Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy w Grado Mafii :)

 

Pawlo: jezeli nie masz wzmacniacza sluchawkowego to raczej swojego potencjalu one po prostu nie osiagna :)

 

Do tego Grado niezwykle lubia sie z grajacym analogowo i bez smieci zrodlem czyli wszelkie karty dzwiekowe od razu do kosza.

 

To nie sa powiedzmy Senki HD 25-1 czy AT ESW9/10 ktore juz radza sobie bezposrednio z playera. To po prostu nie sa sluchawki przenosne :)

 

Więc zadam takie pytanie. Żeby odpowiednio zasilić moje Grado to powinienem szykować się na mniej-więcej jaki wydatek?

Osobiście to celowałbym w coś niewielkiego, typu MXM, coby dało się łatwo transportować. I tu pytanie właśnie czy coś takiego znajdę?

 

Szczerze mówiąc to właśnie słucham muzyki z karty dźwiękowej laptopa i zdaje sobie z tego sprawę że to jeszcze nie to, ale taki Hans Zimmer z plików WMA Lossless / FLAC już brzmi przyjemnie. Chyba powoli moje uszy zaczynają przywykać do SR125 a nawet je lubić... :)

 

Choć z drugiej właśnie strony zdaje sobie sprawę, że Grado są skierowane pod sprzęty wyższych lotów więc zastanawiam się czy gdy nie będzie okazji nie zamienić ich na HD555/HD595 i wtedy pokusić się o wzmocnienie typu MXM... Podejrzewam że to byłoby lepsze dla mnie rozwiązanie. Choć nigdy nie wiadomo czy nie polubię na tyle Grado że nie będę chciał ich oddać... Bo muszę przyznać że coś w nich jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grethort
To i ja się dopiszę z moimi Grado SR60 (w przyszłości może coś więcej)

 

Podobnie jak kolega - tyle, że w planach mam zakup jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego(podobno MxM dobrze współgra z SR60 - wypowie się ktoś w tej kwestii?) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MxM na pierwotnie do niego przewidzianych AD8397 polubi się z SR60, ale z SR125, które są ponoć jasne i ostre, raczej nie. Tu pokładam nadzieję w nowych kostkach Burr-Browna, które przyjdą do mnie za kilka dni.

 

I sklecenie takiego MXM z innymi kostkami ile mniej więcej mogłoby wynieść? A przynajmniej jaka jest cena tych kostek?

 

@majkel: a czy mógłbyś skrobnąć coś na temat mojej ewentualna idei wymienienia Grado na wyżej wymienione Sennheisery. Warto nie warto? Jakie plusy a minusy takiej zamiany?

Dźwięk zapewne zostałby utemperowany co niekoniecznie może być na minus, ale czy nie zostanie zamulony?

 

Zestaw słuchawki plus wzmacniacz raczej na pewno przez długi okres czasu będzie podpięty pod Zuna który charakteryzuje się ciemnawym, ciepłym i w miarę przestrzennym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

pozwolicie gradofani, że odkopię stary temat :) przelecialem te wszystkie strony i troche sie metlik zrobił w głowie mej...

 

Otóż - postanowiłem spróbować szkoły grado, ew. alessandro :) pozostaje tylko najstarsze pytanie "które?". ogólnie jasnawe słuchawki już mam, dlatego chciałbym coś co będzie ciemne, z dużą ilością basu i ogolnie nastawione na fun :) z tego co ty wyczytałem to należy celować albo sr60 albo sr225, tak?

 

i drugie pytanie - czy wersje 'i' niosą za sobą jakieś zmiany poza kształtem muszli? na logike taki zabieg jakis wplyw na dzwiek powinien miec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne i funu? to nie tutaj. Sr-60 mają fajne brzmienie, ale każdy model wyżej ma fajniejsze. Ja polecam modele od 325is w górę.

 

225 akurat są słabymi słuchawkami bo grają jak 325 bez charakteru.

60-tki i 80-tki idealnie nadają się na portable, ale do wyższych to już raczej polecałbym wzmacniacz

I mają wiele różnych modyfikacji, to nie jest tak że we wszystkich została zmieniona jedna rzecz. RS2i np dostały 8-mio-zyłowy kabel. SR325is nowe muszle itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ciemne i fun, z duza iloscia basu - zdecydowanie nie tutaj.

 

Duzo basu maja dopiero Grado GS1000 i PS1000. Ciemne i Grado ? :) nieeeee :)) fun - no to juz sprawa wzgledna oczywiscie, bo zalezy co dla kogo generuje fun :)

Dla jednych Grado to wlasnie fun a innym krew z uszu leci :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

widać ze watek trochę przycichl :(

przeczytałem wszystkie strony i praktycznie nigdzie nikt nic nie pisal o 225 cos jest z nimi nie tak ? zastanawiam sie nad ich kupnem - bardzo chce skosztować dziwieku grado i z tego co mi wiadomo sa to bardzo dobre słuchawki ale moze sie myle ? sporo czytalem na innych forach i ludzie pisza ze jak grado to od 225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Czy miał ktoś do czynienia, lub może sprawdzić modyfikację SR60 - mam na myśli wstawienie innych gąbek np. SR80? Czytałem o tym tutaj:

 

http://www.soundstage.com/entry10.htm - akapit "Grado SR-60, SR-80"

 

Pokrótce gość pisze, że nie ma dużej różnicy na korzyść SR80 z gąbkami od SR60, a SR60 z gąbkami od SR80 brzmią lepiej niż SR60 ze standardowymi gąbkami.

 

Akurat muszę zmienić gąbki i pomyślałem że może zmodyfikuję przy okazji słuchawki ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw zadaj sobie pytanie "co dla mnie znaczy lepiej", a później to oceń na podstawie opisu dźwięku po zmianie tych padów. Dla jednego lepiej nie znaczy to samo co dla drugiego. Pady w tym przypadku mogą miec wpływ na wygode i odleglosc ucha od przetwornika a wiec powiedzialbym inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś do czynienia, lub może sprawdzić modyfikację SR60 - mam na myśli wstawienie innych gąbek np. SR80?

 

Miałem okazję sprawdzić takie te pady na sr60i i zmiana na plus w dźwięku była bardzo zauważalna! Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 20$ jak byłem w Stanach

 

http://www.amazon.com/Grado-L-Cush-Large-Replacement-Cushions/dp/B0006GCCO0/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1291237271&sr=8-4

 

w Polsce niestety drogo.

 

Mnie z kolei bardzo interesuje jakby zagrały GRADO SR325 z padami od GS1000.

 

Można je kupić:

 

http://cgi.ebay.pl/Grado-GS1000-Replacement-Headphone-Pads-/230557933469?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item35ae52df9d#ht_3100wt_1144

 

niestety cena solidna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rodzinę ! ;)

Właśnie wprosiłem się do Fanklubu Grado, za parę dni powinienem dostać świeżutkie SR 60i, które wreszcie pomogą mi zrozumieć, co to znaczy emisja dźwieku w rozumieniu firmy Grado.

Coś dziwnie przeczuwam, że to będzie to co długo już szukam i jeszcze nie udało mi się znaleźć w żadnych słuchawkach.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności