Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Trochu śmiechu :d


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Absurdem jest kupowanie magicznych rzeczy nie wpiętych w tor i nie mających na celu poprawy akustyki. Jak myszki i tego typu magiczne akcesoria.

Jeśli masz na Lini jakieś silniki to chyba nie wiesz ile to syfu powoduje.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dla mnie to się wydało śmieszne dlatego wstawiłem ;)

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem :P

9 minut temu, retter napisał:

Absurdem jest kupowanie magicznych rzeczy nie wpiętych w tor i nie mających na celu poprawy akustyki. Jak myszki i tego typu magiczne akcesoria.

Jeśli masz na Lini jakieś silniki to chyba nie wiesz ile to syfu powoduje.

- Tapatalk
 

 

To nie wystarczy dobry kondycjoner albo osobne zasilanie z czystą sinusoidą? 

 

Pomijam już szczegół, że dziadzio ma z 80 lat i raczej nie ma słuchu nastolatka... ale skoro słyszy "śmieci z sieci od sąsiadów" to jestem pod wrażeniem 😜

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektrykiem (itp.), ale czy nie lepszym rozwiązaniem w takich przypadkach jest zasilanie bateryjne?

 

"Zasilacze awaryjne z tzw. podwójną konwersją, lub on-line.
Ich nazwa bierze się z faktu, iż podczas normalnej pracy UPS dokonuje dwukrotnej konwersji napięcia zasilającego. W pierwszej kolejności prostownik zamienia napięcie zasilające z prądu przemiennego na prąd stały. Następnie prądem stałym zasilana jest ładowarka akumulatora oraz falownik, który zamienia prąd stały z powrotem na przemienny. Tak wygenerowany prąd przemienny podawany jest na wyjście zasilacza.

UPS'y typu online mają szereg zalet. Przede wszystkim zapewniają pełną galwaniczną separację od sieci zasilającej. Nie może być mowy o przepuszczaniu do odbiorników jakichkolwiek zakłóceń, bo sieć nie jest w żaden sposób do nich podłączona. Odbiorniki korzystają zawsze z prądu, który wyprodukowany jest w falowniku końcowym.
Jako że prostownik oraz falownik pracują w trybie ciągłym, nie występuje czynnik przełączania na pracę z akumulatora. W przypadku zaniku napięcia przestaje działać prostownik doładowujący akumulator, ale falownik kontynuuje pracę czerpiąc energię z akumulatora.

Wszystkie zasilacze typu on-line produkują napięcie idealne sinusoidalne, przez co mogą być wykorzystywane do zasilania wszystkich urządzeń jakie tylko można podłączyć do sieci.
Wadą zasilaczy on-line jest niestety ich cena, podyktowana skomplikowaną konstrukcją, a także niska sprawność spowodowana sposobem pracy. W zasadzie wszystkie zasilacze większych mocy są to UPSy typu on-line."

Źródło: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/poradnik-jak-wybrac-zasilacz-ups-2441/strona/7228.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dla mnie to się wydało śmieszne dlatego wstawiłem
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem
 
To nie wystarczy dobry kondycjoner albo osobne zasilanie z czystą sinusoidą? 
 
Pomijam już szczegół, że dziadzio ma z 80 lat i raczej nie ma słuchu nastolatka... ale skoro słyszy "śmieci z sieci od sąsiadów" to jestem pod wrażeniem
Kondycjoner też swoje robi niekoniecznie dobrego.

I tak osobna linia nawet w domu ma sens, widziałem to w praktyce.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vonBaron napisał:

http://www.wykop.pl/ramka/5290759/audiofilski-slup-wysokiego-napiecia/

A wy dalej na słupach z lat 60? Nawet mi was nie żal... 

 

Wstawiłem ten artykuł parę postów wyżej. I się mały storm zrobił 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności