Skocz do zawartości

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że jbl grają zdecydowanie lepiej po wygrzaniu i to cieszy.
Ja na początku miałem wrażenie płaskości i plastikowości dźwięku JBL, jednak po kilku dniach grania wrażenia uległy diametralnej, pozytywnej zmianie. Czasmi zastanawiam się, czy niektóre słabsze opinie na temat JBLi nie mają swojego źródła właśnie w ocenie nie wygrzanych dobrze modeli. Sam pamiętam, że początki ich grania były zupełnie inne, niż obecnie.
jbl grają ciszej niż crossy - lecz wystarczy podgłośnić palyera i jest spoko
W zasadzie przy tego typu słuchawkach nie dochodzimy nawet do połowy skali, więc to, że jedne grają ciszej, inne głośniej, nie ma kompletnie najmniejszego znaczenia, bo i jedne i drugie bez problemu napędzimy :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym sklepie w USA najlepiej polecacie mi kupienie tych słuchawek. Interesuje mnie zakup z pełnymi akcesoriami, najlepiej oryginalnych. Cena do 40$ , ale interesuje mnie najniższa. Ma ktoś jakieś doświadczenia ??

 

EDIT:Wydaję na to tyle kasy, więc nie chcę mieć podróbek :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam z poczatku z moimi JBLami bylo tak ze potrafily z lekka "popierdywac" przy mocno basowym kawalku.

Po wygrzaniu ten efekt zupelnie zniknal - takze IMO wygrzewanie nie polega tylko na przyzwyczajeniu sie do charakterystyki sluchawek.

40 dolcow to jest okolo 100 zł - smiesznie tanio jak na takie sluchawki - uwazaj na podrobki (wiele osob juz sie zlapalo).

 

EDIT:Wydaję na to tyle kasy, więc nie chcę mieć podróbek

 

Chyba nie chcesz iwedziec ile ja zaplacilem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ciężko z jednoznaczną odpowiedzią, dlatego zadam pytanie inaczej. Czy słuchawki podane w linku poniżej nadają się do zakupu i nie są to podróbki ??

 

http://www.amazon.com/JBL-Reference-220-He...4456&sr=1-1

 

Pytanie 2: Czy te słuchawki nadają się do muzyki elektronicznej czy raczej rockowej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też tak myśle ale wielu twierdzi, ze ma słabe wysokie tony... A to mnie własnie najbardziej odstrasza . Najlepiej zeby to był sprzęt grający w kształcie litery V :D EP-630 grają w ten sposób ale jakosc zdecydowanie odbiega od tych JBL'ów . Ale i tak decyzja juz podjęta :D

 

Faktycznie w JBL to brakuje troszeczkę basu co do wysokich to bym nie powiedział. Jeżeli czegoś jest komuś a mało zawsze można to poprawić za pomocą EQ ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w JBL to brakuje troszeczkę basu
JBLom brakuje basu? A to od kiedy? :) Ja się mogę zgodzić, że w niektórych playerach góra może być za ostra, że bez lekkiej korekcji EQ środek jest wycofany, ale braku tonów niskich to za cholerę im zarzucić nie można (w ostateczności można mówić, że jeden woli bas bardziej rozlany, inny bardziej kontrolowany itd.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie źle to ująłem. Bas jest mniej rozlany jest, fajny szczegółowy (mam na myśli stopę w perkusji). Dla ludzi słuchających D&B czy Electro może go być za mało.

Dla mnie jest go wystarczająco a tak jak napisał wojt_bb nawet niekiedy za dużo.Co do środka, faktycznie na swoim odtwarzaczu mam nieco podbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tipsami z EP ewentualnie?

 

 

Czy to, że są to słuchawki otwarte (?) powoduje, że słychać wszystko z zewnątrz? Bo ta siateczka prowadzi chyba do przetwornika, czy nie? :(

 

 

A ich bass względem EP? Dużo lepszy, niżej schodzi? Warty dopłacenia ponad 100zł?

 

 

Ciekawe jak to zagra z MEIZU E3? ;/

 

 

PS: Kabel symetryczny prawda? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tipsami z EP ewentualnie?

Tak. Tu tłumienie poprawi się zdecydowanie.

 

Czy to, że są to słuchawki otwarte (?) powoduje, że słychać wszystko z zewnątrz? Bo ta siateczka prowadzi chyba do przetwornika, czy nie? sad.gif

 

 

A ich bass względem EP? Dużo lepszy, niżej schodzi? Warty dopłacenia ponad 100zł?

Pomimo, że są otwarte izolują dobrze, a dopłacasz 100zł nie tylko za sam bas, który nie schodzi niżej, ale jest za to bardziej wydatny i "ujarzmiony" przez resztę pasm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tipsami z EP ewentualnie?

Czy to, że są to słuchawki otwarte (?) powoduje, że słychać wszystko z zewnątrz? Bo ta siateczka prowadzi chyba do przetwornika, czy nie? :(

A ich bass względem EP? Dużo lepszy, niżej schodzi? Warty dopłacenia ponad 100zł?

Ciekawe jak to zagra z MEIZU E3? ;/

PS: Kabel symetryczny prawda? :>

 

1. Faktyczni Tipsy z EP są lepsze

2. gdy muzyka nie gra można normalnie słuchać rozmowy, siteczka prowadzi do membrany ale gdy się włączy muzykę to nie słychać jadących samochodów czy rozmów

3. Nie Schodzi niżej , STANOWCZO warto dołożyć dla niesamowitej dynamiki i fajnej sceny

4. na do nie odpowie,

5. Kabel faktycznie jest symetryczny ale niemalże niezniszczalny i na tyle długi by puścić go po plecach.

 

Pozdrawiam

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kabelek jest porządny (nawet bardzo bo to plecionka). Bas na pewno nie mocniejszy ale miły, taki w sam raz.

 

Co do tłumienia to jest tak jak napisał przedmówca - dobrze jest, można coś usłyszeć po wyłączeniu muzyki bez potrzeby wyciągania słuchawek.

 

Całkiem niezłe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach najtańsze widziałem od 229. Za swoje dałem 155 PLN

 

Tutaj chyba nie za moc się płaci :/ Solidne wykonanie i dobre (jak dla mnie) brzmienie - za to warto zapłacić.

 

Lubię głęboki bas ale gdyby słuchawki miały by wyłączie nim grać to wybrałbym Plugi lub Sparki Koss'a (podobno fuj ;) ).

 

Dobrze jest chyba słyszeć coś jeszcze poza basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności