Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

oddaj, może zwroty do 7 dni przyjmują.. koszmarna płyta..

Tylko nie wiem czy idzie oddać jedną rzecz - bo razem z tym kupiłem parę innych płyt - nieważne. Nie wiem co podkusiło mnie żeby kupić - nie przepadałem nigdy za Pezetem - prześpię się jeszcze trochę z tą płytą - bo jak na razie słuchałem jej 2 razy, może coś w niej ujrzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem wszystkiego bo juz mi sie oczy kleja i ide w kime ale zapodam wam kilka dobrych zespolow z polskiego HH:

1. Cały ZiP Squad, Prosto czy jak ktos ich nazywa

2/ Molesta, szczególnie płytka skandal z 98...

3. Hemp Gru

4/ OSTR

5. Stoprocent ekipa... podoba mi sie kawalek 100% tour, a szczegolnie tekst gurala...

6. I ostatni ale nie najgorsz MOR W.A. nowa plyta uliczne esperanto tez niczego sobie

Pewnie znalazlbym wiecej ale nie chce mi sie szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, dokładnie! Szczególnie full hardkor to HG; goście którzy mają swoje lata, którzy w głowach mają tylko dwie rzeczy; je..ć policje hwdp i jarać jak najwięcej ;]]] No ale co kto lubi, ja wolę inteligentniejszy przekaz ;)

 

nowy Pezet i jego styl mi kompletnie nie podszedł..

Faktycznie stary styl był lepszy; posiadał więcej refleksji i był poważniejszy, ale wkońcu nowa płytka, jak nazwa wskazuje jest "Rozrywkowa" :) Chociaż dziwne, bo kawałek promujący płytę "W moim świecie" miał tematyke nieco inną niż nowy album..

 

Bynajmniej i tak wole "Rozrywkową" niżeli Kodexa3, który mnie zawiódł. Wydawało by się 'najlepsi' wypadli słabo.. imho.

 

ja natomiast katuje ostatnio te dwa kawałki..

polecam inne kawałki od tego usera na jutubie.

Łona Feat. Lilu - Mów Do Mnie

Kear feat. Eldo - Świat Z Lumpexu

RACJA! Dobre kawałki, a szczególnie świetne są te Eldoki, których nie znajdziemy na żadnej płycie. Np. piosenka "Deszcz" z mega świetnym bitem i fajnym spokojnym tekstem.. polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, cały czas kiedy słucham Eldo(akuratnie deszcz, poezja śpiewana) mam wrażenie, że jest on klasę wyżej od większości raperów w Polsce imo nikt nie potrafi mu dorównać, świetne flow, dobre bity, najlepsze teksty..

ale niestety, jest on bardzo niedoceniany...

 

a Afro Kolektywu ktoś z Was słucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, cały czas kiedy słucham Eldo(akuratnie deszcz, poezja śpiewana) mam wrażenie, że jest on klasę wyżej od większości raperów w Polsce imo nikt nie potrafi mu dorównać, świetne flow, dobre bity, najlepsze teksty..

ale niestety, jest on bardzo niedoceniany...

Ozywiście się zgadzam. A "Człowiek, który chciał ukraść alfabet.." to świetny materiał z mistrzowskim, niespotkanym nigdzie klimatem. Gdy robię sobie uczte liryczną, zawsze włączam ten album :) Na drugim miejscu jest "27".

 

Tekstami może mu dorównywać OSTR, który ma genialne bity (jazzurekcja, jazz w wolnych chwilach ;)). Do tego niepowtarzalny flow, i jest nadzwyczajny na free :D

 

W sumie jest kilku naprawdę dobrych raperów wyróżniających się z reszty, ale są to z reguły Ci którzy nie topią się w złocie jak niektórzy ;]]]

 

"Pieniądz i czas to najwięksi terroryści.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słucha ktoś z was abstract/ instrumental hiphopu? Bo o tyle o ile nie przepadam za polskim rapem, glownie za to ze muzycznie jest cienki jak smietana i generalnie bez zadnych korzeni, o tyle dobry abstract/instrumental, bez tekstowego pieprzenia o betonie, z jazzowymi zaciagnieciami to miod na moje uszy. RJD2, DJ Shadow, DJ Format (to juz mniej abstrakcyjnie ale tez wypas), Roots Manuva, Ammoncontact - reflektuje kos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Afro Kolektyw znam i polecam, genialny skład, zwłaszcza "Czarno Widzę", choć "Płyta Pilśniowa" też niezła

"W moim świecie" nie promowało rozrywkowej tylko będzie na EP z Ajronem..

Ja czekam na "Jimson - Gorączka W Parku Igieł" no i oczywiscie na Chico And The Man.. zdaje mi sie ze jak wyjda te płyty to z 2 miesiace słuchawki przyklejone do uszu :P (jak już player zakupie :P)

 

Świstak: DJ Shadow i RJD2 jeszcze jakoś tak, ale niespecjalnie się rozsmakowuję.. tak czy inaczej zawsze polecam sprawdzić jak ktoś się nie spotkał, może znajdzie miłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale dla mnie i tak PFK Kompany jest zbiorem ponadprzeciętnych wykonawców, którzy mimo upływu czasu mają świetny i nie nudzący flow i teksty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że HH ma nadal swoich fanów choć ostatnio zdecydowanie przeżywa kryzys. Ja sam jestem zwolennikiem NaSa (fan to zbyt duże słowo), który naprawdę robi HH wysokich lotów. Niestety dziś opinie o HH wyrabiają komercyjni lalusie jak Jay-Z, Akon czy Liberki i inne frajerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że HH ma nadal swoich fanów choć ostatnio zdecydowanie przeżywa kryzys.

 

Nie powiedziałbym... Faktycznie, medialnie - ale to i dobrze, bo znikną "fani, bo jest moda"...

W tym roku wyszła płytka Łony, Ostrego, Rah'a i LUC'a, za tydzień się ukaże DynamoL. To dobry wynik ;) Jeśli tak ma wyglądać kryzys, to proszę takich więcej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku, czy ty widzisz inny rap odpocz dresiarki i tego co leci na osiedlu? wiesz że istnieje wiele wartościowych artystów jak Guru Jazzmatazz, Common czy talib Kweli ? bo po twoich postach to nasuwa mi się myśl że jesteś fanatycznym wyznawcą bandy z warszawy z pod szyldu prosto - co ja osobiście uważam za wielki syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności