Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

Nom to pudelko rzadzi. Najlepsze z tych sluchawek.. choc wyglada troche jak do akcesoriow do manicura ;]

 

Dokladnie:D Ja bez problemu chowam w nim meizu w futerale, sluchawki i jeszcze zostaja mniejsze kieszonki na gumki i przejsciowke. A jak w autobusie wyjmuje je z futeralu to sie ludzie na mnie dziwnie patrza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już się zdecydowałeś na jbl, ale szczerze to nie są one warte swojej ceny(~200zł) ,w tej cenie sony mdr-ex85 biją je na głowe. Cena JBL Powina być ustalona (pod względem dżwieku) na poziomie 80-120 zł. JBL oprócz znakomitych dodatków (futerał itp.) nie maja nic ciekawego do zaoferowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z MDR-EX82 i muszę przyznać ze graja wyśmienicie i są dość tanie, niestety całość psuje strasznie kiepski kabel i konieczność stosowania przedłużki. Zgadzam się z tobą ze 200zł za JBL to zdecydowanie za dużo ale jeśli uda mi się je kupić za ok 130zl to z chęcią przekonam się na własnej skórze jak one graja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Jeśli znasz opinie i czytałeś recenzje na forum i po mimo tego chcesz kupić JBL 220 refernce to może być być i nawet z clip -_-

 

na razie przeczytałem pierwszą stronę (pierwszą recenzję), z której wynikało że są dobre.

za nim przekopię się przez dalsze 44 strony trochę czasu minie :)

 

jeśli możesz mi je szybko w kilku zdaniach streścić, będę wdzięczny :)

i ew. alternatywy polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echalon - bo mam te słuchawki już ponad pół roku i mam porównanie do innych w tej cenie :)

Grają bassowo

Bass zalewa większość pasma

Kiepska separacja, przy większej ilości instrumentów JBL się gubią i również wsztko się zlewa :/

Scena hmm... on grają poprstu do ciebie prosto do ucha , mając w tej chwili pod ręką tylko Ex-85LP można nawet powiedzieć iż grają 3D :lol: (poprstu porównując scene w JBL a ex-85 to jak niebo a ziema ;) )

Środek troche schowany zee względu na wyżej wymienony mięsisty wybrzmiewający bass :(

Występują małe syblizacje ...

Góra jest całkiem dobra talerze wybrzmiewają , nie kłuje w uszy .

Dobra nie chce mi się pisać dopiero wstałem po zarwanej nocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to chciał kiedyś usłyszeć. Używam ich z tym swoim nieśmiertelnym IFP i...

1. Bas niczego mi nie zalewa i nie dudni

2. Separacja jest i powiedziałbym, że traci się nie przy większej ilości instrumentów, a przy nieodpowiednim masteringu (mam pełno utworów w których separacja, pomimo sporej ilości źródeł dźwięku, jest bardzo dobra; mam też takie, w których jest np. sam wokal i gitara, a separacji nie ma żadnej).

3. Scena jest wyraźnie lepsza od Soniaków, które miałem wcześniej (ex51).

 

Te słuchawki są dla mnie ewenementem - pierwszy raz mam do czynienia z sytuacją, kiedy mam totalnie/kompletnie/zupełnie odmienną ocenę na ich temat, niż spora część ludzi, a skoro trafiło się parę osób, które używały tych słuchawek z IFP i wyraziły o nich identyczne zdanie jak moje, to jedynym dla mnie logicznym wyjaśnieniem całej sprawy jest to, że JBL mogą zagrać diametralnie różnie w zależności od odtwarzacza. I to jest dla mnie ewenementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe , że ogrom zależy od źródła ... dosyć znacznie reagują na zmiany w EQ i gdy podpinam do innych źródeł to w sumie zmienia się kontrola basu i subilizacje ale od tego w tych słuchawkach zależy czy zagrają dobrze ;) . Dla przykładu gdy podpinam do PC gdzie mam Sound Blaster 24-it (dobra jakiś tam creative :( ) to sybilizacje się zmniejszają jest troche więcej góry i bas mniej się rozlewa w porównaniu do integry w 2 PC ;)

Ale uwierz scena w Ex-85 jest ogromna i JBL nie umywają się do tych Sony ;) chociaż musze przyznać , polubiłem ten nisko schodzący mięsisty bass w JBL :)

Może napisze jakąś recke porównawczą jak będe już miał ibasso D3 ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj moje kochane JBLki zaliczyły zgona :(

 

No, niezupełnie bo uszkodzeniu uległ kabelek przy samej krawędzi obudowy prawej słuchawki.

Czy ma ktoś dobry sposób by otworzyć słuchawkę nie niszcząc jej przy tym ?

 

Jeśli okaże się że łapie się jeszcze na gwarancję to uwzględnią mi to ?

 

...

 

Miałem chyba jakieś przeczucie bo dosłownie przed/wczoraj zakupiłem Sound Macic PL-11 i Denon AHC-551.

Miał ktoś możliwość porównać te sprzęty z JBL-220 ??

 

Choć z Clipem (ktorego i tak wyrzucę w piz*u bo wtyk się wytobił i wypinają mi się słuchawki) "dwieściedwudziestki" już mi się osłuchały i szczerze teraz twierdzę, że jakoś wybitnie nie grają to z IFPkiem wciąż jest to dla mnie bajka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda - najniższa cena na słuchawki JBL 220 Reference wśród polskich sklepów internetowych.

 

http://www.hihawa.pl//produkty/S%C5%82ucha...erence-206.html

 

Żadna wielka okazja, ale w dobie zawirowań walutowych cena wydaje się w miarę rozsądna.

 

Z ostrożności zapytam - w tym sklepie na podróbkę się nie trafi? (sam chcę tam kupić).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chętnie odsprzedam te słuchaweczki, jako że z IAudio X5 nie stworzyły dogranej pary (X5 gra za wysoko jak dla tego typu sluchawek- mam na myśli typ plug). Stan słuchawek jest idealny, nic nie jest naruszone ani zarysowane, wciąż posiadam dokładnie wszystkie akcesoria dodane przez producenta, razem z opakowaniem. Cena do uzgodnienia. Zainteresowane osoby proszę PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchawki z TEJ AUKCJI są dziwnie podobne do tych z ebay'a .

Wydaje mi się, że to są te same słuchawki z tego samego źródła.

Czy na opakowaniach 100% oryginalnych słuchawek też widnieje napis "Simplified Version" na tylnej ściance pudełka ??

 

No i jest jeszcze taki drobiazg : http://fakeheadphones.com/fake-jbl-220s-on...market/11/2008/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności