Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchalem Kossow, SR80e w rocku zrobia z nich mielonke bo maja zupelnie inaczej  nastrojone soprany i ich przelom z srednica. Grado wniosa potrzebna szybkosc, ozywczosc,  zadziornosc gitar i trojwymiarowosc perkusji, oraz odpowiednio glebokie bebny i faktury basow,dzieki specyficznie nastrojonemu dolowi pasma. Barwa bedzie sie poprawiac wraz z wygrzewaniem kiedy beda sie uspokajac, ocieplac i bedzie rosla spojnosc brzmienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mcarto napisał:

Taż dobry typ, właśnie czegoś podobnego szukam ale mam już chyba identyczne KSC75 wiec radości z odkrywania nowego nie będzie

Przecież Porta Pro grają zupełnie inaczej. Zamulone z dowalonym basem. KSC 75 to świetne słuchawki spokojnie mogące być takim end game. Żeby jakiś final czy audeze chociaż taki poziom osiągnęło to łatwiej by było wydać te kilka czy kilkanaście tysięcy.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Przecież Porta Pro grają zupełnie inaczej. Zamulone z dowalonym basem...

Jak podłączysz do "ciepłej kluchy" z małą mocą to pewnie tak. Zamulenia owszem ciutkę jest, ale na pewno mniej niż w Hołkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 11:52, Perul napisał:

Jak podłączysz do "ciepłej kluchy" z małą mocą to pewnie tak. Zamulenia owszem ciutkę jest, ale na pewno mniej niż w Hołkach.

Hmm, może jednak przejdę się posłuchać tych hołków? Bo, aż nie wierzę. W ogóle portki pro to dla mnie fenomen. Że też ktoś to poleca i to od tylu lat. Pomijając dźwięk to walory użytkowe to wzór tego jak nie robić słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob2000 napisał:

Hmm, może jednak przejdę się posłuchać tych hołków? Bo, aż nie wierzę. W ogóle portki pro to dla mnie fenomen. Że też ktoś to poleca i to od tylu lat. Pomijając dźwięk to walory użytkowe to wzór tego jak nie robić słuchawek.

Znaczy że to dżwięk jednak najważniejszy ;) A Grado dlaczego wciąż ludzie kupują chociaż syki i plucie? ;)

Hołki z rozdzielczym, przejrzystym źródłem, grającym relatywnie jasno czyli chyba z większością dziś i  z solidnym liniowym, mocnym ampem pokażą ładne soczyste granie w ciemnej atmosferze, z gatunku pogrubionych i relaksujących, z dużym basem, ale nie odczujesz jakiegoś tęgiego mulenia. To taka maniera grania jak u LCD2 Classic podobna chyba. Na dobrym torze na pewno będzie właściwy odbiór tych słuchawek. Dzisiaj jest taka tendencja robienia sprzętu że wszystko się robi na rozdzielczość i linowość, poprawność. I tu Nighthawk się odnajdą ale właściwie je można pominąć i od razu słuchać Nightowl. To to samo tylko lepsze odrobinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał:

No i?

Dziś dopiero dojechały.

Pierwsze wrażenie plastik fantastic - ładnie wykonane ale plastikowe i kabel strasznie gruby... chyba najgrubszy jaki spotkałem w portable. 

Bałem się jak będą leżały bo opinie też były różne ale jest b. dobrze, nic nie ciśnie i nie ma żadnego dyskomfortu. 

 

Posłuchałem chwilę ale było trochę trzasków i tekturowego brzmienia. Słuchawki ewidentnie trzeba wygrzać bo mogą się spooro zmienić.

W zasadzie słuchałem ich chwilę z telefonem i z Sandiskiem Sport którego używam do wygrzewania. Sandisk potrafił im dostarczyć odpowiednią moc więc jestem spokojny - są raczej łatwe do napędzenia.

Grają dość fajnie klasycznego rocka, wyrabiają się spooro szybciej jak KSC75 co mnie cieszy, gitary brzmią b. ładnie a przekaz jest przyjemny i niemęczący. Bas jest ciekawy, jego ilość wydaje się wystarczająca, fajnie schodzi ale jest trochę nieskładny - mam wrażenie, że po wygrzaniu zmieni się i może go nawet przybędzie.

Trochę się bałem o kłujące wysokie ale nie są one zbyt wyeksponowane i też liczę, że z czasem się uspokoją a same słuchawki lekko ocieplą.

 

Dam im szansę bo wydają się obiecujące.

 

Teraz pozostaje tylko czekać i wygrzewać... Czy 4 doby wystarczą aby nabrały typowej charakterystyki??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bedzie dobrze ale potrzebuja czasu. 4 doby to jest wstep dla tego przetwornika, beda potrzebowac jednak znacznie wiecej. Mi zaczely grac 225e po dwoch tygodniach, po nastepnym miesiacu byly wstepnie ulozone. Potem juz tylko lepiej. Ostateczny ksztalt brzmienia wyszedl po jakichs 4 miesiacach a potem jakies szlify po ktorych zrobila sie juz taka fajna analogowa melasa. 400-450 godzin mysle, powinno byc po sprawie. Uzbroj sie w cierpliwosc ale warto. Bas duzo zyskuje, pojawia sie cieplo i wypelnienie, znika "kartonik" chociaz podbity przelom sredniego z wysokim basem i twarde fakturowanie bedziesz odczuwal dlugo jesli nie zawsze. Jesli chodzi o kabel to sie ciesz bo od modelu wyzej maja 8 zyl a duże Grado po 12. Ten od GS1000e to taki wąż ze dramat.

Taki sobie tam "cieniutki" kabel od moich PS500e.

1282342-grado-ps500e-headphones.jpg

"Kabeleczek" od GS1000e. Masakra :D

 

grado_gs1000e_1545670008_82ea9681_progressive.jpg

4 godziny temu, Mcarto napisał:

chyba najgrubszy jaki spotkałem w portable. 

Właściwie te słuchawki (ani jedne Grado) nie mają przeznaczenia portable. Każde wg Grado są pełnoprawnymi nausznikami dedykowanymi do słuchania w domu z sprzętem stacjonarnym :)

Edytowane przez John Grado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To je jeszcze pomęczę bo liczę bardzo na to ocieplenie i poprawiony bas.

Z ciekawości sparowałem jeszcze słuchawki z ważką czarną i Cayin N3 i mam wrażenie, że słuchawki układają się bardziej pod konkretny sprzęt jak prezentują określone brzmienie? może stąd taka duża rozbieżność w rozmaitych opisach??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżność? Czy ja wiem. Wygrzewanie zawsze je układa w tę samą stronę co by się nie działo, obojetnie na czym słuchane. Dostają wypełnienia, stają się płynne i nie szarpia tak jak na początku. Opisy są różne w zależności też jak ktoś dźwięk pojmuje ale chyba generalnie to zbiór pewnych cech zawsze się będzie powtarzał - twardy bas dostający ocieplenia później, wysunięta średnica, taka grająca dość do przodu, podkreślony mocny trójwymiarowy sopran, ożywcze, na początku krzykliwe potem ok. Będą się skalować wraz ze wzrostem jakości od toru, ale też nie jakoś strasznie. DT150 np to inne słuchawki jak im się wepnie DAC klasy premium, te Grado dużo dają juz od siebie. Zakup dobry, po prostu grzej i czekaj. Lepszego stosunku jakość/cena już chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że potrafią chyba zaskakiwać. Po podpięciu do ważki czarnej spodziewałem się ostrzejszych wysokich jak w Sansie a było odwrotnie. Z kolei z Cayin dostały znów trochę wysokich ale dźwięk stał się cieplejszy i fajnie basowy, zupełnie nie jak z Cayin.

To tylko takie luźne spostrzeżenie bo niewygrzane słuchawki mają prawo sie dziwnie zachowywać. Moje Fostexy np. po wyciągnięciu z pudełka nie posiadały zupełnie basu i grały wyłącznie przyćmioną średnicą - byłem prawie pewny, że są uszkodzone. Postanowiłem je jednak wygrzać i po dobie grały dalej do D ale zupełnie inaczej; dopiero po 3 dobach zaczęły brzmieć na tyle poprawnie, że zacząłem ich używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dany driver zawsze idzie w tą stronę, jedynie co to może iść szybciej lub wolniej w zależności ile źródło potrafi podać średnich i niższych częstotliwości.

A to że różnie się zgrywa każdy sprzęt ma swoją charakterystykę i złe połączenie podkreśla wady, dobre maskuje wady i podkreśla zalety.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni, pojawila mi sie okazja zakupu gs1000 w dobrej cenie i tak czytam sobie ten watek i sie zastanawiam. Czy faktycznie grado gs1000 sa takie awaryjne i jest ryzyko? Slucham glownie jazzu na audeze lcd 2f z bursonem conductorem 2 i lampa sinusaudio dual mono. Szukam czegos co bedzie odmiana dla audeze, ale lubie zasadniczo dzwiek z tej szkoly. Czy gs 1000 sie w to wpisuja? Pytam, bo nigdy ich nie sluchalem, a slyszalem rozne opinie od zachwytu po totalna krytyke. Zasadniczo chce miec alternatywe do lcd 2f, ktorych sie nie chce pozbywac i ktore uwazam za genialne sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado grają zdecydowanie inaczej niż lcd2 f także alternatywa to z pewnością będzie, pytanie czy takiego dźwięku szukasz. Pan Ryka dobrze opisał te grado na hifiphilosophy. Osobiście na Bursonie Cv2+ słuchałem i audeze i grado. Zostawiłem sobie te drugie ale tylko i wyłącznie dlatego, że musiałem któres wybrać,  inaczej zostałyby obydwie pary. Zdecydowała jedynie kwestia wygody, elcedeki były za ciężkie, no i mam już audioquesty nighthawk grające podobną charakterystyką co lcd2 tylko to taka wygodniejsza bieda wersja :). Jedna i druga para zgrała się z Bursonem rewelacyjnie oferując przy tym całkowicie odmienne podawanie muzyki.

W kwestii awaryjności tego modelu grado - loteria. Pierwsza parę z allegro musiałem zwrócić, padła lewa słuchawka, druga para zaczęła trzeszczeć przy większej głośności. Kupiłem więc wersję gs1000i z lepszym kablem i te trzymają się do dziś, a jestem trzecim właścicielem. Także ryzyko jest. Zabawa też, dopóki trwa :)

Aha no i grado ogólnie świetnie zgrywają się z lampiakami.

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto śrubować tylko trzeba wiedzieć co może być.

Gs1000i grały lepiej a w gs1000 bardziej słyszalne podbicia skrajów pasma coś jak u.

Trudno o równie ciekawe słuchawki do rocka czy jazzu.

Ew rs2 będą też okej a już nie będą takie wadliwe.

Broń Cię brać rs1 chyba że lubisz szpilki bo dołu to one nie mają za wiele.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę? Mam rs1 i mają świetny subbas i ogólnie fajnie schodzą basem. Mam wersję bottonless, jakiej Ty słuchałeś? Może stąd ta rozbieżność bo basowo moje rs1 grają bardziej od gs1000i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Weird_O napisał:

Hę? Mam rs1 i mają świetny subbas i ogólnie fajnie schodzą basem. Mam wersję bottonless, jakiej Ty słuchałeś? Może stąd ta rozbieżność bo basowo moje rs1 grają bardziej od gs1000i...

I właśnie tu może być kolejny problem.

 

Testowałem RS1 z buttonem to kompletnie mi nie pasowały.

RS1 bez buttona ale nie RS1i lekko sporo góry i tą chyba właśnie masz?

RS1i nie znam chętnie poznam ale tu nie powinno się dużo różnic.

 

GS1000 mają więcej dołu, nie jakoś dużo więcej ale jak dla mnie nawet ciut za dużo bo średnica się chowała.

Znacznie lepiej mi pasują sr325 tylko muszą być przerobione kabel pady i tu standardowe rs1 czy gs1000 nie potrafiły dać tyle gradowskiej frajdy.

Ale to moje zdanie choć osoby które miały okazje posłuchać też były zaskoczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, John Grado napisał:

To to nic, w elektronice jak wymiatają :D 

Miałem dłuższy czas razem GS1000i oraz Fostex TH900 i te drugie w elektronice nie tyle, że im dały łupnia, co je wręcz ośmieszyły :( No ale to Grado zostały w rodzinie :) Do jazzu (zwłaszcza akustycznego) ciężko znaleźć coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem bardziej ogólnie o Grado, GS1000i w sumie nie znam bo nawet nie słuchałem. Na PS500e słucham i jest okej lepiej niż na LCD2 Classic i RS2e. Na Fostexach pewnie elektronika wymiata bo słyszałem że uderzają jak młot, ale nie słuchałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Weird_O napisał:

Grado grają zdecydowanie inaczej niż lcd2 f także alternatywa to z pewnością będzie, pytanie czy takiego dźwięku szukasz. Pan Ryka dobrze opisał te grado na hifiphilosophy. Osobiście na Bursonie Cv2+ słuchałem i audeze i grado. Zostawiłem sobie te drugie ale tylko i wyłącznie dlatego, że musiałem któres wybrać,  inaczej zostałyby obydwie pary. Zdecydowała jedynie kwestia wygody, elcedeki były za ciężkie, no i mam już audioquesty nighthawk grające podobną charakterystyką co lcd2 tylko to taka wygodniejsza bieda wersja :). Jedna i druga para zgrała się z Bursonem rewelacyjnie oferując przy tym całkowicie odmienne podawanie muzyki.

W kwestii awaryjności tego modelu grado - loteria. Pierwsza parę z allegro musiałem zwrócić, padła lewa słuchawka, druga para zaczęła trzeszczeć przy większej głośności. Kupiłem więc wersję gs1000i z lepszym kablem i te trzymają się do dziś, a jestem trzecim właścicielem. Także ryzyko jest. Zabawa też, dopóki trwa :)

Aha no i grado ogólnie świetnie zgrywają się z lampiakami.

Dzieki wielkie wszystkim za odpowiedz. Gs1000 sa po 1700 zl, to chyba ok, ale jak loteria, to sam nie wiem, bo sprawdzic ich osobiscie nie moge przed kupnem. Zbyt duze ryzyko? Tak mysle, ze jezeli sa sprawne, to raczej mniejsza szansa, ze padna bo jakby byly wadliwe to juz by padly?

 

Z drugiej strony myslalem tez o ps1000, jako chyba bardziej wszechstronnych? Ale to juz koszt 2 razy wyzszy, powyzej 3000. Warto tyle dokladac? Jak wspomnialem slucham glownie jazzu (w tym jazzrocka) i szukam czegos co bedzie gralo obok lcd 2 z bursonem cv2 i lampa. Nie lubie swidrujacych sopranow.

 

Pytan sporo, ale za wszelkie uwagi bede wdzieczny, bo nie mam mozliwosci odsluchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, retter napisał:

Pytanie gdzie mieszkasz może któryś z nas fanów grado blisko mieszka.

- Tapatalk
 

Super, mieszkam w Warszawie.

 

Caly watek spowodowala okazja nabycia grado, o ktorych tak wszyscy pisza. Szukam do kompletu wlasnie jakiegos niebanalnego dynamika. Na przyklad przedstawiane jako "zwyczajne" beyery t5p2 sa dla mnie jakies zbyt szare, ale ciekawe ze hd600 na przyklad na lampach lubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności