Skocz do zawartości

Recenzja iAUDIO 7


martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

White Haven - do sterowania w i7 trzeba się przyzwyczaić, gdyż jest ono dość czułe i czasami zdarza się, że głupieje (przy mało zdecydowanym przesuwaniu palcem po pasku). A przyzwyczaić się można dość szybko, bo przyciski używa się intuicyjnie, no i mozna sobie zaprogramować takie akcje, jakie nam najbardziej odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla martinuza brawa za recke! pierwsza od dłuszego czasu wywarła na mnie takie wrazenie.

I mam taka mała prośbe (szczegulnie do martinuza) jak I7 sprawuje sie na black metalu takim szybkim i szczegułowym np na Dimmu Borgir bo tego mi brakowalo i coś odnośnie co prawda to nie black ale graja piękine Arch Enemy - Anthems of Rebellion, na jakis większych słuchawkach cos jak te hd595 choc osobiście biore hd280 (bo to jednak drudniej rozruszać takie większe niz pchełki na takim wymagajacym materiale).

 

Masz moze poruwnanie z soniakiem (tak tak soniakiem) nw s 6xx/7xx. Moze to kogos zdziwi ale ten jest calkiem ok w niemieckim tescie wygrał z F2 w kategori dzwieku, a pozatym F2 95dB sony nw s6xx/7xx 102.2 dB ale kto co lubi.

 

Jesli mozesz toz tym blackiem dobrze by było gdyby było jeszcze w tym tydodniu (a dzis jest juz ponidziałek) bo I7 to raczej nieznajde tu gdzie mieszkam, a w piatek już jade na wystawe audio show posłuchac to moze bym odrazu kupił z gury WIELKIE DZIĘKI i oby wiecej takich dobrych recenzji na forum od wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do black metalu idealny jest ifp'ek ;] meizu tez bardzo dobrze sie sprawuje, ze swoim ciemnym graniem, mysle ze na vtec'u v39 bylo by przeoptymalnie tez ;p niegustuje w dumnym , ale w roznych siekach sie bardzo fajnie meizu sprawuje, ( Rotting Christ , Carnal Forge , Amon Amarth , Nasum , Rotten Sound itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kilka godzin temu dostałem swojego i7. Mam kilka spostrzeżeń, pytań. Pierwsze co się rzuca,

po przesiadce z D2 to waga. Jest bardzo lekki, na zdjęciach wygląda na solidnego co pozwala myśleć,

że będzie dość ciężki. Zatem jest ok.

 

Pierwszą czynnością było wgranie FW 1.15. No i mam problem. Po pierwsze widzę lagi w menu,

przy skakaniu po utworach, itp. Problem narasta przy odsłuchu .ogg - wtedy lagi zaczynają być już denerwujące.

Pamiętam, że miałem podobny problem z iAudio F2 - na FW 1.13 nie było problemu, jednak po aktualizacji do 1.14,

pojawiały się takie lagi. Macie w i7 FW 1.15? Wiecie o czym piszę? Tak było też wstecz? Jakoś mało stabilnie mi to wygląda.

 

Uruchamianie teraz trwa około 8-9s, ale wcześniej 18 - 40s. Nie wiem czym spowodowane było to wydłużenie czasu?

 

Dźwięk dla mnie taki jak w reszcie iAudio - czyli na dobrym poziomie. Sprzęt na e500 gra czysto, szumy są ale nieduże,

szmerów bajerów rodem z Vibeza, Clix2 brak. Muszę jednak przyznać, że dźwię rzeczywiście wydaje się jakiś neutralny/wyprany z emocji.

Czytaj co chcesz, może to ja jestem podatny na sugestie innych. Gra inaczej niż Clix2, Vibez - to nie to samo.

Jednak jeśli chodzi o wygodę użytkowania to muszę przyznać, że jest świetnie.

 

Tyle na chwilę obecną.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

To moj pierwszy post na Waszym forum ;) ale przygode z "dobrymi" mptrojkami zaczolem od zabawy z iRivere`m H10 6GB

I wlasnie mam teraz pytanie. Mam owa H10tke od 10miesiecy ale ostatnio spodobal mi sie ten iAudio 7. Co myslicie o przesiadce z iRivera H10 na iAudio 7

Czekam na Wasze opinie na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

To moj pierwszy post na Waszym forum ;) ale przygode z "dobrymi" mptrojkami zaczolem od zabawy z iRivere`m H10 6GB

I wlasnie mam teraz pytanie. Mam owa H10tke od 10miesiecy ale ostatnio spodobal mi sie ten iAudio 7. Co myslicie o przesiadce z iRivera H10 na iAudio 7

Czekam na Wasze opinie na ten temat :)

 

Witam,

Napewno każdy użytkownik iaudio (czyli tak jak ja) napisze ci że będzie ok bo dźwięk, bo autonomia itd ale, jak miałeś irivera to zaraz właściciele iriverów powiedzą bierz clixa2 bo lepszy dźwięk, zazwyczaj ci co używali iriverów nie przesiadają się na iaudio, coć ja tam jestem bardzo zadowolny :P A poza tym napewno ma dobrą autonomię, jest łatwy w obsłudze, ładny, no i dźwięk dobry, ale to już zależy od od gustu :rolleyes: Ja polecam I7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie :0 ale jakos 1odpowiedz to malo aby zmieniac tak dobrego playera jakim jest H10 na cos nowego ....

@Gregoo2 widze ze masz w podpisie H10 :) mozesz cos napisac o porownaniu tych platerow ??

Jak gra radio w tym odtwarzaczu ? jak wyglada nagrywanie z radia ? moze ktos wstawic jakas probke ?

Nie wiem czy nie powinienem zalozyc oddzielnego tematu (cos w stylu przesiadka z H10 na i7) - jesli tak uwazacie prosze napisasc a to zrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo mógłbyś, ale w sumie to niekoniecznie :P

Co do zamiany - jeśli masz możliwość - idź do mp3store i porównaj brzmienie - tego raczej żadne opisy ci nie przekażą. Ja miałem przyjemność przesłuchać i7 i byłem zachwycony - gdyby nie brak funduszy pewnie z miejsca poleciałbym do sklepu i kupił. Potem otrzeźwiałem, dorwałem do testowania Clixa 2 generacji i... nie chciałem już niczego innego :) Jeśli I7 brzmi pięknie to Clix gra idealnie - ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zasadniczo mógłbyś, ale w sumie to niekoniecznie :P

Co do zamiany - jeśli masz możliwość - idź do mp3store i porównaj brzmienie - tego raczej żadne opisy ci nie przekażą. Ja miałem przyjemność przesłuchać i7 i byłem zachwycony - gdyby nie brak funduszy pewnie z miejsca poleciałbym do sklepu i kupił. Potem otrzeźwiałem, dorwałem do testowania Clixa 2 generacji i... nie chciałem już niczego innego :) Jeśli I7 brzmi pięknie to Clix gra idealnie - ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie ;)

 

Ja bym poszedł i porównał go z f2, ale jaki ma to sens, jeżeli będę mógł posłuchać na i7 tylko umieszczonych na nim sampli (brak laptopa)? Chyba, że w mp3store wprowadzono możliwość zgrania muzyki na empetróję przy pomocy ich sprzętu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - mam tak samo... (trochę wstyd, że wybrałem playera po "demku", ale tak ładnie brzmiało.....)

 

IFP zepsuł mi się i potrzebowałem szybko czegoś nowego - nie wiem, może V39 wydał mi się za bardzo podobny do IFP i dlatego go nie wybrałem?

 

Póki co jestem bardzo zadowolony z nowego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym na siłę odświeżał temat....

 

Chciałem się tylko podzielić moimi wrażeniami z przesiadki z IFP 799 an Iaudio7. Pamiętam kiedy kupowałem słuchawki (a wybór była taki: sony ex71SL oraz koss the plug), chciałem popatrzeć na recenzję i zobaczyłem jak Oliver gani sony na kilku pierwszych stronach, jednocześnie chwaląc koss the plug. Nie czytają dalej poszedłem do sklepu i po przesłuchaniu kossów i sony nie mogłem patrzeć na te pierwsze. No i wróciwszy do domu zacząłem czytać dalej recenzję i już nie miałem wątpliwości, które słuchawki wybrać powinienem...

 

Tak samo zrobiłem tym razem - najpierw poszedłem do sklepu i posłuchałem 2 odtwarzaczy (V39, iaudio7 - T10 ma moja żona, więc jakoś Clixa 2 sobie odpuściłem), po czym zakupiłem Iaudio - no a potem zabrałem się do czytania waszych opinii.

 

I rzeczywiście na samym początku było trochę dziwnie, nawet sam to zauważyłem - wokal jakby trochę oddalony, reszta niby ok - ale czegoś brakowało. Dźwięk dochodził do moich uszu, ale jakby zza ściany. Nie wiem jak to określić. No i zacząłem również czytać wasze opinie.... nawet przez chwilę żałowałem, że kupiłem Iaudio zamiast Irivera bądź V39...

 

Więc zacząłem się bawić Equalizerem, efektami 3D, BBE, oraz Mach3bassem... W iriverze również dopalałem dźwięk, gdyż wychodzę z założenia, że dźwięk ma mi sprawiać najwięcej przyjemności, a nie mam słuchać jak go nagrano w oryginale i próbować się tym delektować - ja tak nie potrafię.

 

I podzielam zdanie Squonka - nie wiem czy mówiąc, że I7 gra podobnie jak IFP kierowałeś się wrażeniami na EQ normal... ale ja tak ustawiłem swojego I7, że dla mnie gra w zasadzie identycznie jak IFP - no może z nieco większą ilością szczegółów, co strasznie mi się podoba. W IFP dźwięk może trochę bardziej "żył", natomiast słuchając Iaudio nie można powiedzieć, że jest on wyprany z emocji - jednak posiada ich znacznie mniej... inaczej tego nie umiem określić. Z drugiej strony zaletą produktu Cowona jest to, że umiem dużo lepiej (w porównaniu do IFP) określić, gdzie znajduje się każdy instrument, w jakiej odległości ode mnie.

Co więcej - nie ma tu żadnego głupiego ograniczenia głośności przy podbijaniu pasm (jak to było w T10 - dlatego nie wybrałem Clixa - nie chciało mi się doznawać kolejnego zawodu). Nie słyszę, żadnych szumów, radio jest dokładnie takie samo jak w moim IFP 799 - ani lepsze ani gorsze (a codziennie słucham radia - TOKFM - w drodze do pracy). No może trochę bardziej mono niż to w Iriverze.

 

Podsumowując - w moim starym Iriverze mniej sie namęczyłem w ustawianiu dźwięku - tam jakoś od razu było super - tutaj spędziłem znacznie więcej czasu (ale to dlatego, że jest dużo więcej opcji i więcej możliwych kombinacji :-) ).

 

No i ostatnie: nie ma zas***nego 3D WOW jak w T10, który tylko psuł dźwięk. Za to mamy coś na kształt Extreme 3D, który ustawiony na minimum przepięknie przenosi dźwięk ze środka głowy na zewnątrz uwydatniając w utworach te malutkie szczególiki, których odnajdywanie sprawia mi wielką frajdę.

 

No to tyle ode mnie.

 

P.S. TouchPad jest do dupy. No, po kilku dniach jest trochę lepiej, ale zdania nie zmieniłem.

P.S. 2 Spoko martinuz - jeśli napisałem coś mądrego - możesz rozszerzyć swoją reckę. BTW w chacie też mam stary wzmacniacz UNITRA WS-303 oraz Mildtony Tonsila. Nic tego nie przebije :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności