Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mój Ipod Video 60gb Wpadł Mi Do Wody Na 4s Co Mam Zrobić


jogi91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielki problem. Dzisiaj wpadł mi do wody mój ipod video 60gb. Był w niej około 4s. Wyjąłem go szybko. Pierwszą rzecz jaką zrobiłem to go wyłączyłem. Wytarłem z wody, a następnie poszedłem przed kominek i go ogrzewałem delikatnie około 5 min. Zaczął mi trochę świrować. Odłożyłem go na półkę i tak leży. Co mam zrobić? Czy da sie go jakoś otworzyć i wysuszyć. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mam jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. Gdy wyjąłem iPoda z wody i zacząłem go suszyć włączył mi sie parę razy samoistnie. Wyłączałem go do póki mogłem. Aż raz sie wałczył i nie chciał się wyłączyć. Wtedy odłożyłem go na półkę. Po chwili sam sie wyłączył. Czy jest możliwe że przez spięcie. I najważniejsza sprawa. Czy mogę jeszcze mieć nadzieje że go włączę po osuszeniu. Proszę powiedzcie że tak gdyż nie mam go jeszcze na wet tygodnia. Dotarł do mnie w zeszły piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go w tylnej kieszeni w spodniach i wpadł mi w łazience. Był w tej sylikonowej osłonce. Ale to nic nie ochroniło gdyż ma wiele dziur. Oczywiście pierwsze rzeczy które zacząłem w nim osuszać to wejście na słuchawki i pod usb.

 

A jeżeli to było spięcie to czy da sie coś wymienić albo dać na serwis i czy w ogóle to coś da by dalej działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy byl wlaczony? Mojemu koledze wpadl 30gb video do jeziora tlyko ze byl wylaczony, ipod sluzy jak nowka do dzis

 

mysle tez ze nie probuj go rozkladac bo popsujesz, jesli cos sie zepsulo to juz to sie stalo, teraz tylko zostaw go niech woda wyparuje, mozesz go zostawic w okolicach kaloryfera, w kazdym razie by nie przekraczac temperatury pracy (do 50 stopni celsjusza), nie nalezy go doprawiac suszarka/ heat gunem (tym pistoletem co w obi sie kupuje i podgrzewa nim np plexi zeby wysuszyc). Jak masz w okolicy serwis gsm to wanienka ultradzwiekowa jest dobrym pomyslem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi niestety do wody będąc włączonym. Dzięki za rade. Będe czekał i nic nie będe przy nim majstrował dopuki nie wyschnie. A o co chodzi z tą wanienką ultradźwiękową.

 

Po prostu połóż go na ręczniku który jest zwinięty w parę warstw, a ten połóż a kaloryferze. Tylko pamiętaj żeby go za bardzo nie przygrzać dlatego napisałem pare warstw lub jakieś sciereczki czy coś, no i na boga niewłączaj go przez parę dni. Ty to przeżyjesz, ale jak playera właczysz gdy jeszcze mokry będzie to on napewno nie przeżyje , a i tobie do śmiechu nie będzię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Dzisiaj odpaliłem iPoda. Wszystko działa. Jest tylko jeden problem estetyczny. Pomiędzy wyświetlaczem a obódową znalazła sie mała ilość wody. Zostawiło to po sobie cienkie kontury przez kurz. Jak mogę zdjąć obudowę by to przetrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności