Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Jbl 220 Reference


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

huh, 200zł to sporo ;/

 

a wole raczej w normalnym sklepie, bo gwarancji latwiej dochodzic..... w razie czego.

 

 

Ale ten bass jest wyraźny i czuc ze jest, czy tylko slychac ze cos tam "bumczy" ?

 

 

Co mam rozumieć przez wyrażenie "dobra dynamika" odnośnie słuchawek? :>

 

Czy ma ktoś JBL z MEIZU E3? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Vedi, ale JBL powinny umieć zagrać ciepło. Zawsze powtarzam, że przy podatności na EQ jaki mają te słuchawki, powinny ładnie grać z różnymi sprzętami (choć pewnie też nie z każdym się zgrają ale to już strzał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
Korzysta ktoś z foamów przy tych słuchaweczkach?

 

 

wg mnie do tych sluchawek tylko foamy w zastosowaniach outdoor

 

i moga sie zimne wydawac nie do zalozenia, ze wzgledu na twardosc i niejaka "chropowatosc", jednak po zalozeniu jest kompletnie inaczej, a pod wplywem ciepla robia sie momentalnie mieciutkie :D zas ze wzgledu na duza gestosc wlasna, izoluja perfekcyjnie od otoczenia

 

jesli idzie o playera do nich, to po podlaczeniu do clix2 troche zwatpilem, i probowalem sie oszukiwac, ze to jakos gra, na szczescie w szafie lezal stary, poczciwy IFP-890 i po podlaczeniu z czystej ciekawosci, myslalem ze spadne z krzesla - to wszystko co opisal Echelon w swojej recenzji, wreszcie stalo sie 100% potwierdzeniem

 

skonczylo sie tak, ze clix2 zostal sprzedany, a ja w poszukiwaniu rownie niesamowitego zrodla do tych sluchawek, ktore jak ktos napisal i wg mnie mial 100% racje, ze to najlepsze z membranowek [ o ile w 100% oryginalne, bo o podrobke z allegro nie trudno ... ] udalem sie do salonu mp3store i sprawdzilem wszystko, co mieli do ceny 800 pln [ bo ifp jest niesamowity z nimi w duecie, ale 256MB jednak dobija ... ] i co ???? a to, ze wolalem pozostac przy 5 letnim IFP 890, ktory zniszczyl wszystko, zarowno z iaudio, vedie v39, meizu m6 ( chociaz ten brzmial w miare jeszcze najlepiej ) i inne "nowe" irivery

 

clix2 gra ciekawie z UM2, ale charakter basu na armaturze, nie dla mnie

 

tu mam ciagle jednego kandydata nadal jeszcze - e10, ale chyba glownie na allegro smigaja ... ; / jestem juz zmeczony kupowaniem w ciemno i sprzedawaniem pozniej, gdy kompletnie nie spelnia moich preferencji, nastepnie placeniem frycowego za 2 tyg playera przy sprzedazy z duzym upustem, aby szybko polecial itd

 

sprawa jest prosta, ze ifp 7xx / 8xx jest nie do pobicia [ oczywiscie jesli idzie o moje preferencje ] przez obecnie produkowane playerki, ktore ladnie swieca, odtwarzaja divx i to NAWET Z NAPISAMI [ :) ] itd ale najmniej z tego wszystkiego graja niestety

 

dzwiek w duecie ifp 7xx/8xx + jbl ref 220 jest niesamowity jak na portable, z wykopem, detaliczny, cieply, bas nie do opisania - taki z prawdziwego zdarzenia, nisko schodzacy, potezny ale nie meczacy ... dla mnie najlepszy zestaw do portable na zewnatrz

 

i to prawda - sluchawki sa wrazliwe na eq ale w serii IFP, w clix2 jakby gluche na jego EQ, wogole nie do sluchania na nim, jakos rozmyte to wszystko, scena dziwna, ciche granie przez ta niespojnosc, nawet na najwyzszych poziomach glosnosci [ inne sluchawki juz normalnie graly, wiec nie byla to wina playera ], bas kiepski, nawet po intensywnej pracy EQ i srs wow HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mogą sprawiać wrażenie cichych - dokładnie takie wywarły na mnie wrażenie przy pierwszym podłączeniu do Clip'a (wystarczy wyłączyć ograniczenie głośności). Jednak nie jest tak źle - zadowalające jest teraz dla mnie ustawienie głośności do połowy skali i śmiało można chodzić po mieście niemal nic nie słysząc poza muzyką. Wszstko zalezy do czego podłączysz.

 

@chromepl - narobiłeś mi smaka na nowego playerka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te JBL 220 nie są "ciche" ?
Ja na tych słuchawkach słucham zwykle na poziomie 12-15/40. 20/40 przekraczam raz na ruski rok. Generalnie nie ma problemu z ich napędzeniem przez odtwarzacz. Grają ciszej od pchełek, ale skoro pchełek i tak słucha się zwykle max na połowie skali lub ciut ponad, to z JBL nie ma problemu.

 

jesli idzie o playera do nich, to po podlaczeniu do clix2 troche zwatpilem, i probowalem sie oszukiwac, ze to jakos gra, na szczescie w szafie lezal stary, poczciwy IFP-890 i po podlaczeniu z czystej ciekawosci, myslalem ze spadne z krzesla - to wszystko co opisal Echelon w swojej recenzji, wreszcie stalo sie 100% potwierdzeniem

 

skonczylo sie tak, ze clix2 zostal sprzedany, a ja w poszukiwaniu rownie niesamowitego zrodla do tych sluchawek, ktore jak ktos napisal i wg mnie mial 100% racje, ze to najlepsze z membranowek [ o ile w 100% oryginalne, bo o podrobke z allegro nie trudno ... ] udalem sie do salonu mp3store i sprawdzilem wszystko, co mieli do ceny 800 pln [ bo ifp jest niesamowity z nimi w duecie, ale 256MB jednak dobija ... ] i co ???? a to, ze wolalem pozostac przy 5 letnim IFP 890, ktory zniszczyl wszystko, zarowno z iaudio, vedie v39, meizu m6 ( chociaz ten brzmial w miare jeszcze najlepiej ) i inne "nowe" irivery

Być może to jest właśnie powód tak różnego spojrzenia na JBL. Ja ciągle nie potrafię się nadziwić, że są ludzie, którym nie podoba się dźwięk JBL. Dla mnie tandem IFP+JBL jak na swoją cenę jest naprawdę czymś kosmicznym, czymś na czym można uzyskać niemal dowolny efekt brzmieniowy tylko dzięki drobnym korektom EQ. I nie ma dudnienia na niskich częstotliwościach, ale piękny bas. I nie ma świszczącej góry... jest przejrzysta góra. Ja na pewno jeszcze przez dłuższy czas nie będę odczuwał potrzeby zmiany ani odtwarzacza (o ile pożyje), ani słuchaweczek, które przy sprzęcie odpowiednich lotów potrafią zdziałać cuda.

 

Zresztą squonk, któemu z tego co pamiętam JBL również się spodobało (chyba że znów pomyliłem z którymś userem), także korzystał z IFP799. Idealny flash i doskonałe dokanałowe membrany do tego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co widzę to pod MEIZU E3 te słuchawki też będą cudowne jak przy IFP..... :>

 

 

A izolują wkońcu jak EP (przy włączonej muzyce) czy gorzej? I oddzielnie na tipsach stockowych i na tych z EP bo je jeszcze mam.

 

Proszę o rozbudowaną, konstruktywną odpowiedź, a nie bełkot podnieconego dzieciaka.... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
Proszę o rozbudowaną, konstruktywną odpowiedź, a nie bełkot podnieconego dzieciaka.... ;/

 

po 1, to kolego tutaj sie nie obrazamy nawzajem, wiec licz sie ze slowami

 

po 2, jesli idzie o izolacje to na wkladkach silikonowych outdoor odpada - fakt, sa niesamowicie komfortowe, ale coz z tego, skoro nadaja sie tylko do domu jesli idzie o izolacje, na piankach i odpowiednim poziomie glosnosci [ ja slucham na 18-20 i gra juz konkretnie, ze tak sie wyraze :) ] mozesz nawet jechac dudniacym pociagiem i bedziesz slyszec tylko muzyke - sprawdzone na trasie katowice <-> gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl
Ja na tych słuchawkach słucham zwykle na poziomie 12-15/40. 20/40 przekraczam raz na ruski rok. Generalnie nie ma problemu z ich napędzeniem przez odtwarzacz. Grają ciszej od pchełek, ale skoro pchełek i tak słucha się zwykle max na połowie skali lub ciut ponad, to z JBL nie ma problemu.

 

na iriverach IFP 7xx/8xx nie ma zadnych problemow z napedzeniem jbl 220, ale nie tylko takim "na glosnosc" lecz z pelna dynamika i wykopem, jednym slowem porzadny naped dla tych sluchaweczek, z duzyyyym zapasem

 

zas np clix2 grajac z nimi fatalnie, na poziomie nawet 35/40 nie radzil sobie i w sensie glosnosci i dynamiki, dzwiek byl kompletnie wyprany z emocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1, to kolego tutaj sie nie obrazamy nawzajem, wiec licz sie ze slowami

 

po 2, jesli idzie o izolacje to na wkladkach silikonowych outdoor odpada - fakt, sa niesamowicie komfortowe, ale coz z tego, skoro nadaja sie tylko do domu jesli idzie o izolacje, na piankach i odpowiednim poziomie glosnosci [ ja slucham na 18-20 i gra juz konkretnie, ze tak sie wyraze :) ] mozesz nawet jechac dudniacym pociagiem i bedziesz slyszec tylko muzyke - sprawdzone na trasie katowice <-> gliwice

po 1. taka jest po proistu prawda ;/

 

 

2. a wielu zapewnia, ze na tipsach (pianki chyba odpadaja) tlumia JBL praktycznie tak jak EP ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2, jesli idzie o izolacje to na wkladkach silikonowych outdoor odpada
Odpada? A to dlaczego? Ja używam wyłącznie silikonów póki co i nigdy nie miałem problemów z słuchaniem, ani w autobusie, ani w pociągu. Żeby był jakiś poważy kłopot, to musiałaby być jakaś ekstremalna sytuacja.

 

JBL na tipsach tłumią troszkę słabiej od ep, ale na pewno dużo lepiej, niż pchełki. To nie jest tak, że tłumią o połowę słabiej. Żeby Ci ułatwić to określę to tak:

Jeżeli przyjmiemy skalę od 1 do 10, gdzie tłumienie pchełek to 1, a tłumienie np. Sony ex51, czy ep-630 to 10, to JBL tłumią na poziomie 8. Gdyby nie było dobrego tłumienia, to bas w JBL byłby żaden, a jakby nie patrzeć te słuchawki mają na IFP bas genialny jak na małe membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze w innym temacie na przykład pytam się o to, czy ktos słuchał EP-830 a jaks ***** wpada i wrzucając link z allego pisze, iż 830'tki już są w sklepach..... <_<

 

 

 

Hmm 8 na 10 to nie tak źle. A jak zamienię na tipsy z EP630? :P

 

 

 

I jak to moze byc z kablem. Noszę go na plecach, wiec czy latem jak się oczywiście plecy spocą to on nie nasiąknie i nie będzie śmierdział cały czas? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności