Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.02.2021 o 18:19, vonBaron napisał:

Tak jeszcze w kwestii ceny to co powiecie na to? http://www.wellsaudio.com/headtrip

Albo jeszcze lepiej http://www.wellsaudio.com/headtrip-ii-level-ii

To już kompletny absurd w temacie audio. Jak się mają takie wzmacniacze do chocby LCD4 gdzie 1 mW wystarcza by osiągnąć 100dB, a przy 1 W możemy zakończyć przygodę z audio (130dB - utrata słuchu)? Już lepiej po prostu jakiś wzmak głośnikowy kupić. Ja nie wyobrażam sobie z głośnością 100dB słuchać muzyki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile się kręci pokrętłem zależy od wpiętych słuchawek, ich skuteczności i ustawionego gainu i bez kontekstu nic nie mówi o glośności.

 

Jak jest głośno już na samym początku potencjometra to lipa bo pewnie będzie wyczuwalny imbalans potencjometru a i czułość przy zmianie głośności będzie zbyt duża. Najlepiej mieć ustawione tak żeby normalna dla nas głośność była osiągana około godziny 12 w ten sposób ma się pole manewru w obydwie strony.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

To już kompletny absurd w temacie audio. Jak się mają takie wzmacniacze do chocby LCD4 gdzie 1 mW wystarcza by osiągnąć 100dB, a przy 1 W możemy zakończyć przygodę z audio (130dB - utrata słuchu)? Już lepiej po prostu jakiś wzmak głośnikowy kupić. Ja nie wyobrażam sobie z głośnością 100dB słuchać muzyki.

LCD4 dają chyba 97db/mW; co nie zmienia faktu, że audiofile to w większości dzieci specjalnej troski lub inni "humaniści". Mnie najbardziej zawsze bawią ich opowieści  o konieczności podłączania jakichś słuchawek do wzmaka kolumnowego, a już szczytem absurdu jest zestawianie elektrostatów z lst i wzmakami po sto i więcej watów i onanizowanie się tym; czyli podlewanie kwiatów doniczkowych wężem strażackim z odpowiedną przystawką i wmawianie wszystkim, że to najlepszy sposób.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, na żadnym wzmaku, ani kolumnowym, ani słuchawkowym, nie wyszedłem poza 10. Serio. Na armaturach używałem czasem rezystorów nawet, teraz na Mojo nie muszę.
Może robię coś źle, ale na brak możliwości regulacji nie narzekam. Na godzinie siódmej jest cisza, na 9 jest spoko default_smile.png

Edit: no dobra, wyszedłem - ale nie do słuchania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, na żadnym wzmaku, ani kolumnowym, ani słuchawkowym, nie wyszedłem poza 10. Serio. Na armaturach używałem czasem rezystorów nawet, teraz na Mojo nie muszę.
Może robię coś źle, ale na brak możliwości regulacji nie narzekam. Na godzinie siódmej jest cisza, na 9 jest spoko default_smile.png

Edit: no dobra, wyszedłem - ale nie do słuchania!
No ja też tak mam. Może nie że nigdy, ale jak już to na momencik a ubytek słuchu po urazie akustycznym (innym niż słuchanie muzyki) posiadam niestety...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego super sprawa to coś takiego jak w Burkach jest, że godzinami się nie martwisz - ot kręcisz w lewo albo prawo :D A oba kanały równe od początku skali. 

 

A z tymi potkami we wzmakach to różnie u mnie bywało. Bywały równe ale większość miało ten rozjazd. Dodać do tego słuchanie na cichych poziomach głośności przez większość czasu (choć wiadomo - super jest dać sobie w palnik od czasu do czasu jak się złapie wczutę) i wysokoskuteczne słuchawki i się potrafiło robić ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie w lampowych wzmacniaczach można kompensować potencjometr wkładając odpowiednio "sparowane" lampy ;D
Miałem raz preamp który był nierówny na dole i był to lampowy Dunavox tpr1. Reszta była - dla mnie - równa (albo równa enough).
Gdyby ten problem był tak powszechny i ważny, to wszystkie ampy słuchawkowe były ny zrobione jak np darkvoice, czyli z dwoma potkami mono, co nie?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hammerh34d napisał:

A wiesz co jest najlepsze?...
Dokupiłem do tego dunavoxa potencjometr przełącznikowy, bodaj 25 - skokowy. Równiutki wg miernika. Lampy kupiłem sparowane.
Nadal było nierówno :D

W lampowcu powodów imbalansu może być bardzo dużo. Lampy mogą być równe ale ich parametry pracy niekoniecznie. Są ampy co mają self bias, są takie w których trzeba go ustawiać przy pomocy multimetru. Winowajcą mogą być nawet brudne czy zaśniedziałe styki czy to w lampach czy gniazdach itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podoba mi się to zestrojenie.

Chodzi mi o te dwa lampowe grajki Raythecon i Western Electric w każdym w nich bursonek 5vi-D.

KGUSS robi jako wzmacniacz w którym chcę zamontować chińskiego Bursona 4vi bo mam w nim teraz NE5532AP.

Czy ktoś z was sądzi że zmiana tego NE na chińskiego Bursona 4vi polepszy czy pogorszy dźwięk?

Obawiam się że może być zanik bassu i dźwięk będzie bardziej płaski. 

IMG_20210321_140310.jpg

IMG_20210321_143527.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany chiński op-amp 4vi-D; jest mniejszy od Bursona.

Nie mam do niego żadnych przeciwwskazań, wymieniłem za op ampa NE5532AP.

Wszystko fajnie gra. Opłacało się za taką cenę.

Testowałem z kilkoma słuchawkami.

Nie zauważyłem braku basu i nie zauważyłem jakichś wielkich różnic od Bursona 5vi-D.

Różnice w basie na muzyce były w zależności jakich użyłem słuchawek.

IMG_20210325_110814.jpg

IMG_20210325_111957.jpg

IMG_20210325_112323.jpg

Jest to na pewno inne brzmienie niż ten z filmiku na yt co rusek przedstawia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

W dniu 11.07.2021 o 21:45, Qaz12 napisał:

@jacmiszcz92

Wolisz He1000se z Bursona czy Woo Audio WA8 Eclipse?

 

Zdecydowanie Bursona. Agresywne, pikantne, rozrywkowe, emocjonujące brzmienie bardziej mi odpowiada. Już teraz wiem jakie cechy mają lampowce. Nic odkrywczego nie napiszę.

 

Z włączonymi 3 lampami było baaaardzo słodko, wręcz nudno. Na takie odsłuchy mógłbym sobie pozwolić 5 minut przed snem, ale nie mam problemów z zasypianiem, więc nie potrzebuję. Naprawdę dużo mocy jak do HE1000se. Po pół godzinie parzył ze wszystkich stron, co moim zdaniem jest nieakceptowalne. Podczas wyłączania nie 'pierdział' w słuchawkach.

 

Z dwoma lampami to już nieco inna historia. Całkiem znośne lampowe brzmienie. Nadal wyraźnie mniej szczegółowe niż z Burkiem, łagodniejsze. Scena skromniejsza, ale nadal dość spora. Bas bardziej potulny, jakby przyjemniejszy dla ucha, trochę wolniejszy. W takiej konfiguracji słuchałem przez większość czasu. Wydzielał dużo ciepła, ale śmiało można było go dotknąć. Podczas wyłączania wydaje niebezpiecznie głośne 'pierdnięcie' w słuchawkach.

 

Nie sprawdzałem jak sprawuje się podczas pracy na akumulatorze. Dość ciężki jak na "przenośny". Z kolei zasilacz leciutki. Sterowniki do Windows 10 instalują się same. Na stronie producenta widnieją jedynie te do Windows 7. Dla fanów lamp naprawdę ciekawa propozycja do przetestowania.

 

Mimo wszystko dość niechętnie go oddałem. Było to dla mnie całkiem ciekawe, acz krótkie doświadczenie. Następnym razem sprawdzę stacjonarnego lampowca.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności