Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

@Echelon - nie tylko Ty masz lipne pianki :( U mnie również jedna jest inaczej nasączona od drugiej (jedna przy krawędzi którą wtykamy do uszu, druga - wręcz przeciwnie)... w konsekwencji jest mniej elastyczna i mniej się 'zbija'. Wnerwia to tym bardziej, że silikonom które wciąż wypadają mi z uszu powiedziałem dosyć. Nie wiem dlaczego ale w lewym uchu raz mi się zasysają gumki (chwilowo) a innym razem już w ogóle. Myślę, że przez okres który posiadam słuchawki nauczyłem się już poprawnie je aplikować - mam nawet kilka sposobów. Tak, tak... myję uszy (codziennie).

 

BTW. Chyba wreszcie się zaczynają wygrzewać, bo teraz nawet na piankach dźwięk zaczyna mi się bardziej podobać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
BTW. Chyba wreszcie się zaczynają wygrzewać, bo teraz nawet na piankach dźwięk zaczyna mi się bardziej podobać :D

 

taaaa - one wygrzewac, ale co najistotniejsze mozg zaczyna sie adaptowac do nowego brzmienia ... :D

 

czy rzeczywiscie sie wygrzewaja, to musialbys je odsluchac zaraz po wyciagnieciu z pudelka 1 raz i wlaczyc na np 100h, nie sluchac w tym trakcie, a po tym czasie dopiero wykonac 2 odsluch i porownac czy rzeczywiscie sie "dogrzaly"

 

chociaz sam proces uelastyczniania membranek+kleju w trakcie ruchu i jakichs mikro tarc zapewne ma miejsce wszedzie, w mniejszym lub wiekszym stopniu

 

niech ktos ludzie kupi e10 i porowna do ifp 79x/89x :) jak gra chociaz na zblizonym poziomie to biore w ciemno

 

napewno ktos na forum ma taki zestaw e10 + jbl, moze by tak sie podzielil spostrzezeniami ? aczkolwiek moze nie miec porownania do IFP, ech ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa - one wygrzewac, ale co najistotniejsze mozg zaczyna sie adaptowac do nowego brzmienia ...
W temacie o wygrzewaniu słuchawek napisałem o teście, który przeprowadziłem. Słyszałem w nim wyraźną dla mnie różnicę pomiędzy moimi JBLami, a nówkami, które kupił kolega. sprawdzimy za ok. miesiąc czy różnica się zatrze. Jeżeli nie, to mogłoby to oznaczać że odmienność dźwięku może wynikać z innej przyczyny, niż wygrzanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zdecydowanie polecam w połączeniu z Meizu M6. Podoba mi się w nich głębia oraz scena. Przestrzenność rzuca się w oczy, tak jak napisał Echelon. Środek jest lekko cofnięty i wokalom brakuję trochę energii. Słuchawki są podatne na equalizer. Ogólnie jestem z nich zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może cosik od swojej skromnej osoby

 

Testowałem nieco wygrzane JBL-ki (nieco tj. ponad 20h grania ale wiem że to jeszcze nie głębia możliwości) z V39, wyszło dobrze ale nie rewelacyjnie, brakowało tego czegoś nie umniejszając V39 niczego, myślę że IFP-ki z serii 7 i 8xx zagrałyby rzeczywiście znacznie dogłębniej, wydobywając max ze słuchawek.

 

Ale do rzeczy...mam S10 (dla tych co nie kumają o co chodzi dodam że to unikalny już model ze stajni "irzeki") :-)

Aaalee...mając do dyspozycji mocno wygrzane Ep-ki 630 (w sumie wygrzane to słowo nie mające w tym przypadku większego znaczenia) oraz JBl-ki, jak wspomniałem nieco po wygrzaniu.

 

I teraz porównując dźwięki wydobywające się z doków w połączeniu z S10 to jakby porównywać szambo z perfumerią ;)

(mam nadzieję że wszyscy zrozumieli nico wymyślne zestawienie). Rzecz jasna tutaj mamy do czynienia z 2 zestawami z 2 światów, a właściwie EP-630 to słuchafony z zaświatów, dźwiękowo zupełnie zapadniętymi, z mocno osadzonym bassem i dołem który przebija wszystko, ale to już każdy wie.

 

JBL dla formalności to dźwięk pełny, naturalny, na całym paśmie odwzorowany niemal do perfekcji, ale to można osądzić TYLKO na godnym sprzęcie.

 

S10? Właśnie, nikt nie docenia tego małego cacuszka, a...UWAGA...dźwięk wraz z JBL 220 to kosmos.

 

EP-630 bez szczegółow, JBL 220 z przyrostem szczegółowości jak na moje uszko...30%

 

Dla podsumowania...S10 + JBL 220 to FENOMENALNY duet!!!

 

Czekam na potwierdzenie od innych forumowiczów którzy mają, mieli lub będą mieli kontakt z S10 i JBL 220!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
To ja może cosik od swojej skromnej osoby

 

Testowałem nieco wygrzane JBL-ki (nieco tj. ponad 20h grania ale wiem że to jeszcze nie głębia możliwości) z V39, wyszło dobrze ale nie rewelacyjnie, brakowało tego czegoś nie umniejszając V39 niczego, myślę że IFP-ki z serii 7 i 8xx zagrałyby rzeczywiście znacznie dogłębniej, wydobywając max ze słuchawek.

 

Ale do rzeczy...mam S10 (dla tych co nie kumają o co chodzi dodam że to unikalny już model ze stajni "irzeki") :-)

Aaalee...mając do dyspozycji mocno wygrzane Ep-ki 630 (w sumie wygrzane to słowo nie mające w tym przypadku większego znaczenia) oraz JBl-ki, jak wspomniałem nieco po wygrzaniu.

 

I teraz porównując dźwięki wydobywające się z doków w połączeniu z S10 to jakby porównywać szambo z perfumerią ;)

(mam nadzieję że wszyscy zrozumieli nico wymyślne zestawienie). Rzecz jasna tutaj mamy do czynienia z 2 zestawami z 2 światów, a właściwie EP-630 to słuchafony z zaświatów, dźwiękowo zupełnie zapadniętymi, z mocno osadzonym bassem i dołem który przebija wszystko, ale to już każdy wie.

 

JBL dla formalności to dźwięk pełny, naturalny, na całym paśmie odwzorowany niemal do perfekcji, ale to można osądzić TYLKO na godnym sprzęcie.

 

S10? Właśnie, nikt nie docenia tego małego cacuszka, a...UWAGA...dźwięk wraz z JBL 220 to kosmos.

 

EP-630 bez szczegółow, JBL 220 z przyrostem szczegółowości jak na moje uszko...30%

 

Dla podsumowania...S10 + JBL 220 to FENOMENALNY duet!!!

 

Czekam na potwierdzenie od innych forumowiczów którzy mają, mieli lub będą mieli kontakt z S10 i JBL 220!!

 

Pozdrawiam

 

bo s10 jest podobno bardzo zblizony brzmieniowo do ifp79x/89x, wiec jakos mnie to nie dziwi za bardzo, co napisales :)

 

ja nadal jestem tylko ciekaw polaczenia jbl+e10

 

samo zas porownywanie jbl ref do ep-ek - sorka wodzu :D hehe, moze na kiepskim sprzecie moga sie najwyzej "zrownac", ale na dobrym zrodle, to juz nie ma o czym mowic - zreszta ich cena jest tez 5x taka ... a w tym przypadku cena ma odniesienie do jakosci w 100%, ja po odsluchaniu ich na ifp na dzien dzisiejszy, jestem w stanie dac za nie nawet do 200% ceny, bo nie ma lepiej grajacych membranowek, no chyba ze wynalazki hybrydowe jeszcze... np z ultimate ears z membrana na niskich i tweeterem armaturowym na wysokich - to moze by mi jeszcze odpowiadalo brzmieniowo ale nie mialem mozliwosci odsluchu, wiec sie nie wypowiem ...

 

podlaczanie JBL ref do v39 to profanacja ... tak samo jak np clix-a 2, po prostu nie graja ze soba tak, aby wyciagnac 100% mozliwosci JBL

 

dla mnie tylko m6 z "nowych wynalazkow" zagralo "w miare", majac za punkt odniesienia serie ifp 79x/89x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie stalo z tym kims, kto wystawial JBL czarne za 160zl na allegro sprowadzane z USA i z roczną gwarancją? wasil jakis tam chyba.

 

Czy JBL np. majace grac z clix2 mimo wszystko sa warte 160zl nawet jesli maja grac tak jak z clix2 podobno graja? Nie mam mozliwosci nigdzie ich przetestowac z moim "unikalnym" MEIZU E3. Nikt go nie ma wraz z JBL ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
co sie stalo z tym kims, kto wystawial JBL czarne za 160zl na allegro sprowadzane z USA i z roczną gwarancją? wasil jakis tam chyba.

 

Czy JBL np. majace grac z clix2 mimo wszystko sa warte 160zl nawet jesli maja grac tak jak z clix2 podobno graja? Nie mam mozliwosci nigdzie ich przetestowac z moim "unikalnym" MEIZU E3. Nikt go nie ma wraz z JBL ;/

 

zapomnij o clix2 z jbl, dobra rada, ja sie nabralem i clix2 polecial po 2 tyg ... a jbl zostaly, po tym jak pokazaly na co je stac na odpowiednim zrodelku, gralo to fatalnie, no ale kazdy ma inne ucho i preferencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl

jak komus nie potrzeba duzo miejsca, to polowac na cokolwiek z ifp 79x/89x, nawet w wersji 256MB za smieszna kase, okolo 100 pln, jak sie pojawi na allegro, do tego jbl biale okolo 200pln i za 300pln macie zestaw taki, ze szkoda gadac, mnie wczesniej sporo kosztowalo kasy na spasowanie takiego zestawu, poprzez mase testow player<->sluchawki, Wy macie to info za free, za zadna kase, nic tylko brac :)

 

pozdrawiam wszystkich posiadaczy JBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się jeszcze nad iAudio X5. Sporo osób bardzo go zachwala (colnet nawet dziś powiedział, że dźwiękowo stawia go wyżej od IFP, którego również uwielbia). Pozastanawiam się nad tym w czasie pracy na wakacjach.

Będę miał trochę czasu i postawie x5 na nogi to postaram się ocenić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
niestety minimum to 1gb, bo jezeli mam dyskografie bjork (niecale 1gb) to chce ja wgrac cala na raz ;P

 

 

Nie ma nikt dostępu do Meizu E3 i JBL? No prooosze, co jest ;(

 

no to ifp 899 :D ostatnio ponoc na allegro nowki byly po 350 pln ;] [ 1GB ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
nie tam, raczej zmiana odtwarzacza i tak odpada :P

 

chromepl / Echelon nie macie znajomych lub nie jezdzicie na jakies meety gdzie moglibyscie sprawdzic ten player z jbl?

 

hmm chetnie bym posluchal sam e10 katowice/gliwice/sosnowiec

 

dalej raczej ciezko bedzie mi zrobic wyskok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
Drooogo. Jakoś ścierpie 512 za ponad połowę mniejsze pieniądze.

 

najwazniejsze by 1 "longplay" wszedl, ja zyje z 256MB i da sie ... liczy sie tylko jakosc dzwieku i jego brzmienie, wymienic zawartosc mozna w pare chwil, te 3 albumy zawsze wejda w porzadnym vbr mp3 ( inne formaty chodza kiepsko na ifp ), kodowane z bezstratnego zrodla lame-m badz fraunhofer-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesluchalem dokladnie jbl'ki na meizu m6 sl - juz wczesniej pisalem, ale sie powtorze, bardzo dobre polącznie, ale sluchalem tez na d2- tutaj tez na + .Nie wiem jednak czy to kwestia przewagi jednego odtwarzacza nad drugim ale meizu gralo z nimi pieknym basem, szersza scena, bardziej szczegółowo i selektywnie, co do góry miałem z kumplem sprzeczne opinie a mianowicie ja utrzymuje ze na m6 jest ona ciekawsza, bardziej szczegółowa ale spostrzeglismy ze wcina sie jakby do sceny kiedy w d2 jest bardzo blisko sluchacza i mozna ja poczuc. Więc mimo, że na d2 220'stki graja naprawde ładnie (tzn jest to dzwiek ktorego mozna oczekiwac a nie cos w stylu - play i.... wtf?) wydaje sie ze nie w pelni wykorzystuja swoje mozliwosci. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności