Skocz do zawartości

Czemu Cowon Odzszedł Od Aa?


vader

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Cowon odszedł całkowicie od modeli zasilanych bateriami AA?? Wyszło G3 i nic poza tym. Dlaczego wszędzie wpycha się teraz Li-Ion (czy tam Li-poly, nie jestem pewien). Przecież nic nie zastąpi przydatności AA. Bateria pusta kupujesz w kiosku. Zawsze możesz mieć zastępczą. Pasuje do bardzo wielu urządzeń. I jak dla mnie narzekanie, że player jest za duży to przesada. G3 jest bardzo kompaktowy. Bez problemu mieści się w kieszeni.

 

Co zniechęciło Cowona do rozwijania tej linii grajków?? A może ktoś wie coś o ewentualnych premierach jakichś zasilanych AA modeli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy wbudowanym akumulatorze można dopasować jego kształt i na dodatek takie li-poly są wydajniesze od zwykłych baterii (większa pojemność). No i myślę, że do większości użytkowników trafia to, że nie trzeba kupować baterii tylko po prostu się go ładuje (ładowalne aku bateryjne swoje kosztują, ładowarka do nich zresztą też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy wbudowanym akumulatorze można dopasować jego kształt i na dodatek takie li-poly są wydajniesze od zwykłych baterii (większa pojemność). No i myślę, że do większości użytkowników trafia to, że nie trzeba kupować baterii tylko po prostu się go ładuje (ładowalne aku bateryjne swoje kosztują, ładowarka do nich zresztą też).

 

Ale jeśli cokolwiek stanie się z baterią to klops. Trzeba się bawić w poszukiwania/serwisy/rozkręcania. A tak...idziesz do kiosku i masz. Akumulatory AA nie są aż takie drogie. Ładowarki zresztą też. Możesz mieć zawsze w kieszeni zapasowe źródło zasilania. Jak jechałem autobusem do Anglii to byłem jednym z niewielu, którzy słuchali muzyki,. Zgadnij dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie twierdzi że zasilanie na baterię AA/AAA nie ma zalet, bo tak nie jest - mają one niezaprzeczalne zalety

 

jednakże - "całościowo" rzeczu ujmując, do tego patrząc z punktu widzenia producenta - przeważają jednak powody decydujące o stosowaniu wbudowanych akumulatorów litowych

 

a jakie są to powody? można spekulować, dodał bym że można spekulować całkiem trafnie... ale jeśli chcecie mieć pewność to napiszcie pytanie do Cowona czy Apple...

 

... w każdym razie przez samą dyskusję na ten temat nie da się osiągnąć nic, poza tym że jeśli ktoś z czytających ten wątek będzie kiedyś producentem odtwarzaczy, to może uwzględni "coś na AA/AAA" jako jedną ze swoich konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w każdym razie przez samą dyskusję na ten temat nie da się osiągnąć nic, poza tym że jeśli ktoś z czytających ten wątek będzie kiedyś producentem odtwarzaczy, to może uwzględni "coś na AA/AAA" jako jedną ze swoich konstrukcji

 

Jednak coś takiego może się opłacać i być atrakcyjne, czego przykładem może być wspomniana wcześniej seria T iRivera. Mi marzy się coś w stylu iAudio G3 (mam i kocham :D ). Szkoda, że nie można zmienić bebechów, a obudowę (i oczywiście wyświetlacz) zostawić taki, jaki jest.

 

Edit: Post numer 700 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli cokolwiek stanie się z baterią to klops. Trzeba się bawić w poszukiwania/serwisy/rozkręcania. A tak...idziesz do kiosku i masz. Akumulatory AA nie są aż takie drogie. Ładowarki zresztą też. Możesz mieć zawsze w kieszeni zapasowe źródło zasilania. Jak jechałem autobusem do Anglii to byłem jednym z niewielu, którzy słuchali muzyki,. Zgadnij dlaczego??

 

Można też kupić takie coś http://www.tre.pl/index.php?docid=stowar&id=64373

 

Widziałem tez takie coś na normalne akumulatorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playerów na baterie nie ma i już nie będzie. Nawet MPIO paczyna odchodzić.

 

Podstawowy powód to kolory LCD o wysokich rozdzielczościach i dużej ilości kolorów.

 

Żeby to zasilić z AA / AAA to ... nawet nie chce mi się wyobrażać jakie to by było wielkie żeby działało przez choćby 10h.

 

 

A tendencja rynkowa jest teraz dwy torowa coś w rodzaju Clipa/Mplayera/Stone/itp lub właśnie urządzeń multimedialnych.

 

Te pierwsze, żeby zasilać z baterii to w życiu nie były by takie małe (a ludzie na to patrzą).

 

 

Generalnie dyskusja tak jak mówił Khron ma średni sens. Rynek nie szuka playerów na baterię.

 

 

ps. a to, że jako jedyny słuchałeś muzyki w busie - cóż, ja takiego problemu nie mam, a używam tylko playerów na akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Nie zapominajcie o wytycznych dotyczących nakazu wycofania baterii starego typu (nie Li) ze względu na szkodliwość dla środowiska i wysokie koszty recyklingu. Baterie parują - nawet takie nowe więc co kto lubi wdychać ... Pomysł akumulatora wbudowanego jest dobry, idealnie rozwiązali to w H10 gdzie można było dokupić dodatkowy/zastępczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys nasze playerki z wbudowanymi aku beda ladowaly sie same od ciepla lub energii slonecznej. juz sa ladowarki solarne :)

chyba kompromis to wbudowane-wymienne aku. cos jak w vibezie.

wazne jest takze aby moc ladowac takie aku normalnymi ladowarkami usb - a nie tylko z peceta.

ja mam ifpka na AA i caly czas cenie sobie wysoko mozliwosc zmiany baterii jak ta padnie. mam chyba 16 akumulatorkow AA, wiec pradu mi nie zabraknie.

gdyby vibez byl produkowany w wersji na aku AA to bym wybral wlasnie takiego. tylko, ze nie ma takiej opcji i pomalu trzeba sie z tym pogodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności