Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Daruj sobie. Uzbieraj 2x tyle i w komisie masz RS1i, RS2e, PS500 (te polecam), a to różnica 2-3 klas. A dwa słuchawki będziesz miał na lata, a 125 zmienisz szybciej niż się Tobie wydaje :) 

W komisie są jeszcze 225 chyba. Nie warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie. Uzbieraj 2x tyle i w komisie masz RS1i, RS2e, PS500 (te polecam), a to różnica 2-3 klas. A dwa słuchawki będziesz miał na lata, a 125 zmienisz szybciej niż się Tobie wydaje  
Nie do końca tak.

Wolałbym sr80 + zmiana kabla który jest nie wygodny niż 125/225.

Fajnie się robi od 325 ale miałem obok 80 oraz 325 i bywało że wolałem tańsze albo droższe, oba dawały frajdę.

taptak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, retter napisał:

Nie do końca tak.

Wolałbym sr80 + zmiana kabla który jest nie wygodny niż 125/225.

Fajnie się robi od 325 ale miałem obok 80 oraz 325 i bywało że wolałem tańsze albo droższe, oba dawały frajdę.

taptak 😜
 

Popieram.

Mam 60e i 80e i miałem 125 pierwsze, a  słuchałem125e.

Osobiście fan jest z 60e, 80-ki

już mają rys wyższych modeli. 

Potem faktycznie warto 325, ale z V30 to chyba nie jest najlepszy wybór. 

Kwestia ceny tych 125-ek bo jak za 300-400,- to warto. 

Edytowane przez Adamw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adamw napisał:

Popieram.

Mam 60e i 80e i miałem 125 pierwsze, a  słuchałem125e.

Osobiście fan jest z 60e, 80-ki

już mają rys wyższych modeli. 

Potem faktycznie warto 325, ale z V30 to chyba nie jest najlepszy wybór. 

Kwestia ceny tych 125-ek bo jak za 300-400,- to warto. 

450 za 125e 550 za 125i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Daruj sobie. Uzbieraj 2x tyle i w komisie masz RS1i, RS2e, PS500 (te polecam), a to różnica 2-3 klas. A dwa słuchawki będziesz miał na lata, a 125 zmienisz szybciej niż się Tobie wydaje :) 

Każde z tych są godne polecenia i na pewno lepsze niż 225. 125 nie słyszałem ale miałem ponad pół roku 225 i to nie jest klasa RS2 ani PS500. PS500 to dzikie słuchawki, kontrolują każdy dźwięk z precyzją zegarka, biją mocno z dołu i wprowadzają sopran w trzeci wymiar, zjawiska przestrzenne i holografia to jest 3 razy to co jest w 225. RS2e to będzie  rozwinięcie dźwięku z 225 bo mają górkę na średnicy ale są lepsze pod każdym względem. Mniej misiowe za to lepiej dopalone. RS1i nie słyszałem ale na pewno nie ma wtopy, w końcu to RS1. Kolega pepperoni sprzedaje je po super cenie. Sam miałem wciągać od niego,  ale zdecydowałem się że idę wyżej i nie rozmieniam na drobne. Pioneer Master SE1, D8000, może jakieś Audeze. Może GS3000e? ;) Kto wie. Chociaż tak naprawdę żadne z tych małych Grado nie powinny zawieść jak się lubi takie granie. Ja lubię, chociaż moje są w komisie, no ale pieniądze na drzewach nie rosną. Musi się kręcić hobby ;)  Mam ochotę na D8000 Karmazynowego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mulleekk napisał:

450 za 125e 550 za 125i

To wersje " i" bym sobie darował. 

Za 400-450,- 125e dobra oferta. 

 

Sugestia, aby lekko dołożyć do 1500-2000,- RS1 czy RS2 to dość luźny komentarz. 

 

RS1 i 2 to świetne słuchawki, słuchałem 2 są fantasyczne, a ceny z komisu bardzo atrakcyjne, ale jednak to nie 500, a 3-4x więcej😀 

 

 

 

Edytowane przez Adamw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mulleekk napisał:

Chyba wezmę te 125e. Tylko nie wiem co z tą V30 zrobić, żeby uruchamiał się quad dac przy tych słuchawkach?

Ostatnio gdzieś widziałem uzywane SR80e za 360zł i to do negocjacji. Nie powinno być dużej różnicy, można jeszcze tych gdzieś posłuchać i spróbować wyciągnąć uzywki koło 3 stów, na pewno nie zawiodą, nie w tej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, John Grado napisał:

Ostatnio gdzieś widziałem uzywane SR80e za 360zł i to do negocjacji. Nie powinno być dużej różnicy, można jeszcze tych gdzieś posłuchać i spróbować wyciągnąć uzywki koło 3 stów, na pewno nie zawiodą, nie w tej cenie. 

Szukam dobrych słuchawek do 600 zł. To moja granica. Chciałem kupić HD 600 ale budżet mnie trochę ogranicza. Myślisz, że sr80e będą dobrym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą. Do 600zł masz też parę dobrych beyeryów, DT990, DT150 itp, ceny ostatnio poszły w dół. Żadne nie zawiodą. Z beyerów DT150 potrzebują dobrego toru, z Grado im wyższe tym lepszego,  SR225e raczej też chociaż nie potrzebują nie wiadomo czego. DT990E 32ohm grały chyba dobrze nawet z telfonu, mają sporo mięsa na dole co pomaga wypełniać przy słabszych nagraniach i źródłach jak smartfony. Wygrzane SR80e nawet  z telefonu chyba też wstydu nie zrobią. SR225 e nie robiły. 

Edytowane przez John Grado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, John Grado napisał:

Na pewno będą. Do 600zł masz też parę dobrych beyeryów, DT990, DT150 itp, ceny ostatnio poszły w dół. Żadne nie zawiodą. Z beyerów DT150 potrzebują dobrego toru, z Grado im wyższe tym lepszego,  SR225e raczej też chociaż nie potrzebują nie wiadomo czego. DT990E 32ohm grały chyba dobrze nawet z telfonu, mają sporo mięsa na dole co pomaga wypełniać przy słabszych nagraniach i źródłach jak smartfony. Wygrzane SR80e nawet  z telefonu chyba też wstydu nie zrobią. SR225 e nie robiły. 

Tak jak pisałem wcześniej mam LG V30 i Xduoo X3 II. Ale cholera, właśnie zauważyłem aune e1... Już zupełnie zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mulleekk napisał:

Tak jak pisałem wcześniej mam LG V30 i Xduoo X3 II. Ale cholera, właśnie zauważyłem aune e1... Już zupełnie zgłupiałem

Nie znam tych słuchawek ale widzę że to doki. Ja na takich nie słucham w ogóle więc nie pomogę, ale najniższym Grado można zaufać jak mają grać z telefonu, krzywdy mieć nie będziesz ja wyrwiesz używki do 350zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, John Grado napisał:

Musisz mieć więcej niż 50 wpisów z tego co pamiętam. 9 wpisów przez 5 lat? ;)

a bo widzisz, założyłem konto jak się interesowałem paroma słuchawkami, poczytałem co chciałem i zapomniałem :D teraz planuje zmienić sprzęt i oto jestem znów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o komis, chcę wystawić swoje SR325 i nie mogę dodać tam tematu. W regulaminie tez nie znalazłem informacji dlaczego forum blokuje mi ta opcję. Za mała aktywność konta ? Bo stażu to będzie już z 5 lat.
Jakie 325?

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie.

Chcę dokupić sobie jakieś mniejsze słuchawki nauszne do odsłuchów domowych - coś poręcznego i łatwego do napędzenia. W domu mam Shure SRH840 ale używam ich wyłącznie stacjonarnie z fotela bo duże i nieporęczne ale podoba mi się ich dźwięk i wygoda. Na ulicę mam AKG n60nc, typowe DJ z dobrą izolacją i NC od AKG, lubię je za typowe dla AKG cieplejsze i niemęczące granie z dobrym basem. Jakoś nie mogę sie przekonać do używania ich w domu bo raz, że lubię je mieć zawsze przygotowane do drogi i naładowane w torbie a dwa ich granie jakoś mi bardziej pasuje na mieście czy do oglądania telewizji jak do domowych odsłuchów ;)

Planowałem jakieś zwykłe DJ może Klipsch on ear ale wpadła mi oferta Grado i zacząłem się zastanawiać czy nie jest to lepsze rozwiazanie. Otwarta konstrukcja nie jest przeszkodą bo nie odetnę się zupełnie od dźwięków otoczenia, zapewnie też dostanę więcej przestrzeni a samo granie Grado jest dla mnie ciekawostką.

Słucham prawie każdego rocka poza najcięższymi odmianami, trochę metalu Metalica, Iron Maiden a zwłaszcza tzw symphonic metal jak Nigtwish, Evanescence itp... czasem posłucham jeszcze Boba Marleya, Rythms del mundo i innych południowoamerykańskich dźwięków.

Zależy mi na dobrym basie, wyraźnej scenie i lekko ocieplonym dźwięku. Będę słuchał zarówno podłączonych do telefonu jak i do DACa.

 

Miałem już zamówić sr80e bo na Amazon co.uk są droższe zaledwie o 4 funty od sr60e ale trochę poczytałem i pojawiły się watpliwości.

Generalnie próbowałem wyczytać jakieś uwagi odnośnie dźwięku bo odkąd pamiętam sr60 i sr80 były definiowane raczej jako basowe i ocieplone ale nie udało się... wyczytałem już tyle różnych często wykluczających się recenzji i uwag dotyczących dźwięku i jego składowych, że sam nie wiem co o tym myśleć.

Niestety nie mam gdzie posłuchać Grado - pozostaje zakup w "ciemno".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR80e to jak najbardziej słuszny kierunek. Miałem SR225e, a to właściwie to samo tylko inne pady i trochę więcej powietrza i sceny. Jakbym miał się pozbyć swoich Grado i kupić tylko jedne od nich dzięki którym będę miał te sygnaturę pod ręką zawsze, to dzisiaj kupiłbym używki SR80e i spokój. Na plus tych dwóch modeli SR80 i SR60 jest to że mają ten kabel cienki jeszcze. Od 125e wzwyż już mają te nowe grube. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

@Mcarto a może Koss Porta Pro?

Taż dobry typ, właśnie czegoś podobnego szukam ale mam już chyba identyczne KSC75 wiec radości z odkrywania nowego nie będzie :D

A na poważnie jak sr80e mają podobną sygnaturę do Kossa ale za sprawą większych przetworników będą miały poprawioną scenę, detaliczność i bedą też się wyrabiały szybciej to powinienem być b. zadowolony :)

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności