Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to jest z tym nasiąkaniem. Ale podejrzewam, że nawet gdyby coś takiego miało miejsce, to wystarczy delikatnie szczoteczką i wodą. To nie jest koszulka o dużej powierzchni, która będzie śmierdzieć.

 

Co do tłumienia, to ja używam tipsów z ex51 i do tego się odnosiłem (to w zasadzie to samo zo tipsy z ep). Tipsy z JBL tłumią dosłownie ciut gorzej, ale są mniej wygodne, bardziej się sklejają i zasysają. Lepsze będą właśnie tipsy np. z EP. I pamiętaj, że 8/10 to nie skala bezwzględna, bo za 10 przyjąłem tłumienie Epków. Np. IEMy na triflange lub customach będą tłumić znów dużo lepiej. Chodzi mi o to, że jeżeli pchełki to 1, a epki to 10, to JBL wypadają na poziomie 8, a nie np. 3-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
ze w innym temacie na przykład pytam się o to, czy ktos słuchał EP-830 a jaks ***** wpada i wrzucając link z allego pisze, iż 830'tki już są w sklepach..... <_<

 

hehe, myslalem ze ciagle piszesz cos do mnie :) i miales na mysli moja wypowiedz

 

jesli nie, to wszystko gra :D, jak macie/masz jeszcze jakies pytania i watpliwosci co do jbl ref 220 to walcie/wal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
Nie wiem jak to jest z tym nasiąkaniem. Ale podejrzewam, że nawet gdyby coś takiego miało miejsce, to wystarczy delikatnie szczoteczką i wodą. To nie jest koszulka o dużej powierzchni, która będzie śmierdzieć.

 

Co do tłumienia, to ja używam tipsów z ex51 i do tego się odnosiłem (to w zasadzie to samo zo tipsy z ep). Tipsy z JBL tłumią dosłownie ciut gorzej, ale są mniej wygodne, bardziej się sklejają i zasysają. Lepsze będą właśnie tipsy np. z EP. I pamiętaj, że 8/10 to nie skala bezwzględna, bo za 10 przyjąłem tłumienie Epków. Np. IEMy na triflange lub customach będą tłumić znów dużo lepiej. Chodzi mi o to, że jeżeli pchełki to 1, a epki to 10, to JBL wypadają na poziomie 8, a nie np. 3-5.

 

dokladnie, moja skala odniesienia, byly duzo wczesniej koss the plug jesli idzie o tlumienie, wiec stad taka ocena silikonowych tipsow w jbl 220 i dopiero pianki daly mi to, czego oczekiwalem, a po 2 dniach noszenia, staly sie nawet bardzo komfortowe, zas co do samych tipsow jak pisales - lubia sie dziwnie sklejac, bardzo nieprzyjemnie :D - u mnie dotyczy to tylko 1 tipsa akurat, no i nie sa tak stabilne jak pianki [ te jak sie raz wmontuje w uszy, to juz ani drgna, co dla mnie takze na duzy + ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z piankami? Nawet jak regularnie (nawet codziennie) myję uszy to po wyjęciu mimo wszystko nie pozostaje na nich brzydko wyglądająca wsiąknięta woskowina? Takie pianki jakoś się myje tak? I do tego wymienia jeszcze? To troche do du** ;/

 

Słyszał ktoś MEIZU E3 z tymi JBL? Niby to bardzo podobne do IFP, ale jednak może być inaczej. ;/

 

A jest sens w ogóle kupować te słuchawki do utwórów MP3 192-320 kbps (w tym VBR 192-256) ? Ew. gdybym jeszcze włączył w to 128kbps mp3? :P

 

 

 

 

Hmm zmieszczę się przy JBL w 200zł z polską, 24-ro miesięczną gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pianki jakoś się myje tak?
Pianki objętościowo są większe niż prewód słuchowy. Przed włożeniem musisz je trochę "zrolować" w palcach. Dzięki środkowi, którym są nasączone, utrzymają przez chwilę swój ścisnięty kształt, co ułatwi Ci włożenie ich do ucha. Nie wiem jak to dokładnie jest w tym przypadku, ale kiedy umyłem takie stopery z pateki, to środek się wypłukał i pianki straciły swoje właściwości.

 

Ale co jakiś czas robimy zamówienie na te pianki (np. właśnie teraz finalizowany jest grupowy zakup dla pona 20 osóB), więc nie ma z tym większych problemów. Ja np. odkąd mam JBL używam ich praktycznie tylko z gumowymi tipsami (możesz używać tych z zestawu, choć lepsze będą tipsy z np. EP-630 - możesz je odkupić od kogoś za jakąś symboliczną sumę lub na Allegro).

 

Słyszał ktoś MEIZU E3 z tymi JBL? Niby to bardzo podobne do IFP, ale jednak może być inaczej. ;/
Może być. Ale tak jest z każdymi słuchawkami. Taką info0rmację poda Ci tylko osoba, która ma ten zestaw. Ale MEIZU mają podobny chipset do tego, który siedzi w IFP, więc powinno być podobnie.

 

A jest sens w ogóle kupować te słuchawki do utwórów MP3 192-320 kbps (w tym VBR 192-256) ? Ew. gdybym jeszcze włączył w to 128kbps mp3?
Nie ma z tym problemu. Ja używam mp3 właśnie w takim zakresie, do tego trochę wma i parę OGG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://komputerowy.otoli.pl/prod4543_JBL_H...czarne__220.php

 

 

dlaczego są o 80zł droższe? ;/ ja chce czarnulki.... ;(

 

 

 

 

co raz bardziej jestem przekonany.

 

 

no właśnie Echelon, pianki co jakis czas musze kupic, to dodatkowe 50zł w cenie słuchawek :D wolę tipsy zwykłe, a z EP właśnie mam. Jak je założę to będzie tłumienie jak w EP? tylko od tipsów zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zależy to tylko od tipsów. Tłumienie w JbL jest trochę słabsze niż w EP, ale nie jest to dramatyczna różnica. Opisywałem to ostatnio w taki sposób:

Jeżeli w skali 1-10 przyjmiemy, że pchełki - 1, a ep-630 - 10, to JBL osiągają IMO około 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
Zupdate'owałem recenzję (w sekcji dźwięku umieściłem dodatkowy komentarz i cytat z wypowiedzi chromepl).

 

musialem to napisac, bo to bardzo istotna informacja dla wielu, te sluchawki na innym sprzecie graja przecietnie i Twoja recka miala sie nijak, do realnego odsluchu na playerku innym niz IFP 7xx/8xx ...

 

co do koloru, no to sorka - za to ja placic nie bede, biale sa calkiem OK, nie wygladaja tandetnie ani nic z tych rzeczy, czarne kompletnie nie warte roznicy cenowej, nawet ciekawiej wygladaja, bo to taki lakier z najwyższych lotow [ tak jak jest piano black np w hp pavilionach, to to bylby piano white :) tzn z duzym polyskiem, sliski i wysokiej jakosci ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromepl: dzięki za to sprawdzenie jbli z clixem2 i ifp. Ja ciągle nie mogłem pojąć dlaczego ludziom nie podobająsię te słuchawki, bo na moje ucho one grają świetnie. Teraz zbieram od różnych ludzi opinie na temat połączeń jbl z róznymi playerami i wkrotce wykaz dorzucę do recenzji.

 

musialem to napisac, bo to bardzo istotna informacja dla wielu, te sluchawki na innym sprzecie graja przecietnie i Twoja recka miala sie nijak, do realnego odsluchu na playerku innym niz IFP 7xx/8xx ...
Ja już od dawna wiedzialem, ze sluchawki mozna oceniac tylko w odniesieniu do odtwarzacza. W mojej recenzji bardzo wyraznie jest podkreslone, ze ocenialem je w odniesieniu do IFP799 :). Po prostu nie mogłem się nadziwić, że opinie mogą być na różnych sprzętach tak bardzo odmienne.

 

Większosc recenzji i opinii na forum jest własciwie podejmowana na podstawie odluchania sluchawek na jednym odtwarzaczu. To pewnie wlasnie z tego powodu ludzie sugerujacy sie naszymi recenzjami nie zawsze sa zadowoleni (wystarczy, ze maja jakis odtwarzacz, ktory sie akurat z tymi sluchawkami zgrywa zle).

 

Wiem juz od paru osob, ze JbL graja slabo na clix2, przyzwoicie na clipie i bardzo fajnie na IFP i iPod Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
Meizu m6 podobno nieźle zgrał się z JbL według chromepl. Nie wiem jak inne modele.

 

generalnie ciezko dostac cos grajacego podobnie do ifp serii 79x/89x, sprawdzilem sporo playerow

 

meizu m6 gral juz troche podobnie, a bardzo rozbudowany EQ napewno wykrzesa sporo z JBL, ma tez niezly bas

 

jednak po ponownym podpieciu IFP 890, po prostu podziekowalem za odsluch i wyszedlem z salonu, zadowolony, ze nie kupilem nic z nowosci, zas nie naleze do osob, ktore musza miec przy sobie 60GB muzy, z czego sluchaja max 2-3 plyty a reszta to magiczna "kolekcja" nie wiadomo po co ... [ zeby miec - wtedy jestem ktos :) ]

 

nawet z 256MB da sie zyc, bo w dobrym vbr mp3, te 3 albumy wejda, a moze nawet i 4 czasami, w dodatku mozna w pare chwil wymienic je nawet codziennie, a zwykle slucham kilka albumow powiedzmy przez tydzien czy dwa, zanim sie juz "przyjedza" na dobre

 

bardziej boli mnie to, ze jedynym porzadnie grajacym formatem na tych IFP jest tylko mp3, ktore zreszta w niczym nie przeszkadza i gra swietnie w tym duecie, jednak taki clix2 i OGG nawet w kiepskich Q gra fantastycznie, a ogg na ifp to juz kompletnie co innego, coz - nie mozna miec wszystkiego

 

ja chyba bede sie przymierzac do kupna po prostu tego ifp-ka z 1GB pamiecia, bo nawet F700, ktory ponoc tylko z Japonii mozna sciagnac, pomimo identycznych flaczkow gra nie do konca jak rasowy IFP, jak mowie - jedynym kandydatem dla mnie jest jeszcze iriver e10, ale nie mam za bardzo gdzie tego posluchac z JBL

 

EDIT: kurde wiecie co ? a moze kupie e10 w ciemno :) kto wie, cena w sumie zadna, sporo miejsca w rozsadnej cenie, na minus brak FLAC [ ale byc moze OGG smiga tak dobrze jak na clix2 ] i chyba to nie jest flash z tego co pamietam, tylko micro-drive, wiec wiekszy apetyt na energie i podatnosc na uszkodzenia, ale mozna to przebolec ... nie jezdze na rowerze z playerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
no właśnie Echelon, pianki co jakis czas musze kupic, to dodatkowe 50zł w cenie słuchawek

 

bez przesady z tymi wymianami pianek, to ma spora wytrzymalosc, na koss the plug juz sie brzegi lekko kruszyly, ale nadal spelnialy w 100% swoje zadanie, zas te z JBL wygladaja na kilka razy lepszej jakosci w sensie trwalosci ...

 

ja uzywam na razie moze z 5 miesiecy i sa jak nowe, a slucham dziennie sporo w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się jeszcze nad iAudio X5. Sporo osób bardzo go zachwala (colnet nawet dziś powiedział, że dźwiękowo stawia go wyżej od IFP, którego również uwielbia). Pozastanawiam się nad tym w czasie pracy na wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu żadnego się nie dokupuje. Po prostu nie myj pianek. Jedne takie pianki wychodzą pewnie z 15-20 zł i trzeba je kupić raz na pół roku, jeżeli codziennie sporo z nich korzystasz.

 

Kurde nikt nie ma E3 i JBL?
Może poszukaj kogoś w okolicy, kto ma JBL i poproś o pożyczenie na jeden dzień lub umówcie się w parku i posłuchasz sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie miał takich odczuć jak ja z T50. Mocno cofnięta średnica i w dodatku wokal bez polotu.

 

Po krótkiej obdukcji wnioskuję, że słuchasz eminema, którego zdarzyło mi się parę razy przesłuchać w takim zestawie i byłem zdumiony sceną oraz szczególnie dosyć soczystym basem, także nie jesteś na straconej pozycji. No ale należy pamiętać, że każdy ma inne ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności