Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marek_m napisał:

Grado SR80x

 

Ktoś ma / słuchał ?

 

Dwa słowa komentarza mile widziane :) 

 

U mnie grałyby z IFI Zen CAN.

Tak. Mam. I słucham. Grają z Lotoo PAW S1. I jestem bardzo zadowolony.

Zacznę od tego, że nie jestem audiofilem. Jestem melomanem lubiącym dobre (oczywiście dla mnie) brzmienie. Dotychczas słuchałem sobie na ATH SR50BT i byłem zadowolony.

Słuchawki kupiłem przez - a w zasadzie dzięki - RiccardoPL.  Pożyczył mi kiedyś swoje SR60 z DragonFly Black. I praktycznie - od pierwszego założenia i pierwszej nutki usłyszanej na tym zestawie - Grado mnie oczarowały. Brzmieniem, dynamiką, szczegółami.

 

W konsekwencji nie pozostało mi nic innego, jak kupić sobie DAC'a i - oczywiście - słuchawki Grado. Wybór padł na Grado SR80x (również dzięki RiccardoPL i lekturze). I się nie zawiodłem. Jak dla mnie są te świetne słuchawki ze świetnym brzmieniem nie wspominając o dynamice i detalach. Słuchałem na nich wielu rodzajów muzyki (jazz, chillout, lounge, ambient, rock oraz trochę pop'u i klasyki) i doszedłem do wniosku, że są to słuchawki uniwersalne. W każdym z tych gatunków sprawdzają się - jak dla nie - świetnie :)

 

Jedyne co w nich zmieniłem to pady na grado reverse quarter mod - bardziej mi pasują wygodą i soniką :)

Pozdrawiam
HamsterJack



 

Grado.jpg

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, RiccardoPL napisał:

No i uświadomiłem sobie właśnie, że Grado to słuchawki kraftowe. Tym razem wypuścili collab. :lol:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

RS1X mają 50mm przetworniki, RS2X 44mm.

 

https://gradolabs.com/headphones/reference-series/item/133-rs1x

 

IMG_0691.jpegIMG_0692.jpeg

 

11619316.jpeg

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Nabyłem nowe 80-ki X. 

Jestem też posiadaczem 80e i 60e, mogę zatem stwierdzić że, 

charakter podobny, czuć progres, są bardzo detaliczne i według mnie jaśniejsze. 

Jednak pytanie brzmi, 

czy możecie mi doradzić czy DragonFly będzie odpowiednim kompanem do 80-ek?

lub może doradzicie coś innego tylko raczej nie wielkości drugiego smartphona jakby coś takiego było. 

 

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 12:53, Adamw napisał:

Cześć

Nabyłem nowe 80-ki X. 

Jestem też posiadaczem 80e i 60e, mogę zatem stwierdzić że, 

charakter podobny, czuć progres, są bardzo detaliczne i według mnie jaśniejsze. 

Jednak pytanie brzmi, 

czy możecie mi doradzić czy DragonFly będzie odpowiednim kompanem do 80-ek?

lub może doradzicie coś innego tylko raczej nie wielkości drugiego smartphona jakby coś takiego było. 

 

Ja używałem DragonFly reda z GS2000, to co prawda co innego, ale Red ocieplał trochę, więc powinno być OK. Ja bardzo lubiłem to zestawienie. Brakowało tylko trochę basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.11.2021 o 21:29, xenofont napisał:

Ja używałem DragonFly reda z GS2000, to co prawda co innego, ale Red ocieplał trochę, więc powinno być OK. Ja bardzo lubiłem to zestawienie. Brakowało tylko trochę basu.

 

Mogę coś napisać odnośnie połączenia Dragonfly Red z 80x.

 

Moc to ma naprawdę dużą. 

Jednak zmiana charakteru nie w moim guście. 

Mianowicie znika lekkość 80-ek, zwiewność, przestrzeń według mnie z szerokości zmienia w głębię. 

Ogólnie czysto i fajnie, ale basu dodaje sporo, nawet w najniższych rejestrach z pomrukiem, robi się już cieplej znacznie. 

Niestety też uspokaja górę. 

 

Czarny Dragon nie współpracuje z androidem, brak sił jakby nie było wzmacniacza, także zmiana niewielka odczuwalna. 

 

Natomiast słuchałem z Cobaltem. 

No i tu powiem szczerze rewelacja! 

Przestrzeń, charakter nie zmieniony, wszystko jakby naturalnie wzmocnione, bez wpływu na żadną z częstotliwiści. 

Choć Red'a w miarę wnikliwie przesłuchałem, to Cobalta krótko i nie wiem, czy wrażenie takie pierwsze, czy to naprawdę rewelacyjny DAC. 

Opinie jednak się pokrywają z moim uchem. 

 

Słuchane z Galaxy Note 9 i Grado 80x

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Może ktoś z szanownych kolegów wie, po które stronie przylutować gorący przewód z wyjścia gniazda jack a po której masę?
Zaprawiłem sobie taki odcinek Cardasa słuchawkowego z dużo lepszym graniem niż fabryczny ale odlutowując nie zaznaczyłem plusa i minusa. Nie jestem pewien czy membrany wychylają się do przodu czyli tak jak powinny.
Testowo kanały lewy i prawy oraz faza, przeciwfaza wypadają poprawnie więc może trafiłem.
Chyba, że na fazowość nie ma wpływu to, czy membrana wychyla się do przodu czy do tyłu bo w obu przypadkach będzie prawidłowo brzmieć.
Chciałbym jednak poprawnie to poskładać.
Wychylenia membrany (np. bateryjką nie sprawdzę bo zakryta).
Słuchawki to Grado 325

IMG_20220430_133921_zmień rozmiar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Trochę zmodowane Grado80se pod lampką grają jakby zamulone przez ten mod ale na tranzystrorku lepiej im to wychodzi.

Jeżeli psuję to dźwięk to chyba psucie dźwięku daję też fajne doświadczenia. Te dźwięki których nigdy nie usłyszmy gdy sami coś nie sprawdzimy. 

Ogólnie inne wrażenia ale oryginalnie też fajnie grają z oryginalnymi padami.

 

 

IMG_20220716_174440.jpg

IMG_20220716_174517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności