Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, saudio napisał(a):

Ktoś pisał o deklasacji ?

 


 

W dniu 8.05.2023 o 19:50, saudio napisał(a):

Tak Bliss Holoaudio sporo lepszy od Niimbusa, oczywiście moim zdaniem. 
 

6 minut temu, saudio napisał(a):

to prawda różnica nie jest duża

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał(a):


 

A to deklasacja, czy jak kto woli zamiatanie podłogi itp. ?

Dla mnie jest sporo lepszy i do tego sporo tańszy. Na tym poziomie to raczej trudno o deklasacje, różnice są ale nie drastyczne.

Miałem Niimbusa porównywałem z tańszym Ferrum z Hypsosem i się obronił, ale z Blissem poległ.

Edytowane przez saudio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc jak dobry jest mój DAC od Holo, to wcale mnie nie dziwi, że ten Bliss też taki dobry. 

 

@saudio

 

Bliss jest jaśniejszy od Enleuma, czy to podobne strojenie ? Jakbyś porównał scenę obu wzmacniaczy ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O ile góra mi się podoba tak dół wygląda jak z kompletnie innego urządzenia. Nie widzę jakichś dużych zmian względem starego ICana, znowu lampy w środku ale przynajmniej teraz jest do nich łatwiejszy dostęp. No i ta zabawa kartami w przypadku elektrostatów jakby nie dało się tego zrealizować przez pokrętło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vonBaron napisał(a):

 

Kurczaki, dziwaczny, abstrakcyjnie rozwiązana zmiana napięcia. Ale miałbym Susvary i Omegi2 z jednego.

Na razie na oku mam Holo Audio Bliss'a. Cena praktycznie taka sama a tu jest opcja dla elektrostatów. Hmm... trzeba by posłuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudny jest ten iFi, jeszcze brzydszy niż Chordy, czy Woo.

Pytanie co poprawili, bo jak niewiele to nie wiem czy to konkurencja dla Blissa.

na pewno opcja energizera to świetny pomysł, tylko wykonanie trochę karkołomne, aczkolwiek pomysł z kartami dobry, bo przypadkowe przełączenie utrudnione, no i zakrycie gniazd ciekawy pomysł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba i chętnie przetestuje :) Może będzie to mój wstęp do świata elektrostatów...

 

@kurop

 

Spodziwacie się tego wynalazku u siebie w sklepie w wersji demo? Macie dobre relacje z IFI ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki, ale pokrętła które ktoś wymyślił aby były wielkości wyświetlacza, ale przez to nie jest pokrętło bo przytniesz sobie palec jak przekręcisz…. To wyglada dziwacznie, podobnie jak w poprzedniku były za małe tak teraz przesadzili w drugą stronę. Ciekawe czy będzie jeździł po blacie jak iCAN. Najfajniejsze jak go pierwszy raz pokazali to wszyscy myśleli, że to prototyp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie lubię takie duże pokrętła, dlatego tak bardzo mi się odrazu spodobał Niimbus :) Druga rzecz podoba mi się łączenie czarnego z srebrnym.

 

Dlaczego sobie przytnę palca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym projekcie rzeczywiście brakuje spójności i te 2 poziomy wzmacniacza są z innej parafii.

Duże pokrętło daje lepszą kontrolę nad zadaniem danej wartości niż małe, gdzie trzeba użyć większego momentu aby nim pokręcić i pokonać opór 😊. To tak jak z przerzutkami, przełożeniami- same zalety. W Ifi jest duże i ma moletowanie co jeszcze dodatkowo powinno pomóc. W Niimbusie jest świetne pod względem ergonomii, ale po 3 tygodniach użytkowania mi je wymieniali. 😅

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Ja właśnie lubię takie duże pokrętła, dlatego tak bardzo mi się odrazu spodobał Niimbus :) Druga rzecz podoba mi się łączenie czarnego z srebrnym.

 

Dlaczego sobie przytnę palca ?

Bo wystaje spodnia część obudowy.

Duże pokrętło w Niimbusie ma swoje miejsce masz specjalnie wyprofilowaną płytę przednią i ma to jakiś sens, a tu ktoś na siłę zrobił pokrętła wielkości ekranu. Do tego góra ni jak nie masuje do dołu jaki ma to sens, wygląda to tak jakby ktoś postawił dwa różne urządzenia na sobie od różnych producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kręcąc pokrętłem nie kręcę nim na około dynamicznymi ruchami tylko przykładając palec na górze i robiąc delikatne ruchy :) Nic sobie nie przytnę. Reszta to kwestia indywidualnego gustu. Mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Ale kręcąc pokrętłem nie kręcę nim na około dynamicznymi ruchami tylko przykładając palec na górze i robiąc delikatne ruchy :) Nic sobie nie przytnę. Reszta to kwestia indywidualnego gustu. Mi sie podoba :)

To zależy od oporu, w starym iCANie to było nie możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po fotkach to wygląda że te krawędzie tej dolnej partii nie są do końca ostre, także chyba nie ma aż tak dużej obawy o delikatne audiofilskie dłonie, które nie wiedzą co to praca fizyczna :D

 

Generalnie paskudztwo. No ale może będzie grać. Nie wiem, nie znam tych droższych iFi. Co ciekawe ZEN Daczki i pokrewne ładniejsze niż te droższe. Dla przykładu podaję link do sprzętu, co do którego mam podejrzenia, że stanowił inspirację dla designu iCAN'a PRO

 

A tutaj takie trochę Crosszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności