze gniazda mozna zdobyc troche wolnego miejsca i wlozyc tam na plytke przelacznik ktory pokazalem do druku, a jest naprawde bardzo maly, a przelacznik ktory Ty zaprezentowales mi osobiscie nie pasuje bo trzeba go zamatowac w panelu, a produkty ktore ja pokazalem sa alternatywne i moze ktos chciec je wykozystac w swoim projekcie ;)

Ale widzisz, jaki jest w ogóle sens tej dodatkowej płytki? Ja swoje argumenty, dlaczego jestem na nie, przedstawiłem... Czy chciałbyś go mieć na obecnej płytce pomiędzy gniazdami? Toż to ciasnota już będzie i nie wiem czy się nie obędzie bez zwór, bo co jak co ale ze względu na koszty chciałbym pozostać przy jednostronnej płytce. I znowu mogą być problemy, że jednak coś tam za blisko czegoś innego.

Co do przełączników przykręcanych do panelu to jeszcze mają wg mnie taką zaletę, że jak coś spi******* z otworkiem (o co nie trudno jak się nie ma wprawy i odpowiednich narzędzi, ogólnie jak się takie rzeczy "produkuje" w warunkach domowych - w końcu nie każdy ma dostęp do chociażby przyzwoitego warsztaciku) to nakrętka pozwala takie różne niedociągnięcia ładnie zamaskować. Zobacz jakie zastrzeżenia miał tor23 do wykończenia obudowy. Jak bardzo źle zrobisz takie np. otwory pod gniazda to nie ma zmiłuj i będzie to widać. Ja sam nieco przesuwałem wyłącznik w swoim MxMie i w ogóle tego nie znać ;)

Ale to jest moje zdanie i jak zwykle zapraszam innych zainteresowanych do dyskusji.

 

PS. JaroFon, zmiłuj się: montować, przez "on" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modrzew ja wcale nie mowie o koniecznosci robienia dodatkowej pcb tylko o zmianie gniazd na te wezsze wtedy mozna zyskac na wolnym miejscu i dodaniu wlacznika na plytce, prawda jest ze to dodatkowy wiekszy wydatek, mialem na mysli dodatkowa pcb w przypadku dodania dwoch wlacznikow Power i Bass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz, że będzie ciasno? Rozumiem, że nie masz jeszcze żadnego z tych elementów? Bo najpierw i tak trzeba by dorwać jakieś ich datasheety, a potem najlepiej "na żywo" przymierzyć do płytki i obudowy.

Poza tym ciekawe jak bardzo skomplikuje to mozaikę ścieżek, czy obejdzie się bez zwor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Einstein znany jest oprocz slynnego wzoru rowniez z powiedzenia ''...wszystko musi byc tak proste jak to mozliwe , byle nie prostrze ...''

W przypadku MxMa zgadzam sie z nim w zupelnosci :)

Wszelkie dodatki nie wplyna na podniesienie jakosci brzmienia , skomplikuja jedynie uklad . Choc z drugiej strony jesli ktos chce to czemu nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy MxM da radę pociągnąć HD 580 ??? Ostatnio ciekawią mnie one :D HD 650 byłem oczarowany ale troche za drogie są :/

A już jutro w końcu bedę miał moje HD 595 i strasznie mnie ciekawi jak to zagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy MxM da radę pociągnąć HD 580 ??? Ostatnio ciekawią mnie one :D HD 650 byłem oczarowany ale troche za drogie są :/

A już jutro w końcu bedę miał moje HD 595 i strasznie mnie ciekawi jak to zagra :)

 

 

Kilka postow wyzej uzytkownik Tor23 opisywal wrazenia .... z hd580 miedzy innymi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś wreszcie dostałem akumulator. Nabyłem Profitexxa i mam wrażenie, że jest on minimalnie grubszy od standardowej baterii 6F22 9V - w obudowę wlazł, ale żeby go wyjąć trzeba by rozkręcić całość :> Na szczęście nie potrzebuję go ruszać...

 

PS. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje zmian do obecnej wersji MxMa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.avt.pl/p/pl/41633/kondens...10000uf16v.html

Jak myślicie czy ten kondensator będzie pasował do MxMa ??

 

 

Ten bedzie idealny http://www.allegro.pl/item313872375_konden...f_16v_fvat.html

W linku ktory Ty podales nie ma srednicy ktora nie moze przekroczyc 16mm .

 

Tymczasem mam na stanie jeden kompletny mxm z kondensatorami Black Gate plus obudowa , jeden kompletny mxm ze zwyklym 10000uF ( full ale bez obudowy ) , jeden komplet do samodzielnego montazu ale z potencjometrem TOMY i zwykluym 10000uF oraz komplet bez potencjometru .

 

Jesli kogos interesuja ceny bo chcialby sobie takiego wzmaka zlozyc to :

 

1. Alps - 30pln

2. Plytka - 10pln

3. Obudowa - 40pln

4. Akumulator Profitexx - 20pln

5. Ladowarka - 15pln

6. Opampy 2xAD8397 - 20pln

7. Galka - 10pln

8. Rezystory - 2pln

9. Latka do akku 9V - 1pln

10. Gniazdka WE/WY i Ladowarki - 4pln

11. kondensator 10000uF/16V - 3pln

12. Diody sLED - 2pln

13. koszt wszystkich przesylek - okolo 30pln

 

Razem okolo 187pln .

 

---opcje---

1. Kondensator Black Gate STD 1000uF/25V - 19.90 pln plus przesylka z allegro

2. Kondensator Black Gate STD 2200uF/16V - 29.90 pln plus przesylka z allegro

3. Dodatkowy kondensator Black Gate N 10uF/63V - 16pln plus przesylka z allegro

4. Potencjometr Tomy zamiast Alpsa - 7pln

 

Cena najtanszej opcji czyli TOMY i zwykly 10000uF/16V = 166pln

Cena z BG 1000uF/25V i 10uF/63V BG N oraz ALPS = 223pln

Cena z BG 2200uF/16V i 10uF/63V BG N oraz ALPS = 233pln

 

a.JPGb.JPG

 

 

Edycja :Egzemplarza z BG juz nie mam . Pustej pcb tez juz nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś wreszcie dostałem akumulator. Nabyłem Profitexxa i mam wrażenie, że jest on minimalnie grubszy od standardowej baterii 6F22 9V - w obudowę wlazł, ale żeby go wyjąć trzeba by rozkręcić całość :> Na szczęście nie potrzebuję go ruszać...

 

PS. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje zmian do obecnej wersji MxMa?

Przed wlozeniem do obudowy lepiej profitexxa obrac z naklejki :-) . Serio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku ktory Ty podales nie ma srednicy ktora nie moze przekroczyc 16mm .

Przy założeniu, że burgerking ma zamiar użyć obudowy Hammonda, bo w innym wypadku może mieć zupełnie inne ograniczenia odnośnie gabarytów.

 

x500: W cenniku można jeszcze uwzględnić wariant z ALPSem bez zintegrowanego wyłącznika (około 22zł) i jakimś osobnym wyłącznikiem (np. dźwigienkowym MTS102, około 1-1,5zł). Wrzuciłem też ten cennik do pierwszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem mam na stanie jeden kompletny mxm z kondensatorami Black Gate plus obudowa , jeden kompletny mxm ze zwyklym 10000uF ( full ale bez obudowy ) , jeden komplet do samodzielnego montazu ale z potencjometrem TOMY i zwykluym 10000uF oraz komplet bez potencjometru .

 

Witam

Byłbym zainteresowany nabyciem kompletu najchętniej bez potencjometru,obudowy i akumulatorka - jeśli niemożliwe, interesują mnie również inne opcje.

Prosiłbym o podanie kosztów.

 

Pozdrawiam

audegis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ktoś z was na zbyciu tego potencjometru TOMY?

Przy składaniu cmoya okazało się, że zwykły(jakiś tani telpod) ma za wysoko gałkę.. poza tym wyłącznik w potencjometrze to jednak wygodne rozwiązanie.

 

ewentualnie alps, ale ten już jest dość drogi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy kondensator elektrolityczny 6800 uF 16 V może być do tego wzmaka ( kolega może mi go dać za free więc myślę czy mi się nie przyda ;) ) dziękuję za odpowiedź

Może być, jeśli tylko się mieści. Z kondensatorami jest tylko ten problem że różne typy różnie grają, i czasem nawet lepiej dać mniejszy ładnie grający niż wielkie g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zainteresowany nabyciem kompletu najchętniej bez potencjometru,obudowy i akumulatorka - jeśli niemożliwe, interesują mnie również inne opcje.

Prosiłbym o podanie kosztów.

W sprawie nabycia płytki, etc. najlepiej napisz do x500 na priv. Sam już wyprzedałem wszystko co miałem, jeśli będą jacyś chętni to można pomyśleć o nowej serii ;)

Co do kosztów to wszystko znajdziesz w pierwszym poście.

Mam pytanie czy kondensator elektrolityczny 6800 uF 16 V może być do tego wzmaka

Może być, generalnie zawsze zachęcałem w tym miejscu do eksperymentowania - zamontuj, posłuchaj i zdecyduj czy jest ok. Jeszcze pytanie jak z jego wymiarami, ale to już zależy od tego jaką obudowę zastosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewienko fajna rzecz ale czy to aby nadal przenośne będzie? Czy w Twojej wersji to ma być wzmacniaczyk głównie do stacjonarnego użytku?

Tak a propos właśnie przyszło mi do głowy zrobienie wersji MxMa właśnie na użytek domowy, może kogoś to zainteresuje:

MxM_stacjonarny_01.jpgMxM_stacjonarny_02.jpg

Co prawda tu już można by się pokusić o bardziej rozbudowaną elektronikę, ale myślę, że nawet podstawowa wersja MxMa uzupełniona o kilka opcji nadających jej bardziej stacjonarny charakter jest w stanie zadowolić sporo osób. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności