Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę za dużo ostrych słów było ale nie w stronę użytkowników forum, jedyny mój ostry ochrzan padł na producenta urządzenia które ma podgłaśniać a nie podgłaśnia i sprzedawców którzy świadomie ten syf kupują.

 

NuBreed, swoje słowa skieruj do MathU: to on wyskoczył ze swoim epitetem pierwszy rozpoczynając tą pyskówkę więc mu się odwdzięczyłem, jeszcze później nazwał mnie złodziejem więc znowu mu się odwdzięczyłem. Dlaczego zatem nie wniesiesz o zbanowanie jego przede wszystkim ? Może ci się zwoje w mózgu poprzestawiały ? Lepiej odczep się ode mnie i powiedz czy produkowanie urządzenia które ma pogłaśniać a nie podgłaśnia jest ok, bo to jest głównym tematem dyskusji, tymczasem kilka osób tutaj szuka zaczepki odchodząc od głównego zagadnienia tematu. I poprosze o te epitety w stronę użytkowników, poza tymi odwetowymi do MathU.

 

Dyskusje zamykam. Fiio to s h i t. Urządzenie nie podgłośniło mi dwóch różnych grajków, pomimo iż instrukcja i opis zapewniła mnie, że podgłośni jakikolwiek player mp3. Towar niezgodny z opisem. Może dlatego że to made in China.

Edytowane przez uzytkownik222
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to Pentagram VANQUISH R SKIT za 150 zł. I co teraz powiesz mądralo. Wogóle czytałeś wcześniejsze moje posty ? Czy wchodzisz z widłami.

 

Racz mi wybaczyć, przecież Pentagram to potęga dźwięku :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz 2 x droższy od wzmacniacza. Odtwarzacz za 150 zł to przecież nie Ipod za 5 zł. A co jest niby nie tak z tym Pentagramem ? Przecież 30 x razy droższy od ipoda za 5 zł. Zaraz wyjdzie że musze kupić odtwarzacz za 1500 zł do wzmacniacza za 80 zł. Czy ten pentagram jest na jakiejś czarnej liście czy co ?

Edytowane przez uzytkownik222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam CAL! oraz XFI XtremeMusic. Chce miec mozliwosc regulacji poziomu VOL nie tylko z Windwosa. Czy w cenie ~150zl da sie wyrwac jakis dobry wzmacniacz sluchawkowy z regulacja glosnosci do CAL! Nie chcialbym aby dzwiek sie pogorszyl moze sie tylko polepszyc;) Czy lepiej poszuakc czegos takiego http://icomp.pl/images/cache/www/mini_120/sluchawki-1160.jpg i podpiac to pod CAL!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/78526-sony-ex510-sennki-mx980-wzmacniacz-opampy/page__p__735697__hl__opamp__fromsearch__1#entry735697

 

Napisz do lipca i się zapytaj jak działa na CAL, na pewno zaingeruje w dźwięk, lecz nie powinien w znacznym stopniu.

 

ewentualnie możesz nabyć takie coś http://forum.mp3store.pl/topic/78526-sony-ex510-sennki-mx980-wzmacniacz-opampy/page__p__735697__hl__opamp__fromsearch__1#entry735697 co jednocześnie sprawdzi się jako portable. To już z pewnością trochę zniekształcać będzie górę, ale nie na tyle by przestać się cieszyć z muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Mam takie pytanie.

Posiadam wzmacniacz Unitra Ws 442 nie jest to wzmacniacz słuchawkowy ;)

Niedługo będę miał słuchawki Koss UR 40 i zastanawiam się gdzie ja podpiąć czy pod ten wzmacniacz czy bezpośrednio do komputera?Gdy podepnę do wzmacniacza nie będzie strat w dźwięku?

Chodzi mi o to że jak będę chciał podpiąć do komputera to będę musiał kupować przedłużacz stereo a on podobno ma duże znaczenie,natomiast wzmacniacz mam blisko i 1,5m kabla spokojnie wystarczy.

Karta dźwiękowa(słaba ale nie mam kasy na nową):Sound Blaster PCI 128.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez skoro ma to wyjscie słuchawkowe, tzn ze jest tam wzmacniacz z takim właśnie przeznaczeniem. Choć nie jest to główną funkcją tego urządzenia.

 

Jak przyjdą Ci słuchawki sam ocenisz na czym brzmi lepiej, nie będziesz musiał czekać na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dorzucę coś od siebie :)

Mam wzmacniacz polskiej firmy Holdegron, model FMB i jestem bardzo zadowolony.

Podpinając doń słuchawki Beyerdynamic DT880 PRO dopiero czuję klarowny i nisko schodzący dół w w/w słuchawkach.

Ponadto na etapie "produkcji" wzmaka, poprosiłem o "podwójne" wysterowanie głośności, co było strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu nieźle napędzane są wspomniane Beyery :)

Oczywiście wzmacniacz służy wyłącznie do słuchania muzyki, bo słuchawki jako alternatywne źródło odsłuchu w procesie tworzenia/kontroli muzyki mam wpięte prosto w interfejs audio...

 

Rzucę słowo odnośnie wzmacniacza Fiio e 17 Alpen:

Otóż posiadam bardzo dobry sprzęt DAP - HiFiMan HM-602, ale dopiero po podpięciu wspomnianego wzmacniacza czerpię maks przyjemności ze słuchania muzyki!

HM-602 wydaje mi się nie schodzić sam w sobie do magicznego zakresu subbasów, czyli 50 - 40 Hz a dzięki e17 ten mankament można niejako poprawić - korekcja w odtwarzaczu + podbicie 8 do 10 w Alpenie i ładnie furgocze :)

 

Czy ktoś ma HM-602 i też czuje niedostatek niskich tonów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja dorzucę coś od siebie :)

Czy ktoś ma HM-602 i też czuje niedostatek niskich tonów???

Bo to podobno chłodny DAP, już HM-601 jest słodszy. Sam myślę nad którymś z nich, bo Colorfly C4 za drogi, chyba że ktoś używkę zaoferuje.

 

Ja do HM-602 używam Fiio e17 ALPEN, żeby właśnie ów słodycz się pojawiła, a teraz czekam na Headstage ARROW 12HE (wersja 4g), który już leci DHLem z Chin. Arrow'a chcę zgrać z Studio - V :) (może dla lepszej kontroli dźwięku z pomocą Fiio E17, jeśli zajdzie taka potrzeba).

Powiem, że połączenie Hisoundaudio Studio - V >>> iBasso T3 >>> Fiio E17 z odpowiednimi ustawieniami i proporcją sygnału daje mi na moich Shure SE535LTD sound powalający na kolana... wspaniały dźwięk - praktycznie zero szumu (szczególnie tego pochodzącego ze Studio - V), głęboka przestrzeń i krystaliczna detaliczność, do tego świetna średnica oraz punktualny i nisko schodzący bas. MNIAM!

Edytowane przez more than music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zakupilem FiiO E11 i pokusze sie o krotki opis :) Jako ze niestety przy sobie mam tylko telefon i laptopa, bedzie to bardzo ogolnikowe.

 

Telefon - Motorola Defy z Beats Audio - Powiem tak, E11 daje duzo i nie psuje dzwieku jak E5. Jest wiecej przestrzeni, dynamika dobra, bassu jest wystarczajaco, a nawet ciut za duzo, przyjemna dla ucha gora, ale wycofany srodek... Tu sadze ze Beats Audio powiadamia ze jest wgrane i dziala na cale pasmo. Jest cieplo, przyjemnie, ale okrojona scena. Na szczescie E5 ograniczal ja jeszcze bardziej, wiec i tak jest na +. Poza tym wygodniej mi przyczepic E11 do telefonu niz nosic E5 na klipsie.

 

Laptop - Realtek ALC888S - integra, ale nie jest zle :) E11 deklasuje E5 i to mocno. Bassu minimalnie mniej niż w Defy, ale w obu przypadkach da sie poczuc jego miekka fakture. Srodek za to jest intensywniejszy i raczej taki jak powinien byc. Gora daje rade, bardzo stonowana, otwarta. Scena jest wyraznie wieksza. Tu z grzecznosci o E5 nie wspomne :)

 

Dynamika w obu przypadkach dla E11 wydaje mi sie podobna. Bass jest dynamiczny, kontrolowany i z E11 jest go calkiem duzo. E5 nie dawal takiej radochy na niskich tonach. Na E11 slychac, wiecej poglosu instrumentów i sentyzatorow, a czasem jestem w stanie uslyszec jakies nowe smaczki w starych utworach. Odczuwam tez wieksza naturalnosc instrumentow w utworach rockowych.

 

Wszystko testowane bez EQ (Defy z Beast Audio); E5 bass boost; E11 High Power, High Gain, bassboost EQ1; sluchawki Sennheiser HD448.

 

Ciekawi mnie jak ten zestawik spisze sie z moim ipodem nano 4g z cirrusem, ktory tez gra dosc chlodno :) Sluchalem takze Soundmagica A10, ale okazal sie dla mnie za cieply i pierwsze co zrobil po wlaczeniu XB to przesterowal bass :/ Nie mowie ze jest zly, ale po prostu gral za cieplo i scena nie byla tak szeroka, jak w przypadku E11. Mysle ze A10 bardziej jest dla bassheadow :)

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

more than music napisz proszę jak gra arrow dla Ciebie czy bliżej iBasso T5 czy może ARay Samuels

 

Niestety nie słyszałem wzmacniaczy o których piszesz.Mogę za to powiedziec, że Arrow gra pięknie w dole, średnicy i u góry.

Bas jest krótki, punktualny, nie jest podkolorowany (czyt. jest naturalny), nie rozlewa sie i nie traci na szczegółach przy maksymalnym podbiciu, poszczególne tony są czytelne, nic nie zamula.

Średnica jest neutralna, nie męczy i uderza detalami. Wreszcie słuchając płyt Portishead mogłem "poprawić" brzmienie wokalistki, które na Shure SE530 i 535Ltd wybijało sie mocno do przodu, dając przy dłuższym odsłuchu uczucie zmęczenia.

Góra to już czysta finezja. DETALE, DETALE i raz jeszcze DETALE, a przy tym praktyczny brak szumu własnego na max podbiciu. Mocy na wyjściu wystarczy, by wysterować nawet najbardziej wymagające słuchawki.Słowem podsumowania: wyczekiwanie prawie 2 miesięcy na Headstage Arrow 12HE (4G) i cena wzmacniacza zostały zrekompensowane soundem wylewającym się z moich doków! ;)

Gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kurde! Nie wiem czy już gdzieś na forum się pojawiła informacja o tym ampq... ale ilość opcji dostępnych pod ręką z jednego urządzenia zrobiła na mnie wrażenie!

 

stack_shiny_299x515.jpg

 

 

Warto poczytać:

http://www.practical...es.com/amps.htm

 

i obejrzeć:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności