Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem płytki MxMa z tego i poprzenich zamówień. Te wczesniejsze były jakościowo lepsze - soldermaska nie odpadała od samego patrzenia na nią, a punkty lutownicze byłby o wiele przyjemniejsze do lutowania i lepiej łapały cynę ( w tej pomimo przetaracia alko było średnio )

 

Tak czy inaczej na obu bez problemu da sie MxMa zbudować, ale przyjemność pracy i estetyka w przypadku starszych płytek była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również złożyłem kilka MxM z płytek które zamawiałem dla siebie i ludzi z forum, i nie zauważyłem problemów o których piszesz Forza, soldermaska nigdzie mi nie odchodziła pomimo tego że czasem zdarzało mi się przegrzewać punkty lutownicze, cyna łapała jak wściekła ( na początku miałem małe problemy, ale gdy użyłem troszkę kalafoni problemy znikły). Ale skoro uważasz że coś było nie tak to znaczy że musiały pojawić się jakieś problemy.

Edytowane przez bartus1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do speców- możliwe jest takie ulepszenie konstrukcji mxm'a, żeby zlikwidować, lub chociaż zredukować szum? Na nausznikach nice słychać go nic, ale jak się wepnie doki to już szumi całkiem zacnie. Drugie- czemu przy poruszaniu kablem w dokach pojawiają się trzaski? To też spowodowane jest konstrukcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wmak musi byc projektowany jako niskoszumowy od początku nie wiem czy dla MxM był taki cel ? :)

Nawet niektóre ibasso szumią na dokach a na dużych juz nie. Wyjątki to projektowany od poczatku niskoszumowy jakis tam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, troche długi ten temat więc zapytam tak, czy dostępne są jakieś pliki BRD MXM'a które móglbym otworzyć w eagle? Chcę sobie wytrawić PCB i pasuje mi przygotować matrycę do naświetlania lakieru a z tego obrazka z opisami za bardzo się nie da. Albo wyskalowany dobrze zaczerniony PDF ?

 

Dzięki znalazłem gdzieś w na 40którejś stronie pliki które nadają się do nadrukowania na folię :-) Jak zrobię płytki to pochwalę się efektem pracy na maskach foto.

 

 

Natomiast mam inne pytanie, co sądzicie o zastosowaniu drabinki rezystorowej zamiast drogiego alpsa? Wiem że to się kłóci z implementacją w obudowie i na płytce ale jest śmiesznie tanie w porównaniu do tych wymyślnych niedostępnych potencjometrów.

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności