Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To i ja potwierdzę, że JBL 220 + Meizu M6 SP jest dobrym połączeniem. Polskiego rapu słucha się bardzo dobrze, innych gatunków nie słuchałem, choć mogę śmiało stwierdzić, iż jest równie dobrze lub nawet lepiej (poza rapem miałem okazję posłuchać płytki Raz Dwa Trzy i trochę trance - Armin Van Buuren - jest super). Jedynym mankamentem może być potężny bass w NIEKTÓRYCH kawałkach, ogólnie jest bardzo ładny, niski, więc zależy to od konkretnego utworu. Na poprzednich słuchawkach (przedział 50-70 zł) wokal niektórych artystów był lekko świszczący, z kolei na JBL 200 jest bajka :-)

Tak więc polecam takie połączenie, ja się postanowiłem szarpnąć na te 250 zł i mieć pewność, że nie trafię kolejny raz na szmelc. Jeżeli macie jakieś pytanie, to proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiele pozytywnych opini na temat tych słuchawek widze :) Jest troche i negatywnych, ale bardzo mało.

Mam zamiar je kupić do mojego iPoda Classic, bedzie to dobre zgranie ? A i czy JBL za ta cene 250 zł na mp3store to najlepsze dokanałówki ? :)

Może ktośmi coś innego poleci. Chociaż bardzo sie podjarałem JBLkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Właśnie skończyłem czytać cały ten temat i w zasadzie jestem do JBL'ek już przekonany, jednak chciałbym się spytać o Wasze zdanie dotyczące tych słuchawek w fuzji z iPod Shuffle 2G / iPod Nano 4G . Macie może jakieś doświadczenia z nimi?

 

Byłbym wdzięczny o jakąkolwiek odpowiedź :)

 

 

Pozdrawiam i miłej nocy życzę.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
http://allegro.pl/item686527665_jbl_refere..._paragonem.html - tu są jeszcze niedrogie oryginały z mp3store jak coś - a poza tym to rzeczywiście 300 zł trzeba wyłożyć przy tym kursie USD :(

 

 

Fakt. Ja kupiłem je od użytkownika tego forum na początku roku 2008 kiedy dolar stał niżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zakupiłem JBL 220 na allegro, za dość atrakcyjną cenę w wersji OEM, licząc się z tym, że mogą to być podróbki.

 

Podróbki dlatego:

- brak logo JBL na pałąkach

- bass trzeszczy przy 75% mocy po podłączeniu do wieży, a wieża ma dość słaby wzmacniacz

- ogólnie bass nie jest soczysty, tylko brzmi jak tłuczenie w studnie

 

Słuchałem kiedyś Denonów za ok. 300 zł. Nie pamiętam modelu. Było to pół roku temu, ale tam bass porażał. Mam zwykłe słuchawki Philipsa SHP2700 i bass jest zdecydowanie lepszy, tylko to nie są słuchawki douszne.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widzę, że trochę pytań się pojawiło odnośnie JBLek i ich oryginalności. Postaram się lekko rozwiać te wątpliwości.

Zacznę od wersji OEM. Tutaj, jak można się domyślić, to podróbki. JBL nie sprzedaje swoich produktów w wersjach bez boxu, mało tego - w wypadku potrzeby skorzystania z ich serwisu ten box (i odpowiedna nalepka w Polsce, ale o tym później) jest niezbędny. Tak więc wiadomo już, że OEMy to podróbki, co było w zasadzie wiadome od początku :)

Dalej jest już "ciut" bardziej "miło", bo produkt kolejny jest i w niższej cenie, i ma box... W czym więc problem? Zaraz wyjaśnię.

Oczywiście mówię tutaj o słuchawkach wystawianych przez użytkownika z_wierzak. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest nalepka "Simplified", mająca teoretycznie uspokoić nabywcę, że kupuje wersję bez dodatkowych akcesoriów, dlatego taniej. Ciekawy chwyt swoją drogą. Tyle tylko, że JBL nie sprzedaje żadnego Simplified Version ( All models include a rugged and convenient carry case, foam inserts, replacement filters and filter replacement tool. ), na stronie JBL nie ma mowy o żadnej "uproszczonej" wersji, jest nawet opis zamieszczonych akcesoriów. Lekkie zdziwienie, co nie? Ale ok, idziemy dalej. Wygląd pudełka, a konkretnie - nalepek. Tak wyglądają oryginalne słuchawki i ich pudełko (Obrazek zapożyczony z serwisu Allegro.pl http://infobot.pl/r/1pyY ), a tak fałszywki ( Obrazek zapożyczony z serwisu Allegro.pl http://infobot.pl/r/1pz0 ).

Pierwsza różnica to z reguły kolor plastiku, w którym są słuchawki - powinien być czarny, a często jest biały. Dalej, naklejka na opakowaniu - na oryginałach mamy info o tym, że słuchawki są kompatybilne z iPodami i iPhonem, a na fałszywkach są jakieś "chińskie" napisy, których nie mogę rozczytać. Często też pomarańczowy okrąg w podróbkach jest wyblakły, ale nie jest to regułą.

Co do tyłu opakowania oryginalnych - kody kreskowe (nad każdym kodem jest symbol kraju, w którym obowiązuje) są naklejone, nie nadrukowane, mamy obrazki akcesoriów. Jest też czytelna informacja o kolorze słuchawek (BLACK/WHITE). W podróbkach różnią się też kody kreskowe, ale to już mniej ważne, bo ciężko czasem je odczytać ze zdjęcia, a nawet jak się uda, to normalny użytkownik nie może ich porównać z niczym, co nie? Oryginalne słuchawki mają też na pudełku (głównie na boku) naklejkę dystrybutora, która jest wymagana przy gwarancji.

A właśnie, co do gwarancji. Normalnie mamy do dyspozycji serwis (sprawny i profesjonalny, o czym miałem okazję się przekonać) i to serwis wykonuję ewentualną naprawę słuchawek - nie sprzedawca. Innymi słowy, jak ktoś oferuje Wam rękojmię, to znak, że oryginalnej gwarancji nie posiada (ewentualnie się skończyła). Do oryginalnych dostajemy też kartę gwarancyjną (warto o nią zapytać sprzedawcę), a dystrybutorem w Polsce jest firma RB (http://rb.com.pl albo http://jbl.com.pl) z siedzibą w Katowicach - nie ma żadnego wysyłania do Stanów czy innych bzdur. Sprzedawcy na Allegro, z powodu tego, że nie mogą mieć opcji korzystania z serwisu (niby jak, skoro sprzedają nielegalnie) z reguły wymieniają Wasze niedziałające podróbki na inne "działające" podróbki ze swojego magazynu - w końcu są tanie, co im szkodzi. Tacy sprzedawcy nie wystawiają też Wam paragonu (przecież wszystko jest "na czarno", no nie?).

A co zrobić, jeśli ktoś kupił podróbki i mimo mojego opisu nie umie stwierdzić, czy są oryginalne czy nie?

Najpierw trzeba sprawdzić kolor gumek od słuchawek - oryginalnie są szare, a nie np. czarne czy białe. Dalej, "grill" czy też "siateczka" na słuchawce - czarne mają ją czarną (nie srebrną czy jakąkolwiek inną), a białe - srebrną. Dalej, akcesoria muszą być zamieszczone w ładnym, solidnym, czarnym, rozsuwanym etui (widoczne na zdjęciu oryginalnych słuchawek wyżej), a nie w woreczku czy też torebce z tworzywa z logo JBL. Dodatkowo - oryginalne JBL 220 mają czysty, ładny dźwięk, a te podrobione "skrzeczą" i brzmią jak tanie słuchawki z bazaru (bo takimi też są, poza ceną...).

Ok, co można zrobić, jeśli ma się podróbki? Można albo fakt ten zaakceptować (nie radzę...), albo np. napisać do Sprzedawcy, że sprzedał podróbki i chcemy zwrot pieniędzy, albo napisać do Allego o zaistniałej sytuacji, a w ostateczności zwrócić się do Rzecznika Praw Konsumenta, bezpłatnie oczywiście ( http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/rzecznicy/ ).

Mam nadzieję, że mój post pomoże wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do oryginalności (bądź nieoryginalności) tych słuchawek :)

 

Pozdrowienia,

M.

 

 

Ps#1. Część różnic pomiędzy samymi słuchawkami oryginalnymi, a podrobionymi jest ładnie opisana, ze zdjęciami, tutaj - szczerze polecam. [ http://fakeheadphones.com/fake-jbl-referen...firmed/11/2008/ ]

Ps#2. Z tego, co się orientuje, jedyne oryginały na Allegro to w tej chwili tylko te : http://www.allegro.pl/item728893246_jbl_re..._paragonem.html i ewentualnie te (wymagają sprawdzenia, zainteresowana osoba może wysłać PM do Sprzedawcy z pytaniem np. o dystrybutora, gwarancję) : http://www.allegro.pl/item729285135_slucha...pl_ref_220.html .

Ps#3. Tak na marginesie, odradzałbym kupno jakichkolwiek słuchawek od użytkowników Z_wierzak i Rattar1 - z doświadczenia własnego i znajomych wiem, iż w 99% to nieoryginalne badziewie (piszę w 99%, mimo że póki co na oryginalne się jeszcze nie natknąłem...).

 

 

Serdeczne pozdrowienia raz jeszcze.

Maciej Gajewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce namieszać ale z czystej ciekawości porównałem wersje simplified mojego kolegi kupioną na allegro do moich kupionych w mp3 store i szczerze mówiąc nie widziałem różnicy w dźwięku. Zaznaczam że słuchałem obydwu raptem parę minut przekładając raz jedne raz drugie i może jestem już przygłuchy albo miałem brudne uszy. Jeśli chodzi o budowę to poza tym że były białe to również inna była wtyczka z harmonijką. Dodatkowo dołączone zauszniki były z innego plastiku i o zgrozo moim zdaniem z lepszego bo nieco bardziej miękkiego niż w oryginałach. Jeśli były to podróby to cholernie dobre bo jakość wykonania była identyczna jak w oryginałach.

 

Dodam że nikogo nie namawiam do kupowania tanich słuchawek na allegro bo sam osobiście zawsze kupuje słuchawki z polskiej dystrybucji, bo wole dołożyć i mieć pewność że mam oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nic tu nie ma o iriverze s10 (i nie dziwota, bo się ten grajek jakoś specjalnie nie przyjął). Teraz pozytywne recenzje skłaniają mnie do zakupu tych słuchawek (rozważam jeszcze donony ah-c551 i senki cx 400 II). A więc jak to będzie z s10? Jesto to bardziej grajek w stronę e10 czy clixa?

 

Edit:

 

Już znalazłem w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A jak by zagrały te JBL z SONY NWZ A826 ? :rolleyes:

 

Czy na allegro są obecnie jakieś oryginały poniżej 300zł ?

http://allegro.pl/li...&string=jbl+220

 

Zastanawiam się czy te są ori:

http://allegro.pl/it...lka_gratis.html

 

EDIT: Bądź te:

http://allegro.pl/item825085441_sluchawki_jbl_reference_220_orginal_2009.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Nie ma oryginałów w tej chwili na Allegro w cenie poniżej 300zł

 

Po 2. To nie jest temat na zadawanie takich pytań -> jest na forum cały dział o rozpoznawaniu oryginalności słuchawek.

 

Po 3. Oryginalne słuchawki JBL 220 Reference są sprzedawane z tylko CAŁYM ZESTAWEM akcesorii, a nie zaledwie z tipsami i zausznikami (MUSI buć jeszcze w zestawie pałąk, przejściówka do samolotu oraz duże, wytrzymałe, twarde, czarne etui z metką JBL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem przez długi czas te słuchawki jak i A826 . Kiepsko to razem grało , z iPodem Video było już lepiej...

Ale te słuchawki w żadnym wypadku nie są warte 300zł . Mam wątpliwości czy są warte więcej niż 100zł patrząc na Ex-85 i inne polecane w tej cenie słuchawki . Odnoszę wrażenie, że osoby które polecają jbl220 nie słuchały innych słuchawek w ich cenie . Jakie mają zalety IMO ?

 

Kabel który się nie plącze tak łatwo (ale jest bardzo cienki więc wcale nie jest taki wytrzymały na jaki wygląda na zdjęciach ;) )

Duży, sztywny futerał który pomieści spokojnie odtwarzacz, słuchawki i dodatkowe tipsy. Reszta akcesoriów jest mało przydatna .

Pianki wyglądają jak korki: są sztywne i wielkie, nie znam osoby która mogła by je wsadzić do ucha.

Tipsy są kiepskiej jakości i kiepsko "leżą" w uchu .

Pałąk jest raczej mało przydatny, tylko zmniejsza mobilność słuchawek i nie jest wytrzymały (przy drugiej próbie założenia go na słuchawki zawias pękł ) .

Co do zauszników to nie mam zdania ponieważ według mnie nie są potrzebne przy słuchawkach dokanałowych . Co do jakości ich wykonania nie mam zastrzeżeń po prostu są wykonane z elastycznej gumy .

 

Dźwięk :

Zalety zaczynają się i kończą na mocnym, mięsistym basie . Sybilanty są nieznośne, bardzo przeszkadzają i są cały czas obecne . Góra też nie jest zbyt ciekawa : nie jest szczegółowa, aż kuje . Również bardzo mi przeszkadzały szumy słuchając przy niskiej głośności, warto też wspomnieć, że słuchawki są bardzo podatne na wszelkie zmiany w EQ.

Generalnie JBL 220 IMO nie są warte uwagi zwłaszcza w swojej cenie . W ich cenie można kupić coś lepszego zaczynając od Ex-85 które są lepsze od jbl 220 w prawie każdym aspekcie dźwiękowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troszkę nie tak, JBL to świetne słuchawki ...3 lata temu. Teraz są nowe/inne modele na topie. Technologia poszła do przodu... Słuchajac ich 3 lata temu na h340 pamietam że grały bardzo dobrze jak na to co było dostępne na naszym rynku. Gdyby to były słuchawki za 150 zł i dziś mogłyby konkurowac z wieloma produktami. Słuchając ich dzis - dziwię sie tylko cenie i wybieram Sound Magicki PL50 albo nawet PL 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo potwierdzenia sybilacji i przy okazji synergii: z Clixem "kontynuacją" ;) grały bardzo mułowato,a pamiętac trzeba,że ten iRiver gra dośc neutralnie, mimo czego bas był niezwykle dominujący i wcale nie chciał trzymac się, bydle, na uwięzi. Środek cofnięty,a góra syczała jak grzesznicy w diabelskich kotłach. Oczywiście, wszystko to bez korektorów, flat i tyle. Ingerencja w Eq nieco ratowała ich brzmienie, ale za pieniądze, które płaciliśmy za nie 2-3 lata temu,a które dziś wciąż obowiązują, to rozbój w biały dzień. O, zapomniałbym - byc może taka charakterystyka jest odpowiednia do rapu, hip-hopu i pokrewnych, mnie w gitarowych wywijasach przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności