Skocz do zawartości

Cowon D3


Gość Jacques La Fey

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokladnie, w dzisiejszym zsocjalizowanym do granic mozliwosci swiecie jest to swoista enklawa, jesli nie wolnego rynku, to zredukowanego do minimum wplywu bandytow(czyt. rzad). Korea Pld to bardzo ciekawy kraj i warto by poswiecic mu troche wiecej uwagi na tym forum.

 

Jesli zas chodzi o nastepce D2, to na razie mozemy pozwolic sobie jedynie na spekulacje i za pewnik mozna przyjac tylko to, ze nowy produkt Cowona bedzie wyswietlal filmy juz w rozdzialce 16:9 :D

Nie powiedziałbym że cały świat jest zsocjalizowany, narazie raczej EU idzie w tym kierunku, co zresztą wyjdzie pewnie na naszą szkode i model socjalnego społeczeństwa upadnie w połowie XXI w, kiedy recesja zniszczy nasze kraje. A najlepszym przykładem niesocjalnego państwa jest Meksyk, gdzie podatki są prawie o połowe niższe niż średnie Europejskie. Z drugiej strony możemy zobaczyć w kolorowych pismach typu NG tamtejszą biede, która nie ma żadnych szans na zmiane swojego losu. A zatem gospodarka czy człowiek?

-------

Chyba możne sie też spodziewać wiekszego wyświetlacza (a moze wiecej cali, a nie wiekszego wyświetlacza...) :)

Ciekawe czy D3 bedzie dostepny w wersji 32 GB...

 

EDIT:

BTW, wiecie ze Samsung Constructions jest jednym z 3 współwykonawców Burj Dubai, najwyższego budynku świata, który docelowo (w 2009) ma podobno mieć ponad kilometr wysokości?! kilometr... wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

BTW, wiecie ze Samsung Constructions jest jednym z 3 współwykonawców Burj Dubai, najwyższego budynku świata, który docelowo (w 2009) ma podobno mieć ponad kilometr wysokości?! kilometr... wow

 

A nowy suv renault - koleos też jest produkowany przez samsunga :)

Swoja droga to nie wyobrażam sobie D3, który by trzymał krócej niż D2 na swojej baterii, a na to sie zanosi.

Też tak bym podejrzewał, bo D2 ze swoją grubością strasznie nie pasuje do całego rynku super cienkich urządzeń. A bateria to chyba jedyny aspekt w którym można uzyskać znaczącą poprawę grubości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak bym podejrzewał, bo D2 ze swoją grubością strasznie nie pasuje

do całego rynku super cienkich urządzeń.

A bateria to chyba jedyny aspekt w którym można uzyskać znaczącą poprawę grubości :)

 

Możesz odchudzić player - nie tracąc na autonomii - jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie

w nim bardziej zaawansowanego technologicznie głównego procesora - to własnie ten

element "zjada" prąd w największym stopniu . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, D3 mógłby pozostać w rozmiarach D2. Mógłby zarazem trzymać góra 20h. Ale niech wyposażą go w przyciski!!

 

Patrząc jednak na chłodno, jest to raczej mało realne, bo ta grupa urządzeń celuje w multimedialność. A w tym wypadku, gładki panel przedni z dotykowym sterowaniem stał się już praktycznie standardem. Z iPoo Taczem na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta są różne - generalnie nic nie mam do ekranów dotykowych, ale nie w opakowaniu takim jak V39 - kilka przycisków, choćby tak jak w D2, powinno być celem podstawowej obsługi bezwzrokowej.

 

No przecież D2 ma 4 przyciski, które umożliwiają sterowanie bezwzrokowe, choć faktycznie w bardzo ograniczonym zakresie. Ale gdyby nastepca miał wiecej przycisków, to nie powinien zostać nazwany D3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloud: wiem, dlatego też nie mam do D2 pod tym względem zastrzeżeń, natomiast nie chciałbym dalszej minimalizacji liczby przycisków (V39 podałem jako przykład - ma tylko włącznik). Inna historia, że mój (i chyba nie tylko mój, sądząc po wypowiedziach forumowiczów) gust różni się dosyć znacznie od masowego odbiorcy, który by chciał najlepiej playera małego, cienkiego i z dużym ekranem, a co go obchodzi dźwięk do luftu i przykładowo 5h autonomia? Kiedy pierwszy raz ujrzałem D2, wydał mi się dosyć niezgrabny, ale po krótkiej chwili przestało mi to przeszkadzać, tym bardziej, że jestem przyzwyczajony do większych grajków (vide moje H10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Póki co , wygląda na to , że Cowon powraca do swoich korzeni . :)

 

Firma zaczynała swoją działalność w 1995 roku jako firma software`owa

- ale tak naprawdę od początku zajmowała się głównie cyfrowymi multimediami i muzyką

( JetAudio - jest obecny na rynku od 11 lat )

 

pic02.jpg

 

pic04.jpg

 

Natomiast sporym zaskoczeniem jest na pewno fakt , że Cowon Systems kilku dniami zadebiutował

na koreańskim rynku jako producent komputerowej gry online :o .

Nazywa się to " Enblic" i jest skrzyżowaniem hokeja z ...... . No właśnie : z czym ? :D

 

>> http://www.youtube.com/watch?v=aGzbkDP2vc8...er.tistory.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja tam nie mam wysokich wymagań:

- mają być filmy bez konwersji

- ma być widescreen (ekran może być większy niż w D2, ale nie musi)

- bateria ma trzymać NIE KRÓCEJ niż w D2

- ma zostać slot na kartę pamięci (co najmniej microSDHC, preferowane SDHC)

- ma być dostępna wersja 2GB (bo po kiego grzyba mam płacić więcej za player, skoro mam już kartę 16GB)

- ma zostać co najmniej tyle przycisków u góry obudowy, co w D2

- skoro filmy mają działać bez konwersji, to ma być obsługa napisów z pliku (tak, wiem że txt to na pewno nie dadzą, bo to tylko chyba w Polsce popularne jest, ale może chociaż srt...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na tyle nie wysokie wymagania, że nikt czegoś takiego nie oferuje :)

 

A druga sprawa ile z tego było by popularne na rynku, bo np:

 

- Czytnik SD zajmuje dużo miejsca więc zwiększa obudowę.

- Większy wyświetlacz, większe wymiary samego urządzenia (nawet jak 3")

- Większa bateria musi być a jak jeszcze jak większy LCD (chyba, że AMOLED - ale to koszty i 2,8 jest 4:3 a następny jest 3,4 cala i jest drooogi)

- A jak filmy bez konwersji to procki sa mało oszczędne

 

Ale fajnie, że wiesz czego szukasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na tyle nie wysokie wymagania, że nikt czegoś takiego nie oferuje :)

Taki już mój los, zawsze miałem niestandardowe wymagania ;)

- Czytnik SD zajmuje dużo miejsca więc zwiększa obudowę.

Ale jeśli to ma być odtwarzacz obsługujący filmy bez konwersji, to czytnik po prostu musi być. Inaczej nie opłacałoby się kupić odtwarzacza z pamięcią mniejszą niż 8, a nawet 16GB. W ostateczności mogłoby być microSDHC, jeśli już komuś tak zależy na gabarytach. Ja nigdy nie powiedziałem, że obudowa ma być mała. D2 to (przyznajmy szczerze) grubas, ale w ogóle mi to nie przeszkadza.

- Większy wyświetlacz, większe wymiary samego urządzenia (nawet jak 3")

Jak wyżej.

- Większa bateria musi być a jak jeszcze jak większy LCD (chyba, że AMOLED - ale to koszty i 2,8 jest 4:3 a następny jest 3,4 cala i jest drooogi)

To niech będzie większa bateria :) I don't mind. A ekran ma być wide, player może być przez to dłuższy, I don't care. Do kieszeni i tak się zmieści ;)

A jak filmy bez konwersji to procki sa mało oszczędne

I tutaj muszę wspomnieć o czymś, o czym nie wspomniałem, bo wydało mi się oczywiste. Oczywiście powinna być opcja konwersji filmów do rozdzielczości ekranu. Albo konwertujemy film i mniej żre baterii, albo wrzucamy go na żywca i player krócej trzyma. Coś za coś.

Ale fajnie, że wiesz czego szukasz :)

Ale chyba masz rację... Szare masy to najlepiej by chciały, żeby to było małe i ładne. Nie ważne że na ekranie nic nie widać (byle kolorowy był), nie ważne że co chwilę trzeba wymieniać muzykę bo nie można pamięci poszerzyć, nie ważne, że co chwilę trzeba podłączać do ładowania. Niech se iShita kupią. Cowon zawsze przecież był dla wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie tego co mówisz jest realne - tego nie mówię.

 

Ale tak jak napisałeś na końcu "szare masy". To utrzymuje firmy.

 

Cowon dla wybranych? Model U5 jakoś pokazuje, że Cowon jednak chciał na czymś zarobić ;)

 

Choć to nad czym pracuje teraz Cowon jest mocną niewiadomą :)

 

Trzeba mieć w ofercie odwtarzacze hi-end i middle-end ale na tak dużą ofertę, mało kto sobie pozwoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cowon dla wybranych?

Hehe no jak ktoś poświęci trochę czasu na rozeznanie się na rynku i kupi Cowona/iRivera/Vedię zamiast pospolitego iPoda albo MuVo ("bo wszyscy takie mają") to dla mnie jest wybrany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności