Skocz do zawartości

Ultimate Ears Super.fi Pro 5, A Jbl Reference 220


fuks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

westone um2 vs super.fi +es2 cable oba na cowon iaudio i7

 

 

-na flat, nie pasuje mi w sumie ani jedna para słuchawek ani druga, ale jako że westone um2 są lepiej zrównoważone, to wybór padłby na nie. Bardzo zauważalny jest dołek mniej więcej na przełomie średnicy i tonów wysokich przez co momentami brak im "blasku" i muzykalności. Westony grają zdecydowanie średnicą. Dlatego, aby podpasować je pod siebie musiałem podbić dół i niską średnicę oraz przedział od 3 do 13 khz.

 

- super.fi 5 pro z i7 na flat grają dla mnie zdecydowanie za jasno, brak im niskiego basu i powera na dole, ale są bardzo podatne na eq :)

 

Po dobraniu eq pod siebie :

westone um2

 

-mają bardzo szczegółowy przedział od średnicy do niższej części wysokich tonów

-dołączane pianki są wygodniejsze i lepiej "przyswajalne" przez uszy od bi-flangów od super.fi 5 pro

-grają "blisko" słuchacza

-trochę lepsza separacja dźwięków niż ma to miejsce w ue 5 pro

 

super.fi 5 pro

-średnica momentami mogłaby być troszeczkę bardziej szczegółowa

-tony wysokie nie są tak ścięte jak w um2, są pełniejsze, bardziej melodyjne, zdecydowanie lepiej brzmią na nich szarpnięcia strun w gitarze

- bi-flangi zdecydowanie lepiej izolują od pianek weston'ów, ale pocą się od nich uszy i jest więcej wydzielanej wydzieliny usznej :P

-w większości utworów wokal na nich sprawia wrażenie bardziej emocjonalnego od tego na um2

-dynamiką, basem (jest głębszy, mocniejszy, niżej schodzi i przy tym zachowuje odpowiednią kontrolę) oraz niską średnicą IMO deklasują um2, uemki jakbyśmy nie modyfikowali ustawień eq nie rzucą takim "mięchem" w cięższych utworach jak to potrafią zrobić 5.pro

-grają bardziej przestrzennie, szczególnie w głąb (um2 grają blisko nas, super.fi 5 pro dźwiękiem trochę oddalonym -> co mi bardziej pasuje)

- i co najważniejsze, mam sporo większa frajdę słuchając na super.fi

 

Aaaaaaaaha pomijając kwestie nakładek na słuchawki, to komfort użytkowania jest taki sam (kabelek od um2 i es2 jest praktycznie taki sam czarny/clear).

 

Westone'y mają szansę IMO lepiej się sprawdzić od super.fi tylko w muzyce gdzie bas, dynamika, górna część wysokich tonów odgrywają co najwyżej drugorzędną rolę.

 

W sumie jeżeli chodzi o westone'i i trochę tańsze słuchawki to najbardziej (z tych co słuchałem) podobne są jbl reference 220 (również dosyć mocno ścięta góra, granie głównie średnicą (z tym , że sporo w jbl'ach zależy od źródła), z dobra separacją, bliskość gry , z tym że: um2 posiada lepiej kontrolowany bas (i nieco lżejszy) no i ogólnie są po prostu lepsze :).

 

BTW jak ktoś chce to mam do sprzedania um2 (w rozliczeniu chętnie przyjmę beyery 990 pro oraz aurvana live, q-jaysy):)

 

PS. na chwile obecną zestaw i7 + super.fi 5 pro mimo, że idealny nie jest to mnie zadowala i kompletnie nie widzę godnych przeciwników jeżeli chodzi o audio przenośne . Shurki se500 odpadają ze względu na kiepską jakośc wykonania, q-jaysy są podobno sporo (tak mi się gdzieś obiło o uszy) zimniejsze od super.fi 5pro, co niekoniecznie będzie dobrym połączeniem z i7, a na poszukiwania do nich (czy tez do innych słuchawek) po prostu nie mam czasu.

 

PS2. i tak super.fi 5 pro + i7 nie mają żadnych szans z moim sprzętem stacjonarnym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak jest z basem w JBLach bo nigdy ich nie mialem. Mialem natomiast UE Triple.fi 10 Pro oraz uzywalem przez kilka dni Super.fi 5 Pro.

Triple.fi za sprawa 2 wooferow maja b.dobrze kotnrolowany i nisko schodzacy bas. Attack i decay tam gdzie ma byc, brak rozlewow. Jest go jednak ilosciowo mniej niz w super.fi. W super.fi dodatkowo mozna zrobic mod, ktory pozwala uzyskac jeszcze wieksza ilosc basu.

Najlepszy bas jaki slyszalem w universalnych IEMach jest dla mnie w Shure E500/SE530. Ilosciowo wiecej niz w triple.fi a troche mniej niz w UM2.

Jakosciowo jest jednak najlepszy. w UM2 basu jest najwiecej ale jakosciowo jest gorszy niz w triple.fi i e500.

 

Jesli lubisz bas, mozesz nie byc zadowolony z jego ilosci na triple.fi. Bo jest mniejsza niz w E500,UM2 i Super.fi

Jesli jednak lubisz dobre odwzorowanie basu, to to chyba IEMy na drugim miejscu po E500 ktore tak dobrze go odwzorowuja.

 

Co do ilosci - UM2 lub super.fi 5 z modem

 

Super.fi 5 EB to inna sprawa gdyz przetwornik basowy jest klasyczna dynamiczna membrana. Drugi to armatura. Nigdy tego nie sluchalem ale prawdopodobnie lepiej kupic Super.fi 5 Pro i zmodowac niz kupowac wersje EB :)

 

Post napisany bardzo dawno temu, ale pytanie zadam teraz, ponieważ zastanawiam się nad zmianą piątek na dziesiątki.

Czy tego basu w tf10 jest rzeczywiście, aż tak dużo mniej niż sf5 pro? Jakie poza ilością basu i jego jakością są różnice pomiędzy tymi słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
pojecie "nudne" jest oczywiscie mocno subiektywne. W sumie w recenzji moglem uniknac jego stosowania, bo jest malo czytelne, ale niech juz zostanie tak jak jest. Btw, ciesze sie, ze Q-jaysy przyszly. smile.gif Jak Ci sie podobaja? smile.gif

 

W sumie na razie mało słuchałem, ale pierwsze wrażenia raczej pozytywne. Co prawda wykopu 5 pro nie mają, ale grają dosyć równo w całym paśmie, nie mają nigdzie ewidentych braków no i chyba są zdziebko bardziej szczegółowe od 5 pro. Natomiast co do ich wyglądu... to wyglądają jak doki za ~50 zł :P Jeżeli ktos popatrzy na nie oraz na ue 5 pro i westone um2 nie znając ich to na 99% stwierdzi, że te słuchawki sa one od nich DUŻO tańsze. Są podług nich bardzo małe, mają denerwująco krótki kabel. Na silikonach wchodzą łatwo do ucha, izolacja jest dobra (ale to jeszcze jutro w pociągu przetestuję). RACZEJ zostawię sobie ue 5 pro , ale z ostateczną decyzją się jeszcze wstrzymam. Wśród dotychczas przesłuchanych przeze mnie słuchawek na i7 na razie jak dla mnie:

 

1. ue s.fi 5 pro (na + wykop, dynamika, bas, dolna średnica, brzmienie gitar, brak większyh niedociągnięć, grają imo najbardziej podobnie do słuchawek wokółusznych spośród słuchanych przeze mnie iem'ów, na - mogłyby być trochę bardziej przejrzyste i detaliczne)

 

2 q-jays (na +, w miarę równa charakterystyka, detaliczne, brak większych niedociągnięć, na - nie mają takiej dynamiki i głębi jak 5 pro )

 

3. futuresonic atrio m5 (w sumie słuchałem ich króciutko i moja ocena po dłuższym odsłuchu mogłaby byc nieco inna, najbardziej basowe, "nudna". lekko schowana średnica)

 

4. westone um2 (na + średnica, na - dynamika, mocno ścięta góra, bardzo przeciętny bas, chyba najmniejsza przestrzeń spośród przeze mnie słuchanych iem'ów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno podczas wyjmowania kabelka ze słuchawek, wyciągnąłem również część wnętrzności słuchawki (to coś do czego się wsadzało kabelek wraz kablami łączącymi "to" z częścią główną słuchawek, kabelki niestety wyrwały się) :/ Czy może znajduje się tutaj na forum ktoś kto byłby w stanie to naprawić? UE niestety nie sprzedają pojedynczych słuchawek :/ A może ma ktoś do sprzedania jedną sprawną słuchawkę od ue 5 pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawki to zapytaj @Jesko

 

 

Wysłałem do niego wiadomość już jakiś czas temu, ale nie odpisał.

 

Cóż... co do kabelka od westone'ów to zalecam przytwierdzenie go na stałe, ponieważ tak ma tendencję do wypadania raz na jakiś dłuższy czas... i to było właśnie pośrednią przyczyną tego "tragicznego" wydarzenia. Po wypadnięciu w pracy obu słuchawek, założyłem je odwrót, gdy wychodziłem z pracy, przy próbie założenia zauważyłem, że są nie tak wpięte, próbowałem je wpiąć poprawnie i przy zdejmowaniu jednej ze słuchawek niefortunnie pociągnąłem za słuchawkę i się stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności