Skocz do zawartości

Trochu śmiechu :d


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem są, ale weź pod uwagę także inny rodzaj poczucia humoru, oni z czego innego się śmieją niż my. Co dla nich śmieszne, dla nas może być mało zabawne, a wręcz żenujące. U nas są grupy kabaretowe kilkuosobowe (przeważnie), tam zazwyczaj soliści w standupie. BTW np. u Niemców był niesamowity Kaya Yanar z programem "Was guckst du?", z pochodzenia Turek. Równo się śmiał z mentalności niemieckiej, jak i z imigrantów; Polakom, Hindusow, Pakistańczykom i Turkom także równo się dostawało :)

np. Polak zgłasza kradzież samochodu: http://www.youtube.com/watch?v=zVKfiiRqgKs

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chodziło mi raczej o robienie szou i pajacowanie. Dla mnie to żałosne i nie rozumiem jak inna nacje może to smieszyc. A tym bardziej Polaków. Z tymże patrząc na obecne kabarety w PL to nie ma się czemu dziwić, humor sięgnął dna wg mnie. No ale ja się wychowałem na majstrze Kobuszewskim, kabarecie TEY i rodzinie Poszepszynskich, wiec widocznie nie rozumiem dzisiejszej mlodziezy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, rodzina P., pamiętam jak jechali pociągiem niby na wczasy do Dąbrowy Grn., myśląc że to Dąbrowa Górna, a się okazała Dąbrową Górniczą, i zamiast wczasów była praca w kopalni :D Nie wszystkie obecne kabarety są denne, patrz na nieistniejący już Potem, czy Hrabi.

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o robienie szou i pajacowanie. Dla mnie to żałosne i nie rozumiem jak inna nacje może to smieszyc. A tym bardziej Polaków. Z tymże patrząc na obecne kabarety w PL to nie ma się czemu dziwić, humor sięgnął dna wg mnie. No ale ja się wychowałem na majstrze Kobuszewskim, kabarecie TEY i rodzinie Poszepszynskich, wiec widocznie nie rozumiem dzisiejszej mlodziezy:D

Ja też się wychowałem na Teyu, ale związku nie widzę. Dlaczego "tym bardziej" Polaków ma coś nie śmieszyć?

Spójrzmy choćby na Kabaret Starszych Panów - pajacowanie nie było im straszne. Do tego odniesienia do trójkącików itp. Jedynie czego nie robili, to nie przeklinali.

Albo kabaret Potem - pajacowali, robili show, a przy tym nie uciekali od skeczy typu "Sama mądrość".

 

Więc mówienie, że Polaków coś nie powinno śmieszyć jest cokolwiek dziwne, a wręcz ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pisałem tak od początku, ale za bardzo wziąłeś to do siebie. I dodatkowo zalozyles, że śmieszność czegoś jest rzeczą obiektywna, niezależnie od człowieka. Powtórzę wiec, parafrazując dla lepszego zrozumienia: dziś ludzi śmieszy, jak ktoś wyjdzie na scenę i pierdnie.Mnie to nie smieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrozumieć obcej kultury poprzez czytanie o niej i oglądanie filmów.

Nie da się jej poznać jeśli się w nią nie wejdzie i nie żyje tak jak ona. To jest niemożliwe.

 

Każda kultura na przestrzeni stuleci wypracowuje swoje własne archetypy na których się opiera. Stąd rodzą się bariery poznawcze i brak zrozumienia.

 

Jeśli lubicie Kapuścińskiego, a może nie znacie to tym bardziej polecam jego "Ten inny".

 

Z wiki :

 

"Ten Inny – wydany w 2006 zbiór wykładów Ryszarda Kapuścińskiego. Tematem ich wszystkich jest relatywistyczne spojrzenie na Innego. Słowo kluczowe w tym dziele - Inny - stało się dla Kapuścińskiego synonimem człowieka pozaeuropejskiego. Poruszanym problemem jest relatywizm teoriopoznawczy, który wyraża się w mnogości zderzających się ze sobą kultur, które często wcześniej nie miały ze sobą styczności. Dla Europejczyków Inny to np. Afrykańczyk lub Azjata, z kolei dla Afrykańczyków i Azjatów to właśnie Europejczycy są Innymi. Kapuściński opisuje to pojęcie w kontekście rozwoju cywilizacji na przestrzeni wieków. Opiera się przy tym na swoich niezliczonych reporterskich podróżach, a także na pracach filozofów, antropologów i historyków."

 

edit : pozycja jest krótka, ma raptem chyba 76 stron ...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hjehje, żyję wśród Polaków, a nadal nie rozumiem, że np.kabaret dno, czy inna krejzolka ich smieszy;-)

Ale oczywiście, zgoda co do ogólnych rozmyślań o kulturze obcych narodów. No ale ja tam w kulturoznawstwo się bawić nie zamierzam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pisałem tak od początku, ale za bardzo wziąłeś to do siebie.

Nie, nie pisałeś o sobie:

 

Chodziło mi raczej o robienie szou i pajacowanie. Dla mnie to żałosne i nie rozumiem jak inna nacje może to smieszyc. A tym bardziej Polaków.

 

Ja tu widzę: Polaków nie powinno to śmieszyć.

 

I żeby było "zabawniej" - podobne zachowania określasz pajacowaniem lub nie. Klasyka polskiego kabaretu na tak, nowe czy to polskie czy amerykańskie już be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne nacje śmieją się np. z tego, co by u nas nie przeszło. Np. Michael Mittermeier śmiał się w swoim skeczu z najaranych kadzidłem Trzech Króli, który szli za gwiazdą Betlejemską tylko im (w tym dymie z kadzidła) widoczną. No a u nas by była obraza i świętokradztwo.

 

Wspomniany MM, przewinąć do 1:35:00, wersja niemiecka

https://www.youtube.com/watch?v=ReNc8v69EGg

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mowilem?;-D niby katoland, a w co drugiej gazecie jadą po katolikach

 

Nie wycinaj z kontekstu. Przeczytaj całe zdanie.

I dalej nie wiem co tam robią ci Polacy...
W podstawówce rozkladalismy zdania wielokrotnie złożone na pojedyncze takimi strzałkami, może tego sprobuj;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczere :D

 

W podstawówce rozkladalismy zdania wielokrotnie złożone na pojedyncze takimi strzałkami, może tego sprobuj;-)

 

Tu to nie pomoże. Po prostu na przyszłość w swoje osobiste preferencje nie mieszaj innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności