Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Trochu śmiechu :d


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, espe0 napisał:

Patrzyłem przez filtry, ale znów czuję papier :( (nawet przeparzając dwukrotnie filtr).

 

 

a chemex? tam są trochę grubsze filtry, kawa bardziej taka "wodnista" wychodzi, tak mówią, ja tak nie wiem,

 

nie lubię, wodnistych , klarownych kaw,

dla mnie kawa to być taka rozwodniona smoła, tylko dark roast, gorzka ma być, żadnych nut owocowych, żadej kwaskowatości, za posmakiem czekoladowym też nie przepadem, orzeczowy moze być, takie mocno wypieczone orzechy, cały czas szukam ulubionej, bawię się clever dripper, niby małe pole do manewru a sterowanie mieleniem wpływa na smak, to jest zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do kawy to większość tego, co jest sprzedawana w naszych marketach smakuje jak stary bambosz zapiekany w asfalcie. Co ciekawe kiedyś w RPA w normalnym sklepie kupiłem kawę, której smak do tej pory pamiętam. Oczywiście kawa z prywatnych palarni, to co innego.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 07:13, espe0 napisał:

 

 

U mnie tak wygląda produkcja smoły :D

 

 

DSC_8102~2.JPG

U mnie taka bieda

IMG_20220416_102223.jpg

Kawę na razie pije różną. Tchibo, smakową kupowaną po 10-15 g i mieloną na stoisku z kawą. Raz kupiłem coś chyba w Etno Cafe..

Nie mam młynka na razie. 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śmiech to śmiech - pewnie Was rozbawie ale kawę pijam z mlekiem. Ostatnio staram się je lekko podgrzewać w rondelku. I mam taki spieniacz ręczny szklany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hammerh34d napisał:

Rzadko piję z mlekiem, zwykle.wtedy kiedy mam ochotę coś zjeśćdefault_biggrin.png
Kiedyś pijałem wyłącznie z mlekiem i cukrem, teraz z reguły czarną i bez cukru default_smile.png
Dobra kawa potrafi smakowac i pachnieć tak, że cukier tylko psuje default_biggrin.png
 

Cukru nie używam. Ale mleko musowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 07:13, espe0 napisał:

 

 

U mnie tak wygląda produkcja smoły :D

 

 

DSC_8102~2.JPG

Powiem tylko, że ja "utopiłem" więcej kasy w "sprzęt" kawowy, jak w IEMy 😜 Przepitych PLNów nie licze, bo to jak z benzyną w samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności