Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel ciotkę otwiera gorę, ale przede wszystkim jest dużo wygodniejszy do chodzenia w słuchawkach niż długi gruby i nie elastyczny firmowy kabel.

Ten jeszcze ujdzie, to co siedzi w 325 to jakaś masarka ...

 

Hedband dodaje komfortu ale i deko poprawia ułożenie głośników względem uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jak zatykałem kratkę w całości to było bardzo słabo, ale chodzi mi jedynie o częściowe przysłonięcie. Takie eksperymentowanie czy kapsel ma jakiś wpływ, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już nie kombinowałem niestety. Tylko całkowicie zasłaniałem. Chociaż pamiętam, że już zbliżanie rąk powodowało dramat. Aha. Mam kapsel po SR 80 bo odpadł kiedyś. Może komuś też odpadł, albo na forum jest osoba co kupiła ode mnie te słuchawki bez kapsla z nazwą modelu to jakby co mam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel coś u ciebie zmienia? Bo w sumie nawet michauczok pytany o kabel mówi, że ten jest dosyć dobrej jakości, tylko pasuje jak kwiatek do kożucha do modowanych słuchawek, bo jest gruby i sztywny. Headband z poduchami pewnie wygodniejszy, chociaż cały czas pozostaje wątpliwy komfort padów.

 

Ja bym jeszcze kiedyś widział moda, gdzie suwakiem można byłoby regulować przesłonięcie muszli od zewnątrz.

W Grado przewody są - chyba jako jedyne ze wszystkich firm - dobre jakościowo pod względem dźwięku. Wiele się nie ugra wymianą przewodu, a można nawet pogorszyć. U mnie poprawa za sprawą kabelka AloAudio, jednak zmiany nie są ogromne w porównaniu do stock (porównywaliśmy dwie pary, nie tą samą przed i po recablingu - obie wygrzane w 100%). I to jedynie w zakresie dolnego pasma i przestrzeni (chociaż podejrzewam, że przestrzeń/maniera gry to sugestywna zmiana pokierowana zmianami na dolnym paśmie). Ja się chyba niestety ze swoimi będę niedługo żegnał - chociaż zapewne nie na zawsze, bo GS1000 dają naprawdę wiele frajdy :D Ciężko będzie upolować coś lepszego nie wydając 10k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Że niby można z sr60 zrobić coś podobnego do RS2 ?? serio?

 

http://allegro.pl/grado-sr-60-pro-recabling-graja-na-poziomie-rs2-i6137324694.html

 

"Witam,
Przedmiotem sprzedaży są moje Grado SR 60 po profesjonalnym po profesjonalnym recablingu czyli wymianie taniego firmowego przewodu na ultra wysokiej jakości z miedzi o czystości 99,9999999 % o kierunkowych kryształach miedzi. Wtyk został wymieniony na złoty Amphenol.
200 Pln wydane na zmiany przyniosło bardzo wymierne efekty.
Efekt zmian to de facto inna liga - scena, rozdzielczość i muzykalność na poziomie Grado RS ( miałem je więc łatwo mi porównać ). Mają jedynie nieco węższą podstawę basową.
Stosunek ceny do jakości jest naprawdę świetny.
Stan techniczny i wizualny BDB. Posiadam także komplet czarnych gąbek.
Jedynym powodem sprzedaży przesiadka na elektrostaty :)
Pozdrawiam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jakościowa miedzy nawet SR80 a RS2 wyklucza możliwość, że tylko kabel za nią odpowiada. Kierunkowe kryształy - dobre. Pewnie rosły na dnie jeziora o pochyłej tafli.

Całkowicie popieram, łącznie z teorią wytworzenia magicznych kierunkowych kryształów ^^

 

Zapewne zrobił recabling na OCC 7N wnioskując po opisie, co w 99% przypadków dodaje dolnego pasma i zwiększa trochę rozdzielczość ogólną. Przy czym skok impaktu w dolnym paśmie jest właśnie największą zmianą, jaką ten kabelek wnosi, więc żadnej magii tutaj nie ma :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady od moich SR60e dopadła moja córka rozrywając je na strzępy ....... chciałem zamówić kolejne ale zastanawiam się nad padami od sennheiser 414 , zmienia to coś w dźwięku ? i jak z wygodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 414.

Są twardsze, gęstsze i sprężyste.

Na dżwięk lekko wpływają ocieplając, ale wycinka mod niweluje zmianę, choć różnica nie jest duża w stosunku do oryginału.

Bardzo wytrzymałe i ŻÓŁTE :-) to chyba jedyna "wada", jak to komuś przeszkadza.

Edytowane przez Adamw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 414.

Są twardsze, gęstsze i sprężyste.

Na dżwięk lekko wpływają ocieplając, ale wycinka mod niweluje zmianę.

Bardzo wytrzymałe i ŻÓŁTE :-) to chyba jedyna "wada", jak to komuś przeszkadza.

Również polecam, chociaż nie znam nowej serii "e".

Warto również wyciąć w nich dziurę i obrócić "na lewą stronę". Co do koloru, to ja użyłem czarnego barwnika do ubrań i po sprawie. Uszu mi nie barwiło, także nie powinno być problemu.

 

edit:

O takie o http://benlimt.blogspot.com/2011/06/grados-prestige-series-model-sr60i-and.html

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygody brak przy założeniu odwrotnym.

Pewnie zależnie od wielkości ucha.

Przy serii E dżwięk i tak jest jaśniejszy znacznie od serii I, więc lekkie przysłonięcie gąbką z mnijszym otworem nie wpływa mocno na jasność dżwięku.

Wygoda standardowo założonych padów rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś to już ćwiczył, ale podaje na wszelki wypadek.

 

Problem:

Odczucie "ulotnosci" "uciekania dzwieku na zewnątrz" w w starych sr80. Lubie Grado, lubie w ogóle otwarte słuchwki, ale sr80 dają mi osobiście odczucie "zbytniej otwartośći"

 

Rozwiązanie: Provisional Crazy Mod ver 0.1

 

Materiały: druciany wieszak, szara taśma montażowa

 

Czas wykonanie 10 minut

 

prosze sie nie śmiac - to wersja alfa

 

WwwMizP.jpg

 

Rezultat: wszystko bardziej "realne", nie ma odczucia "ulotności" - problem rozwiązany.

 

Zresztą każdy moze sprawdzic bez takiego cudowania robiąc łódeczki z rąk i zbliżając ją do obu słuchawek na odległośc 4--8 cm.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to już ćwiczył, ale podaje na wszelki wypadek.

 

Problem:

Odczucie "ulotnosci" "uciekania dzwieku na zewnątrz" w w starych sr80. Lubie Grado, lubie w ogóle otwarte słuchwki, ale sr80 dają mi osobiście odczucie "zbytniej otwartośći"

 

Rozwiązanie: Provisional Crazy Mod ver 0.1

 

Materiały: druciany wieszak, szara taśma montażowa

 

Czas wykonanie 10 minut

 

prosze sie nie śmiac - to wersja alfa

 

 

 

Rezultat: wszystko bardziej "realne", nie ma odczucia "ulotności" - problem rozwiązany.

 

Zresztą każdy moze sprawdzic bez takiego cudowania robiąc łódeczki z rąk i zbliżając ją do obu słuchawek na odległośc 4--8 cm.

E... nie lepiej jakąś rzadką piankę za driver... a raczej przy grillu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

E... nie lepiej jakąś rzadką piankę za driver... a raczej przy grillu?

 

Nic za przesłoną/grillem w Grado. Złota zasada :) Te słuchawki nie stroją się typowo, jak każde inne.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na sr325e. #dobrazmiana. Sporo więcej klasy, oczywiście grają klasyczne Grado-sound i w zasadzie szystko robią sporo lepiej niz moje antyczne sr80. Potrafią zaczarować holografią. Naprawdę potrafią. Szczerze mówiąc nie rozmiem troche narzekania że są za jasne. Absolutnie nie odnosze takiego wrażenia. IMO grają dość neutralnie. Tylko... tylko te oryginalne pady, nie dosc ze faktycznie mocno niewygodne, to jeszcze.. no własnie, coś tak nie do końca mi grało. Niby wszystko ok, ale to jeszcze nie to, odrobinkę brakowało realizmu. Ok, próba kanarków od HD414. Oczywiście kocyk. I to wyraźny. No dobra, quarter mod. (żegnajcie kanarki, w razie czego odżałuje te 50PLN). No i bingo. Wszystko wróciło na swoje miejsce. Dopiero te cholerna kanarki wydobyły w pełni klasę tych słuchawek. Jest idealnie. Ja nie wiem, co oni sie upierają przy tych bowlach?

ps. wszystkie powyższe uwagi są mocno subiektywne i nie pretendują do bycia wyrocznią nt produktów firmy Grado.

ps2 słuchane na Mojo

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności