Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuchy czas zacząć. Jeśli Headtrip wygra to zostaje, a jak nie - to przejdzie mi ochota na zmianę wzmacniaczy.

 

Pierwsza rzecz - na zdjęciach wydawało mi się, że wygląda tandetnie i garażowo. Ale muszę przyznać, że na żywo naprawdę dobrze się prezentuje. Jest nawet ... "ładny"? 

 

 

photo2.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Firegon napisał:

Odsłuchy czas zacząć. Jeśli Headtrip wygra to zostaje, a jak nie - to przejdzie mi ochota na zmianę wzmacniaczy.

 

Pierwsza rzecz - na zdjęciach wydawało mi się, że wygląda tandetnie i garażowo. Ale muszę przyznać, że na żywo naprawdę dobrze się prezentuje. Jest nawet ... "ładny"? 

 

 

photo2.png

Czyżbyś zmienił kabel w swoich modzonych słuchawkach na Argentum ?

No i wstyd że dalej masz te niteczki makaronowe do Susvar.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, saudio napisał:

Czyżbyś zmienił kabel w swoich modzonych słuchawkach na Argentum ?

No i wstyd że dalej masz te niteczki makaronowe do Susvar.

No zmieniłem ... 16 kwietnia 2020 :D Nie jest tak dobry jak DHC, ale za nominalne 10x mniej na pewno jest lepszy w kontekście cena/jakość!

 

A to są moje drugie Susvary, jeszcze nie zdążyłem im nic dobrać. Ale ten oryginalny kabel to jest absolutny ściek.

Edytowane przez Firegon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wells Audio Headtrip II

Opis wrażeń wraz z porównaniami, które nikomu nic nie dadzą, bo mój wzmacniacz to składak, ale niech już będą.

 

Użyte w torze:

JCAT USB XE wraz z zasilaczem -> Holo May KTE -> Tellurium Black Diamond XLR -> Wells Headtrip II / SuSy Dynahi

JCAT USB XE wraz z zasilaczem -> Holo May KTE -> Siltech 880i RCA -> Wells Headtrip II

 

Muzyka:

Klasyka: koncerty Rachmaninowa, Griega, 5/7 Beethoven, Dvorak "Z nowego świata", Mozart koncert skrzypce 3/5

Utwory wykonawców: Zaz, Lindsey Stirling, Florence + the Machine, Madonna, Woodkid, VERITE, Belinda Carlisle, System of a Down, Avatar, Tool, Eric Clapton, BB King, Nils Lofgren, Bruce Springsteen, Lou Reed, Glitch Mob, Dire Straits

 

Słuchawki:

Hifiman Susvara, Hifiman HE-6 ( mod Shipibo Audio Chacruna )

 

Krótko o samym wzmacniaczu:

Tak jak pisałem wcześniej, na żywo wzmacniacz prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciach, można powiedzieć że ładniejszy z profilu niż en face. Większość wzmacniaczy jest szersza i niższa i wymiary Headtripa mogą utrudnić wstawienie go do jakiejś szafki, natomiast samo wykonanie i aspekty wizualne stoją na wysokim poziomie. Potencjometr z regulacją skokową, bardzo wyraźne stopnie, zmiana głośności powoduje bzyczenie, czy chwilowy brak balansu kanałów.

 

Opis dźwięku:

Zacznę od najważniejszego punktu: Headtrip II ma najlepszą dynamikę jaką kiedykolwiek słyszałem. Szczerze mówiąc to zupełnie przesunął moją percepcję, myślałem, że Susvary z Dynahi są w tym względzie niemal perfekcyjnie, a szczerze brzmi to płasko w bezpośrednim porównaniu. Kolejnym co rzuca się w ocz... uszy, jest to jak wyraźnie, wręcz ostro Headtrip rysuje każdy dźwięk. Dzięki temu dźwięki są bardzo dobrze odseparowane, bardzo wyraźne i łatwe do zlokalizowania na scenie. Sama scena jest bardzo obszerna, potrafi być szczególnie szeroka na boki, co nie zmienia faktu, że głębi z pewnością nie brakuje. Jest to też wina samych słuchawek, bo ani HE-6, ani Susvary nie grają baaaardzo głęboko, natomiast świetnie różnicują plany. Headtrip nie ma też problemu z umiejscowieniem dźwięku wyżej, niżej oraz z tyłu, jeśli trzeba. W porównaniu do Dynahi, Headtrip buduje scenę bardzo podobnie, ciut szerzej z trochę gorszą głębią, za to z wyraźniejszymi, bardziej zaakcentowanymi dźwiękami. Czasami miałem wrażenie, że dźwięki są zbyt odseparowane, ale to też kwestia przyzwyczajenia do innej sygnatury. Dynahi tworzy dla mnie bardziej spójny obraz. Dźwięk na Headtripie jest odpowiednio duży, nie ma tutaj mowy o chudym przekazie, ale mimo to nie robi się spaghetti, nawet przy szybszej, mocniejszej, gorzej nagranej muzyce. 

 

Jeśli chodzi o same pasmo, to najmocniejszym punktem jest z pewnością bas - lepiej zaakcentowany, wyraźniejszy i potrafiący zasunąć jak sku... mocno uderzyć i zejść piekielnie nisko. HE-6 to subbasowe potworki, ale Susvary też potrafiły zatykać uszy. Różnica między Dynahi a Headtripem nie jest duża, ale jednak trzeba przyznać, że Headtrip jest lepszy na dole.

Ze średnicą jest już trochę gorzej. O ile technicznie niczego nie brakuje, o tyle barwowo jest nieco blado, Dynahi ma ją przyjemniejszą, bardziej nasyconą i zdecydowanie ciekawszą, żywszą. Headtrip absolutnie nie ma złej średnicy, ale do wokali zdecydowanie preferuję Dynahi. 

Po XLR myślałem, że Headtrip ma ostrą lub kiepskiej jakości górę, bo łapałem się na tym, że musiałem go przyciszać, nie mogłem znaleźć komfortowego poziomu głośności. Po przerzuceniu się na Siltech RCA przerzuciłem się na muzykę, która obfitowała w solowe smyczki i tam nie było żadnego problemu. Okazuje się, że Headtrip ma dla mnie zbyt wyraźny detal, podaje zbyt dużo informacji i po prostu mnie to męczy. Dalej uważam, że góra Dynahi jest ładniejsza - jest gładsza a przy tym wcale nie czuję, żeby czegoś tam brakowało. Natomiast nie jestem pewien czy to nie Headtrip ma "prawdziwszą" górę.

 

 

 

Konkluzja:

Do mojego toru niestety ( albo stety ) się Headtrip nie wpasował na tyle dobrze na ile liczyłem. Kreśli zbyt ostre dźwięki ze zbyt dużą ilością bardzo wyraźnego detalu, co przy głośniejszych odsłuchach po prostu mnie męczy. Mój tor po prostu nie jest na tyle gładki, jest też nieco zbyt mało barwny, poza tym jestem osobą, która słucha głośniej niż przeciętny człowiek ( za głośno dla własnego zdrowia ). Jest to dokładnie ten sam problem jaki miałem ze Staxami L700/SR507 - zbyt dużo informacji naraz, zbyt wyraźnie, zbyt energicznie, mózg mi nie wyrabiał. 

 

Headtrip po RCA Siltecha jest obiektywnie lepszym wzmacniaczem niż Dynahi po XLR Tellurium, jeśli patrzymy na aspekty technicznie. Gdybym zaczynał budowę toru to wybrałbym właśnie Headtripa. Ale mam już Dynahi, a moim DACiem nie jest coś na PCM1704/TDA1541. Ale jakby ktoś miał właśnie takiego DACa, albo Lampizatora (na czymkolwiek one są robione) to Headtrip byłby wręcz idealny.

 

Dodatkowo Headtrip lepiej paruje się z HE-6, które są gładsze i mniej detaliczne, a jednocześnie bardziej nasycone i przyjemniejsze w odbiorze niż Susvary. Na Headtripie HE-6 są po prostu lepsze od Susvar, koniec kropka. Mimo wszystko szukałem wzmacniacza do Magnum Opus Fanga - dlatego odpuszczam sobie Headtripa. Tak czy siak, jestem bardzo wdzięczny właścicielowi za możliwość odsłuchu!

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

http://www.hifi-forum.de/viewthread-125-9829.html strona z chińskimi dacami. Nie widziałem i nie wiedziałem gdzie wstawić ten komentarz bo nie znalazłem w wyszukiwaniach chińskie daci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Pełno konkretów, np: this is good amp, i was impressed, beutifull sound, authority in bas, lush, good pairing with every headphone. Traktuję ten filmik jak reklamę, ale żeby nawet w reklamie nie mieć za co pochwalić sprzęt? Nawiązują też do podobieństwa do bartoka, a jak już wiemy, nie specjalnie to udany produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie zauważyłem, że Wells Audio ma w ofercie Headtrip II Level II. Cena widzę też niezła ;) Ciekawe jak to gra. Słuchał ktoś kiedyś jakiegoś Headtripa? 

 

Edit : już widzę, że @Firegonmiał i nawet dziękowałem za posta :) Wyleciało mi to całkowicie z głowy. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności