Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 21.07.2019 o 02:08, Loke13 napisał:

 

Jeżeli chodzi o EPMD, to warto wrócić do korzeni, czyli pierwszego lub drugiego albumu z początku lat 90'.

Np. z Unifinished Business jest kilka kultowych clasisc'ów, co przechodzą do historii rapu:

 

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Akcja rozrosła się strasznie. Cieszy to, że dużo osób spoza środowiska rapowego wzięło udział i pokazało ogromny dystans. Uśmiałem się, jak Maryla Rodowicz dziękowała za odmrożenie przed sylwestrem a Rubik w swojej szesnastce krzyczał, że nasze "stare" u niego klaszczą :D

A tak czysto rapowo to mnie najbardziej kupiła szesnastka Kubana. Ten jego luz jest nie do podrobienia. Koleś jest definicją płynięcia po bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  prawda wiele osób spoza branży po których bym się nie spodziewał wypadło bardzo fajnie. Podobają mi się też humorystyczne nawiązania np. Podsiadło wychodzący z klockami lego w odpowiedzi na Taco i Quebo.

Moja ulubiona szesnastka to z kolei Te-Tris. Pięknie to zrobił, mógłby to wydać na singlu i też ładnie nawiązanie nominacją Fabijańskiego :D

...ale że językoznawca Bralczyk nagrał hot16 to już mnie rozłożyło na łopatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adrian97 napisał:

Vito Bambino zjadł na starcie całą akcję :)

 

Właśnie obejrzałem. Niestety lipa, to już zdecydowanie ponawijali ziomki odemnie z miasta, ale też wiele wiele innych osób. A Korwin to go zjadł 😁

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jako człowiek, który wychował sie na starym dobrym rapie i posiadający ogromną kolekcje - liczącą w tysiącach utworów - tego gatunku muzyki (w dużej większości obcojęzyczna), będę systematycznie Was przynudzał moimi ulubionymi kawałkami. Powiedzmy jeden, dwa utwory dziennie. Jeżeli nie macie nic przeciwko oczywiście.

 

Na początek stara dobra Cappadonna i utwór Milk the Cow feat. Method Man. Niestety jakość kawałka pozostawia duzo do zyczenia, na Tidal jest lepiej, ale też bez szału, a szkoda. Na CD duzo lepiej. Kawałek przeze mnie męczony koncem lat 90 do znudzenia. Podobnie drugi kawałek Chacun Sa Mafia Nas ft. NTM, który jeżeli napisze, że był słuchany przeze mnie najczesciej w tamtych latach, gdzie w klipie kultury językowe są wymieszane, to wcale sie nie pomyle i jedynie utwór Delinquent Habits - Tres Delinquentes może sie mu równać (też podrzuce, bo warto i niech będzie, że dzisiaj wyjatkowo wiecej niż 2 utwory). Co to były i są za utwory. Coś wspaniałego. Warto też przy okazji posłuchac chyba mojego ulubionego klipu z ulubionej płyty NASa - Affirmative Action. Polecam też Chacun Sa Mafia K.ommando Toxic. Też kapitalny kawałek. Na koniec bonusik czyli sam bicik, bez wokalu :) 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności