Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dawno mnie nie było, to teraz trochę odkurzę temat pianek :P

 

Korzysta ktoś z foamów przy tych słuchaweczkach?

ja korzystałem przez długi czas, są całkiem wygodne, tłumią całkiem zgrabnie, pomimo że dopasowują się chwilkę do kształtu ucha to potem już na jakiś czas zachowują kształt i są mega wygodne do wkładania i wyjmowania..

 

Pianki objętościowo są większe niż prewód słuchowy. Przed włożeniem musisz je trochę "zrolować" w palcach. Dzięki środkowi, którym są nasączone, utrzymają przez chwilę swój ścisnięty kształt, co ułatwi Ci włożenie ich do ucha. Nie wiem jak to dokładnie jest w tym przypadku, ale kiedy umyłem takie stopery z pateki, to środek się wypłukał i pianki straciły swoje właściwości.
Płynu żadnego się nie dokupuje. Po prostu nie myj pianek. Jedne takie pianki wychodzą pewnie z 15-20 zł i trzeba je kupić raz na pół roku, jeżeli codziennie sporo z nich korzystasz.

ja myłem wielokrotnie, czasem nawet codziennie (tego imo wymaga higiena przy kilku godzinach użytkowania dziennie..) ale nie zauważyłem żadnej zmiany na minus - wręcz przeciwnie, pianki stały się po wielokrotnym użyciu dużo bardziej miękkie, łatwiej je formować i wkładać do ucha, a przy tym wciąż tak samo dobrze się trzymają i wciąż dobrze izolują tak jak wcześniej..

a imo pianki są idealne na zimę - nie robią się zimne na mrozie tak jak silikon i nadają się na dłuższe odsłuchy - gdy już złapią kształt to praktycznie ich nie czuć..mi silikony czasem uwierają, np. po 2-3 godzinach..

 

Ale co jakiś czas robimy zamówienie na te pianki (np. właśnie teraz finalizowany jest grupowy zakup dla pona 20 osóB)

no tak <_< jak szukałem kiedyś jakichś foamów to nikt nic nie miał a jak nie było mnie przez pewien czas to znalazły się możliwości żeby zamówić foamy :huh:<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to moze byc z kablem. Noszę go na plecach, wiec czy latem jak się oczywiście plecy spocą to on nie nasiąknie i nie będzie śmierdział cały czas? :P

właśnie imo to jest problem..bo ten kabelek dość łatwo łapie wilgoć jednak.. a też noszę na plecach..

myślę że rozwiązaniem jest albo 1)nienoszenie JBLi na gołe ciało :P no cóż,na lato można odstawić w sumie 2) noszenie dwóch warstw ubrania ;) żeby zawsze móc puścić kabel między nimi (np. t-shirt i hawajka - w sam raz jeśli na lato :) )

 

Nie wiem jak to jest z tym nasiąkaniem. Ale podejrzewam, że nawet gdyby coś takiego miało miejsce, to wystarczy delikatnie szczoteczką i wodą. To nie jest koszulka o dużej powierzchni, która będzie śmierdzieć.

mi kabel chyba zamókł (od potu/deszczu/śniegu/wilgoci.. ?? ) i zesztywniał na odcinku od rozgałęzienia kabla na dwa, aż do końcówki, mniej więcej 8-10 cm od słuchawki..

i zesztywniał deko :huh: trochę lipa, bo z takim sztywnym trzeba bardziej uważać imo żeby nie przełamać go gdzieś..

 

czy ktoś poza mną też ma takie doświadczenia ze sztywnieniem kabla?? <_<

 

(btw.sorki za oddzielny post ale poprzedni i tak był długi, poza tym nowy wątek zacząłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak <_< jak szukałem kiedyś jakichś foamów to nikt nic nie miał a jak nie było mnie przez pewien czas to znalazły się możliwości żeby zamówić foamy :huh:<_<

Mogę odprzedać jedną parę. Sam kupuje cztery, a na jedną już się załąpał taki spóźnialski jak Ty :) -->PM

 

mi kabel chyba zamókł (od potu/deszczu/śniegu/wilgoci.. ?? ) i zesztywniał na odcinku od rozgałęzienia kabla na dwa, aż do końcówki, mniej więcej 8-10 cm od słuchawki..

i zesztywniał deko :huh: trochę lipa, bo z takim sztywnym trzeba bardziej uważać imo żeby nie przełamać go gdzieś..

 

czy ktoś poza mną też ma takie doświadczenia ze sztywnieniem kabla?? <_<

Umyj go poprostu mydłem i wodą bardzo dokładnie. Mój kabel również był nieco sztywny, a przede wszystkim brudny i teraz jest jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
nie wiem czy 1.0 cyz 1.1, ale transfer jak nic na Pc nie robię to 333-1000Kb/s ;)

 

Czekam nadal na odpowiedź, czy jezeli kupie JBL, zalozmy ze zagraja z moim playerem tak jak z Clix2, to i tak będą warte te 160zł i będę zadowolony z wydania 160zł?

 

nie warte 50 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odprzedać jedną parę. Sam kupuje cztery, a na jedną już się załąpał taki spóźnialski jak Ty :) -->PM

 

zanim na PM to powiedz ile wyjdzie za jedna parę i jakie to są?? te żółte Shure'owe?? jeśli tak to PM albo sms-668463866 i się jakoś dogadamy :)

 

Umyj go poprostu mydłem i wodą bardzo dokładnie. Mój kabel również był nieco sztywny, a przede wszystkim brudny i teraz jest jak nowy.

serio, to działa?? <_< jakoś dotąd bałem się kontaktu tego kabelka z wodą.. nie wiem w sumie czemu..

 

[edit]

nie warte 50 pln

 

ale to chyba tylko z clixem 2 masz na myśli?? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niebardzo chromepl ;(

 

A ile mniej wiecej strace na takiej transakcji, ze kupie, dajmy na to nie zgraja sie, a potem sprzedam tu na forum? (wiecej niz 20zl strace?)

 

 

kamil pytalem sie wlasnie o sytuacje gdyby nie zgraly sie tak bardzo jak z clixem2

 

dzieki za odpowiedz w ogole.

 

 

Czy jezeli jbl sie nie zgraja to zauwaze to od razu, czy musza byc wygrzane, zeby ostatecznie widziec tzw. gowno? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil warto dokładnie czytać -->sklep

 

Teraz nie wiem o co Ci chodzi z tym sztywnym kabelkiem. On jest zawsze w pewnym stopniu sztywny.

 

Mycie kabelka nic nie uszkadza, tylko trzeba na same słuchawki uważać. Też miałem obawy, ale pomyślałem sobie, że przecież kabelek ma własną osłonę z tworzywa sztucznego, więc nic mu się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
no to niebardzo chromepl ;(

 

A ile mniej wiecej strace na takiej transakcji, ze kupie, dajmy na to nie zgraja sie, a potem sprzedam tu na forum? (wiecej niz 20zl strace?)

 

 

kamil pytalem sie wlasnie o sytuacje gdyby nie zgraly sie tak bardzo jak z clixem2

 

dzieki za odpowiedz w ogole.

 

 

Czy jezeli jbl sie nie zgraja to zauwaze to od razu, czy musza byc wygrzane, zeby ostatecznie widziec tzw. gowno? :P

 

sluchawki kup i tak, bo sa warte kazdej kasy, lepiej z czasem pasuj playera pod nie, a nie sprzedawaj ich jesli sie nie zgraja ...

 

takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć, jak JBL 220 będą grały z iPodem classic? Zastanawiam się nad nimi, albo aurvanami - jeżeli okaże się, że Reference grają z klasykiem słabo. Generalnie obecnie używam EP630... no i jakby tu to ująć - znudził mi się dźwięk zalany gęstym bezosobowym basowym budyniem ;). Wiem, że aurvany grają zimno, a dźwięk generowany przez iPoda też do najcieplejszych nie należy. JBLe były opisane w recenzji jako ciepłobrzmiące z lekko cofniętym środkiem. Teraz tylko pozostaje dowiedzieć się od kogoś, czy "polubią" się z moim jabłkiem. No i jeszcze co do tego cofniętego środku - bardzo mocno jest w tyle? Gwoli wyjaśnienie - wiem, że porównywać aurvany do JBL to takie trochę ee... skrajnościowe (z tego co czytałem o ich brzmieniu), ale mój budżet to ok <180 zł i to jedyne ciekawe doki, które znalazłem w tym przedziale cenowym. Ktoś mi pomoże ? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jak te słuchawki sie sprawują z iriverem t30? Bo narazie chciałbym zakupic same słuchawki a potem pomyślec nad jakimś lepszym playerkiem (narazie posiadam t30). Myśle nad iriverem E10. Dobrze pasuje ten zestaw? Bo nie chce wydać wiecej niz te 600-650 zł na słuchawki i player a jednocześnie chce mieć przynajmniej z 4GB pamieci żeby mi to starczyło na pare lat uzytkowania.

 

I pytanko, można brać te słuchawki z allegro czy jest ewentualność że kupie jakies podróby?

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=JB...0&country=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne to sa te ostatnie i te z u3,

pamietaj nie ma czegos takiego jak OEM

 

co do t30, mysle ze beda graly dobrze, z t60 graja dobrze a to ta sama seria, lecz na koncu recenzji mozna przeczytac cos takiego:

,,Iriver T50 - przyzwoicie (zasadniczo to na granicy ze słabo)

Iriver T10 - bardzo dobrze"

w kazdym razie masz racje, jble to dobra inwestycja, najwyzej zmienisz playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
Witam

 

jak te słuchawki sie sprawują z iriverem t30? Bo narazie chciałbym zakupic same słuchawki a potem pomyślec nad jakimś lepszym playerkiem (narazie posiadam t30). Myśle nad iriverem E10. Dobrze pasuje ten zestaw? Bo nie chce wydać wiecej niz te 600-650 zł na słuchawki i player a jednocześnie chce mieć przynajmniej z 4GB pamieci żeby mi to starczyło na pare lat uzytkowania.

 

I pytanko, można brać te słuchawki z allegro czy jest ewentualność że kupie jakies podróby?

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=JB...0&country=1

 

generalnie wszystko ponizej 180 pln na allegro nie tykalbym kijem ... a i za tyle trzeba uwazac i najlepiej miec sprawdzona osobe ... jak juz kupisz podrobke to tylko plakac ... obecnie przy cenie w komputroniku za biale albo jakims sklepie internetowym - jeszcze taniej, omijaj allegro, chyba ze masz tam pewniaka

 

edit: co do e10, to wg mnie moze byc czarnym koniem, na rowno z ifp 79x/89x albo nawet lepiej ... sadzac po reckach brzmienia tego playera, to jedyny sensowny nastepca, ja niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia, a jestem strasznie ciekaw opinii kogos, kto wie jak graja z ifp i sprawdzi na e10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć, jak JBL 220 będą grały z iPodem classic? Zastanawiam się nad nimi, albo aurvanami - jeżeli okaże się, że Reference grają z klasykiem słabo. Generalnie obecnie używam EP630... no i jakby tu to ująć - znudził mi się dźwięk zalany gęstym bezosobowym basowym budyniem ;) . Wiem, że aurvany grają zimno, a dźwięk generowany przez iPoda też do najcieplejszych nie należy. JBLe były opisane w recenzji jako ciepłobrzmiące z lekko cofniętym środkiem. Teraz tylko pozostaje dowiedzieć się od kogoś, czy "polubią" się z moim jabłkiem. No i jeszcze co do tego cofniętego środku - bardzo mocno jest w tyle? Gwoli wyjaśnienie - wiem, że porównywać aurvany do JBL to takie trochę ee... skrajnościowe (z tego co czytałem o ich brzmieniu), ale mój budżet to ok <180 zł i to jedyne ciekawe doki, które znalazłem w tym przedziale cenowym. Ktoś mi pomoże ? ;p

 

wiesz, generalnie to ipody nie maja basu a zdecydowanie wiecej srednicy, wiec IMO jblki beda ladnie staraly zgrac i nadrobic jego niedoskonalosci, za to kiedy bys podpial aurvanki mialbys pewnie bardzo analityczny dzwiek i chlodny. kiedy mialem d2 to aurvany potrafily nawet zagrac basem, kiedys wydawalo mi sie ze nawet bardzo mocnym basem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice przy T50 i T10 mogą wynikać z faktu, że oceniały to różne osoby. Wszystko jest kwestią indywidualnych poszukiwań, dlatego żadna recenzja, czy opinia nie da stuprocentowej pewności. Nie mniej jednak myślę, że warto te opisy umieszczać, choćby z powodów czysto poglądowych i statystycznych.

 

Teraz tylko pozostaje dowiedzieć się od kogoś, czy "polubią" się z moim jabłkiem.
Powinny się polubić.
No i jeszcze co do tego cofniętego środku - bardzo mocno jest w tyle?
Tu poczyniłem ostatnio interesujące spostrzeżenie - mianowicie owo "cofnięcie" środka jest zauważalne w stosunku do niektórych innych słuchawek przy pewnych gatunkach muzycznych; wtedy poprawiamy to lekko na EQ. Natomiast, zwróciłem uwagę na fakt, że przy nagraniach lżejszych, a szczególnie akustycznych, cofnięcia nie ma. Wstępnie i jeszcze bez stuprocentowej pewności mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że w utworach cięższych, mniej melodyjnych, czy czymś w stylu Timbalanda, słuchawki "skupiają" się na dole, górze i przestrzeni, kosztem pewnego cofnięcia środka. Jeżeli komuś to nie odpowiada, to musi sobie podciągnąć.

 

U mnie na IFP muzyka akustyczna brzmi z tymi słuchawkami tak przyjemnie, że jeszcze przez długi czas będę się nią delektował; żadnych cofnięć któregokolwiek z pasm, za to przestrzeń i życie. Specjalnie zgrałem od paru znajomych płyty akustyczne kilku wykonawców. Taka nieco lżejsza muzyka (np. Jack Johnson, KT Unstall i paru innych) świetnie odpręża podczas popołudniowych drzemek w temperaturach, którymi ostatnio raczy nas pogoda :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I muszę przyznać Echelonowi rację... Do tej pory używałem JBL'ek z Clipem i faktycznie w sporej części muzyki jakiej słucham (gł. wszelkie elektroniczne łuputupu) środek był jakby cofnięty a wysokie częstotliwości nieraz wręcz 'zepsute', szeleszczące i niewyraźne. Oczywiście po zabawie z eq jest nieźle... ja jednak czułem niedosyt (tym bardziej, że zostałem "nakręcony" pochlebnymi opiniami o połączeniu tych słuchaweczek z iriverem).

Teraz, kiedy wreszcie dostałem swojego IFP'ka wiem, że to nie wina słuchawek. Ba! grają wręcz r e w e l a c y j n i e w tym zestawieniu. Przestrzeń (która już na Clipie była przyjemna) jest jeszcze lepsza, środek jest taki jak trzeba a wysokie tony "naprawiły się' :D Te słuchaweczki są wręcz rewelacyjne w połączeniu z IFP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności