Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

I dlaczego kutfa to takie drogie(tme - 12,90...)

Nie narzekaj, jeszcze całkiem niedawno tego typu wzmacniacze miały ceny zbliżające się do 100zł albo w ogóle były niedostępne. ;) Jeszcze pamiętam jak się kumpel w technikum wykosztował na Burr-Browny do generatora na dyplomówkę...

I czemu AD robi połowę scalaków tylko na so8 :huh:

Jeśli masz już coś złożonego z podstawką pod DIP8 i chcesz tylko podmienić wzmacniacze to zrób sobie prosty adapter z kawałka płytki uniwersalnej i goldpinów i nalutuj na to układ w SO8.

Wymiary: 16mm x 35mm (średnica x wysokość)

Zasugerowałem się tym nieszczęsnym zdjęciem i umknęły mi te wymiary a jak byk napisane, niemal na samej górze... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee... trawi się normlanie, tylko druk się przenosi z kompa na folię poprzez drukarkę laserową, potem na płytkę i trawi.

 

siedziałem dziś ze 2 godziny i próbowałem coś narysować odręcznie..

Nie umiem... :(

Byłem w podstawówce w 8 klasie zagrożony z plastyki...

 

Nie marudź x500 i tak są małe ******ście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię najprostszej rzeczy od ręki na rysować. Zero zmysłu plastycznego.

Jedyne, co mi wychodzi, to projekty noży :D

z resztą w metalu też ładnie wychodzą :)

 

A co do tego układu...

To by była jakaś straszna profanacja, jakbym to na pająka posklejał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkness , jak mi wystrugasz SNITCH Jim'a Burke'a to zrobie Ci pcb i przylutuje moje scalaki . . acha , za ile bys zrobil taka obudowe jaka ma Emmeline the hornet ? Cos ala pierwsze foty w topie ...

 

HornetOPen.jpg

 

906hornet.jpg

 

5DSC_0053-med.jpg

 

wiecej fotek na http://www.raysamuelsaudio.com/products/hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by była jakaś straszna profanacja, jakbym to na pająka posklejał?

Spłoniesz na stosie za coś takiego :>

 

 

 

No bez jaj, konstrukcja tak strasznie audiofilska, że ho ho ;) Żeby zmontować dwa scalaki i kilka dodatkowych ******łków to możesz spokojnie kupić kawałek płytki uniwersalnej i tak się na początek pobawić. Zbuduj, uruchom, sprawdź brzmienie, poeksperymentuj, a jak wyjdzie już 100% to co chciałeś to możesz zrobić już tak solidniej, z płytką i innymi bajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by była jakaś straszna profanacja, jakbym to na pająka posklejał?

Nie, ale musisz znaleźć odpowiednią płytkę uniwersalną, żeby nie było dużo sznurowania. Poza tym musiałbyś się wykazać sprytem przy lutowaniu elementów SMD.

 

Czy są chętni na AD8397? Chcę zrobić zamówienie części AD, a nie wiem ile ich wziąć. Czas realizacji może być około miesiąca, ale skoro i tak ich gdzie indziej nie ma... To samo tyczy się AD8599. Podobno świetne do cmoi lub modyfikacji CDków, mają bardzo nieskie szumy i zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale musisz znaleźć odpowiednią płytkę uniwersalną, żeby nie było dużo sznurowania. Poza tym musiałbyś się wykazać sprytem przy lutowaniu elementów SMD.

 

Czy są chętni na AD8397? Chcę zrobić zamówienie części AD, a nie wiem ile ich wziąć. Czas realizacji może być około miesiąca, ale skoro i tak ich gdzie indziej nie ma... To samo tyczy się AD8599. Podobno świetne do cmoi lub modyfikacji CDków, mają bardzo nieskie szumy i zniekształcenia.

 

 

Cos wiecej o AD8599 ? Lepsze od AD 8397 ?

8397 wezme 2szt chyba ze lepsze sa 8599 to wezme tych wlasnie 2szt .

 

a Darkness zaprojektowal pcb pod standardowa obudowe scalaczka wiec ciezko mu bedzie tam zmiescic SMD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym łykał 2 sztuki i trzymał kciuki, żeby nie przepalić skubańca podczas lutowania.

A nad płytką SMD zastanawiam się dość poważnie.

Jakie są największe obudowy? 1206?

 

Jeszcze się muszę z ojcem Małej skonsultować, jest elektronikiem, to może coś doradzi...

Ale generalne rzecz biorąc chciałbym zrobić raz, a dobrze.

 

 

Co do obudowy, to jej konstrukcja, z tego co widzę, jest prosta jak konstrukcja cepa. Aluminiowy profil o przekroju lekko wyoblonego prostopadłościanu - wystarczy przyciąć na wymiar. Do tego zaślepki z blachy np 2-3mm. Największy problem to nagwintowanie otworów pod śruby.

Jak już będziemy mieli gotowe obudowy, to pomyślimy o grawerce i anodyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam wiec 2szt AD8397 . Majkel , a moze bys ewentualnie poprawil schemat ktory wstawialem , moze zmienic wartosci elementow , moze na wyjscie dac rezystor , moze cewke ? i musi byc 2.2uH czy moze 10uH .... moze jakies inne sugestie . Zaprojektowalbym gotowa plyteczke .... i mielibysmy fajny forumowy wzmacniaczyk . Jakich gniazd najlepiej uzyc ,takich do druku , jaki potencjometr itp itd . Na ostateczny schemat zaprojektuje pcb . Tylko schemat juz konkretny . Co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam wiec 2szt AD8397 . Majkel , a moze bys ewentualnie poprawil schemat ktory wstawialem , moze zmienic wartosci elementow , moze na wyjscie dac rezystor , moze cewke ? i musi byc 2.2uH czy moze 10uH .... moze jakies inne sugestie . Zaprojektowalbym gotowa plyteczke .... i mielibysmy fajny forumowy wzmacniaczyk . Jakich gniazd najlepiej uzyc ,takich do druku , jaki potencjometr itp itd . Na ostateczny schemat zaprojektuje pcb . Tylko schemat juz konkretny . Co Ty na to ?

Cewkę to max. 3.3uH, więcej może wjechać na pasmo w niskoomowych słuchawkach. Dałbym te 3.3uH dla świętego spokoju. Schemat trzeba uzupełnić o pisane ostatnio wnioski i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi pomoże zaprojektować jakiś sensowny układ zasilający do tego badziewia? Na elektrodzie cośznalazłem ,ale to tylko stabilizacja zasilania, a tu jest potrzebne coś więcej, konkretnie ochrona przed przeładowaniem, przegrzaniem i nadmiernym rozładowaniem.

A moze wystarczy wybebeszyć jakąś ładowarkę do

Gra jest warta świeczki, bo ogniwa mają znacznie większa wydajność i dużo szybciej się ładują. Myśle, że Li-ion zapewnił by takiemu wzmakowi autonomię rzędu 16-24h...

 

Pomysły dalsze:

http://www.allegro.pl/item265995801_ladowa..._emodel_pl.html 50pln

http://www.allegro.pl/item267764461_akumul...ama_robins.html też 5 dych, malutkie fizycznie, do pełna w 1.5 h z powyższą ładowarką, może by się ją dało zintegrować we wzmaku?

 

alternatywa- tańsza, pojemniejsza, ale trochę większa:

ogniwo zamiennik Canon BP-511 (chyba 2x 18500 w środku AFAIR)-2-3dyszki. wymiary 55x38.2x21.2 więc sporo, ale bez przesady. Pojemność ok. 11Wh. Akumulator 9V ma... 2.3-2.4Wh

i do tego ładowarka za 2 dychy, można wtedy zrobić sprzęt z wymiennym aku, ale będzie większy.

 

 

porównanie wymiarów z 9V baterią.

http://sizeasy.com/page/size_comparison/74...o-2S-vs-9V-batt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daekness , moze to Cie zainteresuje ...

 

w4.JPG

 

C2839.jpg

 

C2838.png

 

C2832.jpg

 

C2833.jpg

 

Ciekawe czy maja wiecej tych plytek , z ciekawosci zamowilbym jedna ...

 

A tak do tego doszlo ...

http://headwize.com/ubb/showpage.php?fnum=...936&fpage=5

 

Niestety w tym wypadku rozbudowany uklad zasilania zajal spora czesc pcb i nie widac w nim poteznego kondensatora ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym wypadku rozbudowany uklad zasilania zajal spora czesc pcb i nie widac w nim poteznego kondensatora ...

Tu chyba zadecydowały gabaryty, ktoś to projektował w celu umieszczenia w dosyć płaskiej obudowie, nie przewidział miejsca na coś dużego leżącego (wszystko nieźle upakowane i po prostu brak na to miejsca) więc filtruje sobie parka 2x470uF. Zresztą z elektronicznego punktu widzenia układ jest poprawny i tyle powinno wystarczyć, dalej zaczynają się już "audiofilskie czary-mary". Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie żeby zwiększyć wartości tych kondensatorów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę zrobić swój, może na bazie jakiegoś projektu, ale z moją inwencją inżynieryjną.

 

Co do obudów, a'la hornet, to jest to robiony na zamówienie profil i cena przy kilku sztukach była by... (cyt. Dzikus) "******ście drogo"- czyli pewnie powyzej 100pln. chyba, ze może być z 2 połówek, wtedy się coś wymyśli.

jeszcze porzeźbie, narysuję jakiś rysunek takiej obudowy, na razie próbuję z ta płytką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudów, a'la hornet, to jest to robiony na zamówienie profil i cena przy kilku sztukach była by... (cyt. Dzikus) "******ście drogo"- czyli pewnie powyzej 100pln.

No to Hammond w Elfie wyjdzie taniej, a jest już wszystko - obudowa profilowa, panele, ramki, śruby samogwintujące, anodyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manufaktura nigdy nie będzie tańsza niż wielkoseryjna produkcja. cenę wziąłem z głowy, może być mniej. jak już powiedziałem, inna by była cena 1-2, a inna 10szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe obudowy widziałem w warszawskim sklepie Semiconductors Bank, zapewne wysyłkowo też się da nabyć. Tylko jakość wykonania jakoś nie powalała (ale były chyba stosunkowo tanie), w dodatku były lakierowane (osobiście wolę "żywe" alu). Także mogą być raczej dopiero punktem wyjścia dla stworzenia jakiejś fajnej "puchy" na wzmacniacz ;)

obudowy1.jpg

majkel: też byłbym ewentualnie chętny na jakieś 2 sztuki tych wzmacniaczy AD... Daj znać jakbyś zamawiał to się ostatecznie zdeklaruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarly kondensatory . Wymiary sie zgadzaja .qa1.jpgqa2.jpgqa3.jpg

manufaktura nigdy nie będzie tańsza niż wielkoseryjna produkcja. cenę wziąłem z głowy, może być mniej. jak już powiedziałem, inna by była cena 1-2, a inna 10szt.
To wlasciwie nie ma sensu rebic tego od zera . Za 6dych bedzie fajny hammond , choc moglby byc krotszy ( 60 zamiast 80 mm )h20343.jpg

 

A tu sa te obudowy semiconductors ale nic wiecej o nich nie ma poza wygladem , a wygladaja ciekawie ...

http://www.semiconductors.com.pl/home.asp

 

Widze ze Modrzew wykupil reszte kondensatorow :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie . Az dziwne ze na rynku nie ma szerokiej palety najprzerozniejszych obudow .

 

W sumie ta obudowa hammonda jest chyba ok :

1455C801BK 54 23 80 50-440-03

 

http://www.elfa.se/pdf/50/05043807.pdf

 

Przy zamowieniu jednej sztuki koszt z vatem 62.01pln . Tylko koszt wysylki dochodzi 26pln plus vat .

Jakby ktos zamawial cos z elfy niech da znac , wzialbym ta obudowe ( czarna ) ale ani nie mam u nich konta ani nie usmiecha mi sie pokrywac calego kosztu wysylki . Chyba ze wszyscy zamowimy wiecej tych obudow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCP73861/2/3/4

no to mamy ładowarkę Li-ion. Nie ma co prawda wbudowanego balancera ogniw, ale jest tanie i proste w aplikacji (chyba, że wolimy ładowarkę zewnętrzną).

Ja jestem za rozwiązaniem zintegrowanym.

Dlaczego? Otóż widzę problem w zaprojektowaniu sensownego (niezawodnego i taniego) mechanizmu wielokrotnego wkładania/wyjmowania i wpinana baterii w układ.

 

Obudowa... nie dorwałem Dzikusa, ale w wolnej chwili sporządzę rysunek techniczny (limituje mnie brak płytki- nie wiem, jakie dać wymiary) i wtedy dostaniemy propozycje usprawnień i wycenę.

 

@x500: co do Snitch'a, to można pomyśleć, ale chyba prościej i taniej będzie go po prostu kupić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności