Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

A tak właśnie chciałem Grado w nowym pudełku :D

a stare 225 czym od nowych się różnią? Bo w reckach ludzie chwalą nową serię...

4 godziny temu, retter napisał:

Taki rozstrzał tonalny NQ + LIsten + T1 + audeo + ZS6 że w sumie dużo z tego nie wynika, po za tym że we wszystkich istotna jest duża detaliczność. 

Seria E nie ma raczej udanych modeli, po za sr60E (czyli coś ala hd650 czy NQ) immo lepsze od starszych mniej zamulone, te możesz zobaczyć.

 

325IS jest pewną mieszanką sopranów muzykalności detali czymś co je złagodzi np C10 może być fajnie muzykalnie detalicznie.

A czy te najtańsze modele mają sensowną rozdzielczość? Bo ja nie upieram się na wydawanie dużych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał:

Wręcz przeciwnie.

Słuchałem 325e, GS1000e miałem w domu kilka dni, zaś GS1000 i GS1000i przez prawie miesiąc.

Stare serie były strojone przez starego mistrza i hochsztaplera w jednym - "na ucho"; były przeciążone, często dokuczliwe i zwyczajnie przesterowane; fani doszukiwali się w tym magii i cudów (ja po części też czasem).

Nowa seria jest robiona "z głową"; grają czysto, realistycznie, precyzyjnie; imo to słuchawki wyższej klasy; a GS1000e to bardzo wysoka półka (ale już mało basu króca bomba) - fani kosmicznych zniekształceń poprzednich serii mają odmienne zdanie oczywiście: "to już nie to, Grado się skończyło itp"

 

Synthax, Ty to stary wyjadacz jesteś więc nie czytaj cudzych pierdów, tylko se pożycz nowe gradosy i sam oceń:D

 

Moze i stare byly przesterowane i jechaly na znieksztalceniach ale to wlasnie one zrobily legende. O nowych seriach sie wogole nie mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Synthax napisał:

A czy te najtańsze modele mają sensowną rozdzielczość? Bo ja nie upieram się na wydawanie dużych ?

 

Będą mniej rozdzielcze ale bez przesady prawo ohma nadal działa, po prostu i bardziej tłumiony driver tym mniej sieje sopranami.

Bardziej detaliczne soprany i większa ilość basu to zdecydowanie E, średnica to zaleta starych serii.

 

Jak brać na początek to sr60e, sr80i 325is jakoś częściej są u ludzi, 125 i 225 to już rzadkość. Te z boldem na początek dobry wybór ale w przypadku grado nic nie jest bezpieczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomysłu na połamańce SR60. Generalnie drivery i kabel ok, ale obudowa wymęczona i połamane kratownice. Nie bawiąc się w Michauczoka w co można próbować wsadzić drivery żeby cokolwiek zagrały? Tylko mała i płytka obudowa, czy też w innym dawcy też zagrają z sensem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sn4ke napisał:

Szukam pomysłu na połamańce SR60. Generalnie drivery i kabel ok, ale obudowa wymęczona i połamane kratownice. Nie bawiąc się w Michauczoka w co można próbować wsadzić drivery żeby cokolwiek zagrały? Tylko mała i płytka obudowa, czy też w innym dawcy też zagrają z sensem?

Kup sobie na dawcę pałąka A4tech HS30 albo coś podobnego i przełóż całe muszle.

https://www.ceneo.pl/13993088

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul - pałąk jest ok, tylko właśnie muszle są podniszczone i połamane kratownice. Miałem kiedyś fajne tanie słuchaweczki z otwartą obudową i wygodne (Sweex HM510 Audiophile), ale po latach połamałem pałąk i zdaje się, że wyrzuciłem, ale może gdzieś jeszcze leżą w kącie. Myślisz, że muszle w swojej konstrukcji by się nadawały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sn4ke napisał:

@Perul - pałąk jest ok, tylko właśnie muszle są podniszczone i połamane kratownice. Miałem kiedyś fajne tanie słuchaweczki z otwartą obudową i wygodne (Sweex HM510 Audiophile), ale po latach połamałem pałąk i zdaje się, że wyrzuciłem, ale może gdzieś jeszcze leżą w kącie. Myślisz, że muszle w swojej konstrukcji by się nadawały?

Jest taka szansa, i to nawet dość duża jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

 

Co do muszli SR60, to można spróbować na drukarce 3D dorobić, nawet ktoś pisał o drewnianym filamencie, więc można takie "prestiżowe" zrobić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sn4ke napisał:

@Perul - pałąk jest ok, tylko właśnie muszle są podniszczone i połamane kratownice. Miałem kiedyś fajne tanie słuchaweczki z otwartą obudową i wygodne (Sweex HM510 Audiophile), ale po latach połamałem pałąk i zdaje się, że wyrzuciłem, ale może gdzieś jeszcze leżą w kącie. Myślisz, że muszle w swojej konstrukcji by się nadawały?

 

Albo siatkę z kosza albo poluj na uwalone grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapytam ma ktoś pomysł na zabezpieczanie metalowych prowadnic?  Coś co mogę wielokrotnie zdjąć i założyć, myślałem nad kawałkiem tulejki z wkręcanym imbusem / torxem.

 

 

IMG_20180430_130927.jpg

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

Zapytam ma ktoś pomysł na zabezpieczanie metalowych prowadnic?  Coś co mogę wielokrotnie zdjąć i założyć, myślałem nad kawałkiem tulejki z wkręcanym imbusem / torxem.

 

 

IMG_20180430_130927.jpg

A chcesz tak na fest? To zagnij pod kątem 90’ ostatnie 5mm ???

 

a na poważnie to to:

https://abc-rc.pl/Blokada-3mm

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Synthax napisał:

A chcesz tak na fest? To zagnij pod kątem 90’ ostatnie 5mm ???

 

a na poważnie to to:

https://abc-rc.pl/Blokada-3mm

 

Gdym chciał na fest nawet bym nie pytał wystarczy 2 stuknięcia młotkiem.

 

O to dokładnie chodziło coś takiego chodziło mi po głowie, dzięki.

Ps nie wiesz jaki tam może torx pasuje może udało by się kupić od razu i klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, retter napisał:

 

Gdym chciał na fest nawet bym nie pytał wystarczy 2 stuknięcia młotkiem.

 

O to dokładnie chodziło coś takiego chodziło mi po głowie, dzięki.

Ps nie wiesz jaki tam może torx pasuje może udało by się kupić od razu i klucz.

Imbus 1,5 lub 2mm, może zapytaj w sklepie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2018 o 10:19, bakus1233 napisał:

Nie lepiej kupić kawałek termokurczki?

Nie bo obkurczając można popalić pałąk, taka tulejka będzie znacznie bezpieczniejsza, pewniejsza i jedynie co to kluczyk potrzebny a nie zapalniczka... to kolejna oszczędność miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1 maja 2018 o 10:19, bakus1233 napisał:

Nie lepiej kupić kawałek termokurczki?

 

Jeśli już to z rurka termokurcz. z klejem. Co do obkurczania to najlepszy taki patent ale to już trochę zachodu. Chyba że chcesz wpaść do mnie, bo mam takowy sprzęt w piwnicy :)

 

1m35sek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak myślicie, który DAP lepiej zgra się z Grado gs1000: Colorfly c10 czy Opus #1? I czy w ogóle będą w stanie je dobrze napędzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Weird_O napisał:

Cześć. Jak myślicie, który DAP lepiej zgra się z Grado gs1000: Colorfly c10 czy Opus #1? I czy w ogóle będą w stanie je dobrze napędzić?

 

O gs1000 ich wygrzewaniu i szukaniu synergii to można by książke napisać. Ja szukałem i kombinowałem i najlepiej zagrały mi na wzmacniaczu hybrydowym z jakąś Teslą ecc82 które nie grała jak żadna inna Tesla ale generalnie to się poddałem ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

O gs1000 ich wygrzewaniu i szukaniu synergii to można by książke napisać. Ja szukałem i kombinowałem i najlepiej zagrały mi na wzmacniaczu hybrydowym z jakąś Teslą ecc82 które nie grała jak żadna inna Tesla ale generalnie to się poddałem ;)

 

A mógłbyś polecić jakiś lampowy wzmak, może być używka, tak do 1300? Nie musi grać "najlepiej", wystarczy ich sygnaturą i przestrzenią, sceną. Prawdopodobnie za odtwarzacz zrobi Ancient Audio Lektor IV jak się tacie uda go naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kwota jest niewdzięczna bo albo rozwiązania DIY albo chińczyki. Sam nie miałem ale myśle że Little Dot Mk2 powinien się w miarę sprawdzić i z dobrymi lampami powinno się zmieścić w budżecie. Ja swoją przygodę z Grado zakończyłem na rozważaniach zakupu Yamamoto HA-02 ale poszedłem ostatecznie w staxy ;)

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności