Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 2 GS-X mini

Raczej to przez Owle tak mi jasno grał na początku.

Teraz jest dużo lepiej, jest lepsza barwa, super czystość, słychać wszystkie detale.

Chcę się go słuchać bo wciąga w nagranie.

Chyba mogę już śmiało napisać że to najlepszy AMP SS jaki słuchałem od bardzo dawna.

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@marco-polo Full balans, wyjscia i wejscia RCA i XLR, 3 stopnie regulacji gainu, impedancja wyjściowa około 1 Ohm i generalnie świetnie wypadł w pomiarach. Ciężko się kłócić ;) Jak jeszcze gra w miare no to niezły ampo-kombajn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pabloj napisał:

@marco-polo Full balans, wyjscia i wejscia RCA i XLR, 3 stopnie regulacji gainu, impedancja wyjściowa około 1 Ohm i generalnie świetnie wypadł w pomiarach. Ciężko się kłócić ;) Jak jeszcze gra w miare no to niezły ampo-kombajn

No właśnie z review pochwalił ten amp.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-a90-headphone-amplifier-review.13592/

 

Niżej link charakterystyka wzmacniacza.

https://theheadphonelist.com/product-launch-topping-a90-ultra-high-performance-headphone-amp/

 

https://shenzhenaudio.com/products/topping-a90-headphone-amplifier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo Jeśli użył tych słów: "shiiiit.... thiiiis.... mmmm.... omg...." podłączając do niego co rusz inne słuchawki, każde na innych niż stokowych padach, niektóre przylepione taśmą izolacyjną, no to znaczy, że faktycznie mu sie podoba.

Edytowane przez pabloj
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pabloj napisał:

@marco-polo Jeśli użył tych słów: "shiiiit.... thiiiis.... mmmm.... omg...." podłączając do niego co rusz inne słuchawki, każde na innych niż stokowych padach, niektóre przylepione taśmą izolacyjną, no to znaczy, że faktycznie mu sie podoba.

Nie - dlatego podałem inne linki bez paplaniny. Zeos to zachwala wszystko bo mu raczej płacą albo dostaje to gratis. Jak nie dostaje gratis to jest to ble i niedobre. Nigdy nie widziałem żeby jakieś polskie wzmacniacze testował. Dla mnie to taki typ co schematycznie się powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.05.2020 o 23:21, marco-polo napisał:

Nie - dlatego podałem inne linki bez paplaniny. Zeos to zachwala wszystko bo mu raczej płacą albo dostaje to gratis. Jak nie dostaje gratis to jest to ble i niedobre. Nigdy nie widziałem żeby jakieś polskie wzmacniacze testował. Dla mnie to taki typ co schematycznie się powtarza.

 

Ja tam w pełni go rozumiem, za kilkanaście minut bełkotliwej recenzji dostaje fajne sprzęty, które potem może odsprzedać, w takich warunkach trudno być obiektywnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 23:40, marco-polo napisał:

 

Mam Tocos Cosmos z Hificollective. Też mają rozjazd pomiędzy kanałami  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To co zamówiłem i mogę złożyć razem i jakie mody można zrobić.

Wzmacniacz FX - AUDIO - X6 można w nim zamontować op amp Bursona co zrobię, do tego zakupiłem Little Dot LD1 w nim też można zamontować op amp Bursona i dobrać odpowiednie lampki. Little dot może napędzić do 300 ohm.

https://www.head-fi.org/threads/little-dot-tube-amps-vacuum-tube-rolling-guide.563884/

https://www.reddit.com/r/headphones/comments/8w36l1/the_ugliest_best_tubes_ive_ever_rolled_in_my/

 

 

https://www.ebay.com/itm/310391381072 - zamówiłem te lampki, czy ktoś wie jak zamienić zworki?? Jaki Burson single czy double?

Tutaj jest zestawienie lampek jakie pasują.

Napiszcie co myślicie o takim zestawie??? 

Little Dot sprzedawca napisał że wysyłają z tymi lampkami  WE408A. Powinny być nie najgorsze i czy są lepsze od FE92?

Tutaj je zachwalają że są "luxury" https://www.audiophonics.fr/en/sedentary-headphone-amplifier/little-dot-ld1-we408a-headphone-amplifier-p-4783.html

4053_1.jpg

Ten wzmacniacz zamówiłem. Chyba nie jest aż taki beznadziejny?? Wymienię w nim op amp na Bursona.

Z tego co wyczytałem z wujka google to odpowiedni op amp Bursona to będzie Dual czy dobrze wyczytałem??

Do FX AUDIO X6 można też zamontować Bursona i też będzie to Dual.

Little Dot na zdjęciu i FX AUDIO X6.

Tutaj kompatybilność op ampów.

First, make sure you have the right solid-state opamp:

The V5i-Dual is a direct replacement of the following opamps: AD823, AD823AN, AD8066, AD8620, AD712, AD827, C4570, JRC4556AD, JRC4580, JRC5532, JRC5532D, JRC5534, LF353, LM4562, LME49860, LM833N, MUSES8920, NE5532, NEC4520, NEC4570, NJM2068D, NJM2114, NJM2214D, NJM4558, NJM4558D, NJM4560, NJM5532, NJM4558P, OP275, OPA1612, OPA2277PA, OPA2132, OPA2134, OPA2604, JRC4558, RC4558D, RC4558P, TL052, TL072, MUSES01, MUSES02, MUSES8820, MUSES8920, MUSES8832, BA15532

 

The V5i-Single is a direct replacement of the following opamps: NE5534, LT1122, TL071, OPA134, OPA627, AD811,AD829, AD844, OPA604, AD8610, AD711, AD797, LME49990, LME49710

2017-01-13_58789ada88653_20170113_130654-1200x675.jpg

lWdsF1CMQWH5Du0TDeel_IMG20190203112508.jpg

iFhswsItQ9y2wNbllNAV_IMG20190203112907.jpg

Chińczyk zalecił mi zamontowanie tego op-amp 

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lme49720.pdf?ts=1591774737736&ref_url=https://www.google.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

No musisz, masz nawet na płytce opis przy zworkach. Inaczej możesz spalić lampy. Nie było załączonej instrukcji?

Instrukcja jest wszystko po chińsku, kiedy podłączyłem te lampki to słyszałem buczenie. Świecą bardzo ładnie.czekam na odpowiedź z fabryki Shenzen.

IMG_20200618_201622.jpg

IMG_20200618_201635.jpg

IMG_20200618_201708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałbym się upewnić że teraz dobrze ustawiłem zworki.Przed zdjęcie i po - ustawienie dla EF92.

IMG_20200619_123859.jpg

IMG_20200619_140919.jpg

Nic nie działa rozumiem że nikt z was nie ma info jak ustawić zworki z innych źródeł też na internecie nic nie ma. Czas na próby albo zadziała albo coś się spali.

Spaliłem wzmacniacz lampowy. Dziękuję :(

IMG_20200619_145343.jpg

rezystor poszedł i się zrobił czarny.

 

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Spawn napisał:

To trzeba będzie taki dokupić, posmarować pastą lutowniczą wkoło stary, przygrzać i podmienić.

Na ustawieniach fabrycznych działa to rozumiem że się nie przepalił. 

Szukam innego z Xiang Sheng.

Screenshot_144.jpg

Czy ten byłby odpowiedni bo to chyba nie hybryda a na lampowe wzmacniacze nastawiłem się przez różnicę w tranzystorowych na wokalu jak śpiewają to s jak syczenie a na lampkach zneutralizowane i bass zmiękczony tak to odbieram nie jest gruby.

Teraz to się bardziej napaliłem na inny niż ten rezystor co się skopcił :lol:

Marantz M-CR603 Micro System with Airplay, iPhone\iPod connection and CD. ten model jest aukcja. Jest to dobry okaz za 122$

Może mi doradzicie jaki zakupić ?

 

Witam,

Może ten jakieś doświadczenia z tym wzmacniaczem?

 

Screenshot_146.jpg

Screenshot_145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki uprzejmości Tomasza mam okazję testować wzmak Wells Audio Milo.

Dzięki za wypożyczenie :D!

Wzmacniacz gra ciepło i muzykalnie raczej nie polecałbym go do ciemnych czy ciepłych słuchawek.

Ma bardzo dobrą kontrolę i jakość basu, mięsistą, dociążoną średnicę i dość łagodną górę.

Jest bardzo dynamiczny i szybki.

Trochę mogę jedynie ponarzekać na wielkość sceny bo ta nie jest jakość specjalnie obszerna.

Sam wzmak przypomina mi ICana z wymieszanym razem trybem SS i lampowym.

Porównując do GS-X mini to ma on lepszą scenę, rozdzielczość, więcej powietrza ale nie jest tak dociążony czy muzykalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównywał ktoś mikroforum608 i forum608 (dowolne wersje) względem wysokich tonów?
Mam mikroforum608 i wysokie są w nim szorstkie/chropowate jak na moje ucho. Zastanawia mnie czy w dużym forum608 są lepszej jakości (coś jak np. w aune x7s).

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności