Skocz do zawartości

Trochu śmiechu :d


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli potwierdzasz, że Apple ma najlepiej zoptymalizowane oprogramowanie i ekosystem. A zatem kolejna osoba, dzięki której dowiedzieliśmy się, dlaczego apple jest takie drogie.
Nie zauważyłem tego posta wcześniej, to się odniosę teraz.

Apple jest drogie nie dlatego że ma najlepiej zoptymalizowany ekosystem, a dlatego że ma największe marże. Nie ma żadnego związku między optymalizacją a ceną, z wyjątkiem marketingowego.

Optymalizacja to tylko fragment tego puzzla. A im optymalizować jest znacznie łatwiej niż komukolwiek innemu, bo ich ekosystem jest zamknięty i muszą ogarnąć kilka urządzeń na krzyż, znając ich specyfikację sprzętową na wylot. A w razie problemów się zapodaje aktualizacje systemu które usuwają z ekosystemu niepożądane urządzenia i już.

Tak więc Twoja wypowiedź to dwa prawdziwe zdania, kiedy którymi nie ma związku. Napisałeś coś w rodzaju "kiełbasa krakowska jest smaczna bo można ją kupić w sklepie ". 100% prawdy, 0% sensu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, hammerh34d napisał:

Nie zauważyłem tego posta wcześniej, to się odniosę teraz.

Apple jest drogie nie dlatego że ma najlepiej zoptymalizowany ekosystem, a dlatego że ma największe marże. Nie ma żadnego związku między optymalizacją a ceną, z wyjątkiem marketingowego.

Optymalizacja to tylko fragment tego puzzla. A im optymalizować jest znacznie łatwiej niż komukolwiek innemu, bo ich ekosystem jest zamknięty i muszą ogarnąć kilka urządzeń na krzyż, znając ich specyfikację sprzętową na wylot. A w razie problemów się zapodaje aktualizacje systemu które usuwają z ekosystemu niepożądane urządzenia i już.

Tak więc Twoja wypowiedź to dwa prawdziwe zdania, kiedy którymi nie ma związku. Napisałeś coś w rodzaju "kiełbasa krakowska jest smaczna bo można ją kupić w sklepie ". 100% prawdy, 0% sensu.

Nom. A wysokie marże ma dlatego, że ma najlepiej zoptymalizowany ekosystem. Szachmat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ma wysokie marzę, bo nie musi sobie zawracać głowy optymalizacją na nie wiadomo ile platform sprzętowych i bezpardonowo eliminuje problematyczne urządzenia oraz ma oddany fanbase który nie wymaga niczego innowacyjnego, w związku czym ma niskie koszty.

I wysokie marże:)

Kaman. Sam pewnie wiesz, że marże apple są najwyższe na świecie. Z czego to wynika? Ano z niskich kosztów. W tym na r&d.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, espe0 napisał:

"Skoro węgiel kosztował 900 zł 2 lata temu a najtańszy iPhone 3600 to za cztery tony można było kupić iphona. A dzisiaj za 1.5 tony. Więc iphony tanieją i to dobre 65 procent."

Dzęki .Powiem teściowej żeby wytrzymała 4 zimy. A na piatą będzie palić  iphonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Spawn napisał:

Ja to bym się pokłócił co jest lepsze topowy android czy iphone ale i tak mnie nie stać na te topowe z obydwu obozów to po co sobie strzępić język ;) Wracając na ziemie

 

received_810300446886499.jpeg

 

received_806987470455673.jpeg

 

 

Przypomniał mi się stary żart.

Akcja w sądzie. Podczas rozprawy o gwałt sędzia pyta pokrzywdzoną, co się stało?

Pokrzywdzona > Pracuje jako sprzątaczka, akurat zmywałam podłogę na kolanach i napastnik mnie zaszedł od tyłu.

Sędzią > a to nie próbowała Pani uciekać?

Pokrzywdzona: Jak? PO MOKRYM!!?

Edytowane przez waski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności