Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon D2


Wodżas

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem uzywanego D2 i akurat testuje jak dlugo trzyma bateria.

Naladowalem przez ladowarke sieciowa (nie USB) przez cala noc.

Podlaczylem do wiezy i zapuscilem na Volume 25 / wyswietlacz wyl.

Rezultat: Urzadzenie wylaczylo sie po 23h34min. Bateria 0%

 

Nie jest to dosc ubogo jak na podane 52h autonomii audio?

Mam felerna baterie (urzadzenie jest jeszcze na gwarancji), czy podlaczenie do wiezy tak duzo wiecej energii czerpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

liczy sie jeszcze jakie pliki odtwarzales. ogg potrzebuje wiecej pracy procesora i zuzywa szybciej baterie [ale az tyle...?]. sprobuj na sluchawkach dodanych do zestawu jak chcesz wynikow takich jak cowon osiagnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem uzywanego D2 i akurat testuje jak dlugo trzyma bateria.

Naladowalem przez ladowarke sieciowa (nie USB) przez cala noc.

Podlaczylem do wiezy i zapuscilem na Volume 25 / wyswietlacz wyl.

Rezultat: Urzadzenie wylaczylo sie po 23h34min. Bateria 0%

 

Nie jest to dosc ubogo jak na podane 52h autonomii audio?

Mam felerna baterie (urzadzenie jest jeszcze na gwarancji), czy podlaczenie do wiezy tak duzo wiecej energii czerpie?

 

raczej to drugie. mi przy mieszance flac/mp3 ale na dokach przekracza wyraznie 50h...a nie jest to pierwszy d2 jakiego mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie sie przesiadaj "bedzie Pan zadowolony..."

jest jezyk polski w menu jak potrzeba

a i pliki txt chodza bez problemu

TIP:

przy konwersji w ustawieniach wybieramy zawsze:

kodowanie

Unicode(UTF-8)

 

Dzięki za odpowiedź i poradę teraz to już kwestia moich chęci do przesiadki bo z tym trochę zabawy (backup części plików, ściągnięcie patch rockbox i temat do nowej wersji) ale skiny wertykalne z dużym album art wyglądają świetnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O polepszaczach nie pomyslalem - ale to chyba nie powinno robic tak wielkiej roznicy?

Sam wyswietlacz byl z wyjatkiem moze 10 sek caly czas wygaszony i input zablokowany. Playerek lezal i gral pelna liste na shuffle.

 

Coz, dzisiaj ponownie laduje do pelna, i od rana znowu wlacze nonstop az sie wyczerpie - tym razem bez karty i na stockowych sluchawkach.

 

To kara losu za to, ze wyzej w tym topicu napisalem, ze zamienilbym czesc autonomii na mniejsze wymiary... *sic*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kara losu za to, ze wyzej w tym topicu napisalem, ze zamienilbym czesc autonomii na mniejsze wymiary... *sic*

:lol:

 

Nie przejmuj się jak powyłączasz wszystko to powinien dłużej działać.

 

Poza tym taki czas jest podany dla mp3 128Kbps więc jak masz wyższy bitrate to też napewno ma na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem testy odtwarzania muzy przez dany grajek. Wychodziło w 99% iż jest przynajmniej o 1/3 krótszy niż podaje producent. Nie wiem jak oni to ribia. Wydaje mi się, że te robione przez nich sa robione w szczególnych warunkach. Przychodzi mi do głowy:

 

1 - Odtwarzacz nie ma jeszcze zainstalowanego wyświetlacza

2 - co 4 godziny jest wyłączany na godzinę i puszczany od nowa

3 - zapętlony jeden plik z średnią głośnością 128kbps *.mp3 EQ (wszelaki) na normal.

 

Tak więc jak zawsze widzę np 20 godzin odtwarzania, to wiem, że w praktyce nie pogra więcej niż 15h. A przy normalnym użytkowaniu? Z jakieś 12h.

 

P.S - Jak kogoś interesują wyniki niektórych grajków, zapraszam tutaj:

 

http://www.mp3fan.pl/modules.php?name=Foru...topic&t=555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi stwierdzić ile "trzyma" bateria w moim D2, a z pewnością jest ona nieźle obciążona (SD, jasność na 10 i od pewnego czasu flash skiny) szczególnie, że player siedzi sobie od czasu do czasu zadokowany w USB gdy pracuję na kompie, dość powiedzieć, że do tej pory nie wyciągnąłem jeszcze ładowarki z opakowania. Nawet jeśli bez ładowania utrzymałby tylko 30h odtwarzania muzyki to i tak jest to imponujący wynik w stosunku do całej masy innych DAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba. Stąd w przypadku D2 raczej nie narzekam na brak muzyki na mieście. Doszło nawet do tego, ze czasem zapominam go wyłączać. W końcu po kilku h i tak gra, tylko trzeba już doładować ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepne relacje z meczenia baterii:

 

Po wylaczeniu JetEffects, ustawieniu EQ na Flat i pozbyciu sie karty SD autonomia wzrosla *znacznie*.

D2 gra w tej chwili na Volume 25 prawie 30h i dopiero kilka godzin temu zniknela druga kreska.

Zatem ok. 50h *jest* realne, a w kazdym badz razie przekroczylem juz grubo wczesniejsze 25h.

 

Szczegoly jak zniknie rowniez 4. kreska, ...a potem test na Effects=off, za to z karta SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, pierwsze 50% stanu baterii player pogral rowne 25h, pozostale 50% przetrzymal przy tych samych ustawieniach i takim samym uzytkowaniu zaledwie 10-12h... co jest grane?

 

W pelni naladowany gra 25h z karta SD 16GB / 35h bez karty i bez dopalaczy.

Cos cienko. Na to, co pisze producent (52h) duzo nie daje, ale wedlug wypowiedzi innych - u kazdego trzyma dosc znacznie dluzej.

 

Just my luck? ;\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się, że 2 kreski to 50% naładowania baterii, ten wskaźnik tak naprawdę niczego nie wskazuje ... no może tyle, że jeśli zostanie 1 kreska to warto rozglądać się za gniazdkiem. Pamiętaj też, że firmware nie dopuści do zupełnego rozładowania baterii bo to może być dla niej niekorzystne a nawet ją uszkodzić, player wyłączy się gdy poziom baterii jest niski, a nie dopiero wtedy gdy się ona rozładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć,

 

Sorki że tak wyskakuję z pytaniem, ale mam ciśnienie na kupno nowego playera. Mam pytanie- jak wg was D2 będzie grać z HD 25-1-II? Bo zastanawiam się czy D2/ Clix2/ e10 (wstępnie idę na e10).

 

Mam opory, bo d2 to powiedzmy kilkumiesięczny temat, generalnie wszyscy zachwalają ale ponoć nie grają dobrze z D2... zaś wszyscy mówią że e10 gra rewelacyjnie, ale - poprawcie mnie jeśli się mylę - nie jest tak że ten player (e10) jest już od jakiegoś czasu i jest technologicznie przestarzały i nie umywa się do d2? poza tym cowon ma moc wyjściową po 37 na kanał a e10 tylko 17 - oyt czy pociągnie moje hdki

 

Sorry za offtopic, ale e10 jest na allegro jeszcze przez 1 dzień. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobre słuchawki, najlepiej byłoby gdybyś sam posłuchał jak grają z odtwarzaczem i na tej podstawie podjął decyzję. Może odwiedź mp3store? Ja miałem w ręku e10 i sprawiał wrażenie playera i dawnej epoki. Jest ciężki, taki klockowaty, oldschoolowy. Marny ekran, pamięć to mikro dysk (dlaczego w takim razie tak mała pamięć?). Jak wygląda sprawa gwarancji, serwisu - kupujesz na Allegro. Dźwięk e10 jest znakomity i tutaj trudno mieć jakieś zastrzeżenia. Nie będę tutaj wychwalał swojego D2, zwróć tylko uwagę na dotykowy ekran (może Ci nie pasować, chociaż ja bardzo go lubię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobre słuchawki, najlepiej byłoby gdybyś sam posłuchał jak grają z odtwarzaczem i na tej podstawie podjął decyzję. Może odwiedź mp3store? Ja miałem w ręku e10 i sprawiał wrażenie playera i dawnej epoki. Jest ciężki, taki klockowaty, oldschoolowy. Marny ekran, pamięć to mikro dysk (dlaczego w takim razie tak mała pamięć?). Jak wygląda sprawa gwarancji, serwisu - kupujesz na Allegro. Dźwięk e10 jest znakomity i tutaj trudno mieć jakieś zastrzeżenia. Nie będę tutaj wychwalał swojego D2, zwróć tylko uwagę na dotykowy ekran (może Ci nie pasować, chociaż ja bardzo go lubię).

 

Problem polega na tym, że w mp3store nie ma e10 wiec nie mogę odsłuchać. Słuchałem natomiast d2 i - nie wiem c\y chodzi o słuchawki - ale wrażenia na mnie nie zrobił, chodź dźwięk był czysty. ale w mp3 store na d2 jest nagrany tylko 1 utwór (którego nie znam więc nie mam porównania jak on brzmi na innych playerach). wiec ze jezeli chodzi o możliwości d2 jest kombajnem zas e10 to prehistoria, fakt rózni sie trochę ceną ale mi tylko o dzwięk chodzi.

 

zasadnicze pytanie: czy róznica po podłączeniu do hd-25-1-II e10 vs d2 byłaby tak znacząca? bo jezeli byłaby niewielka to moze postawic na d2 i miec jako bonus fulll dodatkowych opcji. jezeli zxas byłaby duża, to mogę to wszystko poświęcić w imię synergii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności