Skocz do zawartości

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takim dźwięku jest to poświęcenie, na które jestem gotów ;). Szum jest zresztą niewielki i podczas słuchania muzyki zanika. Niewiele jest połączeń, które nie szumią, a w tym zestawieniu nie jest to jakoś szczególnie uwidocznione :).

 

Cieszę się, że wypróbowaliście JBL na IFPkach. W którymś momencie bałem się już, że moja recenzja była nierzetelna :). Teraz nareszcie wszystko się zgadza.

 

Richt: zadowolony z zakupu IFP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BA! Bardzo zadowolony :D

 

Potrzebowałem po prostu playera który będzie miał większą autonomie (zasilanie bateryjne to jest to). Jedynie do IMM trzeba się przyzwyczaić - nie zawsze mi łapie a nawet pluga do TC nie udało mi się zmusić do wykrycia sprzętu (niby jest a go nie ma), zapewne kwestia praktyki.

Soft 1.29 chyba już leciwy jest ?

 

BTW. Recenzja jak najbardziej rzetelna, gdyby nie Ty to nie posiadał bym teraz obu "cacuszek" (dla kogoś kto nie miał nigdy porządnego mp3 są nimi, wierzcie mi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
Tylko jedna rzecz... czy mi się wydaje ale IFP895 szumi odrobinkę :o

 

W zasadzie mi to nie przeszkadza za bardzo bo świetny dźwięk rekompensuje wszystko (nawet przy 'łuputupu' na mp3 160 kb/s jest ok).

 

 

tak, tylko co z tego, ze szumi - slychac to tylko, gdy player jest na stop, w trakcie odsluchu na odpowiednim poziomie glosnosci nie ma mowy zebys to slyszal, player ma grac, a nie brak szumu na STOP, a w trakcie gry mulowatosc, brak dynamiki i wykopu

 

co jest np charakterystyczne dla Wolfsona WM8978G - ten kodek wogole nie szumi ale co z tego, skoro nie potrafi tez i grac ...

 

to co tluklismy do glow z Echelonem przez kilkadziesiat postow wczesniej, widac ma pelne teraz potwierdzenie i pomyslec, ze zaczelo sie od jednego kometarza, ktory Echelon dodal wrecz do swojej recki jako uzupelnienie brakujacego ogniwa ...

 

pozdro dla posiadaczy najlepszego duetu portable czyli IFP 79x/89x+jbl 220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
U mnie też cicho to nie jest, nie wyjechałem poza 27 (bałem się ;) ) - jakieś głośne te JBL'e się zrobiły teraz . Najpierw rozpracuje sposób podłączenia playerka do pc bo jednak Clip ma tę przewagę, że jest szybciej i łatwiej.

 

hehe 27 na ifp+jbl ? wiadomo, ze zalezy tez od nagrania, ale ja chyba max to cos kolo 24-25, a lubie sluchac bardzo glosno i ostro ..., mam tez przy tych poziomach glosnosci pierwsze przejawy przesterowywania sie sluchaweczek ... dlatego slucham zwykle 17-22 i jest bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem Cowona D2 i muszę przyznać, że JBL-e dają na nim ostro czadu. Z muzyki, której słucham (psytrance, nrg, dark trance, rave) wyciągają dźwięki we flacu takie, że głowa mała. Ciężko po 3h zaledwie zabawy stwierdzić, że wykorzystały cały swój potencjał na D2, ale moim zdaniem to połączenie jest świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem Cowona D2 i muszę przyznać, że JBL-e dają na nim ostro czadu. Z muzyki, której słucham (psytrance, nrg, dark trance, rave) wyciągają dźwięki we flacu takie, że głowa mała. Ciężko po 3h zaledwie zabawy stwierdzić, że wykorzystały cały swój potencjał na D2, ale moim zdaniem to połączenie jest świetne.
Oj taaak, słuchawy mają potencjał - nie ulega wątpliwości. Ja zacząłem słuchać podobnej muzyki na IFP895 z podpiętymi JBL'kami i rezultat jest taki, że brzmienie zdruzgotało mnie doszczętnie (zaledwie miesięczny Clip poszedł na emeryturę) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z wasil16 na allegro? Odpisał mi, że w ten piątek będą do kupienia znowu czarne JBL...

 

 

Jedyne co znalazłem to:

 

http://allegro.pl/item382326885__rewelacja...na_jakosc_.html

 

http://allegro.pl/item382177345_jbl_refere...e_warszawa.html

 

 

 

Co o nich sądzicie? Dlaczego nagle pojawili się nowi sprzedawcy z dośc małą liczbą komentarzy ? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało nie wiem ale obie pary wydają się być oryginalne.

 

Mam pytanie do posiadaczy...

Czy u Was też podczas chodzenia słychać w słuchawkach szum/świst wiatru (tak jakby powietrze wpadało przez tą siateczkę).

Może to dla tego, że zwykle popierdzielam szybszym tempem niż normalni ludzie (choć i jak idę wolno się zdarza) ;)

Wciąż mi to nie daje spokoju bo występuje to również i przy bezwietrznej pogodzie.

 

A ostatni wydaje mi się, że prawa słuchawka zaczęła ciszej grać :o:( Czy ten objaw może być wynikiem różnicy w 'zbiciu' pianek których używam ?

Jest tak jak pisał kiedyś Echelon - jedna z nich wydaje się być mniej nasączona a przez to plastyczna i gdy pierwsza poddaje się szybko formowaniu (właściwie jest już trwale odkształcona) to druga zachowuje swój pierwotny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wyglądają na oryginaly, ale czy są :D

 

 

No pewnie są. Wolałbym kupic u wasil16, bo juz pare osob u niego kupilo, wiec jest bardziej zaufany. Do tego rozmawiałem z nim o tym, co by bylo gdyby w ciagu roku sluchawki sie zepsuly, to mowil, ze moze by probowal oddac na gwarancje w sklepie w USA, wiec i to jest plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak one graja z E100 ?

Z niektorymu modelami np T60 graja podobno bardzo slabo i nie chce popelnic tego bledu...

 

 

e100 to jeszcze totalna niewiadoma, moze i zagra jakos ale to lepiej posluchac u kogos najpierw, bo pozniej moga byc jaja jak z clix2, a to jego brat z flac i kilkoma innymi bajerami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie wypowiem na temat jbl reference 220 ; )

 

sluchaweczki oryginalne, kupione w USA, mialem 2 tygodnie - sprzedalem : p

 

na ta chwile uwazam je za najbardziej przereklamowane sluchawki jakie dane bylo mi miec (spis w sygnaturze), sluchalem w polaczeniu z V39 - wrazenia - graja bardzo, bardzo podobnie do Panasonicow RP-HJE200, dzwiek bardzo drazniacy, irytujacy, cos jakby drobinki szkla wpadaly nam do ucha przy kazdym dzwieku, jak juz napisalem, Panasonici graly bardzo podobnie co nie jest dla jbl'i dobra rekomendacja (zabawa z equalizerem nie pomogla)

 

sprzedalem i wrocilem do ep-630, ktore mam juz po raz drugi - na miasto, do halasliwych miejsc imho idealne doki - tanie, swietnie tlumia i graja przyjemnie (niedostatkow nie zauwazamy znajdujac sie w centrum halasliwego miasta)

 

i tak uwazam po uzytkowaniu moich kochanych Aurvan Live! ze zadne doki/pchelki nie zbliza sie nigdy dzwiekowo do nausznych sluchawek, dlatego epki bede uzywal w wyjatkowo cieple dni, i te bardzo zimne pod czape, najczesciej bede po miescie latal w CAL! i Grado + KPP, ktore zamierzam kupic w najblizszym czasie Nauszne > wszystko inne

 

PS. nie wiem jak graja jbl reference 220 z innymi odtwarzaczami, byc moze wyglada to o wiele, wiele lepiej, w kazdym razie w polaczeniu z Vteciem/Vedia V39 wypadaja slabo

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie porównam CI JBL do CX400, ponieważ nie miałem okazji ich posłuchać. Kiedy kupowałem JBL poprosiłem o porównanie 2 osoby z forum, które wówczas miały oba modele słuchawek naraz o ich zdanie - nie pamiętem w tej chwili które to były osoby i co dokładnie powiedziały, ale wyszło mi na JBL. Oczywiście pamiętaj, że była to opinia subiektywna, bo potem kilka osób wyrażało zdanie przeciwne.

 

W kwestii izolacji - IMO jest OK, choć nie tak, jak w ep-630, czy ex51. JA nie mam z tym problemów; muzyki słucham w domu lub w jego okolicy, któa należy do dość spokojnych. Oczywiście w mieście czy autobusie również mi się zdarza i uważam, że tu tłumienie JBL jest również wystarczające. Na pewno można mieć w słuchawkach lepsze tłumienie, ale to które mam mi odpowiada - kiedy słucham muzyki, nic mi jej raczej nie zakłóca, a kiedy zatrzymam odtwarzanie, mogę z grubsza usłyszeć, co dzieje się wokół. To się przydaje.

 

PAmiętaj jednak o zgraniu JBL z odtwarzaczem w razie czego. Jeżeli masz np. Clixa 2, to o JBL raczej zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to jeszcze odwarzacza nie mam ale narazie na pc SB audigy,ale niedługo zakupię. Może się jednak zdecyduję na te JBL'e bo opinia o nich jest chyba na plus. mógłbyś jeszcze napisać gdzie kupić żeby były oryginalne, lub od jakiego użytkownika allegro?? np czy może tu http://www.allegro.pl/item382326885__rewel...na_jakosc_.html

czy lepiej tu http://www.allegro.pl/item380771359_jbl_re...i_pomorze_.html

lub gdzieś indziej żeby było pewne że oryginały

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedne i drugie są oryginalne

 

od magdy są, bo pisałem do niej Sciagnela sobie z USA, troche rozdała rodzinie, a reszte sprzedaje.

 

od Kezarda tym bardziej, bo są od dystrybutora, jest to sklep a i cena jest jak za normalne, a nie sciagane. ;)

 

 

Ja jednak kupię u wasil16, bo u niego wiekszosc kupowala, a akurat ma 5 par. Zaufany jest w takim razie nieco bardziej niż magda, a tańszy niż Kezard. Chyba, że zależy Ci na rocznej gwarancji kosztem 80zł więcej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności