Skocz do zawartości

A Ja Bym Chciał....


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ktoś już napisał

" przydałoby się zrobić jakiś program do wyrównywania głośności różnych utworów. Jedne nagrywane są głośniej, inne ciszej i trochę to denerwuje. W odtwarzaczach na PC są takie rzeczy, więc może tu też by się dało "

Gorąco POPIERAM !!!

Do tego jeszcze funkcja CROSSFADE by utwory przechodziły płynnie jeden w drugi

plus słuchawki z pilotem podobnym jak przy minidyskach SONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś już napisał

" przydałoby się zrobić jakiś program do wyrównywania głośności różnych utworów. Jedne nagrywane są głośniej, inne ciszej i trochę to denerwuje. W odtwarzaczach na PC są takie rzeczy, więc może tu też by się dało "

1. creative travel sound maja funkcje wyrownywania glosnosci.

2. pliki mpeg-1 layer 3 mozesz potraktowac programem mp3gain /domyslna glosnosc 89 db/

3. kazdy inny format mozna przewalic do wava i tam go zrownac, jest z tym troszke zabawy no i dekompresja pogarszajaca jakosc.

 

skoro jednak w travelach mozna umiescic taki uklad to mozna i w playerach.

mi sie takie rozwiazanie by rowniez przydalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kutwa chciał jakość dzwięku w seri H3xx taką jak w Rio Karma :angry:

 

Eh nie moge tego przeżyć że jest taka różnica :angry:

 

 

To na początku jest pierwsza rzecz jaką bym chciał.

Druga sprawa to ten poje**** equalizer czy jak to nazwać :angry:

Co to w ogóle jest :angry: noż płakać się chce :angry: Czy ciężko było zrobić normalny equalizer z paskami gdzie ustawiamy co i jak :angry: Nie denerwuje to Was, że macie już ustawione "presety". Tylko nie mówcie, że można regulować bass i treble :lol::angry:

Trzecia sprawa, chciałbym mieć możliwość przeglądania wszystkich informacji jakie znajdują się w tagach np. rok, gatunek, a nie tylko podstawowe parametry :angry:

 

 

 

Dawno bym wrócił do Rio Karmy i nawet kupił bym ze dwie za tą cenę ale niestety musiałbym stracić 1/3 kwoty przy odsprzedaży :angry:

 

Panowie przepraszam za buntowiczy styl posta ale ja nie jestem wcale zadowolony z mojego zakupu.

Jedyne argumenty przemawiające za iriverem to dbałość o szczegóły, radio, dysk wymienny i dyktafon.

Ukłon za to jak pakowany jest player, na mnie zrobiło to wrażenie :D Zapach fabryki czuć nadal gdyby się "zaciągnąć" z line out/in :lol::lol::blink::)

 

 

 

 

Aha jeszcze jedno. Z rzeczy hardwarowych brakuje mi scroll wheela czy jak to pieruństwo nazwać coby mnie krew nie zalewa jak mam przeskoczyć z pierwszej pozycji do 50 :angry::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja widze troszke inaczej. czytajac specyfiakcje rio napotykam tam slowo flac.

free lossless audio codec

to jest potega

rio jest firma z tradycjami :)

iriver ma przewage nad rio ... no ale widze, ze rio tez ma zagorzalych fanow.

irivera kupilbym z dziesieciu moze powodow , rio z jednego: ma obsluge flac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jakoś nie mogę uwierzyć w to że rio ma lepszą jakość dżwięku od h320. :huh:

rio, obslugujac flac nie musi miec nic wiecej niz ma :)

to tak jakby zastanawiac sie, ze mp3 vbr 319 moze byc lepsze od cbr 320.

otoz aby skrocic nasze cierpienia jest techniczna mozliwosc kompresji bezstratnej.

flac nie jest tu jakis najlepszy. wygrywa wsparciem dla pingwina i maca ...

no ale to sa szczegoly :)

 

inaczej mowiac: flac i jemu podobne flaki zapewniaja jakosc rowna originalowi - nie trzeba sie zamartwiac czy mp3 za wiele wytnie. oczywiscie nie za darmo - pliki / albumy we flac potrafia wazyc.

ale jak szalec to szalec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flac flakiem, ale my mówimy o jakości dźwięku generowanego przez playera..

a nie o tym jakie formaty obsługuje..

Co z tego, że jakiś NONAME obsługuje wave skoro jakość jest kiszkowata na maxa..

lepsze może być np. mp3 96 kbps :D

 

Regie, ja też coś nie wierzę w tą Rio Karmę

 

I jeszcze jedno:

Druga sprawa to ten poje**** equalizer czy jak to nazwać 

Co to w ogóle jest  noż płakać się chce  Czy ciężko było zrobić normalny equalizer z paskami gdzie ustawiamy co i jak  Nie denerwuje to Was, że macie już ustawione "presety". Tylko nie mówcie, że można regulować bass i treble  

Trzecia sprawa, chciałbym mieć możliwość przeglądania wszystkich informacji jakie znajdują się w tagach np. rok, gatunek, a nie tylko podstawowe parametry

 

Przydałby się 10 pasmowy equalizer tak jak w WinAmpie ...

W serii ifp-7xx jest podobny (tylko ma pięć pasm).

 

Jednak spowodowałoby to potężne zużycie energii (przy nieodpowiednich ustawieniach) i zniszczenie setek godzin pracy akustyków ;)

 

Ja preferuję NORMAL - czyste brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
flac flakiem, ale my mówimy o jakości dźwięku generowanego przez playera..

a nie o tym jakie formaty obsługuje..

Co z tego, że jakiś NONAME obsługuje wave skoro jakość jest kiszkowata na maxa..

lepsze może być np. mp3 96 kbps :D

Tak, tu się zgodze. W byle jakim sprzęcie odsłuch losslessów może być nietrafiony. Czy to wav czy flac - player musi zapewniać przyzwoitą jakość dźwięku, który sam w sobie jest najwyższej jakości. Stosując jednak kiepsiej jakości materiał źródłowy sami wycinamy sobie 7/8 muzyki, zostawiając 1/8. Inna sprawa co kto słyszy i co ta 1/8 sobą reprezentuje. Taką 1/8 playrek ma zagrać także jak najlepiej. 10/10 we flacku oraz dobry palyerek ma szanse zabrzmieć tak jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czy jest mozliwos dodania do h-10 mozliwosci przygaszania wyswietlacza

Uwazam ze jest to mozliwe i wymaga tylko dobrych checi programistow. W komorkach mozna ten problrm rozwiazac wgrywajacac nowy soft :ph34r:

Przygaszanie wyświetlacza? Ja to rozumiem jako wyłączanie wyświetlacza, a taka funkcja jest standardowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zeby ktos cos w koncu zrobil z ustawianiem stacji radiowyc w ifp-799, na razie jest to istny KOSZMAR. Tak prosta, jak wydawaloby sie w pierwszej chwili rzecz, zostala extremalnie skomplikowana i wymaga malpiej zrecznosci od uzytkownika. Ciekaw jestem czy nowy soft moglby zmienicta procedure <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja bym chciał zeby ustawienia w SRS były troche zmodyfiowane.

Po tym jak polepszyli SRS w nowych firmewerach ciągle słucham muzyki na SRS i drażni mnie to ze jak ustawie sobie boost na "40" to basu jest troszke jakby niedobór, a jak dam na "60" to basu jest znowu za dużo, nie wiem jak jest w innych odtwarzaczach, które mają SRS, ja mam T10 i troche mnie to korci.

 

Wiec życzenie mam takie: niech dołożą w ustawieniach SRS boost "50" :D

 

 

Nie żeby byo źle czy coś :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"boost" odpowiada za częstotliwość a nie siłę ;] za siłę podbicia odpowada "TruBass" :]

 

pozatym SRS to system firmy SRS Labs i iriver nie może "dorobić" niczego, ponieważ iriver dostaje gotowy kawałek kody który "tylko" wkleja do firmware'u ;)

 

---

 

pozatym masz już firmware 1.60 lub nowszy? jest tam zaimplementowany SRS WOW 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności