Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta jest dobra, baa.. nawet bardzo dobra! Jednak wolę klimat CKCUA, Eldoki :)

 

Nie wiem jak wy odbieracie "Podróż", ale dla mnie nie jest to płyta do codziennego, bezmyślnego odsłuchu. To raczej produkcja która wymaga spokoju, czasu i skupienia.. zresztą jak każda Eldoki (szczególnie właśnie solówki), IMHO.

 

Eldo mistrz! ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej produkcja która wymaga spokoju, czasu i skupienia.. zresztą jak każda Eldoki.

 

Zgadzam się w 100% a co do cedeka, dostaliśmy to na co czekalismy.. prawdziwy przemyslany hip-hop bez dwoch zdan ktorego coraz mniej na obecnej scenie..

 

JAK DOBRZE JEST POWROCIC DO STARYCH DOBRYCH CZASOW!...

 

a co do gamoni ktorzy krytykuja kulture hh, nie maja zielonego pojecia o nim..

".. każdy ma wybór nie chce cie zmuszac

na koniec powiem znajdziesz hip-hop jeśli chce Ci się go szukać.."

 

kojarzy ktos te slowa?

 

Hip-hop jest kazdym moim dniem, nie da sie bez niego zyc, to muzyka ktora na pewno nie ma plastikowych fundamentow!

 

BTW. brakowalo tego tematu na forum cieszy mnie to ze mozna z kims pogadac troszke o wykonawcach i ich twóczości,

 

do spolecznosci anty nastawioenj do hh prosilbym o niewypowiadanie sie bo to nie ma zadnego sensu, wasze zdanie wogole sie nie liczy..

 

ja nastawiony jestem anty do muzyki technicznej i nikt tego nie zmieni!

 

Moja podróż z hip-hopem zaczela sie w wieku 7lat gdzie pierwszy raz uslyszalem nagrywki Spawacza, Liroy'a. Pozniej poszlo z górki tzn. Kaliber 44 i jego PsychoRAP (polecam sprawdzic plytke 97' - 3XKlan - Dom Pełen Drzwi, zreszta nagrali razem z K44 utwór Psychodela, który kazdy kojarzy, plytka zachowana w klimacie psycho, rarytasik!) Molesta, Wzgórze, Grammatik, Stary dobry Rysiek!, PFK, PiH. To tak w telegraficznym skrócie. Sentyment do tych zespolow pozostal, a nowosci nie trawie.

 

Zespoly z zza oceanu: jest ich sporo napewno Kurtis Blow, Run D.M.C., Grandmasterfelsh, Afrika Bambaataa, WU, N.W.A, NAS, KRS-One, Rakim, Boogie Down Productions, A Tribe Called Quest, De La Soul, Cypress Hill, Eazy-E (RIP), EPMD, stary dobry Gangstarr, House Of Pain, Ice Cube, MC Ren, Ice-T, Kool Keith & Tim Dog, stare Mobb Deep, Notorious B.I.G, Public Enemy, Slick Rick, Too $hort, Ultramagnetic MC's, Xzibit. Ci co jednym tchem wymienilem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podróż z hip-hopem zaczela sie w wieku 7lat gdzie pierwszy raz uslyszalem nagrywki Spawacza, Liroy'a. Pozniej poszlo z górki tzn. Kaliber 44 i jego PsychoRAP (polecam sprawdzic plytke 97' - 3XKlan - Dom Pełen Drzwi, zreszta nagrali razem z K44 utwór Psychodela, który kazdy kojarzy, plytka zachowana w klimacie psycho, rarytasik!) Molesta, Wzgórze, Grammatik, Stary dobry Rysiek!, PFK, PiH. To tak w telegraficznym skrócie. Sentyment do tych zespolow pozostal, a nowosci nie trawie.

Ja osobiście dodałbym Ostrego i Gurala. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. nie słuchałem jeszcze podróży, podobno bity i józek beznadziejnie.. ale jak posłucham ocenie.. nikt tutaj nie słuchał Dirty Acres? :(

kupa prawda.

bity są wyjątkowe, nikt nie ma TAKICH bitów, chciałbym przypomnieć, że na płycie nie ma żadnych sampli.

a józek.. józek zjadł połowe sceny, a to, że nawija gorzej niż Eldo to nie dziwne, miał w końcu kawał przerwy.

mi się podoba.

Ja osobiście dodałbym Ostrego i Gurala. :]

ja jeszcze np. 7 Łez, Kosiego, Jeden Siedem i kilka składów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dodałbym Ostrego i Gurala. :]

 

owszem owszem Adaś Ostrowski jedyny w swoim rodzaju.. wszystkie produkcje mam od dawna przerobione..

 

BTW

smarkiego zapewne przerabialiscie?

 

Naprawde gość niszczy stylem..

 

check it out!:

 

2005 - Na****wszy EP (+Kixnare, DJ Pysk [*])

2007 - Tony Flegmy (Bootleg)

 

obie produkcje hulaja po sieci nie bedziecie mieli problemu z pobraniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się zaczęło od "Świateł Miasta" :> Nowy Grammatik jak zwykle mnie nie zawiódł, co do podkładów to taka ciekawa odmiana i ukłon w stronę CKCUA, również trzeba się do nich przekonać. Tekstowo jak zwykle Grammatik wymiata, choć tematykę trochę inna :>

 

 

@fatchris: te słowa które wczesniej cytowałeś to Eldo - Styl, flow, oryginalność z tego co pamiętam (a jeśli się myle to jakiś inny utwór z 27). Co do osób które są nastawione anty - niech się schowają Grammatik/Eldo tekstowo zjada 99,9% polskiej muzyki, z resztą co mnie obchodzi co inni mówią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gres|Snatch + Dj Bartech - Noc EP (acapella)

 

Gres|Snatch + Dj Bartech - Noc EP (promomix)

 

Gres|Snatch - ProLekcja

 

Gres/Rufik/Utx - Wielki wybuch II (bit: Bober)

 

Które najlepsze? :P Bo nie wiem które zassac. :]

najpierw popatrz wyzej i sciagnij NOC EP calosc, potem wielki wybuch 2..

 

Smarki mnie nie podchodzi personalnie.. wole inne osoby z undergroundu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bede mial chwile to cos poszukam.. szukaj takich wykonawców jak: (mówiąc o Polsce)

 

Afro Kolektyw

Dinal

Ego

Enson

Tetris, Pogo, całe Wiesz O Co Chodzi

Jimson - szczególnie polecam

Lilu

Metro

Miejski Klasyk (Jimson + CBK)

Pezu

Reno

Siny

Wena

 

Nie wszyscy to underground.. to tak co na pierwszy ogien mi przyszlo na mysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destruktor a słyszałeś coś z tego ?jak nie to bardzo polecam

2razyPe - Bezczelnie

Bialas-H8meMixtapeVol2

bisz&kosa- zimny

bybzi bybzi ep_LikeIke1_Młodzik_Dj Dobry_Dotyk

ChudiniTyno-SpacerPoSamplachEP

GangAgi-NigdyWiecej

Melu$ - Lepsze Czasy Ep

milmnostwo - chomik........

Pezu_-_Bez_Dwóch_Zdań_EP

Rekord - Rekord Czyli Pepe

Robert-D - Kolekcja osobista

StereoTypy - Parszywa Trzynastka

Szmer&Krispro - Arytmia EP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destruktor a słyszałeś coś z tego ?jak nie to bardzo polecam

2razyPe - Bezczelnie

Bialas-H8meMixtapeVol2

bisz&kosa- zimny

bybzi bybzi ep_LikeIke1_Młodzik_Dj Dobry_Dotyk

ChudiniTyno-SpacerPoSamplachEP

GangAgi-NigdyWiecej

Melu$ - Lepsze Czasy Ep

milmnostwo - chomik........

Pezu_-_Bez_Dwóch_Zdań_EP

Rekord - Rekord Czyli Pepe

Robert-D - Kolekcja osobista

StereoTypy - Parszywa Trzynastka

Szmer&Krispro - Arytmia EP

Peerzet i Puzzel rządzą, drugiego nie kojarze, Zimny kojrze, błękit bardzo fajny, LikeIke1na kojarze ale zbytnio mi nie podchodzi, z Chudym gadałem kilka razy, dobre materiały, Gang Agi jakoś mialem sprawdzić ale sie nie udało, nastpenego nie sprawdzałem, chomika wypchanego papierkami od gumy do zucia mialem ale też jakos nie było czasu i zginal w trakcie formatow, Peza wymienialem, reszty nie kojarze nie liczac Stereotypów ale tylko z nazwy.. tych co nie słuchałem w wolnej chwilii sprawdzę.. widze ze niektorzy też tutaj w tym siedzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam west side'owe brzmienia czyli: 2pac, the game, snoop itd.

 

bardzo ciekawi mnie w twojej wypowiedzi "itd." co się za tym kryje? znam dużo lepsze składy i raperów którzy bija pac'a nie wspominajac the game (komercha) snoopa (komercha) choc 1sza plytka w gfunkowym klimacie.. mi sie podoba ale tylko dlatego ze traktuje muzyke jak wino.. czym strasza tym... LEPSZA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wracajac do glownego tematu;

w moim iriverku t60 miesci sie cala dyskografia kalibra 44 no i abradaba, ktorego z k44 lubie najbardziej;]

aktualnie nalogowo slucham k44-ja sie wcale nie chwale;p

 

abraDAB swietny jest potrafi tak sie bawic swoim glosem i slowami ;p;p

 

ps; nienawidze taniego hh typu; verba, doniu-zenada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności