Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżonym poziomie, znaczy scenicznie? Czy jak? Mam i rs1 i gs1000 i ogólnym poziomem jakościowym od siebie nie odbiegają, grają po prostu w niektórych aspektach inaczej. Nie widzę sensu upodabniać rs1 do gs1000 bo obydwa te modele mają swoje plusy i minusy i są na swój sposób wyjątkowe.

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonacyjnie można bardzo zbliżyć RS do GS przez wymianę padów. Mam RS2e i GS1000, i niedawno nawet robiłem pomiary. Np. tutaj RS2e z oryginalnymi padami (zielone) vs GS1000 z padami zamiennikami do SR225 (małe gąbki obwarzanki).

 

IzTmZkC.png

 

Oczywiście poza tonacyjnością pozostaje inna akustyka przetwonika i muszli, RSy są generalnie bardziej analityczne od GS. Oceniając technicznie możliwości powiedziałbym, że RS2e mają lepszy przetwornik od GS1000, ale pod względem muzykalności GS1000 są fajniejsze.

 

Trzeba też uważać na różnice między seriami co do padów. Stare serie - bezliterkowce i "i" - mają przetwornik grający mniejszym basem od "e". Co oznacza, że np. "e" z padami "i" będą przebasowione.

 

Całościowo moje wrażenie z eksperymentów było takie, że to co zrobił Grado nie jest przypadkowe, tzn. przetwornik GS1000 lepiej pasuje do grania z dużymi padami, a przetwornik RS2e do grania z małymi.

Edytowane przez gruesome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Klubowicze ;)

 

Na wstępie przepraszam, że nie szukałem. Mam do Was pytanie odnośnie modyfikacji Grado SR60e, chciałbym je sobie przerobić na odpinany kabel i pytanie dotyczy złączy, jakie najlepiej zamontować oprócz jack 2,5 mm? Czy są takie dla których nie trzeba będzie rozwiercać oryginalnego otworu na kabel? Może MMCX, albo te znane z Hifimanów (nie kojarzę teraz ich nazwy).

 

Dzięki :)

 

Edit:

 

Obejrzałem dokładnie słuchawy i widzę, że bez wiercenia się raczej nie obejdzie. A to złącze o którym pisałem to złącze SMC.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w Grado to akurat ich mocny punkt. A propo modyfikacji nic nie wiem bo nie robilem, ale kupowanie nowego kabla nic raczej nie da. Basu za bardzo sie nie poprawi bo one mocnego i tak nie beda miec, a przestrzen i przejrzystosc sa dobe na firmowym. Kable w ogole najwiecej daja na rowno wystrojonych sluchawkach, sciagaja kocyki, poprawiaja glebie itp. W takich specyfikach jak Grado to  chyba nie ma sensu ruszac w ogole, bo one nie sa rowno nastrojone. Np w kazdych oprocz PS500 basu mi brakowalo zawsze. To co teoretycznie mozna oczekiwac od kabla do takich sluchawek, ten kabel z zestawu powinien juz miec. Je trzeba by inaczej dostroic, tyle ze wtedy to by nie byly Grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, John Grado napisał:

Michauczok albo Perul powinni dac rade przerobic. Do nich trzeba pisac. Robili mody do Grado, powinni powiedziec wszystko co i jak. 

 

Michauczok nie odpowiada, a do Perula nie pisałem, pewnie napiszę. Pewno sam bym sobie poradził, ale nie wiem jak ugryźć te gniazda MMCX lub SMC, nie robiłem ich nigdy i nie wiem jakie są potrzebne 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki MMCX na dluzsza mete to chyba nie jest dobry pomysl. Byly takie w Ultrasone E5 np i bylo troche doniesien ze po wielokrotnym wpinaniu i wypinaniu potrafily sie luzowac i psuc. Sam mam takie w Pioneerach Master i staram sie nie odpinac w ogole kabla. Wtyk jest bardzo maly i wydaje lekkie klikniecie przy wejsciu. Siedzi naprawde plytko w gniezdzie. Powiedzialbym ze teoretycznie to moze byc najslabszy element tak drogich sluchawek, chociaz problemow nie mialem do tej pory. Widzialem nawet zdjecie takiej wtyczki zlamanej, wlasnie w kablu do Master1.

 

Te drugie wygladaja znacznie solidniej, pierwsze wypusty hifimanow takie mialy, dokrecane solidne wtyczki. Perul robil chyba ostatnio modyfikacje RS2e dla eutera, a moze to byl michauczok. W kazdym razie trzeba dzwonic/pisac do nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, gniazda 3.5 mm. Powinny byc lepsze niz wtyczki MMCX. I tansze zdaje sie bo komplet wtyczek MMCX to chyba kolo 80zl kosztuje wiec nie za tanie. Same wtyczki tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Hifiman przeszedł z SMC na jacka w swoich ostatnich słuchawkach, więc najlepiej po prostu takie wykorzystać jako gniazda w słuchawkach.

Trzeba być tylko ostrożnym, żeby nie odłączać/podłączać jak gra muzyka, żeby sobie nie spalić wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2020 o 12:27, x X x napisał:

 

Michauczok nie odpowiada, a do Perula nie pisałem, pewnie napiszę. Pewno sam bym sobie poradził, ale nie wiem jak ugryźć te gniazda MMCX lub SMC, nie robiłem ich nigdy i nie wiem jakie są potrzebne 😕

Ja też miałem podobne dylematy z GS2000e. W końcu za radą kolegów  zamontowałem gniazda jack 3,5 (parę stron wstecz w tym wątku).

Używam już pare miesięcy i moim zdaniem same plusy. Pasują kable od Beyerdynamików (i innych). Łatwo się zmienia kabel. Dźwięk lepszy dzięki zastosowaniu lepszych kabli.

Ja zastosowałem gniazda na kabel takie: https://allegro.pl/oferta/gniazdo-3-5mm-maly-jack-stereo-na-kabel-7494198993

bo akurat takie miałem (w czasie pandemii). Można rozwiercić do średnicy gniazda i potem nakręcić na ten gwint, co jest na gnieździe. U mnie trzyma wyśmienicie, żadnego klejenia.

Można nawet rozmontować i wstawić oryginalny kabel ze słuchawek (jakby ktoś zatęsknił za oryginałem)

radzę też zastosować jakiś dobry kabelek w środku (gniazdo-przetwornik). Ja wlutowałem kawałki kabla głośnikowego Kimbera.

Największy problem, to jak zwykle wydłubanie samych przylepionych glue-ganem przetworników.

 

Edytowane przez xenofont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dojechały do mnie gąbki typu donut/obwarzanek.

Warto czasem pokombinować bo mały drobiazg za 2$ a dźwięk się odrobinę zmienił, jest nieco mniej natarczywy (DAC) i trochę ciepła uciekło co mnie cieszy :)

Największa różnica jest w wygodzie, kółka lepiej trzymają się uszu przez co też ciszej słucham ale na minus bardziej grzeją w uszy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma zbytnio alternatyw dla otwartych BT, zapewne wzięli 60e dodali BT i tyle bo czego można się spodziewać za 249$ gdzie same sr60e to 79$

Ale wykonanie headband i plastiki widać bardziej przemyślane.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

Nie ma zbytnio alternatyw dla otwartych BT

E no, chyba jest, i to tańsza https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-creative-sound-blaster-jam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności