Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie słuchałeś nigdy grado to w ciemno nie polecałbym wydawać tyle kasy, imo lepiej skoczyć do jakiegoś salonu gdzie mają jakąś sztukę żeby choć trochę złapać ich klimat. Grado się albo lubi albo nienawidzi. A istnieje spora szansa, że jak lubisz gęste granie audeze to otwarte i radosne granie grado polubisz niekoniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Weird_O napisał:

Jeśli nie słuchałeś nigdy grado to w ciemno nie polecałbym wydawać tyle kasy, imo lepiej skoczyć do jakiegoś salonu gdzie mają jakąś sztukę żeby choć trochę złapać ich klimat. Grado się albo lubi albo nienawidzi. A istnieje spora szansa, że jak lubisz gęste granie audeze to otwarte i radosne granie grado polubisz niekoniecznie...

No w sumie racja, chociaz slucham lcd 2f, a to chyba najgesciejsze granie nie jest jak na audeze, bardziej realistyczne (jak na audeze:).

 

Ale prawda, ze co nagle to po diable. Mialem Audio Technica msr 7 i je sprzedalem, bo dla mnie byly za jasne i "cienkie", no i nie mialy basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde Grado beda jasne, najgesciej i w miare przyjaznie barwowo to bedzie chyba na starych PS500. Ale w jazzie to i ktores z malych modeli z nowej serii prestige sie sprawdza. SR225e teraz ktos sprzedaje za 600zl na allegro. Mialem te sluchawki i polecam bardzo. Swietne rzecz, wygrzane graja tak jak powiedzial ktos na youtube w recenzji o nich - magicznie. Sluchanie na nich to czysta przyjemnosc chociaz rozmijaja sie z szeroko pojeta prawda w muzyce. Sa jeszcze nowe GH2 ponoc swietne, dwoch kolegow ma i chwala mocno. Jeden ma Audiotechnici L5000 nawet a i tak trzyma te Grado :) Jesli chodzi konkretnie o same basisko i musi to byc, to stare PS1000 z tego co mi wiadomo. Mozna dopytac majkela, on zna dobrze te sluchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde Grado beda jasne, najgesciej i w miare przyjaznie barwowo to bedzie chyba na starych PS500. Ale w jazzie to i ktores z malych modeli z nowej serii prestige sie sprawdza. SR225e teraz ktos sprzedaje za 600zl na allegro. Mialem te sluchawki i polecam bardzo. Swietne rzecz, wygrzane graja tak jak powiedzial ktos na youtube w recenzji o nich - magicznie. Sluchanie na nich to czysta przyjemnosc chociaz rozmijaja sie z szeroko pojeta prawda w muzyce. Sa jeszcze nowe GH2 ponoc swietne, dwoch kolegow ma i chwala mocno. Jeden ma Audiotechnici L5000 nawet a i tak trzyma te Grado Jesli chodzi konkretnie o same basisko i musi to byc, to stare PS1000 z tego co mi wiadomo. Mozna dopytac majkela, on zna dobrze te sluchawki.
Nie każde ;p
Miałem trochę na uszach i bywa z tym różnie.
Najlepszy przykład to sr60 ale to przegięcie w druga stronę, bo są dla mnie zamulone zaznaczę to moje zdanie!

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ostatnio z jednym facetem z Estonii, mowil to samo o SR60. Napisal mi ze dla niego one sa "muddy". Wiadomo o co chodzi. Nie sluchalem w koncu u kolegi tych SR60e z nowej serii i nie moge sie wypowiedziec, ale wydaje mi sie ze nowe powinny byc inne. SR225e muddy nie sa, SR80e tez raczej, to i SR60e tez nie powinny. Napisze zaraz do tego kumpla kiedy w koncu moge sie zjawic u niegi, spakuje PS500e i posluchamy. Pojedynek raczej z gory przesadzony no ale bede w koncu wiedzial o co tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszyscy wlasnie pisza o tej magii grado i mnie zainteresowalo:) a ze szukam czegos do lampy jako odskocznie od lcd 2, to napisalem tu. Moze uda mi sie odsluchac. Nie do konca mi zalezy na realizmie dzwieku wlasnie, bardziej na magii, stad lampa. Np. Z hd 600 lampy brzmia fajnie, ale moze mozna lepiej? Preferuje raczej wokoluszne, stad zainteresowalem sie gs1000, ale im wyzej tym robi sie juz kosmos cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 to mała scena, intymne granie, ciepłe. GS1000 to przepastna scena, otwarty dźwięk, piękna średnica. Zupełnie różne światy. Czy jeden lepszy od drugiego? IMO nie. Jeden i drugi oferuje odmienną prezentację dźwięku. Mi np. to pasuje :) i słucham raz jednych raz drugich w zależności od nastroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Weird_O napisał:

HD600 to mała scena, intymne granie, ciepłe. GS1000 to przepastna scena, otwarty dźwięk, piękna średnica. Zupełnie różne światy. Czy jeden lepszy od drugiego? IMO nie. Jeden i drugi oferuje odmienną prezentację dźwięku. Mi np. to pasuje :) i słucham raz jednych raz drugich w zależności od nastroju.

No to powiem Ci, ze to mnie zaintrygowalo, bo chyba tego szukam, takiej mozliwosci przelaczenia z lcd2. Mam tez beyery t5p2, ktore bede chcial sprzedac bo maja za mala impedacje (za mala na lampe), ale ten kierunek chyba chce osiagnac. Powietrze i srednica bez skrzeczacych sopranow. Pytanie czy powinienem pojsc bardziej w strone GS, czy PS. Czytalem recenzje porownawcza Ryki, ale ciezka jest:) no i ps1000 mu sie jak rozumiem popsuly:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, John Grado napisał:

Kazde Grado beda jasne, najgesciej i w miare przyjaznie barwowo to bedzie chyba na starych PS500. Ale w jazzie to i ktores z malych modeli z nowej serii prestige sie sprawdza. SR225e teraz ktos sprzedaje za 600zl na allegro. Mialem te sluchawki i polecam bardzo. Swietne rzecz, wygrzane graja tak jak powiedzial ktos na youtube w recenzji o nich - magicznie. Sluchanie na nich to czysta przyjemnosc chociaz rozmijaja sie z szeroko pojeta prawda w muzyce. Sa jeszcze nowe GH2 ponoc swietne, dwoch kolegow ma i chwala mocno. Jeden ma Audiotechnici L5000 nawet a i tak trzyma te Grado :) Jesli chodzi konkretnie o same basisko i musi to byc, to stare PS1000 z tego co mi wiadomo. Mozna dopytac majkela, on zna dobrze te sluchawki.

A ktos moze powiedziec jak sie maja ps500 do gs1000? Cenowo uzywane chodza za podobne kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

A ktos moze powiedzic jak sie maja ps500 do gs1000? Cenowo uzywane chodza za podobne kwoty.

To jest zupełnie co innego. PS500 mają gęsty, raczej ciemny i skondensowany dźwięk z dobrą rozdzielczością. GS1000 to ekspansywna przestrzeń, ale z poczuciem perspektywy (nie jak HD800) i strojenie typu loudness. Do lampy prędzej te drugie, chociaż z lamp to one mi się dopiero podobały na czymś pokroju Cary SLI-80, Leben CS-300F albo coś na 300B. Przy czym te dwa ostatnie przypadki to nic więcej ponad dobrze dobrany tranzystor za mniejsze pieniądze. Są nawet fani Grado twierdzący, że można z tej marki wyciskać tranzystorem rzeczy nieosiągalne dla lamp. Tu masz bliźniaczy wątek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

No to powiem Ci, ze to mnie zaintrygowalo, bo chyba tego szukam, takiej mozliwosci przelaczenia z lcd2. Mam tez beyery t5p2, ktore bede chcial sprzedac bo maja za mala impedacje (za mala na lampe), ale ten kierunek chyba chce osiagnac. Powietrze i srednica bez skrzeczacych sopranow. Pytanie czy powinienem pojsc bardziej w strone GS, czy PS. Czytalem recenzje porownawcza Ryki, ale ciezka jest:) no i ps1000 mu sie jak rozumiem popsuly:(

A jaki masz wzmacniacz lampowy? Bo może zamiast Grado czas pomyśleć o Beyerdynamic T1v2. Jak dobrze dobrać lampy (generalnie wzmak) to jest do jazzu i rocka rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

A jaki masz wzmacniacz lampowy? Bo może zamiast Grado czas pomyśleć o Beyerdynamic T1v2. Jak dobrze dobrać lampy (generalnie wzmak) to jest do jazzu i rocka rewelacja. 

Dzieki, moze to mysl. Mam sinusaudio dual mono na 6n13s na wejsciu i ecc 82 sterujace (akurat mam psvane teraz). To bardzo fajny wzmacniacz, malo misiowaty, ale z kolorem i technicznie swietny. Podpialem do niego beyery t5p2, ale maja za mala impedacje. W t1 boje sie sopranow, bo nie lubie klujacych, chociaz nigdy ich nie sluchalem. Stad mysl o gs, bo one rozumiem maja lagodna gore. A jak sie maja beyery t1 do gs1000?

3 godziny temu, majkel napisał:

To jest zupełnie co innego. PS500 mają gęsty, raczej ciemny i skondensowany dźwięk z dobrą rozdzielczością. GS1000 to ekspansywna przestrzeń, ale z poczuciem perspektywy (nie jak HD800) i strojenie typu loudness. Do lampy prędzej te drugie, chociaż z lamp to one mi się dopiero podobały na czymś pokroju Cary SLI-80, Leben CS-300F albo coś na 300B. Przy czym te dwa ostatnie przypadki to nic więcej ponad dobrze dobrany tranzystor za mniejsze pieniądze. Są nawet fani Grado twierdzący, że można z tej marki wyciskać tranzystorem rzeczy nieosiągalne dla lamp. Tu masz bliźniaczy wątek.

Czyli ps blizej hd600 z lepsza scena i sopranami? A gs blizej beyerdynamic? Ktore lepsze do jazzu i rocka? Musze tego gdzies odsluchac inaczej nie da rady. Na pewno chcialbym cos z wieksza scena i zywsze niz hd 600, ale bez agresywnych sopranow. Co do wzmacniacza mam tez tranzystora bursona cv2 i tez jest super lagodny, chociaz oczywiscie lampa kolorowsza.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sr80e zaliczyły test i zostają :)

Nie jest to w 100% takie granie o jakie mi chodziło na początku ale mają w sobie coś wesołego, są dość uniwersalne i dobrze się słucha na nich muzyki - mają swój specyficzny styl i tyle. Tylko potrzeba na początku uzbroić się w cierpliwość bo słuchawki zmieniają się podczas wygrzewania i to dość sporo.

 

Dziękuję za pomoc.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Było mi dane słuchać na weekend u kolegi na spokoju jego SR60e. Grały z telefonu więc nieszczególnie jakościowe źródło dźwięku.Pomimo to słuchawki robią świetne wrazenie. Nie wczuwałem się specjalnie w mankamenty techniczne dźwięku, wiedziałem że cudów oczekiwać nie mogę. Pomimo tego było fajnie. Juz słyszałem gdzieś ten dźwięk - pomyślałem od razu. No tak - SR225e. Mniejsza scena, trochę płytszy bas, gorsza całościowa obróbka dźwięku ale wciąż kupa zabawy, ciepełko (jednak mniej niż w SR225e), ładna muzykalna średnica, delikatne płynne soprany, basik z lekkim "puff". Słuchanie na tych słuchawkach to prawdziwa przyjemność, słuchawki zrobione nie żeby się popisywać tylko słuchać sobie fajnie relaksująco muzyki. mam straszną ochotę zakupić sobie SR80e do takiego relaksującego słuchania z telefonu kiedy już leżę w łóżku i nie chce mi się odpalać toru z PS500e. Ponadto to jednak inne granie.Te niższe modele serii Prestige to jest prawdziwy "Grado miracle", nie potrzebują żadnych wypasionych wzmacniaczy ani torów żeby grać ładnie. Chociaż dźwięk był bliski i nie taki składny jak np ten podawany przez Qutesta - który potrafi muzykę wprowadzić w trzeci wymiar i umieścić ją z dala, dzięki czemu obserwujemy wszystko z perspektywy - to po prostu chciało się słuchać. Strojenie jest z gatunku klasyki Grado, górka, wysunięta średnica, bas z gatunku ciepłych, łagodnych ale z przytupem. Barwę niosą w sobie, z telefonu nawet przy wyższych poziomach głośności, nigdy nie będą tak natarczywe jak modele RS2e lub PS500e które potrzebują dobrego toru. Przy cichym słuchaniu sprawa wygląda trochę inaczej bo da się  słuchać każdych, przy głośnym wyższe modele za bardzo potrafią dać w kość. Gładkość dźwięku z SR60e pozwala słuchać głośniej, jednak kiedy damy sporo głośniej aby poczuć trochę bardziej bas, te strojenie i tak o sobie przypomni. Pomimo tego pozostaje mi tylko pochwalić najniższy model Grado,  masa zabawy i przyjemności z słuchania. No i cienkie kable :) 

W dniu 30.12.2019 o 20:53, Mcarto napisał:

Moje sr80e zaliczyły test i zostają :)

jakoś mnie to nie dziwi ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W swojej historii miałem wszystkie modeli prestige . Ostatecznie zostałem SR 60e pograły u mnie kilka lat. Z wszystkich modeli najmniej podobał mi się sr225i.

Mam okazję kupić model starszy pierwszy sr225. Czy pamiętacie jakie są różnice w stosunku do nowych modeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Jak wygrzebać przetworniki z Grado? Ktoś to robił?

@michauczok na pewno. 

Mi się nie udało, ale niezbyt intensywnie próbowałem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafacio napisał:

Z tworzywa. Przetworniki mnie nie obchodzą. Może młotkiem je wytłukę, ale wolałbym delikatniejsze pomysły. W każdym razie przetworniki mogą ulec zniszczeniu, obudowa ma być cała.

Co Ty tam później chcesz wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności