Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

dawno nic nie pisalem, wiec strzele odrazu kilkoma tytulami:

 

Bisc1 - When Electric Nights Fall - jezeli lubicie Aesop Rock to ta plyta na pewno sie Wam spodoba

Cesar Comanche - Squirrel and the Aces - material z bodajze 2003, na featach phonte, joe scudda, edgar alan flow, warto przesluchac

G Frequency - Lets Begin - optymistyczny rap na klasycznych spokojnych bitach, na feacie miedzy innymi Othello z Lightheaded

Menteroja - Escaping From The Artificial - poprostu dobry rap

Connie Price And The Keystones - Tell Me Something, Ohmega Watts, percee p, mykah 9, trzeba sprawdzic!

Platinum Pied Pipers - Triple P - swietny bity i damskie wokale + jay dee

 

na koniec chcialem jeszcze polecic plyte, ktora dopiero co wyszla i nie jest czysto hiphopowa, ale mnie urzekla w 100%, nie ma na niej slabego kawalka: Kinny - Idle Forest Of Chit Chat

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa płytka Ryśka Peji - nie wiem, czy to sentyment do niego - ale jest super. Kozacko się biega przy niej wieczorem.

 

Mam pytanie, czy ktoś mógłby mi polecić pojedyńcze kawałki, gdzie jest taka ambitna bragga? Nie chodzi o same przekleństwa (nie mówię, że w ogóle, ale nie jako punkt bazowy). Słyszałem, że Gural coś takiego uprawia, ale nie chce mi się całej dyskografii przeglądać - potrzebuje kilku kawałków. Także jak coś znacie, to proszę podajcie tytuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa płytka Ryśka Peji - nie wiem, czy to sentyment do niego - ale jest super. Kozacko się biega przy niej wieczorem.

 

Mam pytanie, czy ktoś mógłby mi polecić pojedyńcze kawałki, gdzie jest taka ambitna bragga? Nie chodzi o same przekleństwa (nie mówię, że w ogóle, ale nie jako punkt bazowy). Słyszałem, że Gural coś takiego uprawia, ale nie chce mi się całej dyskografii przeglądać - potrzebuje kilku kawałków. Także jak coś znacie, to proszę podajcie tytuły.

 

eldo - Nienawidzisz mnie? z blokersow !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię bragga, szczególnie tą w wykonaniu Gurala - chyba nigdy mi się nie znudzi. Tak jakoś na co dzień, bez zagłębiania się w treść to idealna nuta ;) Capri sprawdź "Drewnianej Małpy Rock", ciężko podać lepsze utwory, bo każdy na swój sposób jest ciekawy - dlatego warto sprawdzić całość, IMHO

 

A Ryśka podoba mi się kilka naprawdę dobrych kawałków, ostatnio z pierwszego Kodexu "Mnie to nie zachwyca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba głos ostrego, ogólnie sposób w jaki śpiewa i ta nuta z flecikiem :D

 

To może sprawdzić pozostałe 1000 kawałkow ostrego :P?

 

Zachęcam do posłuchania beatów Przemyśla!

 

http://www.bity.thedefecould.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bragga to coś prostackiego. Coś co może robić każdy z jednakowym skutkiem. Jednym słowem, nie może to być lepsze/gorsze, bo nie ma lepszego/gorszego prostactwa. Tak?

Bragga to totalny brak świeżości. Czy każdy z jednakowym skutkiem? Tak, skutek jest taki sam-rap nie mający totalnie nic do przekazania, co kłóci się mocno z moim spojrzeniem na tę muzykę. Zresztą śmieszą mnie teksty słabych mc, głoszące "jestem najlepszy, reszta to czyste ****o". Wystarczająco dużo na ten temat powiedział już Tet.

 

"No jak tam lewi MC-młodzi, bystrzy i fajni? Żaden z was nie zauważył, że wyszły z mody panczlajny..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się dzieci allegro bawią. ;]

 

http://allegro.pl/item534944111_grammatik_...ku_polecam.html

 

Ciekawe kto zapłaci prowizje. ^^

 

O to się nie martw, sam gdybym był przy forsie kupiłbym Światła Miasta bo to rarytas dla znawców starego polskiego Hip-Hopu.

 

Co do Hip-Hopu: Eldo (solo jak i w Grammatiku), Fisz (solo jak i w Emade), PIH, Paktofonika, Ten Typ Mes, Fenomen, Pezet, Hi-Fi Banda, Onar (solo jak i w P81).

 

Sam też troszku tworze, to narazie głupie 30 sekund na próbe: http://www.wrzuta.pl/audio/uzBfP2TII1/pedeha-_costam

Oceńcie jak możecie :)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to się nie martw, sam gdybym był przy forsie kupiłbym Światła Miasta bo to rarytas dla znawców starego polskiego Hip-Hopu.

naprawdę? ;)

 

Co do Hip-Hopu: Eldo (solo jak i w Grammatiku), Fisz (solo jak i w Emade), PIH, Paktofonika, Ten Typ Mes, Fenomen, Pezet, Hi-Fi Banda, Onar (solo jak i w P81).

to rap, nie hh. Zresztą.. podziemie to już nie rap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15zł było w przedsprzedaży ;) Płyta już u mnie ;)

 

EDIT

Dla ludzi ceniących kobiecy wokal polecam Majkomejki-EPoka. Płyta, na mój gust, opiera się głównie na niezłym wokalu Masi uzupełnionym niezłym rapem Potoka. Fajna płyta na wieczór i sczilałtowanie się po kolejnych uj***** zaliczeniach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności