Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Tytułem wstępu: projekt przenośnego wzmacniacza dyskutowany ostatnio w temacie "Przenośne wzmacniacze słuchawkowe" dojrzał na tyle, że zasługuje już na własny temat. :) Chętnych do przejrzenia jak pomysł się rodził zapraszam zresztą do wspomnianego topicu.

 

 

Przenośny wzmacniacz słuchawkowy MxM.

 

Charakterystyka:

- wzmacniacze operacyjne Analog Devices AD8397 ( http://www.analog.com/UploadedFiles/Data_Sheets/AD8397.pdf )

- dobrej jakości potencjometr firmy ALPS, model RK097 ze zintegrowanym wyłącznikiem ( http://www3.alps.co.jp/WebObjects/catalog....RK097/RK097.PDF )

- zasilanie baterią/akumulatorem 9V

- możliwość ładowania akumulatora bez wyjmowania go z obudowy przy użyciu zewnętrznej ładowarki - wzmacniacz posiada gniazdo do jej dołączenia

- docelowo elegancka aluminiowa obudowa firmy Hammond z serii 1455, wymiary 86x57x26mm ( http://www.elfa.se/pdf/50/05043807.pdf )

 

Schemat:

x_m_sch_v1.2.jpg

Do wzmacniacza została zaprojektowana dedykowana płytka drukowana (na zdjęciach wersja 1.2):

mxm_pcb_v1.2.jpgp_ytki_01.jpg

p_ytki_02.jpgp_ytki_03.jpg

Najnowsza wersja 1.3:

mxm_pcb_v1.3_23032008.jpgp_ytki2_02.jpg

p_ytki2_03.jpgp_ytki2_04.jpg

Jeden z pierwszych gotowych egzemplarzy (wykonanie x500):

z10.jpgz17.JPG

 

Przechodząc do rzeczy: to jest propozycja dla forumowiczów, którzy też byliby zainteresowani tym wzmacniaczem. Jeśli zebrałaby się pewna ilość osób chętnych do budowy MxM'a to zrealizowane zostaną zamówienia na płytki drukowane, części i inne niezbędne dodatki. Ten temat będzie w miarę rozwoju sytuacji aktualizowany, podane zostaną ceny i miejsca gdzie można się w dane rzeczy zaopatrzyć.

 

Odnośnie płytek: wersja z soldermaską i opisem to koszt 11,50zł/szt. przy ogólnym zamówieniu powyżej 10szt.

 

Sposób wysyłki i koszty: firma wykonująca płytki wyśle je do mnie a ja zajmę się dalszym rozprowadzaniem płytek do osób, które je zamówiły. Koszt pierwszej przesyłki po rozłożeniu na ilość zamawiających to groszowe sprawy, dalej będę zapewne wysyłał listem poleconym priorytetowym, oczywiście w odpowiednim opakowaniu. Koszt: 6zł.

___________________________________________________________________

 

Krótki "tutorial" o budowie MxMa:Projekt_MxM__tutorial_.pdf

 

Strona internetowa projektu MxM: http://mxmamp.republika.pl/

___________________________________________________________________

 

Op-ampy, potencjometr, gniazda, etc.: link1 link2 link3

Obudowy: link1 link2

Metalowe gałki na potencjometr: link

___________________________________________________________________

 

Wzmacniacze operacyjne AD8397:

AD8397_PCB_01.jpgAD8397_PCB_02.jpg

Obudowa Hammond wraz z metalową gałką na potencjometr:

hammond_ga_ka.jpg

___________________________________________________________________

 

Cennik by x500:

Jesli kogos interesuja ceny bo chcialby sobie takiego wzmaka zlozyc to :

 

1. Alps - 30pln

2. Plytka - 10pln

3. Obudowa - 40pln

4. Akumulator Profitexx - 20pln

5. Ladowarka - 15pln

6. Opampy 2xAD8397 - 20pln

7. Galka - 10pln

8. Rezystory - 2pln

9. Latka do akku 9V - 1pln

10. Gniazdka WE/WY i Ladowarki - 4pln

11. kondensator 10000uF/16V - 3pln

12. Diody sLED - 2pln

13. koszt wszystkich przesylek - okolo 30pln

 

Razem okolo 187pln .

 

---opcje---

1. Kondensator Black Gate STD 1000uF/25V - 19.90 pln plus przesylka z allegro

2. Kondensator Black Gate STD 2200uF/16V - 29.90 pln plus przesylka z allegro

3. Dodatkowy kondensator Black Gate N 10uF/63V - 16pln plus przesylka z allegro

4. Potencjometr ALPS bez zintegrowanego wyłącznika + osobny wyłącznik - 24pln (edit: modrzew)

5. Potencjometr Tomy zamiast Alpsa - 7pln

 

Cena najtanszej opcji czyli TOMY i zwykly 10000uF/16V = 166pln

Cena z BG 1000uF/25V i 10uF/63V BG N oraz ALPS = 223pln

Cena z BG 2200uF/16V i 10uF/63V BG N oraz ALPS = 233pln

___________________________________________________________________

 

Lista zamówień III (wg kolejności zgłoszeń):

- x500: 3szt.

- Bisek01: 3szt.

- Kfazzi: 3szt.

- P33: 2szt.

- KHOT: 1szt.

- Kojiro: 2szt.

 

Lista zamknięta!

 

Jeśli coś się nie zgadza to proszę mnie o tym powiadomić na priv.

 

 

___________________________________________________________________

 

Po ostatnim zamieszaniu już chyba wszystkie istotne informacje wróciły na swoje miejsce. Wraz z rozwojem sytuacji kolejne ogłoszenia o różnych sprawach dotyczących projektu będą pojawiały się na dole tego postu.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2008r.

p_ytki2_01.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wszystko po kolei :) Zaktualizuję za chwilę co będę mógł, niedługo wychodzę a chciałem chociaż wstępnie założyć ten temat - także proszę o trochę cierpliwości.

jak będzie to wyglądać

Dodałem zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa miała być MXM. :ph34r:

Aj, to ja trochę niedzisiejszy jestem. ;) Zająłem się tym tematem bo od jakiegoś czasu omawialiśmy go z x500 i nie zajrzałem do poprzedniego wątku...

 

Tylko o zmainę nazwy tematu trza będzie poprosić któregoś moda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domzz, najss. Tylko to nie jest fragment z czyjegoś logo? Bo może być później problem z prawami..

 

A tak zapytam z ciekawości, dlaczego MxM? X&M wiem dlaczego :P

nie wzorowałem się na niczym, sam wszystko narysowałem, jeśli znasz jakieś podobne logo to daj znać :) (jeśli już to czysty przypadek ;) )

 

MxM było we wcześniejszym wątku: "Majkel-X500-Modrzew" pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powstawal projekt dowiecie sie tu http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=24477

Znajdziecie tam tez wiele cennych informacji na temat budowy i elementow jakich mozna uzyc .

 

Troche niepublikowanych dotychczas fotek zamknalem w tym ZIPie

Moga pomoc w budowie ...

 

Bardzo mi sie podoba naklejka czerwona , chetnie zamowie kilka szt . Przepraszam Modrzewa za zmiane nazwy bez konsultacji . Ostatecznie niech to bedzie MxM .

Co do kosztow budowy to udalo mi sie zamknac w kwocie 170pln .

 

Ladowarka 12-19 pln w zaleznosci co kto wybierze , na allegro 12V minimum 400mA

Akumulator PROFITEXX 260mA 8.4V 19,90pln

 

Alps x10kohm okolo 30pln - ten tymczasem zamawialem u Forza Lazio .

UWAGA ! Zamiast alpsa mozna zastosowac potencjometr TOMY

http://www.centrumelektroniki.pl/Potencjom...2465fd745ea6e16 , http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=294542405 , wartosc sie rozni ale to nie ma az tak duzego znaczenia a biorac pod uwage 5x nizsza cene ...sami rozumiecie

 

AD8397 15-17pln choc udalo mi sie kupic na allegro po 8pln/szt ( wyszukiwarka go nie znajduje ale po wejsciu w elektronika/elementy aktywne/uklady analogowe czesto mozna znalesc opampy typu ad8397 , ad8066 itp )

Obudowa Hammond czarna z przesylka 55.80pln , jasna aluminiowa okolo 50pln z przesylka

 

Rezystory to groszowe sprawy a do pierwszych pietnastu zamowionych plytek Modrzew dodaje rezystory gratis .Kondensator 10000uF/16V o odpowiednich wymiarach 3pln na allegro - do pierwszych pieciu plytek dodany gratis

Gniazda na sluchawki po 1pln na allegro .

Kabelek laczacy wzmacniacz z playerem najtaniej i najlepiej zamowic u Majkela ( mi zawsze wyszlo drozej i gorzej )

 

W razie jakichkolwiek pytan odnosnie co i gdzie kupic by bylo tanio chetnie ja lub Modrzew odpowiemy . MxM to wzmacniacz do wlasnej budowy dla osob ktore lubia majsterkowac . Chce dodac ze dla porownania zbudowalem rowniez zwyklego CMOYa w trzech roznych wersjach ktorych opisy znalazlem w internecie . Zastosowalem znane i dobre elementy i prosty CMOY po prostu nie ma tej dynamiki , przestrzeni i mocy co Wzmacniacz MxZastosowalismy profesjonalnie wykonana plytke i montarz przewlekany oraz SMD ( scalaczki ) . Wirtualna masa na opampie jest znacznie lepszym rozwiazaniem niz uzyskana w prosty sposob z dwu malych kondensatorow . zwykly CMOY jest tanszy ale .....Na temat montazu smd moge ewentualnie udzielic rad . Jak lutowac , jaka lutownica itp itd ( zwykla kolbowa wystarczy ) .Plytka idealnie pasuje do obudowy Hammond , otwory w obudowie pod gniazda i potencjometr musicie wywiercic sami . Modrzew bedzie ewentualnie edytowal pierwszy post by wszystko bylo jasne . Pozdrawiam i zycze budowy udanych konstrukcji .

To ja zacznę ;)Tak jak mówiłem byłbym wstępnie chętny na 2 płyteczki, co do wersji to sie dostosuję ;)
Ja zamawiam 7szt . Poczekamy z realizacja zamowienia do konca przyszlego tygodnia ( nie wiadomo ilu bedzie chetnych ) i zamowimy pcb To samo dotyczy obudow . Numery kont tutaj podamy gdy juz bedzie wiadomo ze nikt wiecej sie nie zglosi .Siebie nie licze do tzw gratisowych rezystorow i kondensatora bo juz mam te elementy . Tak wiec Tornvald pierwsze dwie pcb plus gratis rezystory do obu i 2szt 10000uF/16V Kto nastepny ? :-)
Mnie nie chodzi o mnie, ale MXM mi się bardziej podoba. X&M takie trochę drewniane, ciężko się wymawia i wygląda prawie jak H&M. ;)
Majkel . Wiadomo przecierz . Choc znam Cie jedynie tylko z Twoich wpisow to wiem zes pan bardziej skromny ode mnie :-) Mea Culpa z ta zmiana nazwy w ostatniej sekundzie .... Nie wiem kto jest modem tutaj bo bym go poprosil o zmiane w nazwie tematu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad tym jako projekt poboczny do eksperymentów(główny - WW), ale wolę bardziej tradycyjne układy :P

Anyway, gratulacje - śledziłem cały czas wasze zmagania i efekty trzeba przyznać naprawdę niezłe ;)

Jestem ciekaw ile mu dźwiękowo brakuje do moona ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad tym jako projekt poboczny do eksperymentów(główny - WW), ale wolę bardziej tradycyjne układy :PAnyway, gratulacje - śledziłem cały czas wasze zmagania i efekty trzeba przyznać naprawdę niezłe ;)Jestem ciekaw ile mu dźwiękowo brakuje do moona ^^
Hmm , ja sie zastanawiam ile WW brakuje do MxM ....:-) . To co , zamawiasz plyteczke ? :-)Niestety nie ma tu miejsca na BD139/140 ...te byly montowane w zasilaczach firmy ZATRA w latach 75-85 .
Ja byłbym chętny na jedną płytkę drukowaną, nad obudową jeszcze się zastanowię. jakie będą koszty?
Modrzew podal cene . Zapisujesz sie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba naklejka czerwona , chetnie zamowie kilka szt.

 

To tylko taki projekcik, nie miałem zamiaru robić na tym żadnego interesu :) jeśli będą chętni to udostępnię wektorki do tego i kto będzie chciał to sobie kupi np. papier samoprzylepny do drukarki i wydrukuje, (przygotuję to odpowiednio, żeby na arkuszu A4 wyszło jakieś 10-15 naklejek) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko taki projekcik, nie miałem zamiaru robić na tym żadnego interesu :) jeśli będą chętni to udostępnię wektorki do tego i kto będzie chciał to sobie kupi np. papier samoprzylepny do drukarki i wydrukuje, (przygotuję to odpowiednio, żeby na arkuszu A4 wyszło jakieś 10-15 naklejek) :)

 

 

OOO , super , mogloby to miec rozmiar powiedzmy 50x80mm tak zeby nakleic na wierzch obudowy ? Jakiego uzyc papieru ? Taki by byl sliski i raczej nie dracy . No wiesz , zeby to byla ladna mocna nalepka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO , super , mogloby to miec rozmiar powiedzmy 50x80mm tak zeby nakleic na wierzch obudowy ? Jakiego uzyc papieru ? Taki by byl sliski i raczej nie dracy . No wiesz , zeby to byla ladna mocna nalepka ?

 

Idziesz do media marketu, saturna czy czegoś podobnego i masz tam pełno papierów do wyboru (zazwyczaj w pobliżu akcesoriów do aparatów fotograficznych), na 100% coś odpowiedniego wybierzesz, ale najlepiej byłoby to wygrawerować albo nadrukować tylko, że trzeba by dużą ilość w drukarni zamówić, a to wiąże się z dużo większymi kosztami i między innymi te firmowe wzmaki są takie drogie :( (ale wyglądają, trzeba przyznać odlotowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , ja sie zastanawiam ile WW brakuje do MxM ....:-) . To co , zamawiasz plyteczke ? :-)Niestety nie ma tu miejsca na BD139/140 ...te byly montowane w zasilaczach firmy ZATRA w latach 75-85.
Eksperymentuję z wieloma rzeczami - do bd140 wrociłem z ciekawości ;f

WW(w mojej ulubionej wersji) na pewno nie brakuje jednego - charakteru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o obudowe HAMMOND to sytuacja wyglada tak:

Pisalem do firmy lcel w sprawie kosztow i dostalem taka odpowiedz:

...Cena obudowy o którą Pan pyta wynosi : dla wersji czarnej 1455C801BK...9,88 euro * średni kurs bankowy 3,594 = 35,50 PLN + 22%=43,32 PLN. dla wersji jasnej 1455C801...8,49 euro. Koszt dostawy i płatność za pobraniem - poczta std. Najbliższa dostawa planowana na 6 tydzień 2008.

 

Niewiem ile kosztuje standardowa przesylka poczta ale mysle ze bardziej oplacaloby sie wziazc wieksze zamowienie, dlatego moge podiac sie zamowienia tych obudow i odeslania ich do zamawiajacych. Moze sa chetni na te obudowy? Mysle ze okolo 45zl to nie jest tak duzo. Jednak do ceny obudowy z przesylka dojdzie jeszcze koszt drogiej przesylki aby odeslac obodowe do zamawiajacego. Koszt przesylki priorytetem poleconym w liscie bezpiecznym to 5,8zl do 1Kg. Mysle ze to najlepszy i najszybszy sposob odeslania paczki do zamawiajacych. Niewiem ile bedzie wynosil koszt wysylki paczki z firmy lcel ale napewno nie wyniesie on 5zl na osobe. Wiec sumujac: obudowa ok. 45zl + przesylka do zamawiajacego okolo 6zl + przesylka z firmy powiedzmy 5zl, w sumie 56zl. jesli koszty przesylek beda mniejsze wowczas odesle pieniadze zamawiajacym.

 

To numer konta: 19 1050 1605 1000 0004 0212 5884

 

Wszyscy ktozy zadeklaruja sie i wplaca pieniadze na konto , dla nich zostanie zamowiona obudowa. I jeszcze jedno, w dniu w ktorym bede skladal zamowienie na obodowy, zamowie tyle obudow na ile zostanie wplaconych pieniedzy na konto. Ci ktozy zadeklaruja sie a nie wplaca pieniedzy dla nich nie bede robil zamowienia.

 

W sumie koszta:

Obudowa HAMMOND CZARNA: 45zl + 6,8zl + 5zl = 56,8zl

 

Obudowa HAMMOND JASNA: 38zl + 6,8zl + 5zl = 49,8zl

 

Jesli koszta beda mniejsze to oczywiscie odesle reszte pieniedzy razem z obudowa ;)

 

Obudowy zamowili:

x500 2 obudowy w wersji jasnej

modrzew 1 obudowa w wersji jasnej

JaroFon 1 obudowa w wersji ciemnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie plytek piszcie do Modrzew'ia na priv . Poda nr konta i kwote .

W sprawie obudow do JaroFona .

Zamowienia beda zbierane do czwartku . W piatek wieczorem chlopaki sprawdza kto wplacil i ile zamowil i zamykamy sprawe .

Potem juz tylko czekacie na przesylke . W niedziele przedstawiona bedzie lista osob ktore cos zamowily i wplacily kase . I te osoby otrzymaja plytki i/lub obudowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności