Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
7 godzin temu, RiccardoPL napisał:

Co to "X" robi oprócz zawierania w sobie "zinflatowanego" "podatku" (vide podniesionej marży) na low-endzie, czyli słusznie tam, gdzie jest skala i siedzą pieniądze? :) (Gwoli wyjaśnienia, nie mam nic przeciwko, sam bym tak zrobił gdyby to była moja spółka/firma w obecnych czasach, cieszy mnie że Grado jest coraz lepiej zarządzana).

 

SR60e = 69 USD

SR60x = 99 USD

 

SR325e = 295 USD

SR325x = 295 USD

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado wyjaśnia na swojej stronie:

https://gradolabs.com/headphones/prestige-series/item/127-sr60x

 

Z różnic na pierwszy rzut oka to:

* kabel w oplocie... Może w końcu lżejszy?

* bardziej poduszkowaty headband,

* inne przetworniki, hmm... Co to zmienia to trzeba będzie posłuchać ;)

Edytowane przez Caleb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał:

Jprdl, co za firma, masochiści tam pracują albo celowo to robią, żeby kupować wysokie modele. 😆🙃

 

Ja bardzo lubiałem w pewnym okresie sr325 ale byłem w stanie ich używać przez jakieś 30 minut, potem zaczynał się dyskomfort a po godzinie odpadały mi uszy. Modowałem pady sklejając te gradowe gąbki z gąbkami sennków HD414 z wyciętymi dziurami. Wtedy było ok tylko że się taśma izolacyjna odklejała po jakimś czasie. Wszystkie grado z małymi padami dla mnie to jest totalna porażka jeśli chodzi o komfort. Niby są duże bowlsy ale w niższym modelach za bardzo wpływają na dźwięk żeby to miało sens.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audionanik napisał:

Małe pady w 325e to był pikuś, nawet się przyzwyczaiłem; ale ten wzgórek na 2khz (i nie tylko) masakrował mi uszy po kilkunastu minutach.

 

Niewiem jak wersja E, ale wersja sr325 (srebrne bez literek) i sr325i (złote) które mialem to były ekstra ale tylko na specjalnie dobranych lampach inaczej sybilizacja cięła jak brzeszczot.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieki-men, jak się nazywają takie gąbki?
Wiem co to są comfy, bowlsy, flatsy, L-cushion - ale jak się te ze zdjęcia nazywają, to nie wiem. Dostałem takie jedne z używanymi SR80i, mam też takie z Aliexpress (gdzie się nazywają pads for Grado, po prostu). Nie, żeby mi to spędzało sen z powiek, co to, to nie, ale ciekaw jestem.
Zakładam je na SR60i, zamiennie z comfys i muszę przyznać, że jest fanie. Scena większa, basik też jakiś przyjemniejszy. 

IMG_2734.JPG

IMG_2732.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego, ale po prostu uznałem, że to jakieś pady z Chin i tyle. Tyle też, że nie dało się na nich słuchać. SR60 bez dodatkowych oznaczeń. Z odkrytym przetwornikiem grały po prostu c**jowo moim zdaniem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 05:29, Rafacio napisał:

Ja miałem coś takiego, ale po prostu uznałem, że to jakieś pady z Chin i tyle. Tyle też, że nie dało się na nich słuchać. SR60 bez dodatkowych oznaczeń. Z odkrytym przetwornikiem grały po prostu c**jowo moim zdaniem.

U mnie z literką „i” jest lepiej. A dzisiaj przyszły tanie chińskie L-cushion. Albo niby L. I moim skromnym zdaniem jest dużo lepiej. Więciej i lepszy bas, zdecydowanie szerzej. Po zmianie z powrotem na comfys pojawia się lekki kocyk. Takie właśnie mam wrażenie. Może to kwestia zakrycia przetworników dodatkową gąbką? 

IMG_2738_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą impedancją w sluchawkach? Zrobiłem prosty test. Mamy dwóch zawodników i podłączamy ich do Shanlinga m8, single ended, skala głośności 0-100.

 

Grado GS2000e

Skuteczność: 99,8 dB.

Impedancja: 32 Ω

 

Audio-Technica ATH-ADX5000

Skuteczność: 100 dB.

Impedancja: 420 Ω

 

Aby osiągnąć tą samą głośność Grado grają na 68, a ATH na 80. Przecież to jest dziwne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, euter napisał:

Jak to jest z tą impedancją w sluchawkach? Zrobiłem prosty test. Mamy dwóch zawodników i podłączamy ich do Shanlinga m8, single ended, skala głośności 0-100.

 

Grado GS2000e

Skuteczność: 99,8 dB.

Impedancja: 32 Ω

 

Audio-Technica ATH-ADX5000

Skuteczność: 100 dB.

Impedancja: 420 Ω

 

Aby osiągnąć tą samą głośność Grado grają na 68, a ATH na 80. Przecież to jest dziwne!

 

Ze wzrostem impedancji zmniejsza się moc urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RiccardoPL napisał:

Jednak miałem rację, na stronie Grado stoi jak byk:

Nominal Impedance: 38 ohms

:)

Zmienili. Niestety "Wayback machine" coś nie działa, więc musisz uwierzyć na słowo :P

 

59 minut temu, euter napisał:

Jak to jest z tą impedancją w sluchawkach? Zrobiłem prosty test. Mamy dwóch zawodników i podłączamy ich do Shanlinga m8, single ended, skala głośności 0-100.

 

Grado GS2000e

Skuteczność: 99,8 dB.

Impedancja: 32 Ω

 

Audio-Technica ATH-ADX5000

Skuteczność: 100 dB.

Impedancja: 420 Ω

 

Aby osiągnąć tą samą głośność Grado grają na 68, a ATH na 80. Przecież to jest dziwne!

 

Skuteczność można uśrednić, pomierzyć w 1 kHz i na inne sposoby oszukać.

Poza tym w czym ta skala głośności w wzmacniaczu? W dB? W czym???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności