Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Z kondensatorami elektrolitycznymi SMD dajmy sobie spokój z dwóch powodów:

- JaroFon, przejrzyj dokumentację obudowy (płytkę robimy pod konkretnego Hammonda, weź to pod uwagę jeśli chcesz dołączyć do zamówienia żeby Tobie też pasowało), płytka ma być jednostronna i taki kondensator musiałby być umieszczony od strony ścieżek. Tam po prostu nie ma miejsca.

- Kondensator do montażu przewlekanego mogę wybrać i kupić jaki mi się żywnie podoba: pierwszy lepszy tani elektrolit z pobliskiego sklepu z elektroniką równie dobrze jak i drogi i wyrafinowany Black Gate, w przypadku SMD nie będę miał takiego wyboru.

 

Wracając do meritum:

x500, przejrzyj jeszcze dobrze tą płytkę czy wszystko jest tak jak sobie wyobrażałeś - wiadomo, człowiek nie jest nieomylny, ale chyba większych zonków tam nie ma. Tego footprintu do ALPSa nie będę już chyba robił, zajrzałem do pdfa i ustawiłem pady wg podanych wymiarów. Sprawdź za to czy na pewno pasują pady pod gniazda mini-jack. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia i chyba trzeba będzie się o to zapytać przy zamówieniu: jak wygenerowałem dokumentację do obróbki i sobie wrzuciłem podgląd warstw i miejsc wiercenia to coś mi się nie podoba motyw z gniazdem zasilającym. Tam powinny być wycięte podłużne otwory pod te jego blaszki, tymczasem na jednym podglądzie widać po dwa otwory a na drugim coś podłużnego ale na jakiejś dziwnej warstwie. Płytki już projektowałem i zamawiałem, ale dokumentację przyznam się robię pierwszy raz (poprzednio korzystałem z firmy, której pracownicy takie rzeczy robili sami, ale ceny mieli bez porównania większe).

 

Zajrzałem do cennika tej firmy, do której linka dał majkel. Koszt najprostszego wariantu (jednostronna, "goła" płytka) i zamówieniu 10szt to około 6,50zł/szt + 7zł wysyłka. Wariant z solder maską i cynowaniem to około 9,5zł/szt, plus ewentualny opis to około 11,60zł/szt. Mam nadzieję, że wszystko dobrze tam wklepałem i w rzeczywistości nie wyjdzie to drożej...

 

Zaraz wrzucę wersję (jak na razie) finalną płytki i dokumentację do niej.

 

EDIT:

pcb_wzm_x500_v1.0.jpg

pcb_modrzew_v1.0.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz klikam z ppc bo jestem w pracy gdzie nie mam dostepu do netu a to cholernie uciazliwe . otwory pod gniazdo zasilania musza miec podluzny otwor okolo 3mm . Wiecej nie wiem . Obejze zalaczniki rano w domu to dam odpowiedz . Same plytki niech beda z soldermaska i opisami . Roznica w cenie nie jest duza a estetyka tez sie liczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Modrzew podal orientacyjne ceny l...

Ok , nie wiem czy nie zrobic osobnego topa ZBIOROWE ZAMOWIENIE i opisac cosmy tu wyprodukowali .... jak myslicie ?

Rano lookne na projekt i jesli jest ok to skladac zamowienie moznaby powiedzmy za 5dni po wplatach na konto zadeklarowanych osob . Modrzew , czy podejmiesz sie realizacji zamowienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przeoczyłem...

Moim zdaniem warto byłoby stworzyć nowy temacik z opisem ampa ( jakaś lista podzespołów) i lista na zamówienie.Taki temat będzie z daleka widoczny i pewnie więcej ludzi do niego zajrzy. A tutaj zrobi się tylko straszny bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dam osobny topik jutro , tylko ustalmy co w nim zawrzec tak by bylo ok . schemat , liste czesci , orientacyjny koszt budowy itp . Przydalyby sie jakies opinie ( na razie jest tylko moja i moze darknessa ale jego gdzies wcielo , nawet na knives.pl go nie ma ... ) Majkel moglby opisac opampy ...

Co tam zawrzec i jak zatytuowac top bo tutaj nie wszyscy zagladaja ...

@ Modrzew - przy u1 jest zdwojony kondensatorek 2nF ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Modrzew podal orientacyjne ceny l...

-> http://www.prototypy.com.pl/nowy_kalk/kalk.html

Ceny podałem w oparciu o tan kalkulator bo najpewniej tam byłyby zamawiane płytki, można sobie samemu wklepać wymiary i liczbę otworów i sprawdzić co ile będzie kosztowało.

Rano lookne na projekt i jesli jest ok to skladac zamowienie moznaby powiedzmy za 5dni po wplatach na konto zadeklarowanych osob . Modrzew , czy podejmiesz sie realizacji zamowienia ?

Posprawdzaj, bo co dwie pary oczu to nie jedna, a jeśli się rąbnąłem np. na schemacie to przecież oprogramowanie nie wyrzuci mi błędu... Na pewno została jeszcze kosmetyka - poprawiam pady i otwory wg informacji o dostępnych wiertłach jakie znalazłem na stronie tej firmy.

Tu jeszcze pytanie: ten ALPS ma dość grube wyprowadzenia? Bo wg dokumentacji zalecana średnica otworów to aż 1mm.

Co do realizacji zamówienia to może przyszły tydzień bo teraz muszę trochę różnej roboty nadgonić. Ewentualnie jak ktoś jest z Trójmiasta to może mógłby spróbować nawiedzić tą firmę ( SATLAND Prototype, ul. Sarnia 5 Gdańsk - http://www.prototypy.com.pl/ ) osobiście i złożyć zamówienie a potem na miejscu odebrać i rozesłać płytki do wszystkich zainteresowanych. Chyba, że firma działa tylko via internet. Jest ten niby kalkulator i pod spodem zaraz formularz zamówienia ale oczywiście zaraz jest komentarz, że te wyliczone ceny to nie oferta handlowa więc mam nadzieję, że sobie niewiadomo ile nie naliczą dodatkowo za jakieś ******ły...

Aha, co do dostępnych opcji wykonania to myślę, że solder maska i cynowanie ok ale opis jest IMHO zbędny. Przy takim zamówieniu to w sumie te kilka złotych chyba nikogo nie zbawi, niemniej to akurat bym sobie darował. Zresztą może da się dogadać z firmą, żeby wykonali część płytek tak a część tak, zależnie ile osób co by chciało.

Moim zdaniem warto byłoby stworzyć nowy temacik z opisem ampa ( jakaś lista podzespołów)
schemat , liste czesci , orientacyjny koszt budowy itp
proponuje tez zrobic spis wszystkich elemetow i dolaczyc do pdf-a

Jak znajdę chwilę to załączę aktualny schemat, listę części można sobie wygenerować wg niego, a koszty - cóż, zależy kto z czego chce go budować (poza elementami, pod które ściśle był projektowany, jak gniazda mini-jack czy potencjometr ALPSa).

przy u1 jest zdwojony kondensatorek 2nF ???

Dałem po prostu dodatkowe pady bliżej scalaka. Chciałeś mieć nienaganną estetykę płytki ;) i wszystkie elementy ułożone w linii więc tak jest ale jak ktoś chce i uważa, że tak będzie lepiej może wlutować ten kondensator bliżej op-ampa, ot taka mała rzecz...

 

EDIT:

sch_wzm_x500_v1.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pady na 2nF nie musza byc blisko scalaczka usun zbedne otwory ( te blizej ) ten kondensatorek musi lezec . Koncowki alpsa nie sa okragle ale musi byc 1mm . Otwory pod dlawiki sa zdwojone ( daj ten szerszy rozstaw ) , Dziurki pod duzy elektrolit z szerszym rozstawem z dwu ktore dales , maly elektrolitek ciut blizej opampa bo on tez bedzie mogl lezec i zmiesci sie wtedy z 10000uF na pokladzie jako ten dodatkowy ( przesun o milimetr w gore . Rozklad sciezek sie zgadza ( choc po nocnej zmianie moge nie myslec odpowiednio ;p ) . Opisow nie musi byc ale one ulatwia montaz osobom mniej zorientowanym w przelozeniu schematu na polaczenia drukowane . Soldermaska koniecznie . Wymiary pcb raczej 50,95 niz 51,05 ( moze sie nie wsunac ) i raczej 79,95 niz 80,01 :-) ( upierdliwiec ze mnie ... )

Przepraszam ale topa nie zaloze dzis ani jutro bo po prostu juz padam z nog i znow na nocke jade . Modrzew zrob to za mnie jesli mozesz please ...

Mozna zwiekszyc minimalnie srednice padow pod lapke do baterii czy jak to tam sie nazywa . Miejsca pod gniazda pasuja jak ulal z Twojego pPeDeEfa :-) .

Uwazam ze jakbys sie dogadal z ta firma od plytek to mozna przesunac date zamowienia o powiedzmy 5dni by wszyscy zainteresowani mogli zlozyc zamowienie . Potencjometry bedziemy musieli zamowic u Forza Lazio a scalaczki u Majkela . Z reszta elementow nie ma problemu najmniejszego . Obudowe w elfie bo nie znalazlem gdzie indziej niestety . Jedna zalatwil mi Majkel ale tez ktos mu ja przywiozl z usa czy cus ...

 

Raz sie pomylilem i tak to sie ciagnie ...ten rezystor od LED ma byc 10k a nie 20k . Ladniej wtedy swieci , ani nie razi ani nie jest za ciemno . Chociaz akurat ta wartosc moze byc jakakolwiek w zakresie 10-20k i jeszcze ze sporym rozrzutem :)

 

I niech ktos wymysli jakas sensowna nazwe na ktora inni przystana :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pady na 2nF nie musza byc blisko scalaczka usun zbedne otwory ( te blizej ) ten kondensatorek musi lezec . Koncowki alpsa nie sa okragle ale musi byc 1mm . Otwory pod dlawiki sa zdwojone ( daj ten szerszy rozstaw ) , Dziurki pod duzy elektrolit z szerszym rozstawem z dwu ktore dales , maly elektrolitek ciut blizej opampa bo on tez bedzie mogl lezec i zmiesci sie wtedy z 10000uF na pokladzie jako ten dodatkowy ( przesun o milimetr w gore . Rozklad sciezek sie zgadza ( choc po nocnej zmianie moge nie myslec odpowiednio ;p ) .

Ok, uwzględnię te zmiany.

Opisow nie musi byc ale one ulatwia montaz osobom mniej zorientowanym w przelozeniu schematu na polaczenia drukowane .

Dla takich osób jest widok płytki wraz z rozmieszczeniem elementów, podobny do tego jaki zamieszczałem wraz ze ścieżkami we wcześniejszych postach. Zresztą nie będę się kłócił bo nie ma o co - jak pisałem wyżej, spróbowałbym to uwzględnić w zamówieniu jeśli ktoś chce full wypas z opisem a ktoś inny nie chce...

Wymiary pcb raczej 50,95 niz 51,05 ( moze sie nie wsunac ) i raczej 79,95 niz 80,01 :-) ( upierdliwiec ze mnie ... )

Jeszcze zależy jak dokładnie wykonany jest profil obudowy a te "Setki" jakby było ciasno można zebrać pilnikiem ;). W zamówieniu i tak podajesz rozmiar płytki w mm i ciekawe czy uwzględnią, że chcesz 79,95 a nie 80,01 :D Zresztą te moje wymiary są takie "nierówne" bo jednak elektronikę projektuje się w calach (jednostki mil, które pewnie już zdążyłeś zauważyć) na danej siatce i nie ma to ładnego przełożenia na system metryczny (1mil = 0,0254mm).

Przepraszam ale topa nie zaloze dzis ani jutro bo po prostu juz padam z nog i znow na nocke jade . Modrzew zrob to za mnie jesli mozesz please ...

W dziale Słuchawki czy może w Komisie skoro to ma służyć do zamówień? Ale to też dopiero wieczorem jak nie jutro bo zaraz muszę zniknąć sprzed komputera i załatwić parę spraw...

Mozna zwiekszyc minimalnie srednice padow pod lapke do baterii czy jak to tam sie nazywa .

Można.

Uwazam ze jakbys sie dogadal z ta firma od plytek to mozna przesunac date zamowienia o powiedzmy 5dni by wszyscy zainteresowani mogli zlozyc zamowienie .

Ja myślę, że (przynajmniej na początku) najpierw niech się pojawią chętni i jeśli nie będzie problemów w kwestii powierzenia mi czy komuś innemu swoich pieniędzy (w końcu to nie są astronomiczne kwoty) to dopiero po zebraniu takowych można zrobić zamówienie. Sam jestem ciekaw jak się ta firma spisze bo ewentualnie zacząłbym u nich zamawiać inne rzeczy :) Może majkel ma już z nimi jakieś doświadczenia?

Raz sie pomylilem i tak to sie ciagnie ...ten rezystor od LED ma byc 10k a nie 20k . Ladniej wtedy swieci , ani nie razi ani nie jest za ciemno . Chociaz akurat ta wartosc moze byc jakakolwiek w zakresie 10-20k i jeszcze ze sporym rozrzutem :)

Dokładnie, tym akurat nie ma co sobie tyłka zawracać ;) W dodatku większy opór = mniejszy prąd diody a przy zasilaniu bateryjnym to ważne.

I niech ktos wymysli jakas sensowna nazwe na ktora inni przystana :-)

Chwilowo na płytce jest jest napis "x500 headamp" :P Ale możemy zmienić, byle przed zamówieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło obudów Hammond, z którego ja jeszcze nie korzystałem to: http://www.lcel.com.pl/katalog_karta_produktu_9.html?id=712 Jeśli chcecie się podzielić kosztem przesyłki i obniżyć cenę ze względu na większą ilość towaru, zróbcie sobie zbiorowe zamówienie. Ja na razie mam zapas pudełek, a nowy projekt uwzględniający płytkę, małe pudełeczko, itp. musi jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nazwie mozna dac mp3store amplifier napisane na plytce ale jakis rzeczownik by sie przydal dla samego urzadzenia ....

hmm, to powiedzcie mi ile kosztuje ta obudowa hammonda 1455c801bk? Weszlem na link ktory podal @majkel i jest tam cennik i w cenniku koszt tej obudowy to 9,88zl przy zamowieniu 1-9 szt. Moze cos zle widze?
tak na marginesie to nie musisz miec czarnej ( z koncowka bk w symbolu ) , fajnie wygladaja tez te w aluminiowym kolorze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie zapomnielismy o kabelku miedzy wzmak a player ale najkozystniejsza oferte ma Majkel i chyba najlepiej bedzie u niego zamawiac . Znakomite wtyki neutrik i swietnej jakosci kabel . Sami by uzyskac podobna jakosc musielibysmy wydac sporo wiecej by zrobic kabel zblizonej jakosci . takze z zamawianiem kabla - do Majkela .

 

Nazwe wzmaka ustalilem wstepnie na " xMod " od skrotow nickow mojego i Modrzewa .

Na samej pcb z dopiskiem "mp3store headamplifier "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwe wzmaka ustalilem wstepnie na " xMod " od skrotow nickow mojego i Modrzewa .

Idąc tym tropem i żeby się nie kojarzyło z Creativem to może np. "x&m"?

Aha, modrzew odmienia się na modrzewia... :> Ksywa to po prostu nazwa pewnego drzewa iglastego a wzięła się ze skeczu Monty Pythona "Jak rozpoznać drzewa z dużej odległości" :lol:

Na samej pcb z dopiskiem "mp3store headamplifier "[/color]

A tu miałbym obiekcje, w sumie ze sklepem o tej nazwie nie mamy nic wspólnego więc jeśli już to "mp3store forum headamp". A tak w ogóle to bym sobie ten dopisek darował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie wciągnę 1szt... (obudowy, czarnej)

Tak BTW: to k81dj ze wzmacniaczem grają lepiej, ale jeszcze nie wiem ,czy to nie efekt placebo... Musze zrobić jakieś konkretne porównanie.

Z Zenem Stone i k81dj moi znajomi słyszeli różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , moim zdaniem nie ma tu efektu placebo . Roznice slychac bardzo wyraznie na kozysc wzmacniacza . Ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania . Wydaje mi sie ze szczegolnie przy cichym sluchaniu jest zarabiscie , kazdy mikroszczegol , niuans i przestrzen odwzorowana jest na poziomie niespotykanym w zwyklym playerku . W opinii moich znajomych ktorzy posluchali mojego egzemplarza wzmacniacza jest zdecydowanie lepiej . Poczekajmy jednak na opinie osob ktore same go sobie zbuduja ( jesli takie beda ) . Dzwiek wydaje sie taki oczywisty ale pozniej , po wypieciu wzmaka z toru ma sie wrazenie ze sluchawki bez niego sa przytkane wata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności