Skocz do zawartości

Krotka Impresja Nt.cx500


squonk

Rekomendowane odpowiedzi

doszly dzis - szybko, zwazywszy kupno w czwartek wieczor.

 

opakowanie - plastikowy blister - male harakiri i juz mamy sluchaweczki:

 

w opakowaniu:- sluchawki,

- ustrojstwo do ...wlasciwie nie wiem - przechowywania?

- futeral

- nakladki M, S i L - ale 2 komplety: normalne i biflange (soft).

 

wykonanie moze sie podobac, miekkie kable - ladnie uprofilowana lagodnym lukiem katowa wtyczka - jest naprawde OK.

 

luzne uwagi nt.dzwieku - sluchalem krotko niewygrzane, tylko na i7 (utwory flac: kilka utworow Tangerine Dream, Genesi, Gilmour, Enigma):

 

graja troche wysunieta srednica, niskie sa dosc ladne, krotkie, ale nie schodza tak nisko jak w jbl'ach, wysokie ladne: nie sa ostre i natarczywe. mniej detaliczne w stosunku do jbl'i.

 

na chwile obecna:

(+) dobre wykonanie,

(+) 2 komplety nakladek,

(+) futeral,

 

dzwiek - na razie: cx500<jbl.

 

(w jbl'ach kabel wyglada fajnie, ale ma diabelny efekt mikrofonowy).

 

Za dzien lub dwa zobacze - czy zostana, czy pojda "w komis".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze ile uzytkownikow tyle zdan ;], patrzac na cx400 mniemam ze cx500 sa tagze bardziej przyjemne niz x3 i niz cx300 ... no chyba ze cx500 sa jakies dziwne ale w to szczeze watpie ;p cieszy fakt taki ze dodaja bi-flange ... moje bi-flange sie zabardzo do uzytku nienadaja przez ten szary kolor, jezeli na x3 jeszcze jakos to wygladalo to juz na cx400 jest tragicznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> - nakladki M, S i L - ale 2 komplety: normalne i biflange (soft).

 

szkoda że JBLe nie mają bi-fl. bo te pianko-gąbki są jakieś takie dziwne.. a silikony muszę mieć dwa w innych rozmiarach.. <_< takie już uszy mam..

 

>>> dzwiek - na razie: cx500<jbl.

 

nice, nice.. very nice.. :P oby tak dalej.. :P

 

>>> (w jbl'ach kabel wyglada fajnie, ale ma diabelny efekt mikrofonowy).

 

poza 'wygląda' to też jest wygodniejszy, bo sztywniejszy (choć przy wtyczce imo mogli by jeszcze ciut pogrubić i usztywnić.. i dodać z 10 cm.. ;) ) i się nie plącze..

a z tym efektem to racja.. :P imo epki już nawet były cichsze...

 

>>> cos mi sie wydaje ze ile uzytkownikow tyle zdan ;]

 

i nic dziwnego.. :P

 

>>> cieszy fakt taki ze dodaja bi-flange ... moje bi-flange sie zabardzo do uzytku nienadaja przez ten szary kolor

 

ja w jbl-ach mam tylko szare silicony, choć widywałem na zdjęciach w necie czarne <_<

 

@Brestinder - skąd masz te bi-fle?? podeślij fotkę czy coś, może byś btw. sprzedawał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nie wiem calkowicie co robic...

Z jednej strony Brestinder zachwala swoje nowe cx400... a tutaj wypowiedzi squonka o modelu wyzszym nie sa juz takie obiecujace...

Tak czy inaczej bede wdzieczny jesli napiszesz cos jeszcze o cx500... ja tu sie tak na nie napalilem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze faktycznie jbl'e sa takie dobre ... niepamietam kto pisal ze jbl'ki graja jak x3, bo jezeli graja bardzo podobnie to mniemam ze porownywanie tych par to juz sa przyzwyczajenia, gusty dzwiekowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto nie zaluje wydanich cizkich pieniedzy na jbl'e:P

W moim odczuciu graja jednak lepiej od Crossow - bardziej szczegolowo przede wszystkim i graja calym pasmem (moze srodek lekko schowany).

Crossy graja samym srodkiem w moim odczuciu, ale nie sybiluja (nawet przy srs'ie!!) co niestety ma miejsce w przypadku jbli (musze czasami wylaczac srs'a przy niektorych kawaleczkach z pieknym vokalem aby mi uszy nie zwiedly). Mysle jednak ze zmiana playera cosik pomoze ( Clix2 prawdopodobnie bo jestem przywiazany do iriverka, moze D2...hmmm).

W kazdym razie Cross XB<JBL ciekawe jak relacja cx500 vs Crosski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mu tydzień na przesłuchanie i przemyślenie to będziecie mieli coś sensowniejszego :P

 

ja jbl-e mam prawie dwa tygodnie.. i codzienne porównania z innymi słuchafonami dają codziennie nowe wnioski..

 

btw. zauważyłem lekką zmianę brzmienia po wygrzaniu (ok. 80 godzin..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

squonk, czy jest jakaś dorbna szansa na porównanie jbl'i i cx500 do ex51? Choćby najkrótsze :)?

 

W kwestii dźwięku proponuję poczekać co najmniej 3-4 dni przed wydawaniem werdyktów. Słuchawki rzeczywiście muszą się wygrzać i trzeba się trochę poprzyzwyczajać do ich dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności