Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie mi proszę, po wygrzaniu sr60e/sr80e jak się zachowa sopran i bas? Czego będzie więcej/mniej.

Standardowo przy wygrzewaniu basu ubywa a sopran się klaruje. Oczywiście zachodzi również szereg innych zmian, ale chodzi mi głównie o te dwa skrajne pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest mowa o SR325e, a z wersji na wersje są bardziej przyciemnione (w kategoriach Grado). Dla mnie SR325is były w sam raz, a przypuszczam, że jakbym dostał pierwszą wersję SR325 to bym nigdy więcej nie wrócił do Grado, bo by mnie zraziły jak Ety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się z Grado SR60e "Eye Candy" by @Michauczok, odkupionymi ostatnio od @Crysis94.

 

med_gallery_54398_773_1752369.jpg

 

Mój pierwszy kontakt ze słuchawkami Grado i od razu w drewnie. Nie mam nawet porównania do oryginału. Do tej pory jakoś je omijałem ze względu na konstrukcję nauszną i opinie o niewygodzie. Niższe modele nie robiły na mnie wrażenia, wyższe zaś wizualnie zawsze mi się podobały, ale cenowo już mniej.

 

 

Początkowo Eye Candy brzmieniowo, poza wyglądem też nie zrobiły na mnie jakiegoś wrażenia WOW, po Yamahach i Staxach dźwięk nawet wydał się jakiś mało naturalny, drewniany i bez sceny. Pojawiły się już myśli o wrzuceniu ich w komis. Jakbym słuchał ich tak tylko z 10 minut w sklepie chyba darowałbym sobie zakup.

Dobrze, że tak nie słuchałem, kupiłem w ciemno, teraz słucham już na nich drugi dzień. Niezwykle muzykalne i spójne brzmienie, ale wystarczająco detaliczne z pięknie prezentowanymi wokalami. Może jakichś wad co do brzmienia się doszukam jak ochłonę, ale na razie nie widzę.

 

Wykonanie pierwszorzędne. I wyglądają jak małe dzieło sztuki.

Zostają.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem wczoraj ze sklepu sr60e i sr80e. Trochę przygłuchłem od testowania, ale jakieś wnioski mi się nasunęły, chciałbym je skorelować z Waszymi.

sr60e grają bliżej, zagląda się wokaliście do gardła, dźwięk otacza z każdej strony, są bardziej dociążone. Grają 'pod nogę'

sr80e grają z oddalenia, prezentują muzykę przed słuchaczem, pojawia się holografia, dźwięk jest bardziej napowietrzony, są mniej dociążone. Mniej muzykalne.

 

Ogólnie bliżej mi do sr60e, wziąłbym je dla kontrastu z pozostałymi w stajni, i oddał do Michaouczkuka żeby wyglądały jak powyższe Eye candy, piękne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz SR325e chciałbym się odnieść do barwy, czy za jasne , czy nie. Wszystko zależy od toru. Na większości jest dobrze , pasmo jest wyrównane. Ba, nawet ośmielę się twierdzić, że wyeksponowana jest średnica, by lepiej poczuć różne smaczki. Jednak basu i wysokich nie brakuje. jedynie na Audio Gd Precision 2 nadmiar góry uniemożliwiał korzystanie z tych słuchawek. Jednak wielką ich zaletą jest to, że można słuchać na nich muzyki naprawdę cicho, co dla naszego zdrowia ma niebagatelne znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Grado produkuje obecnie pięć rodzin słuchawek w różnych przedziałach cenowych.

 

Seria In-Ear (3 modele słuchawek)
Seria Presitge (6 modeli słuchawek)
Seria Reference (2 modele słuchawek)
Seria Statement (GS1000i jako produkt solo)
Seria Professional (2 modele słuchawek)" link niżej ...

No i

Kogoś poniosło z cena albo ja jestem nie w temacie ...

http://allegro.pl/grado-oslonki-nausznice-gabki-do-sluchawek-s-i6192246715.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej to podróby.

A ja polecam poszukać oryginalnych L-ek :>

Pączek z dziurką zmienia charakterystykę. Czy one wygodniejsze są? Raczej nie wokół uszne.

 

A ktoś może próbował tych http://www.amazon.com/EarZonk-Long-Life-Leatherette-Cushions-Headphones/dp/B00OM21W1I/ref=pd_sim_23_7?ie=UTF8&dpID=41HjeeidOfL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=069GCPMD4YRE13F6NSQP wyglądają na mięciutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat żeś najdroższe wziął :)

Są taniej dostępne http://allegro.pl/gabki-grado-sr60-sr80-sr125-sr225-sr325-nauszniki-i6239550685.html

Bo post był raczej dla 1 cześci z modelami.

 

Druga to rodzaj żartu, napisałem że ktoś popłyną z ceną 90zł / para :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jakieś dowolne założyć na chwilę i patrz co się z dźwiękiem dzieje :ph34r:

No nie mam co im wrzucuć, ale domyślam się, że muł się z dna podnosi przy takim zestawieniu.

 

Tak czy inaczej dołączam do klubu Grado, z SR60e:)

Pograły na razie ok 20h, i już jest ok, zobaczymy co będzie dalej.

Jaki kabelek im założyć żeby nie 'popsuć' brzemienia? Chciałbym żeby zostało jakie jest, tylko wygodę kabla bym poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za jakiś czas będę robił sobie wybrydę do swoich 60i, na kablach Jimmiego - zobaczymy co z tego wyjdzie :) Ja mam w takim stanie kabel że szkoda gadać :D

 

Co do otwierania- dosyć proste, mnóstwo tutoriali jest w necie. Wystarczy suszarka na dobrą sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołączam do klubu jako najnowszy właściciel Eye Candy (i chyba już na dobre zostaną, bo po co je sprzedawać? córce się podobają i kolekcjonuję Michauczoka) oraz PS1000e, które grzeję grzeję i powoli coś z nich wychodzi, chyba jednak je zostawię... Jeśli koledzy mają sugestie jak zrozumieć te słuchawki, bo dla mnie one wciąż są czymś specyficznym (a mówią, że Edition 5 są specyficzne?:)), proszę o podzielenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności